Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 680 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 46  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: pon 18.09.2017 17:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nějak nerozumím řeči Tvého kmene. 525 jsou přeci všechny na 25 mm rourách. Rozlišení je písmenem varianty, co je taky na dílech, já mám něco s E a něco s F. Hlavně si zkontroluj zda je tvoje trapézka matka s rozpěrem kratší než 25 mm aby se ti vešla do stahovacího pouzdra. A na tu matku budeš asi muset pouzdro překreslit a nejspíš budeš muset mít jeho vnitřní šestihran odstupňovaný aby jen část držela půlku matky a druhá půlka byla suvně aby mohla rozpínat. Jo a dost blbě se shání M8 šrouby v potřebný dýlce a aby měly závit jen na konci kde potřebuješ.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: pon 18.09.2017 18:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
525 je oznaceni te "nove" verze MPCNC. Bez ohledu na prumer roury - https://www.thingiverse.com/thing:724999 . Prumer roury jsem myslel ze urcuje prave to pismenko (F je 25, C je 23.5, J = 25.4) ale co je "E" netusim.

Nepamatujes si ktera dylka sroubu byla problem ? Ja koukal na assembly obrazky a prislo me ze delka zavitu vcelku nehraje roli.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: pon 18.09.2017 21:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2003
Příspěvky: 624
Mam dotaz jaký použivate remeny a kladky?

Děkuji

_________________
zbek

aircombat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 5:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2013
Příspěvky: 568
Bydliště: Krkonoše, řekněme :)
Obrázky: 93
Řemen se mi velmi osvědčil tenhle
https://www.aliexpress.com/item/1metres-Lot-PU-GT2-6mm-open-belt-Polyurethane-Steel-core-2GT-6mm-for-3d-printer-Free/32787460752.html
Řemenice mám šestnáctizubé GT2 pro šířku řemene 6 mm, na dva červíky M4. Myslím, že to byly tyhle:
https://www.aliexpress.com/item/Hot-sales-2GT-Timing-Pulleys-16-Teeth-Bore-5mm-fit-For-2GT-Timing-Belt-Width-6mm/32319848867.html

_________________
Q500 Multiwii 2.3 tištěný rám, Q666 Multiwii 2.2, Q750 Naza flash V2
TGY 9X, OSD, FPV


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 6:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Remen tendle - https://www.banggood.com/2Pcs-2GT-16-Te ... 60861.html
remenice tydle - https://www.banggood.com/Aluminum-2GT-1 ... ds=myorder

nejsou skladem protoze je to odkaz na zbozi ktere jsem primo koupil ale urcite najdes nekde stejne. K remenu nemuzu rict zda se me osvedcil velmi nebo malo ale proste to slape takze jsem nad tim nespekuloval :-)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 7:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Amper píše:
Nepamatujes si ktera dylka sroubu byla problem ?

Ty nejdelší, M8 x 130. Myslím, že jsem musel vybírat nějakej delší, aby část bez závitu procházela skrz všechny stažený díly. Závit má menší průměr a když byl v stahovaných dílech, tak se to křížilo. Takže jsem vybral podle dýlky bezzávitoný části a přečuhující část za matkou odřízl.
S tím značením jsem to popletl. Když jsem s tím před skoro dvěma lety začínal tak to bylo značený jinak a byl v tom trochu bordel. Teď jsem na to koukal, a mám tam dokonce díly z řady D která na Thingu vůbec není. Asi to prochází postupně změnama a ty písmena, co píšeš jsou součastný aktuální. Taky mám na MPCNC spoustu svých dílů třeba na zdvihání rámu, napínání řemenů, odsávání, držák vřetene a pod.
Už je to dlouho a přesně si to nepamatuju.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 7:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
tak to jo, vzal jsem 140tku s kratkym zavitem s tim ze kdyz tak ten zavit protahnu o kousek dal. Takze to by melo byt cajk, toho jsem si vsiml.

Jak mas resene to zvedani ramu ? Koukal jsem co je na Thingi a nejak se me to nezamlouvalo tak pocitam ze i nadale budu zvedat rucne

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 9:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Kdyť jsem to sem někam dával. Svislý roury jsou otočný a v nich je závitovka. Ta umožňuje přesný nastavení roviny rozsah cca 80 mm. Zároveň jsou na trubkách objímky na hrubý nastavení a tam je možný rozsah podle délky roury, třeba až půl metru.
Takže na překližku dám rám dolů, na 3D vysoko jak libo.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 10:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
ok, pohledam to

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 19:02 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
Ahoj kluci,

skoro jste mě přesvědčili a po večerech začnu tisknout komponenty ... verze 525 MPCNC "F-25mm OD"

tak zatím řeším jen takové ty blbosti typu jaká barva ( samozřejmě kombinace červená a černá :D ) a jaké trubky ( moc se mi zamlouvají tyto : https://www.inerez.cz/trubka-kruhova-le ... 98787.html )

ale spíše se trápím s elektronikou ...

takže asi půjdu cestou nejmenšího odporu :

Arduino MEGA 2560 + Ramps 1.4 + 5 driverů A4988 nebo lépe DRV8825 přímo z Rampsu
motory https://www.aliexpress.com/item/5PCS-45 ... dc13xRvup8

vše jsem si říkal, že bude klasicky na 12V ( vřeteno prozatím neřeším )

což o to ... vytisknu, sešroubuju, mechanicky úplně levej nejsem ...

prosím jen o jedno, do začátku nějaký firmware ( funkční + knihovny + nějaký conf soubor abych měl co měnit ) , který by byl nějakým způsobem už trošku připravená pro tuto MPCNC a já si ho už pouze doladím na počty kroků, rozměr a podobné záležitosti, které jsou specifické pro každou tiskárnu

Děkujiiiiii (Y)

P.S. + by bylo naprosto super mít nějaký WIRE-DIAGRAM ... který motor je co, který endstop je co ... atd :D což jsem zatím nikde nesehnal :(

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 6:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
SuperMUF píše:
... + 5 driverů A4988 nebo lépe DRV8825 ...

Při frézování krokáče tahají daleko větší hmotnost tuhé mechaniky + řezný odpor, já bych těm pididriverům nevěřil a dal to co tam na frézky lidi často dávají (mám to taky) - https://www.aliexpress.com/item/TB6600- ... 22749.html a s napětím bych pod 24V nešel, spíš jít ještě nahoru, klidně 32V.
Moje zkušenosti.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 7:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
-jyrry : Pididrivery 8825 me to tahaj už nějaký ten patek na 36v :D

- supermuf - ven 8825, většina lidi jede 12v v pohode. Na 24v se da upgradovat lehce takže bych uvazoval o tom.

Co se tyka sw tak se podívej do historie, mel by tu byt můj Marlin s upravou pro dvojité x/y motory

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 8:28 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kluci díky, jen se zeptám ...

nemějte mě za vola prosím ... když to udělám 12V tak prostě všechno pojede ... nikde žádné úpravy nemusím dělat ... pozapojuji a šmitec ... ale jak bych řešil ty vyšší napětí ? to prostě pořád nechápu ... jak to oddělit ? nebo jsem viděl někde nějaké profi drivery ... prostě z driverů z RAMPS to jde do nějakého průmyslového driveru ... ale to už je docela složité ...

pro začátek začnu s těmi 12V - a výše to třeba ani nebude třeba ... a kdyby bylo, zvládnou to ty samé motory ? třeba SX17-0905 ?

P.S. obrázek berte prosík jako informativní, spíše zde slouží pro demostraci zapojení přes průmyslové "drivery / převodníky " nebo co to je :D

Příloha:
c190964cda3138cd95682b62ef437c36--arduino-cnc-cnc-router.jpg
c190964cda3138cd95682b62ef437c36--arduino-cnc-cnc-router.jpg
[ 82.68 KiB | Zobrazeno 844 krát ]


_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 10:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
SuperMUF píše:
... zapojení přes průmyslové "drivery / převodníky " nebo co to je :D ...

Jo, to je celkem běžné frézařsko-kutilské osazení, opravdu průmyslové je ještě trochu (dost) jinde.
Ale na 12V to pojede, to jo, ne že ne, to jsem nepsal. Taky mi to zpočátku jezdívalo na 12V a slabší motory. Asi mám teď na frézku trochu jiné nároky. 8)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 11:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
8825 drivery funguji i na 36V bez problemu. Je potreba upravit samotnou desku rampsu :

- blokovaci kondiky vetsinou nedaj 36V - toto je nejvetsi pakec, jsou smd a 50V se tam blbe vejdou, doporucuju zkusit na 12 resp. 24V a upgradovat az kdyz to prestane stacit. Kondiky musi mit rezervu takze pokud jsou napr. 32V tak lze pouzit 24V

- musi se odstranit dioda D1 aby neslo napajeni do arduina (to je pak napajene z USBcka)

- musi se odstranit polyfuse pro heatbed/hotend - nejsou na vyssi napeti a stejne je nepotrebujes

A to je vsechno - nastaveni 8825 se dela stejne jako u 3D tiskaren (tj. tak aby se nehrali extremne motory ale meli dost sily)

Co se tyka vretene tak to ja mam udelane z obezky a modelarskeho esc a mam ho napajeny zdrojem od tiskarny (mam je vedle sebe a nepotrebuju frezovat i tisknout soucasne) tj. 12V, rizeni je pomoci servo vystupu na RAMPsu. V Estlcamu mam nastaveno ze prikaz pro spusteni spindlu je GCode pro servo a jako parametr je rychlost serva. Takze udavam rychlosti nastroju od 1500 do 2500 a je to proste rc signal do ESC


osobne nedoporucuju nejake zasadni mixovani technologii - pokud bych ted delal stroj na 36V tak bych se asi podival po tistaku na grbl shiled ala https://blog.protoneer.co.nz/arduino-cn ... bly-guide/ a osadil si to sam. On ten RAMPs je docela tupej, je to proste jen rozvedeni vyvodu z arduina do stepperu a par spinacich soucastek

Ovsem je jedna zasadni vec - zda budes frezovat s cnc pripojenym k PC napr. z estlu nebo to chces ject pres nejake Raspi. Pokud raspi tak je lepsi Marlin. Pokud Estlcam tak bych se podival po grbl - ma to pak vic moznosti a ceny uz klesly na/pod cenu Rampsu. Kdyz jsem to kupoval ja tak nevedeli co si za Grbl rict

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 680 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 46  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz