Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 680 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2015 20:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Datova cesta je :

DXF/STL atd...
do ESTLCAM http://www.estlcam.com/ ktery se da nastavit rozumne (ma neco preddefinovane pro Marlin ale musel jsem par veci upravit, napr. vreteno mam spinane servosignalem takze rovnou z gcode)
do arduina staci pak vysledek nejak poslat - pouzivam ted repetier host (jen das load gcode, on ti ho ukaze a das print a je to) a pocitam s OctoPrintem. SD nepouzivam ale nevidim nejaky zasadni problem
u CNC je pak 2560 s Marlinem a RAMPS 1.4 s DRV8825 steperama

U hw rampsu jsem delal upravy abych mohl hnat krokace pomoci 36V (ale video je natacene na 12V protoze 36V zdroj jsem vcera spalil). Pokud bych to delal znova tak bych se na to vybodnul a zustal u 12V.

U sw marlin jsem delal uprav vic. Vetsina stacila jen v konfiguraci tj. ignorace teploty, pouzivani endstopu na vsech osach (u CNC dost casto jedes od mista kam rucne nastavis hlavu frezy) v obou smerech, pouzivani serva.

Je tam jedna zasadni otazka kterou si je potreba rozhodnout - ja pouzil silnejsi krokace (rozdil v cene relativne malej a clovek nikdy nevi) ktere honit dva na jeden driver uz je problem (na tech 36V, na 12 nevim) takze jsem delal upravu RAMPSu tak aby bral E1 a E2 patice stepperu jako druhy krokac pro "X" a "Y". Y uz je podporovane rovnou ale Xko neni takze jsem ho na par mistech musel doplnit (Xko podporuje dva vozejky pro dva extrudery a ruzne to scita coz jsem nechtel takze jsem udelal radsi jeden ifdef navic a zmenil kod na par mistech)

Pokud ti budou stacit mensi krokace nebo by jsi pripadne udelal rozdvojku ktera veme signal z "X" na dva drivery hardwarove tak by ti tydle zmeny v kodu odpadli.

Zatim jsem narazil na jediny problem - Marlin by mel podporovat kruznice ale ten CAM je asi generuje blbe nebo co. Proste nejdou. Ale nastesti ma CAM v sobe jeden checkbox, ten zaskrtnes a vsechny kruznice rovnou prevede na ciste usecky (co jsem zkousel tak s dostatecnou jemnosti)


Kdyz to zhrnu - kdybych neblbnul se silnejsima krokacema a vyssim napetim tak by stacilo motory zapojit paralelne, vzit 8825 a pulka mejch starosti ti odpadne :-)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2015 21:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Díky za info!
Kurňa, zase další lákavá věc ale zase se něco učit....
Ale ta 2,5D fréza je móc lákavá.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2015 22:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
A to se na to da pověsit i laser, extruder nebo rezaci nuz.

Chystám se vyzkoušet třeba freznout trup z extrudaku ale to bude muset počkat az po prvním projektu

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2015 10:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Tak to frezuje. Video a fotku dam do sekce o domacich CNC at to tady netapetuju.

viewtopic.php?f=146&t=64189&start=390

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2015 22:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dnes jsem začal a mám vytištěný:
4x Corner Block2, PLA, nejdřív 1x pak 3x
4x Solderless_Roller_Motor_Mount, PLA, 2x pak 2x
4x Corner_Block_Lock2, ABS vše najednou
4x Roller Lock, ABS, vše najednou
Kupodivu zatím se nic nezmrsklo ani neucpalo a to mám celokov. Nic se nezkroutilo, nerozblemcalo, nepopraskalo. A kupodivu tisky jsou asi o 1/3 kratší. A ještě zajímavější je, že to vše je tištěný na jedno prvotní namazání Koreskou, ta se mi dříve vždy s PLA při sundávání trhala.
Ty Locy jsem vytiskl z ABS, na jejich přesným tvaru až tak moc nezáleží. Počítam, že zítra mi dojde PLA, nejsem na něj vůbec zařízenej.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2015 11:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jo, ja taky nektere casti ala locky tisknul z abs, to nevadi.

jen pro jistotu :
- tisknes IE verzi pro 25mm trubky ?
- doporucuju vytisknout jeden pojezd, dat loziska a vyzkouset primo na trubce. Me to treba na hlinikovku neslo (je o par desetin vetsi) ale na elektro chranicku s pozinkem uz v pohode - ale tu jsem prebrusoval protoze na tom pozinku byl obcas kaz
- loziska pro pojezdy staci cina, pro spindle ale tobex
- doporucuju vytisknout endstopy, drzaky co se daj nacvaknout na rouru a dotahnout jsem daval na Thingiverze
- pozor na nozicky, je jich asi 5 verzi :-) Ja pouzivam ty flexi co se do nich strka trubka. Pro frezovani dreva je mam sjete dolu takze je maximalni pevnost, pro polys to ale jde vyject nahoru a frezovat pak vetsi rozsah

ad ucpani - zalezi na PLA. Jedno se ucpe, druhe neucpe. Zlaty ABS ale priznam se ze trochu zacinam prichazet na chut i PLA :-D

ad kores - pozor na to ze pokud to prezenes a lepidlo je uz hodle ojete/uschle tak se muzou i u PLA zvednout rohy. Ja ho prejedu vzdy mezi tiskem (podle casu) hadrem s lihem. Pokud zmekne a lepi tak je to ok, pokud uz nelepi tak domaznu.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2015 12:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Zdar!
Jo, tisknu IE. Udělal jsem si adresář, kde jsou IE a do něj jsem doplnil zbytek obojetnejch. Roury mám objednaný bezešvý nerezovky se zaručenou průměrovou a ovalitní tolerancí. Ložiska jsem našel ZKL za cenu kolem 15 kaček, s tím nemá cenu zkoumat čínu.
Držáky koncáků, je totok? http://www.thingiverse.com/thing:1023985 Píšeš, že jich dáváš 6 ks, takže klasicky Home X,Y,Z do Ramps ale co ty zbývající? V sérii s koncákem Home příslušný osy? Nikdy jsem nezkoušel, že pokud najede v průběhu tisku osa na koncák, tak se tisk vypne. :oops:
Nožičky jsem jestě nezkoumal, zatím mám jen Corner Block2. Který jsou ty co doporučuješ? IE flex_foot a IE foot_bottom? Ty by možná taky mohly být z ABS, nebo ne?
Co se dá kromě Locků ještě tisknout z ABS? S PLA mám celkem nouzi, musel bych skoro 10 dní čekat.
Prosím tě, který je ten nový ztužený díl na Z, co se musí tisknout s podporou? Ten unášeč osy Z zatím nemám a trochu mě mate, jak je to poskládaný.
Taky jsi před časem slíbil, že sem hodíš fotku vřetene a motoru. Ty vřetena a domek pro ně by asi nebyl problém pár kusů udělat, kulatobruska, pasivování a kalení umí kámoš, soustruh a frézka si poradím sám. :wink:
Jo co říkáš tomuhle tomu:http://www.thingiverse.com/thing:1096636
Díky
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2015 16:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
koncaky tydle http://www.thingiverse.com/thing:1077227

6 protoze mam jako home tak opacne konce. Musi se to zapnout v marlinu ale vzhledem k tomu ze prakticky vzdy frezuju "z mista" tak se hodi ze nemuze pri chybe preject a valit do mechanickeho konce

ad abs - bohuzel neporadim, ja radsi pockal na PLAcko, flexfooty asi jo ale nevim zda bude sedet dira na rouru

ad Z - pouzivam tedle rigid http://www.thingiverse.com/thing:931550 , to je ten novy. Poskladas to podle navodu, da se rict ze je to to same ale z jednoho kusu.

Vim ze jsou nejake dalsi addons ale vzal jsem jen veci co jsou primo od tvurce. Pro frezovani dreva nemam problem takze to dal neresim, hlinik neplanuju.

ad spindle - druhe vlakno

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2015 17:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dík za odkazy. Koncák, co jsem dával odkaz je právě od autora, akorát tam nikde nepíše, zda ti je imperiál nebo metrika. Ten tvůj je takovej nějakej betelnější.
Nezmínil ses, jak máš zapojený koncáky osy, zda Home a End sériově nebo paralelně a nebo je Home zapojenej do Ramps jako u Rebela a End je samostatně a nebo všechny 3 v serii nebo paralelně na další vstup Ramps.
Oba Flexfoty zkusím vytisknout po 1 kuse. Myslím, že to nebude problém 25 mm díry ale zda celý neuhne nebo nepopraská.
Dnes jsem toho moc nevytiskl, odchazí mi větrák chlazení extrudéru. Asi v 15 sekundovým intervalu se otáčky změní z maxima na minimum a zase opačně. Pokud se klepne osově na vrtuli, tak skočí na maximum. Větrák mám přímo na 12V.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2015 20:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Ramps podporuje vsech 6 koncaku zvlast takze je mam zapojene zvlast, vzdy plus i minus mikrospinac na osu. Proste co pin na rampsu to jeden mikrospinac.

U Z je to teda takove trochu k nicemu protoze se meni vejska ale vim ze se me to nevytoci. Ale tam by se dala z osa upravit tak aby se opirala o matros a ne o z blok.

Ad vetrak - jo, to je klasika, je v kyblu

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2015 20:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Ted me napada - drzaky koncaku mam z ABS

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: čtv 31.12.2015 21:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak dnes jsem vytiskl 2 x IE_ Flex_Foot 2 kousky najednou, 2 x IE_Flex_Bottom taky 2 kousky najednou, vše ABS. No a pak ještě 2 kusy IE_Roller_F z PLA, ještě by mě filament dal na jeden a poslední už není z čeho.
Pozitívum je, že v termostatovatovaným Rebelím chlívku se zatím nic neutrhlo, nezkroutilo a nepopraskalo. :wink:
No zítra držáky koncáků a budu asi končit dokud nedorazí další PLA. Možná že by ještě šlo z ABS vytisknout IE_Z_Motor_Mount, snad se mi to nezkroutí. Ostatní už asi jen PLA.
Jirka

PS: A propo, netušíte prosím někdo, jak slavěj číňani Novej rok? Oni to mají nějak posunutý asi o 2-3 týdny a asi 2 týdny nedělaj. Kdysi, když byl HC jen Honkong, tak jsem se do toho zrovna trefil a zboží přišlo asi až měsíc po odeslání z HC.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: pát 01.01.2016 22:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Amper, co máš prosím nakonec za šroub v Z ose? Metriku nebo trapéz, případně typ?
Koukal jsem na další potřebný matroš po e-šopech, 608 ZZ za 8 kaček a v Česku 8O , myslíš, že to je ještě otáčející se ložisko? :mrgreen:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: pát 01.01.2016 22:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Normalni M8, nakonec jsem nepouzil ani dlouhou matku ale dve normalni matky s pruzinou uprostred takze klasicka predepjata antibacklash.

to ze tech 8kc bude asi to same co jsem vzal z ciny, pro pojezd to staci :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: pát 01.01.2016 22:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Amper píše:
Normalni M8, nakonec jsem nepouzil ani dlouhou matku ale dve normalni matky s pruzinou uprostred takze klasicka predepjata antibacklash.

to ze tech 8kc bude asi to same co jsem vzal z ciny, pro pojezd to staci :-D


Díky. Překvapilo mě, že na Ebay jsem je našel v Číně za dvojnásobek.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 680 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz