Switch to full style
Pokrok se nedá zastavit. Nástroje řízené pomocí počítače ulehčují výrazně práci. Výroba strojů, příprava podkladů výkresů. I poptávky a nabídky mezi rcmaniaky.
Téma uzamknuto

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - II

pon 16.01.2017 20:05

a dobry co ?

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - II

pon 16.01.2017 20:12

Až to budu trochu umět tak jo :lol:

Jo a tady je poslední podoba jak to právě jde do "ostrého" tisku. Pak to ještě trochu zmirrorizuju (mám protiběžné :mrgreen: ) a bude pěkný páreček.
stred_vrtule_13inch.stl
(1.11 MiB) 61 krát

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - II

pon 16.01.2017 20:42

jyrry, nevím jestli tato informace je k něčemu dobrá, ale při otevření v Solidu mám hlášku. Možná je to díky jen překladu z formátu do formátu a zase pak do jiného formátu. Bohužel v solidu se s STL nedá pracovat. Dá se jen na něj dívat. A co myslí tou fasetou těžko říct.
Přílohy
Obr0294.jpg

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - II

pon 16.01.2017 20:59

mno tak jsem kombinoval barvy. Došla mi černá totiž :) Do tisku figurky už nejdu (1:5,5) 12 hodin, je to nesmysl. Navíc je to těžký. Do Albíka ho neposadíme.

Celeron: taky uvažujeme o rozšíření, kolega si jednu tiskárnu už objednal, no a já dnes taky ještě jednu. Budu ji mít v práci, navíc s tryskou pro PET-G a ABS. Doma nechám trysku s teflonem na PLA. Nebudu nic přehazovat. Jsem zvědavý na tu Petku...
Přílohy
IMG_3160.JPG
IMG_3161.JPG

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - II

pon 16.01.2017 21:30

rampa_mckvak píše:...

Co tohle?
stred_vrtule_13inch_R.pdf
(471.25 KiB) 54 krát
příponu .pdf přejmenovat na .stp (ta není pro přiložení povolena)

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - II

pon 16.01.2017 21:42

Namaluj v Rhine, selektuj, export ako STL a mozes to slicovat a aj to vsetci to tu uvidia

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - II

pon 16.01.2017 21:45

igorb píše:Namaluj v Rhine, selektuj, export ako STL ...

No a jak myslíš že to je dělaný? :?
stred_vrtule_13inch_R.stl
(627.13 KiB) 51 krát

Tenhle by měl být čistší...

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - II

pon 16.01.2017 21:58

Teď to vypadlo z tiskárny:
20170116_203909.jpg
Ty podpěry z toho lezou jak "hrnečku vař" :?
20170116_210440.jpg

PLA, deska 70°C, tryska 125°C, vrstva 0,15mm, podklad papírová maskovačka + lepicí tyčinka + lak na vlasy (Lidl).

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - II

pon 16.01.2017 22:48

petrcorrado píše:mno tak jsem kombinoval barvy. Došla mi černá totiž :) Do tisku figurky už nejdu (1:5,5) 12 hodin, je to nesmysl. Navíc je to těžký. Do Albíka ho neposadíme.

No a jakej máš infill? Nedávno jsem tiskl s honeycomb 5% a bylo to lehký jak papír a festovní jak beton. Ale je potřeba dát 3-4 top perimetry protože ty ohromný 1 cm díry 2 perimetry nepřekrejou a nebo je pak vidět kresba honeycombu.
Jirka

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - II

pon 16.01.2017 23:35

Jyrry, problémy jsou určitě už v modelování solidu, kde ty plochy nejsou přesně ořezané a nelícujou na sebe. Netfabb taky hlásí chyby a v analíze je i označí, ale všechny opravit nedokáže. Musíš se naučit modelovat přesně a čistě ale neboj, to se časem poddá.
Ty tunýlky to chce udělat s větším přesahem ovnitř a to vnitřní vybrání náboje odečíst (řezat) až po sečtení tunýlků s nábojem. Takhle to vypadá že si kadé řezal zvlášť. Ten šestihran zase přesahuje velký průměr náboje, což sice nevadí a jen to blbě vypadá.
Přílohy
Výstřižek.PNG
Výstřižek-2.PNG

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - II

pon 16.01.2017 23:56

jyrry pon 16. led, 2017 21:45 píše:...stred_vrtule_13inch_R.stl...
Tenhle by měl být čistší...

Mohl by ses podívat na tento? Ten jsem nejen zrcadlil ale dělal skoro od začátku; myslím že by měl být lepší...

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - II

úte 17.01.2017 0:47

Už je to podstatně lepší. Žluté na prvním obrázku opravý, oranžové by se musely aditovat ručně. Další jsou po opravě a mělo by to jít tisknout, ale na několika patkách pro sešroubování není oříznutý průnik toho třmínku a hlavně to zahuštění trojůhelníků na rozích a hranách ukazuje, že na solidu je něco špatně ořezané.
Přílohy
Výstřižek_pred_opravou.PNG
Výstřižek-2_po.PNG
Výstřižek-3_po.PNG
Výstřižek-4_zahusteni.PNG

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - II

úte 17.01.2017 1:41

Teda nevím, v čem to maluješ ale ani Netfabb 5.2.1 to neumí všechno spravit. Divný, mě to co vymodelínuju, vypadne z CADu bez jediný chyby asi hlídá ty všeljaký nedotaženosti, přetaženosti, průniky, vazby a pod. Ale věci stažený z Thingu taky bývají samá chyba...

Larku, zkus schválně něco hodně složitýho vyexportovat v STL a strčit to do Netfabbu jestli to bude zcela čistý.
Jirka

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - II

úte 17.01.2017 1:54

To už mám ověřený. Kačena bříská už při konverzi do STL. Tyhle chyby co tam má jsou nejspíš špatným ořezáváním, nebo slučováním a možná, že to ani nemá jako jeden solid, ale několik, které se prolínají, což je možná ještě pravděpodobnější, a pak vznikají přeložené trojůhelníky a díry. Napsal jsem Jirkovi o zdrojový data, že se mu na to podívám v solidu, nebo plochách (nevím jak to má vytvořené). Tak je na něm jestli mi to pošle. Začátky jsou vždycky těžké, než si člověk osvojí nějaké zásady. :D

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - II

úte 17.01.2017 6:54

Lark píše:... mělo by to jít tisknout....

No... taky že to šlo tisknout... :?
20170117_055242.jpg

Jo, je to několik samostatných objektů, neslučoval jsem to abych to mohl ladit...
Nějak to funguje.
Téma uzamknuto