Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 100  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 14.01.2017 18:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
jyrry píše:
Tak další doplněček; bylo mi líto těch driverečků s chladičíčky... a nechtělo se mi čekat kdoví jak dlouho na tohle ...
Příloha:
20170114_144212.jpg

Vlevo ještě budou 2 vypínače čehosi...


Drivery nechladím a ani když tu mám 30 to nemá žádný vliv.
Pokud je dobře nastaven proud tak hřejí velice málo.

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 14.01.2017 18:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
no, ja tu pro zmenu mam ramps ktery ignoruje jumpery. I kdyz je vyhazu tak furt mam 1/32 microstep. Mam ho na MPCNC pres rok a furt jede tak na to prdim a holt jedu o neco pomaleji nez bych mohl pri prejezdech.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.01.2017 20:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
hmm, tak tisk jednoho perimetru v rezimu mimo vazu na tloustku vrstvy 0.15 s infilem Cura nedala. Asi diky slozitosti nebo ceho ale udelalo to zajimavy efekt. Az vychladne tak to zkusim vytoftit a prilozit.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.01.2017 21:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
kroxigor píše:
Mám tady jedny RAMPS kde když dám DRV8825 na Z tak motory jenom cukaj. Když dám A4988 tak Z jede normálně. Zkoušel jsem různé drivery pořád stejný a na RAMPS jsem taky nenašel nic. Když dám jiné RAMPS tak se stejnejma motorama i driverama to jede ... prostě některé věci jsou si kompatibilnější ...


Nojo, ale mě ten driver ještě před třema dny makal normálně. Něco se na něm poondilo. Trimrem jsem samozřejmě zkusil přidat i ubrat a vliv žádný.
Už zas tisknu jak zamlada. 8) Napadá mě, jestli jsem ho nenačubil postrkováním stolku kdy jsem zapoměl vypnout motory. Právě před asi čtyřmi dny se mi to stalo jak jsem rovnal bed po výměně trysky. Jindy si dávám bacha, ale byl jsem malinko vytočenej jak se mi přicpávala stará tryska.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.01.2017 22:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Proto mám ve FW zapnuto vypínání motorů jakmile nejsou používané :wink:

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.01.2017 0:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Co to je za parametr v configu? Já bych to spíš potřeboval pro MPCNC opačně aby byly stále zapnutý a držely. Nyní tam je nějakej čas po kterým se vypnou a u zdvojených motorů to může být problém.
Jo a že jsem ten blbnoucí driver načubil přetlačením zapnutých motorů je jen moje domněnka, možní lichá, protože v MPCNC se driver chová naprosto normálně a to tam dostává podstatně větší sódu, 28V a paralelně zapojený cívky motoru, takže i proud podstatně vyšší.

Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.01.2017 7:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
V Marlinu v configuration.h to najdeš:
Kód:
#define DISABLE_X true
#define DISABLE_Y true
#define DISABLE_Z true


Proto jsem psal, že některé jsou si kompatibilnější :wink:
Mám tu hromadu driverů a vybírám co s čím funguje

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.01.2017 9:11 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
Nevím zda jsem zde správně ale doufám, že ano ... dnes jsem v noci přemýšlel jak tady u nás na Vysočině využít těch mětrových záplav sněhu ... a dal jsem se do kreslení lyžiček ... dimenzoval jsem je na svůj model FunMan ( MiniMag od Multiplexu se stříďákem ) a v noci je vytisknul ... no vyšly trošku humpolácky tlusté ( ale na sněžné sáně budou cajk ) a tak jsem to přehodnotil a překreslil ...

Nové lyže jsou rozměrově stejné jako na fotce, ale konstrukčně více odlehčené ... jak menší celkovou tloušťkou lyže a zpevnění na okrajích tak vylehčovacími otvory ... pokud budete chtít STL tak písněte :D


Přílohy:
lyze5.jpg
lyze5.jpg
[ 38.05 KiB | Zobrazeno 922 krát ]

lyze4.jpg
lyze4.jpg
[ 46.58 KiB | Zobrazeno 922 krát ]


_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.01.2017 10:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
kroxigor píše:
V Marlinu v configuration.h to najdeš:

Netušíš, kde je time out na vypínání? U mě to je asi 60 sekund.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.01.2017 10:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
SuperMUF píše:
Nevím zda jsem zde správně ale doufám, že ano ...


To víš, že jseš tady správně. Máš s lyžema nějaký zkušenosti? Já to zkoušel jen jednou a nevím jak udělat ideální nastavení polohy za letu. Vzadu se přivážou na náběh cca 30 stupňů ale pouze s tím se mi při akrobačce obrací špičkama lyží dolů. Vážeš je i vepředu třeba na gumu?
Díky
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.01.2017 13:43 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
Přesně jak říkáš, proto jsou tam 2 dírky, vpředu a vzadu ... dozadu dávám provázek kterým napevno reguluji polohu za letu ( při letu jsou trošku přizvednuté špičkama nahoru, jak moc to právě nastavím tím provázkem ) ... a vepředu to přizvedávám gumičkami ... klasika :D

Při žádné figuře se nic nikam nepřeklápí a na přistání mám jistotu, že nezakopnu :D

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.01.2017 14:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jen upřesním. Ty hrany liží kolem skluznice by měly být kvůli menšímu odporu a lepšímu vedení osré a né s rádiusem. Úvazy samozřejmě vzadu tuhý, který omezuje zvednutí špičky a přední pružný (guma, nebo pružinka), aby dovolil srovnání podle povrchu. Jinak RiMr má šikovný návod, včetně potřebných rozměrů tady.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.01.2017 14:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Zase pár věcí na doošacení tiskárničky a periferií, vyrobeno z PLY odstín topol :lol:
Příloha:
20170115_132804.jpg
20170115_132804.jpg
[ 79.21 KiB | Zobrazeno 890 krát ]


_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.01.2017 14:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Jak sleduji vlákna o 3D tisku, tím více mi připadá, že na těch tiskárnách nevyrábíte, ale musíte si ji dovyrobit aby vůbec fungovala i přesto, že stála tisíce :roll:
Ale jinak. jyrry perfektní topolový tisk.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.01.2017 15:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak já si naopak myslím, že to zdokonalování je naprosto normální. I když si koupíš třeba soustruh, nebo jiný stoj a nechceš za něj dát horentní sumy, tak si ho dodatečně budeš taky postupně upravovat a doplňovat různými přípravky a "udělátky", které ti usnadní a zpříjemní práci. :D

Edit: Samozřejmě pokud to chceš na sériovou výrobu, tak jsou ty požadavky asi úplně jiné.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz