Switch to full style
Pokrok se nedá zastavit. Nástroje řízené pomocí počítače ulehčují výrazně práci. Výroba strojů, příprava podkladů výkresů. I poptávky a nabídky mezi rcmaniaky.
Odeslat odpověď

Přenos PDF do 3D modeláře

sob 04.04.2015 10:23

Jako úplnej začátečník 3D modelína mám dotaz zda je nějaká cesta jak přenýst scan nějakýho plánku do roviny v Cadu, případně jakej to umí. Jde o to, že v copy centru si můžu nechat oscanovat až do A0 na flash a doma bych to pak chtěl použít jako kreslící podklad pro vlastní úpravy před tiskem či frézováním. A taky by mě zajímalo, zda některý cad neumí z výkresovýho podkladu v PDF automaticky vygenerovat obrysovou 2D skicu, která by se dodatečně vysunula na 3D.

A propo, zkoušel jste už někdo vytisknout přepážky z ABS s "medovým vnitřkem" ? Zkusil jsem vytisknout atrapu a můžu říci, že mi dalo víc práce ji rozlámat než to samý z topolovky. 8O
Lepit se to dá starým dobrým kanagonem, 3D letadla na Trubce lítaj, tak proč to nezkusit?
Jirka

Re: Přenos PDF do 3D modeláře

sob 04.04.2015 10:29

Jaky CAD pouzivas? Prevod rastru na vector automatiky moc nefunguje. Prakticky vzdy je lepsi prekreslit. Pokud nekde stahnu vektorove pdf s plankem, prevedu na dxf(online convertoru je dost) a naledne naimportuju dxf do Solidworksu. Solidworks taky umi dat obrazek jako pozadi skici vcetne polazeni meritka a pak se jen obtahuje, ale to jiste umi vetsina CAD programu.

Re: Přenos PDF do 3D modeláře

sob 04.04.2015 10:49

koukni na Ivo MIkače a SketchUp má tam výbornou učebnici pro modeláře http://www.mikac.cz/3D-free-cad-sketchup-frame.html
Je tam i jak si dát jako podklad PDF/JPG a nakreslit si plánek/3Dmodel

http://www.mikac.cz/3D-free-cad-sketchup-frame.html

Re: Přenos PDF do 3D modeláře

pon 06.04.2015 9:00

Pokud bylo PDF původně v nějakém vektorovém formátu,tak Autocad asi už od 2011 nabízí podložení a taky chytání k němu.Pokud to byl jen rastr,je asi lepší převést na dwg třeba pomocí PRINT2CAD2009.
Tenhle soft vygeneruje obrysy v uzavřených křivkách a ty pak stačí jen vytáhnout do prostoru.Já nic lepšího zatím nenašel.
Občas je ale lepší prostě pdf převést na jpg,třeba v PDF2CAD a vyleze jen ta fotka.

Re: Přenos PDF do 3D modeláře

pon 06.04.2015 12:45

ok-glider píše:... Pokud to byl jen rastr,je asi lepší převést na dwg třeba pomocí PRINT2CAD2009. ...

Máš s tím nějaké konkrétní zkušenosti? Je to pak opravdu použitelné? Máš nějakou ukázku?
Moje zkušenosti říkají že rastr je nejlepší "podložit", zamknout a kreslit nad ním. Opravy zprzněnin po nějakém automatu bitmapa-vektor jsou mnohem pracnější.

Re: Přenos PDF do 3D modeláře

úte 07.04.2015 7:24

to Jyrry
Máš ukázku v mejlu.

Re: Přenos PDF do 3D modeláře

úte 07.04.2015 8:46

ok-glider píše:to Jyrry
Máš ukázku v mejlu.


Ahoj Michale, mě by to taky zajímalo, prosím pošli mě to taky, díky. Rosťa.
Odeslat odpověď