Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1269 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 85  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pát 23.03.2018 20:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
To nemáš hluchátka na uši? :mrgreen: Mě ten rámus nevadí a sousedi 30 m daleko ať si políběj prodloužený záda. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 6:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2003
Příspěvky: 624
Jindra_S píše:

Nastavil bych Z souřadnici na 0 v požadované výšce 3 mm na materiálem a pak pro jednotlivé operace zadal, že materiál se má frézovat od 3 mm (Start level), nikoliv od defaultní 0.



da se nastavit někde abych měl v start levelu defaultně 3mm ?

_________________
zbek

aircombat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 8:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Celeron píše:
To nemáš hluchátka na uši? :mrgreen: Mě ten rámus nevadí a sousedi 30 m daleko ať si políběj prodloužený záda. :wink:


tak znas to - manzelka, deti atd.... k modelarine se dostavam vetsinou vecer tak potrebuju abych mohl vrezovat i po 8me hodine :-)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 14:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Amper píše:
tak znas to - manzelka, deti atd.... k modelarine se dostavam vetsinou vecer tak potrebuju abych mohl vrezovat i po 8me hodine :-)

Hmm, na maloměstě ve svým to je lepší, rámus si můžu vzít na dvůr a nebo do jinýho baráčku.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 15:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Sousedy sice nemam bliz nez 50m ale jen jeden dum. Takže me musí stačit sklepni dilna. A tahat cnc na zahradu se me fakt nechce :D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 17:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
To se jen tak říkalo v práci, když někdo s něčím dělá rámus, tak mu ostatní poradí "Jdi s tím na dvůr!".

Dnes jsem frézoval z 3,3 mm desky skelnýho laminátu 4 pásky 0,5m široký 8 mm. Jel jsem to radši natřikrát. Kolik máte kdo odzkoušíno metrů, co zvládne vyfrézovat 1,8 mm nebo podobnej průměr "kukuřice" než jde do kopru? Drbete to dokud zcela tupá neulítne bočním tlakem? Jak se vlastně v laminátu pozná tupá fréza, začne se taky pálit jako ve dříví? Chlazení žádný, jen průvan od odsávání vřetene.
Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 18:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Sklotextit 3mm jedu najednou, kukuřice 1,4mm, točky "co to dá" (asi tak 20.000), posuv 320mm/min.

Tupé to je když hrana řezu začne být chlupatá ale nepálí se to. Pak to ještě používat nějakou dobu jde no a pak to rupne.
Vyfrézuje toho dost, nesleduju to ale nezdá se mi to málo.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 19:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4776
Bydliště: SK Bratislava
Celeron píše:
Dnes jsem frézoval z 3,3 mm desky skelnýho laminátu 4 pásky 0,5m široký 8 mm. Jel jsem to radši natřikrát. Kolik máte kdo odzkoušíno metrů, co zvládne vyfrézovat 1,8 mm nebo podobnej průměr "kukuřice" než jde do kopru? Drbete to dokud zcela tupá neulítne bočním tlakem? Jak se vlastně v laminátu pozná tupá fréza, začne se taky pálit jako ve dříví? Chlazení žádný, jen průvan od odsávání vřetene.
Díky


Ono HODNE zalezi od materialu (hlavne u malych priemerov), nieco ti zacne horiet (hnedy prach), nieco sa zacne lepit (zacnu vyliezat "cerviky") a nieco sa zacne zapekat v reze a potom sa to musi pracne oskrabavat. Treba proste vyskusat. A ked zistis ze nejaky matros ide dobre frezovat, zapisat typ a potom uz brat len to :- ))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 20:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2003
Příspěvky: 624
Je lepší jet materiál vícekrat vyšší rychlosti nebo to vzit najednou pomaleji? čas mě nevadí zas toho frezovani nemam tolik .

_________________
zbek

aircombat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 22:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6888
Bydliště: Moravský kras
Celeron píše:
Depron? Já jednou zkusil 6 mm Starlon, což je nemlich to samý. Fréza 1,8 mm se nořila při poslední dráze asi 1 mm do Starlonu a při otáčkách potřebných na překližku dělala ve Starlonu teplem úplnou "melioraci" šířky 4 a hloubky 2 mm. Od tý doby používám zelenou hobru s ní se nic takovýho neděje.


A čemu to vadí? Naopak, je to dobrej ukazatel toho, že se fréza hřeje (obvykle proto, že jsou buď nevhodné řezné podmínky, nebo je fréza tupá a blíží se konec jejího života..

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 6:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Včera jsem po dlouhém pozorování a testování frézy a zapisování výsledků dosáhl pokroku. Problém byl v mechanice - nikoliv, že by šla těžce, ale prokluzoval konec šroubovice ve spojce motor-spojka. Konec šroubovice neměl vybroušenou plošku, o kterou by se červík zapřel, takže šroubovice se občas náhodně pootočila.
Vypadá to jako blbost, které si musíte všimnout hned, ale ono se to chovalo pěkně náhodně a nevyzpytatelně. Když jsem to kontroloval staticky, vše bylo pevně utaženo. Při hodně vysokých rychlostech a nastavení (a to zase platí stále) motor jakoby vysočil ze synchoronizace a pojezd jako by zadrhnul.
Pokud jsem nastavil pomalou rychlost a nejméně skoků na otáčku (200), tak trhaný pohyb způsobil více prokluzů. A samozřejmě záleželo na tvaru frézovaného obrazce plus váze vřetene ...
Nakonec jsem na to přišel, když jsem na motor osy X přilepil praporek, abych viděl jak se otáčí a pustil cik-cak frézování nějaké díry. Praporek lítal jak měl, jen vozik se na okamžiky drobně "zaškubl"
No, snad to bude pro někoho poučení.
A taky 6600 drivery, které jsem mezitím objednal, nebudou taková tragédie (viz https://www.cnczone.com/forums/stepper-motors-drives/186930-tb6600-drive-ebay-24.html)

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 6:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Spojky s červíkem nemusím, používám tyhle s řádným svěrným spojením.
Obrázek
Jako že praskne v té šroubovici, to časem někdy jo, ale neproklouzne.

Dávám je i jako pojistné na větší elektromotory se zadní montáží (ty prasklé, jen zarovnám čelo s utrženou šroubovicí).

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 6:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
To je právě to co tam mám - je to stahovací a navíc je tam ještě červík. U 3D tiskárny o používám a nevím o tom.
Bylo to přibaleno k frézce, utažené to bylo, na první pohled to drželo ...

A opravdu to u mne bylo tím - včera jsem vyfrézoval několik blbostí (překližka 1-2 mm, 3mm fréza) a bez problémů to jelo ve stejných kolejích.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 10:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
uz jak jsi to popisoval to vypadalo na nejakej mechanickej problem takze super ze vyreseno.

Osobne mam radsi ty s cervikem - vybrousit plosku na sroub neni problem, na motoru uz je a tudiz to neni sverne ale muselo by to ten cervik zatlacit coz nehrozi

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 12:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Já jsem jednou lez po tiskárně dva dny kvůli něčemu podobnýmu. Když jsem v Repetier host namnožil 10 x jednu hilzu do Browning 50 M2, tak se každá tiskla jinak křivě, různě asi o 1 mm odskákaný vrstvy v ose Y. Pak jsem zjistil čím to bylo. Na hřídelích krokáčů jsou vybroušený plošky pro dosednutí červíků. Nojo, ale když se červík nedotáhne, tak se řemenice na hřídelce pocukává kam ji ten povolenej červík pustí ale hřídel v řemenici se neprotočí...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1269 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 85  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz