Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1269 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 85  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pon 19.03.2018 16:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
- Překližka Jafholtz, je v čr asi na sedmi místech.
- tohle je na překližku ideál. Chovaj se tak nějak jako pilník. Jsou od 0,8 do 3,15. 10 ks za ty kačky, no neber to.
- textit na páčky, POM, hliník. Na hliník a POM jsou lepší klasický čtyřbřitý spirálový frézy.
- já nikomu nic zdůvodňovat nemusím, zkus jyrry-ho, ten dělá hromady nemodelářských věcí. :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pon 19.03.2018 16:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
ohledne tech zubatejch - mam lepsi zkusenost s tema zlatejma. Kupodivu to neni jen barva a fakt to vydrzi dyl (aspon ty z banggoodu)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pon 19.03.2018 16:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Jindra_S píše:
- Je nějaký jiný materiál, na kterém jste zkoušeli?
- Nemáte námět na něco, co jste frézovali do domácnosti, aby jste ženě odpověděli, "K čemu je to dobré?"


- na testy je nejlepsi styropor. Kdyz totiz neco podelas tak nezmrsis frezu (vetsinou) a da se na tom vyzkouset i 3D
- nebylo to do domacnosti ale manzelce se desne moc libila kostra na SE.5. Dostal jsem ale vynadano kdyz jsem to potahnul :-D

a k cemu je to dobre - no aby jsi nechodil do hospody a za zenskyma ne ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pon 19.03.2018 20:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Celeron píše:
- Překližka Jafholtz, je v čr asi na sedmi místech.
- tohle je na překližku ideál. Chovaj se tak nějak jako pilník. Jsou od 0,8 do 3,15. 10 ks za ty kačky, no neber to.
- textit na páčky, POM, hliník. Na hliník a POM jsou lepší klasický čtyřbřitý spirálový frézy.
- já nikomu nic zdůvodňovat nemusím, zkus jyrry-ho, ten dělá hromady nemodelářských věcí. :lol:

Díky, tohle přesně jsem hledal. Jdu objednávat a do Jafholtzu brnknu zítra.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pon 19.03.2018 23:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Amper píše:
ohledne tech zubatejch - mam lepsi zkusenost s tema zlatejma. Kupodivu to neni jen barva a fakt to vydrzi dyl (aspon ty z banggoodu)

No mělo by to být potitanování, ale věř rejžákoj. :)
Před časem jsem měl problémy s řezáním M4 závitů do nerezu A4. Tak jsem si nechal poradit v Narexu Bučovice a poslali mi na zkoušku 3 potitanovaný strojní jednorázový závitníky. Jeden praskl v první díře a další dva byly tupý po cca 10 závitech. A to jsem používal řeznej olej na závity, co používají místní nerezáři.
Tak jsem koupil v železářství 5 balíčků obyčejných sadových (1-3) závitníků. Kupodivu z každy sady se daly vybrat ty, co braly s nejmenším odporem. Nejvíc trpěly dvojky, vydržely tak 30-40 závitů. Žádnej titan na tom nebyl. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 20.03.2018 4:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jindra_S píše:
- Kde kupujete překližku?
Když se mi nechce do Jafholzu, kupuju v místním Dřevospektru; ponejvíce topol 3mm za 145,-/m2, břízu truhlářskou 3-6mm, v poslední době dub 4mm (dub je jen povrchová dýha, uvnitř je něco měkčího).
Letecké beru porůznu, v poslední době nejméně půl tabule v dané tloušťce (tabule = 1550x1550) ale to už je raketa. Ale proti modelářským krámům to je o dost levnější.
V poslední době je ten topol loterie, některé várky nejdou rozumně frézovat ani v jedné vrstvě (běžně dávám 2x3mm na sobě aby to odsejpalo).

Jindra_S píše:
- Jakou frézu by jste mi na výše uvedenou překližku doporučíte?
Klidně něco čínského, hledám třeba na ebay klíčová slova "CNC router bit" a tak podobně. Na dřevo beru ty zubaté "kukuřice". Třeba topol 3+3mm průměr 1,2mm, bříza 6mm 1,4mm, sklotextit 2mm 1,2mm ...
Je to taky trochu loterie, většinou je to použitelné. Co jsem koupil před rokem letos už nejde najít a tak...
Pozor - ledasco jsou jen vrtáky i když popis to moc nenaznačuje.

Jindra_S píše:
- Je nějaký jiný materiál, na kterém jste zkoušeli?
Depron je měkký a milosrdný, chce to ale specifické parametry a opravdu ostrý nástroj - nataví se raz-dva. Pak to jede dál ale stopa nástroje je i několik mm :-)

Jindra_S píše:
- Nemáte námět na něco, co jste frézovali do domácnosti, aby jste ženě odpověděli, "K čemu je to dobré?"
viewtopic.php?f=146&t=44231 :-)
Odpad - vnitřky odlehčovacích i jiných otvorů - bere známá pro děti ve školce, ty si to různě pomalují, polepí...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 20.03.2018 5:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2003
Příspěvky: 624
jak přichytávate překližku ke stolu a co davate při frezovani pod překližku , Jako stul mam dřevěnou desku . :)

_________________
zbek

aircombat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 20.03.2018 6:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Na stole (lamino 2x18mm) mám rastr děr se závitovými vložkami M5, do nich polyamidové šrouby a překližkové lašny a tím to upínám. Podloženo 2mm lištami obvykle pod dosednutím upínek a někdy i mezi při větší šířce pruhu (frézuji z pruhů 100-250mm). Při frézování balzy to podkládám 2mm odpadovou balzou.
Tady je to dobře vidět.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 20.03.2018 8:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Já používám slabou zelenou hobru pod plovoucí podlahy. Hlavní věc je, že je průdušná a nestojí svět a je měkká. Povrch stolu mám "cedník" cca 5 x 5 cm. V dírách jsou ob jednu závitový vložky M6 na uchycení materiálu na okrajích proti bočnímu posuvu. Mezi dírama jsou profrézovaný drážky 6 mm do hloubky 3 mm, jsou to přisávací kanálky. Dole pod deskou je vzduchotěsná komora, ze který jde hadicema vzduch do odsávacího zařízení. Vhodný je truhlářský třeba Rojek, nahoře průdušnej pytel, dole igeliťák. Já jsem sehnal válcovou turbínu s integrovaným motorem. Protože se vzduchem nejde žádnej bordel, stačí za turbínou jen průdušnej pytel bez ukládání. Podtlak není potřeba velkej ale obrovský množství, několik tisíc litrů za minutu, na vysavač zaponeň, ten je vhodnej jen na odsávání od vřetena.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 20.03.2018 10:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Celeron píše:
No mělo by to být potitanování, ale věř rejžákoj. :)


Bavil jsem se s clovekem z vyzkumaku co je v ramci ZCU a delaj materialy. Ten prohlasil ze Ti povlak je tak levnej ze nabarvit ten nastroj tak aby se nezanesli zuby by bylo nasobne drazsi. A rekl ze pokud je to zlate tak je to proste oxid Ti - bo je to nejlevnejsi technologie :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 20.03.2018 10:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
pouzivam taky hobru - mam ji nalepenou na stole, skrz ni diry a skrz to srouby. Bez vakua :-)

vyhoda je ze pokud ji nedavas brutalne za usi tak ji staci obcas (ja to delam tak po roce) smirkovou houbou. Nevyhoda je ze nemuzes frezovat hlinik s chlazenim emulzi :-)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 20.03.2018 13:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6888
Bydliště: Moravský kras
S překližkou mám naopak lepší zkušenost s hladkou dvoubřitou frézou, nezanese se lepidlem a dá se řezat rychleji. Ty "diamond" frézy jsou naopak nenahraditelné na sklolamináty a karbon.
Stůl mám z obyč lamina, uchycení deskových materiálů řeším na prasáka třema vrutama do desky, když je po dvou rocích moc dovrtaná, uřízne mi místní stolař za pár šupů novou. Jako podložku používám nejlevnější "depron" pod plovoucí podlahy, nestojí to raketu a jedno balení vydrží věky. Pokud dělám něco, kde je kritická přesnost v ose Z, použiju něco nestlačitelného rovného, např. topolovku.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 20.03.2018 14:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jaky prumer, co je to rychleji a muzes poslat nejaky link na konretni frezu ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 20.03.2018 15:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
JirkaA píše:
Jako podložku používám nejlevnější "depron" pod plovoucí podlahy,

Depron? Já jednou zkusil 6 mm Starlon, což je nemlich to samý. Fréza 1,8 mm se nořila při poslední dráze asi 1 mm do Starlonu a při otáčkách potřebných na překližku dělala ve Starlonu teplem úplnou "melioraci" šířky 4 a hloubky 2 mm. Od tý doby používám zelenou hobru s ní se nic takovýho neděje.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 20.03.2018 16:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4776
Bydliště: SK Bratislava
Polystyren sa da kupit v hrubke tusim 4mm rolovany v role tak akurat pod frezu, zdarne pouzivam, ale ako bolo spomenute, je to alchymia, pri urcitych otackach alebo vykone sa ma tendenciu nalepit na frezu a v ten moment je po nej (neberie, zlomi sa), bud to musi valit tak rychlo aby bola freza horuca a odtopila ho este pred dotykom, alebo tak pomaly aby bola freza studena a brala ho. Aj tak ich nakladam po frezovani do acetonu aby sa aj zbytky odleptali.

Podklad "meksie drevo" je urcite ta lepsia varianta, ale nie vzdy dostupna.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1269 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 85  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz