Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 30.12.2018 11:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Ty synchronizační impulzy tam v mém případě (řezačka u kolegy) posílá PICACHOF - tedy to řízení teploty - http://aeropic.free.fr/pages/CNC/IF_PCenglish.htm
Někde jsem pochytil že to tam někdo posílá z 555, ale když už jsem mu dělal to žhavení drátu tak to má taky z toho PICu.

Jinak pozor na ty DELL minitowery; už dva jsem zkoušel ale nemakalo to s nimi - není LPT port jako LPT port... to samé různé PCI a ISA karty, ne každá s tím uspokojivě pracovala.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 13.03.2022 18:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.4.2021
Příspěvky: 344
obsah podlehl samocenzúře
sorry jako


Naposledy upravil BeneFitmodel dne ned 13.03.2022 22:03, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC řezačka polystyrenu
PříspěvekNapsal: ned 13.03.2022 19:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
související vákna:
Rezanie Balzy cnc rezanie polystyrenu
MPCNC Foam cutter
CNC řezačka odporovým drátem
CNC řezačka EPS / EPP na křídla - návod ? inspirace ?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC řezačka polystyrenu
PříspěvekNapsal: ned 13.03.2022 21:17 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
Dovolím si sem ještě hodit odkaz na moje řešení : http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=146&t=87110&hilit=cnc+%C5%99eza%C4%8Dka

Pokud máte zájem, naživo bude k vidění na výstavě v Praze 25 + 26.3.2022 - http://www.vystavamodely.cz

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC řezačka polystyrenu
PříspěvekNapsal: ned 13.03.2022 22:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.4.2021
Příspěvky: 344
:roll:
Ušetřím všem práci s proklikáváním na 100-leté odkazy přidané po přesunutí mého původně samostatného příspěvku do tohoto obdobně hodnotného a stoletého vlákna. :?
Nejenom že obsah a informace v těch odkazech jsou zastaralé, ale tak 99% odkazů v nich je nefunkčných či o ...

Jediný přínosný odkaz v nich se zajímavými informacemi je odkaz níže, ale i tento vlastně není o CNC řezačce :lol:
https://wwii-rcmodely.mypage.cz/menu/at ... a-kridel-z

Tak abych nebyl jenom negativní, docela zajímavé může být i 7-mi leté vlákno na rcgroups viz. odkaz níže a dokonce je o CNC řezačce...
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... oam-cutter

Snahu SuperMUF-a lze samozřejmě jenom pochválit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC řezačka polystyrenu
PříspěvekNapsal: ned 13.03.2022 22:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
BeneFitmodel píše:
...
Snahu SuperMUF-a lze samozřejmě jenom pochválit.

Jistě, reklama je vždy chvályhodná :mrgreen:

jinak, rejpale,
a) nemá cenu plodit další vlákna na jedno téma, když už tu nějaká jsou
b) to že jsou podle tebe stoletá (asi neumíš počítat :mrgreen: ), znamená mimo jiné, že zas takový zájem o domácí stavbu pěnořezačky není

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC řezačka polystyrenu
PříspěvekNapsal: pon 14.03.2022 9:22 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
jyrry píše:
Jistě, reklama je vždy chvályhodná :mrgreen:


Tak kdo mě pochválí, když ne já sám ? :lol:

Jinak možná to bude překvapení ( i s ohledem na to jak zanedbané a bez ztracených fotek mám zde téma na RC Manii ), ale překvapivě se řezačky prodávají. Jak už to v dnešní době bývá, často se dostáváme do situace, že není nouze až tak o peníze, ale válčíme s nedostatkem času. A ta moje řezačka je za cenu levné čínské 3D tiskárny. Není to žádná kosmická věda ale svoji práci zastane a "obecenstvo" si najde :lol:

Popravdě, beru to jako koníčka, málokdo si uvědomuje, že na každou řezačku je třeba cca 40 hodin tisku a kdybych počítal klasicky jak si počítají 3D farmy třeba 2,- až 5,-Kč za vytištěný gram materiálu, tak to stojí randál. Snažím se používat kvalitní ale ne nesmyslně drahé komponenty a řešení je už mezi X lidmi a funguje :wink:

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC řezačka polystyrenu
PříspěvekNapsal: pon 14.03.2022 12:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.4.2021
Příspěvky: 344
Ono je dobře že je vůbec nějaká CZ komerční aktivita v tomto směru, ale rozhodně by bylo vhodné si také přiznat a upozornit na to, že to není jediná cesta. OK je to pro ty co nehledí na nějakou kačku, nemají čas či to chtěji hned.

Je zde určitě spousta jiných co by to chtěli či potřebovali, jenom zatím nenabrali odvahu investovat, ale mají chuť experimentovat. Je pak dobré poinformovat, že jsou zde zdroje informací a návodů, které je povedou za ručičku až ke zdárnému výsledku.
Neni se čeho obávát, protože je to po všech stránkách jednodužší technologie než dnes tolik profláklej 3D tisk, internetové překladače jim informace zpřístupní i bez znalosti jazyků a co se náročnosti stavby týče jedná se dnes v podstatě jak po mechanické tak elektronické stránce o jakési lego. :-)

Takže nažhavte prozatím jenom googla nebo youtrubku a ta kouzelná vyhledávací fráze zní "diy cnc hot wire cutter", tak vzhůru do toho. ;-)
Doporučuji si povšimnout opravdu lowcost dřevěné řešení s cenou kolem 180 EUR od "rckeith", nebo o něco více in variantu tištěnou na 3D tiskárně zato včetně rotační osy od "howtomechatronics". :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC řezačka polystyrenu
PříspěvekNapsal: pon 14.03.2022 17:14 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
To byla i moje cesta. Nebylo co pořídit tak jsem začal experimentovat. A věnoval jsem tomu spoustu času i když jsem samozřejmě vycházel z již existujících řešení. Odsud jsem se inspiroval elektronikou, odsud mechanickým řešením. Napínání strny jsem zkusil udělat podle sebe od začátku ...

A nakonec jsem si říkal, že ne každý je ochoten tomu věnovat tolik času, tolik úsilí, ne každý má ty možnosti jako já tak jsem se rozhodl nabídnout to i dalším zájemcům ...

A i já stále řeším co jinak a lépe

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz