Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 680 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 46  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: ned 03.04.2016 17:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.12.2014
Příspěvky: 165
Bydliště: Klecany, ČR
ahoj pánové, mohli by jste mi vyfotit, jak máte udělané napínáky řemenu - nějak mi to nevychází, asi jsem špatně něco vytisknul.
Tisknul jsem to už dávno a asi z tohoto odkazu - http://www.thingiverse.com/thing:925911/#files
a asi jsme smatlal dvě verze dohromady a teď mi to nepasuje.
Dík, Petr


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: ned 03.04.2016 17:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10496
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Jé tak napínáky. :) Na Thingu jsou některý naprostá katastrofa. Já mám todlenc:
http://celeron.rajce.idnes.cz/MPCNC#MPCNC4.jpg jsou to rámečky, který nasadíš zespoda na Corner Blocky.
Bylo to na Thingu ale nemůžu nalýzt. kdybys nenašel, nám to někde na flešce, jen přijít na to, kde se válí... Řemen je ohnutej do tohodle http://www.thingiverse.com/thing:1156726
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: ned 03.04.2016 18:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.12.2014
Příspěvky: 165
Bydliště: Klecany, ČR
Celeron píše:
Jé tak napínáky. :) Na Thingu jsou některý naprostá katastrofa. Já mám todlenc:
http://celeron.rajce.idnes.cz/MPCNC#MPCNC4.jpg jsou to rámečky, který nasadíš zespoda na Corner Blocky.
Bylo to na Thingu ale nemůžu nalýzt. kdybys nenašel, nám to někde na flešce, jen přijít na to, kde se válí... Řemen je ohnutej do tohodle http://www.thingiverse.com/thing:1156726
Jirka

ty rámečky asi myslíš tyhle : http://www.thingiverse.com/thing:853977/#files (??) - no tak ty nemám :-(
a ten tvůj druhý link http://www.thingiverse.com/thing:1156726 - to je ono, tohle jsem tisknul - ale asi ne vše :-(
OK, dík, jdu tisknout co mi chybí.

A další dotaz - na jednom rohu ( horní díl ) jsou dvě plošky na koncáky - kde je máte ?
Já jsem to smontoval tak, jak je na originálu fotka od MPCNC - tedy frézka mi může dojet do levého předního rohu nejblíž. A tam jsem předpokládal, že bude "0,0" - a tam budou ty koncáky - jako to mám na tiskárně. Je to správně ? Ale Jirko ty to máš nějaký převrácený (??). Fotka je lepší než dlouhé vysvětlování - tedy 0,0 je u mě levý přední roh :
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: ned 03.04.2016 23:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10496
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
No já to mám takhle schválně kvůli vakuovýmu stolu. Když jsem to měl vřetenem vlevo dolů jako ty, tak mi to nevycházelo symetricky na stůl. Home X (delší osa) mám na úhelníku na Corner Lock a Home Y a všechny další mám na Ampérových posuvných držácích na trubkách. Je to ta hnědá objímka.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 11:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Ja mam vsechny koncaky na posuvnych drzacich

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: sob 14.05.2016 20:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.12.2014
Příspěvky: 165
Bydliště: Klecany, ČR
to Celeron : Jirko, koukal jsem na fotky co máš na Rajčeti toho podtlakovýho stolu.
Stůl mám hotový, teď ten podtlak.
Jaký jsi použil hadice - někde se tu psalo, že některý dělají hluk, některé jsou lepší.
A pokud to udělám jako ty - mohl by jsi mi poskytnout podklady pro tisk těch náúsků a toho "rozbočovače" abych to nemusel kreslit ? Nebo by jsi to dneska dělal jinak, například jiný průměry ??
Jak nakonec dopadlo rozvrtání horní desky - někde jsi to sice už psal, ale taky jsi psal něco že se nepovedlo. Jaký je tedy poslední stav.
Slíbil jsi že pošleš kontakt na ty podkladový desky co jsi viděl (koupil?) na výstavě 3D.
Dík, Petr


Naposledy upravil petrno dne ned 15.05.2016 7:44, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: sob 14.05.2016 23:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10496
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dnes mě upoutalo totok:http://www.thingiverse.com/thing:1563410
Celkem zajímavý na lokální řízení posuvů atd na MPCNC.
Přiloženej prográmek je asi pro Arduino Pro Mini. Měl by měl by procházet sloupce a řádky klávesnice, přidělovat klávesám G-code a posílat do Mega 2560. Hledal jsem něco bližšího ale nenašel.
Podle tohodle to vypadá, že Marlin má v sobě asi vstup z sériový lajny na AUX1. Možná je ale zakomentovaný a bude potřeba nalézt, kde to je.

Ty hadice zítra poměřím, a pokud pošleš email pošlu i data.
Rozvrtání desky je OK. Zatím tam ale nemám ty chlívečky, protože plocha co jezdí MPCNC je menší než to rozvrtání. A navíc nějak není čas.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: ned 15.05.2016 7:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.12.2014
Příspěvky: 165
Bydliště: Klecany, ČR
Rozvrtaní - jak velké díry ? jaký rastr ?
petr.novak@elvia.cz
Dík, Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: ned 15.05.2016 16:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10496
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak ta hadice na odsávání od vřetene je : Merlett Superflex PUL Antiabrasivo , Italy, Comm.49391.su-Op 4311, (průhledná, venek 45, vnitřek 39, stoupání cca14 mm.
Ty 3 hadice od stolu do roztrojky je to samý, venek 66, vnitřek 59 stoupání 14 mm. Nějak jsem to přehnal při nákupu a mám jí asi 3 metry navíc, možná se jí budu zbavovat.
Ta velká mezi roztrojku a turbínu je 110 venek, 96 vnitřek, stoupání zase cca 14 mm. Na ni je napsáno 100 mm, na ostatních průměr není ale odhadem ta první je definovaná 40 nebo 42mm a ta druhá 60 mm. Koukni na stránky http://www.konekt-hk.cz/pro-vzduchotechniku-486/
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: stř 22.06.2016 0:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10496
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Ampére, koukals na novou verzi MPCNC z 25.5.2016? Vypadá to na podstatně vylepšený Z-ko.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: stř 22.06.2016 5:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Nekoukam, nevylepsuju ;-)

Funguje takze jedine co ted udelam je instalace maleho zdroje pro spindle - do ted jsem pouzival zdroj k nabijecce

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: stř 29.06.2016 22:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10496
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak už tisknu. Repetier spočítal ty nový díly na 46 hodin. :roll: Komunikoval jsem s polákem, co to taky změnil z původního provedení na 25/05/2016. Je to několikanásobně tužší, běžně s tím jezdí 3D hliník, dural, mosaz a i měkký železo. Zatím mám vytištěný obojí Z-kový brejle, univerzální držák nástrojů a po smontování se to ani nehne, ty dvě Z-kový roury jsou spojený v 5 bodech, starý jen ve 3. Navíc to křížení X, Y a Z je pravidelná krychle, s rolnama o cca 1/3 až 1/2 dál od sebe, takže vše je mnohem pevnější a je potřeba mnohem větší síla, aby někde něco propružilo. Bohužel je na tom dost dalších předělávek a i některý nekompatibility, takže MPCNC-F udělám z gruntu novou, na starou mám zájemce. A asi tam dám místo GT2 rovnou kuličkáčešroubky a základní rám podepřený cca 1100x700 mm.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: čtv 30.06.2016 6:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
dobre vedet ze je moznost. Zatim me to netrapi takze na to hazu bobek. To je jak s 3D tiskem - tiskarnu mam sice totac nemoderni (Rebel II , 2 roky jezdi a vymenil jsem jen HE kvuli PLA) ale tiskne a neztracim cas. Jsou to jen nastroje, beru to jako lepsi kladivo, nikoliv primarni konicek :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: pon 04.07.2016 19:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.7.2016
Příspěvky: 4
Ahoj kluci,
po pár letech nečinnosti a jenom údržby modelářského letiště se vracím ke stavbě a chtěl bych si pořídit tuto Vaši mašinku na frézování.
Jste někdo ochoten mi vyrobit ty plastové díly?
A poradit, kde nejlépe sehnat zbytek k těm dílům (elektroniku a trubky)?

Ahoj Laďa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: pon 04.07.2016 23:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10496
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Ládínek píše:
Ahoj kluci,
po pár letech nečinnosti a jenom údržby modelářského letiště se vracím ke stavbě a chtěl bych si pořídit tuto Vaši mašinku na frézování.
Jste někdo ochoten mi vyrobit ty plastové díly?
A poradit, kde nejlépe sehnat zbytek k těm dílům (elektroniku a trubky)?

Ahoj Laďa


No tisk jsou 2 cívky PLA a čistejch 120-125 hodin tisku, k tomu nějaká ta příprava. :) Nějaký doplňky na vylepšení ještě dalších pár hodin a cca 0,4 kg.
Tady máš seznam dílů http://www.vicious1.com/blog/parts/. Většinu seženeš na Ebay. Krokáče u nás v Microconu. Roury švový leštěný nerez 25mm/2,5 v Matezexu nebo u jinýho nerezáře, najdi si nejbližšího na netu. Hodně toho má na Aukru Ivan Diviš s dokladem a DPH.(řemenice, řemeny, Arduino, drivery, Ramps, vřeteno, kleštiny, frézy). Pak jde ještě o to, co použiješ za vřeteno, pohon a zdroj k tomu.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 680 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 46  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz