Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

JAK DLOUHO SE VĚNUJETE MODELÁŘSTVÍ?
1-2ROKY 24%  24%  [ 28 ]
3-4ROKY 9%  9%  [ 11 ]
4-5LET 13%  13%  [ 15 ]
6-7 LET 13%  13%  [ 15 ]
10 a vic 16%  16%  [ 19 ]
od mala/zdedene 24%  24%  [ 28 ]
Celkem hlasů : 116
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2007 16:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.1.2007
Příspěvky: 138
Bydliště: Lodhéřov
8O 8O 8O 8O 8O Tak to ste za svůj život asi už dost investovali do modelařiny.To já sem začal s modelařinou (hned RC) cca. na začátku května tohodle roku (je mi 14).A moje first letadlo byla bellanca 480 která teda moc dobře neskončila a vlastne to nějak ani nelítalo(spíš sem s tim neumněl lítat).No a finance na tom taky nejsou nejlépe(taky doufám že mne máti pustí příští rok do švícarska na "prázdninový job") jinak toho asi moc nenalítám :lol:.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2007 19:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
kottel píše:
8O 8O 8O 8O 8O Tak to ste za svůj život asi už dost investovali do modelařiny.To já sem začal s modelařinou (hned RC) cca. na začátku května tohodle roku (je mi 14).A moje first letadlo byla bellanca 480 která teda moc dobře neskončila a vlastne to nějak ani nelítalo(spíš sem s tim neumněl lítat).No a finance na tom taky nejsou nejlépe(taky doufám že mne máti pustí příští rok do švícarska na "prázdninový job") jinak toho asi moc nenalítám :lol:.

Klídek, jseš ještě mladej a doženeš to. Já před 34roky začínal s házedly s balsy a byl jsem z toho unešenej. První spalovák byl v účku a o elektrách toho ještě ve světě moc nebylo. Takže začínáš v dobrý době s velkýma možnostma. Jen ty peníze a ty jednou taky budou.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.12.2007 23:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2007
Příspěvky: 1103
Bydliště: mezi Litoměřicemi a Roudnicí n. L.
Ty peníze ani nemusí být, jenom to chce stavět a to nejlépe větroně a "na jistotu". Mně se ještě nestalo že by mi vlastní konstrukce nelétala, i když třeba měsíc sedím nad papírem nebo u počítače a přemýšlím jak to vlastně spáchat. Ne každého asi tohle baví, ale je to hlavně o trpělivosti. Vydržet i když se ti to nedaří, počkat si měsíc až budou peníze (možná to tak z některých mých příspěvků nevypadá ale 18 mi bude až teď v červnu) abych mohl nakoupit materiál a počkat až bude čas, až nebudou zkoušky, abych se mohl zavřít v pokoji a makat na nějakém novém skvostu.
Ty motoráky nikomu nevymlouvám, ale když vidíš jak to jde nahoru samo a úplně potichu, je z toho dvakrát taková radost. A Hoki, z házedel můžeš mít stejnou radost i teď, jenom to chce něco aspoň třikrát většího - RC házedlo nebo menší větroň :) Když vidíš jak se to zběsile drží ve vzduchu a pořád to nechce klesat i když s tím poryvy hází hrozným způsobem, je to úžasný pocit.

Jo a modelařím od třetí třídy, tedy od 8(?) let.

_________________
Jiří V. _________________35MHz, kanál 62
Being drunk is feeling sophisticated without being able to say it.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08.12.2007 9:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
woro píše:
A Hoki, z házedel můžeš mít stejnou radost i teď, jenom to chce něco aspoň třikrát většího - RC házedlo nebo menší větroň :) Když vidíš jak se to zběsile drží ve vzduchu a pořád to nechce klesat i když s tím poryvy hází hrozným způsobem, je to úžasný pocit.

Já se chystám na nějaký to RC-házedlo již roky, taky proto že nad rozehřátým betónem letištní plochy v termice lítaj i 3300g akrobati.
http://www.hokana.wz.cz/?text=86
Jenže rozvod mé plány zhatil a já začínám od začátku. A nejdříve zase akrobata a potom něco na relax. Chci si ho postavit sám a asi na gumicuk. Na házení za křídlo nemám plánek. 8)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08.12.2007 10:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2007
Příspěvky: 1103
Bydliště: mezi Litoměřicemi a Roudnicí n. L.
Postav si oštěp, můj Stylus létá výborně - je to na mých webovkách. Na hod za křídlo si ale můžeš postavit Mantu, řešilo se to v káčkách a projevila se přitom postkomunistická duše českého národa - místo aby zájemci o plánek psali autorovi aby jim to poslal mailem, ukecal mě jeden anglicky nemluvící a ten to potom rozeslal všem. Ale dost nadávání na český národ... Ostatně s tím Stylusem dělám skoro to samé. Teď budu aktualizovat webovky, takže tam bude stránka z časopisu, kde je nákres, v .tif a celé číslo RC modelů v pdf. Jestli se zadaří, protože mi ten časák nejde uploadovat :(

_________________
Jiří V. _________________35MHz, kanál 62
Being drunk is feeling sophisticated without being able to say it.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: JSEM JEŠTĚ MLADÝ
PříspěvekNapsal: stř 12.12.2007 22:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Tak já modelařím...ani nevím, kdy jsem začal, ale asi od svých 10 let a začal jsem sám od sebe. Nikdo v naší rodině nebyl modelář, tak jsem se vše musel naučit sám z časopisů, protože ani žádný modelářský kroužek u nás neexistoval. Pamatuji si , že můj první model byl Junior což byla stavebnice školního větroně kat. A3 a tenkrát stála 33,-Kč!!!! :wink: No a potom přišla na řadu DANA, GINO, ANDULKA, gumáčky MARABU, AEROSPORT. pak jsem si zakoupil motůrek Modela CO2 a dodnes vzpomínám jak jsem s kamarádem a bráchou ( které jsem k modelařině dotáhl...brácha modelaří dodnes) CO2 startovali v paneláku ve sklepě přidělaného na přepážce a ukotveného ve svěráku!!!!!, protože nikdo z nás nevěděl jaký to má tah a jaký to děla rachot, na hřídel jsme namotali provázek, kluci zalézli za dveře a mě nechali konat...no a jaké bylo naše překvápko, když jsem to nahodil, bzučelo jak vážka(žádný rachot jak pionýr bez výfuku, který jsme očekavali) a výkon to mělo jako silnější guma :lol: :lol: ..ta byli naše amatérské začátka :wink:Dal jsem ho do modelu Tourist a jak jsme si s ním pěkně zalítali. Pak přišel první spalovák, všem známý MK 17 a první motorový model na jednokanál Mars, CITABRIA od pana Fary.Pak přišel kluzák Lion, nějaké modely s plánku na CO2 atd. Je zajímavé, že dodneška stavím modely jedině z plánku a když už stavebnici tak jedině v rozsypu. No a teď sháním a skupuji staré stavebnice modelů na kterých jsem začínal a poznával krásu konstrukce, stavění a létání. A docela se mi daří akorát toho Juniora jsem ještě nesehnal... :cry: Teď je mi 38 a jedu stále starou školu...žádné EPP, prostě klasika, balsa, smrk, potahový papír, napínací lak( i když jsem zkusil i nažehlovací fólii) a tahá mě to čím dál více k historickým modelů....moderna mě nějak nebere.

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: JSEM JEŠTĚ MLADÝ
PříspěvekNapsal: stř 12.12.2007 23:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2007
Příspěvky: 208
Bydliště: trencin
ZIPP píše:
Tak já modelařím...ani nevím, kdy jsem začal, ale asi od svých 10 let a začal jsem sám od sebe. Nikdo v naší rodině nebyl modelář, tak jsem se vše musel naučit sám z časopisů, protože ani žádný modelářský kroužek u nás neexistoval. Pamatuji si , že můj první model byl Junior což byla stavebnice školního větroně kat. A3 a tenkrát stála 33,-Kč!!!! :wink: No a potom přišla na řadu DANA, GINO, ANDULKA, gumáčky MARABU, AEROSPORT. pak jsem si zakoupil motůrek Modela CO2 a dodnes vzpomínám jak jsem s kamarádem a bráchou ( které jsem k modelařině dotáhl...brácha modelaří dodnes) CO2 startovali v paneláku ve sklepě přidělaného na přepážce a ukotveného ve svěráku!!!!!, protože nikdo z nás nevěděl jaký to má tah a jaký to děla rachot, na hřídel jsme namotali provázek, kluci zalézli za dveře a mě nechali konat...no a jaké bylo naše překvápko, když jsem to nahodil, bzučelo jak vážka(žádný rachot jak pionýr bez výfuku, který jsme očekavali) a výkon to mělo jako silnější guma :lol: :lol: ..ta byli naše amatérské začátka :wink:Dal jsem ho do modelu Tourist a jak jsme si s ním pěkně zalítali. Pak přišel první spalovák, všem známý MK 17 a první motorový model na jednokanál Mars, CITABRIA od pana Fary.Pak přišel kluzák Lion, nějaké modely s plánku na CO2 atd. Je zajímavé, že dodneška stavím modely jedině z plánku a když už stavebnici tak jedině v rozsypu. No a teď sháním a skupuji staré stavebnice modelů na kterých jsem začínal a poznával krásu konstrukce, stavění a létání. A docela se mi daří akorát toho Juniora jsem ještě nesehnal... :cry: Teď je mi 38 a jedu stále starou školu...žádné EPP, prostě klasika, balsa, smrk, potahový papír, napínací lak( i když jsem zkusil i nažehlovací fólii) a tahá mě to čím dál více k historickým modelů....moderna mě nějak nebere.


ahoj cital som si tvoje modely mas tam ze lion je to vetron ze???? ja som ho mal tiež :lol: :lol: :lol:

_________________
letieť vodorovne nieje také ľahké ako sa zdá

šimo -cvičný hornoplochextra 3D,Blade 3D,breeze 3D, blink blink V3placka,mustang, sun rider, canary, samokridlo arkhawk,hlg micro,air blastermini discuslazy beeplameniak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: LION
PříspěvekNapsal: stř 12.12.2007 23:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
jj..je to větroň a mám ho opět, akorát jsem ho udělal na dvojkanál..směrovka + výškovka. V originálu je to RC V1-jenom ovládaná směrovka. V této konfiguraci jsem ho měl jako první model a dokonce jsem s ním přistával i do ruky.... :wink: Chlapi nevěřili a čučeli na to jak vyjevení... :lol:

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LION
PříspěvekNapsal: stř 12.12.2007 23:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2007
Příspěvky: 208
Bydliště: trencin
ZIPP píše:
jj..je to větroň a mám ho opět, akorát jsem ho udělal na dvojkanál..směrovka + výškovka. V originálu je to RC V1-jenom ovládaná směrovka. V této konfiguraci jsem ho měl jako první model a dokonce jsem s ním přistával i do ruky.... :wink: Chlapi nevěřili a čučeli na to jak vyjevení... :lol:


malí chalani v trenčíne na krúžku p.Kákoša ho stavajú dodnes a mali sme ho všetci ked sme zacinali :D :D :D :D

_________________
letieť vodorovne nieje také ľahké ako sa zdá

šimo -cvičný hornoplochextra 3D,Blade 3D,breeze 3D, blink blink V3placka,mustang, sun rider, canary, samokridlo arkhawk,hlg micro,air blastermini discuslazy beeplameniak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: LION
PříspěvekNapsal: stř 12.12.2007 23:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
A dobrý, ne??? Já teď zkusím postavit znova křídlo, ale s jiným profilem...zkusím tam dát E 205. Strašně mě to baví takto experimentovat. Uvažoval jsem ještě o E 387, ale začnu E 205, zdá se mi být lepší. :wink:

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz