Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 7:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.5.2013
Příspěvky: 145
Bydliště: Bratislava,Sklabina
Ticcino to je v pohode nikto určený z neba nespadol.
Ale dudaj ma moju vďaku, konečne som pochopil preco moj bývalý spoluziak co teraz pracuje vo firme predavajucej paliace stroje nemá až tak vela roboty.
Veď keď vlastne staci entry level uhlova bruska a 0.8 mm kotúč...
A ja si údajne robim legraci ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 7:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Přečetl jsem a mám dvě otázky. Jednak kde by se dala sehnat flexa 150 mm. Jediný kdo je dělal, byl Narex, ale už delší dobu jsem je neviděl. Mám flexu 115 a 230 mm a chtěl bych něco "mezi". Mimochodem i s tou velkou se dá dělat. Mám k ní stojan a je pravdou, že ustavit jí, je docela facha, ale dají se s tím pak docela dobře krájet různé profily, dokonce i pod úhly. Jinak je spíše opravdu jen na hrubé práce. Ten prcek je na jemnější práce, ale potřeboval jsem někdy větší prořez a prostě to nestačilo. A 125mm není zase o tolik větší, aby mělo význam jí kupovat. Kdysi jsem vídal i 150 a 180mm, ale ty nějak z trhu zmizely, zůstaly jen 115/125 a 230.

Druhá otázka, kde sháníte ty milimetrové kotouče. Já je kupuju v různých hobbymarketech (myslím, že mají 3mm - teď to nepůjdu do dílny měřit) a tam jsem tenčí nikdy neviděl.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 8:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.5.2013
Příspěvky: 145
Bydliště: Bratislava,Sklabina
http://www.profinaradie.sk/hq-tools/175 ... sky-180mm/
http://www.profinaradie.sk/hq-tools/175 ... sky-150mm/
http://www.profinaradie.sk/hq-tools/586 ... ce-na-kov/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 10:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2013
Příspěvky: 138
Bydliště: Jindřichův Hradec
Z mojí zkušennosti zase kotouče tenčí jak 1 - 1,5mm nedoporučuji. Jsou mnohem náchylnější na lámání a při delším řezu mají tendenci se vlnit. I když si na to člověk dává pozor, tak je to buď-nebo. Nehledě k tomu že mnohem rychleji ubývají a tím jde nahoru jejich spotřeba.

230 - proč ne, je to super na hrubou práci, ale ovládat to jednou rukou moc nejde (tam bych šel do kotouče 2-3mm méně ne).
125-115 jsou právě super na jemnou práci, v pohodě lze dělat jednou rukou a druhou držet obrobek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 10:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2010
Příspěvky: 251
Bydliště: Liberecko
moje slova velebnosti, u 23O se mi kotouce pod 3mm taky spíš zlomili, než že bych je dojel až do konce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 11:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.5.2013
Příspěvky: 145
Bydliště: Bratislava,Sklabina
sergio píše:
moje slova velebnosti, u 23O se mi kotouce pod 3mm taky spíš zlomili, než že bych je dojel až do konce.

To bude nizkou obvodovou rychlostou.
Ak sa 230 zoderie na 180 je vhodne ju prelozit do mensej brusky neist az po upinaciu prirubu.Uz si to nepamätám presne ale tusim 80m/s je obvodova rychlost ked to reze fest a ked sa rychlost rádovo znizuje uz to prd reze a skôr viac praši a obsluha ma tendenciu viac tlacit na kotúč aby to šlo :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 12:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
"Profinaradie.sk" to je trochu z ruky, tak to ani nebudu studovat - bohužial, do Blavy Metro z Prahy nechodí 8) (na Petržalke zatial nezrobili stanicu :wink: ). Příležitostně se podívám u nás jestli něco nenajdu v ".cz".
Samozřejmě problém s vlněním tenkých kotouči znám, sice za jiné příležitosti, ale setkal jsem se s ním. Jinak při řezání je potřeba kotouč na řezané místo lehce položit, nikoliv ho do řezu tlačit, pak to hrozí malérem (kotouč vyskočí, praskne, rozvlní se, nebo udělá jinou zhovadilost, která může skončit i úrazem). A jak zde někdo psal, na 230 opravdu nestačí mít jednu ruku dlouhou, ono je dobré v obou rukách držet pevně i tu 115, ta při nešikovném zacházení také umí pěkně skotačit. Kotouč mi naštěstí zatím nikdy nepraskl, odešel vždy obroušením. Tak asi zůstanu u těch "tlustých", na to moje pižlání, když nepotřebuju tisícinovou přesnost, to bude stačit.

P.S. Dík za odkaz, ale protože je na Slovensku, tak se tam "prostě nepoženu" a podívám se zde někde v okolí. Vím, že se to dá koupit přes net i z ciziny, ale tohle zboží si raději koupím někde "doma", tedy v ČR. Ta bruska nijak nehoří, prostě až na to kápnu, třeba jí koupím. A to se stanicí metra v Petržalke, příště tam připíšu "to fťyp", byla to nadsázka, ne urážka.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 15:14 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
RS955i píše:
Ticcino to je v pohode nikto určený z neba nespadol.
Ale dudaj ma moju vďaku, konečne som pochopil preco moj bývalý spoluziak co teraz pracuje vo firme predavajucej paliace stroje nemá až tak vela roboty.
Veď keď vlastne staci entry level uhlova bruska a 0.8 mm kotúč...
A ja si údajne robim legraci ;-)


Na koleje samozřejmě 125 nebude, ale demontovat skleník z profilů 40/40/5 na to stačí.
No a nesmí se před tím chlastat - pak se klepou ruce a kotoučů je velká spotřeba.
Takže nechápu o čem tady pořád mluvíš.
Jinak jsi chtěl vidět ty řezy 1cm tlusté


jinak ty slabý kotouče maj všude, tady http://www.dovavanik.cz/rezne-kotouce.html je za dobrou cenu i kdyby "neřezal"
já je kupuju tak kolem 35 Kč


Přílohy:
2014-10-26 15.06.48.jpg
2014-10-26 15.06.48.jpg
[ 78.8 KiB | Zobrazeno 10788 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 16:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.5.2013
Příspěvky: 145
Bydliště: Bratislava,Sklabina
DAF píše:
"Profinaradie.sk" to je trochu z ruky, tak to ani nebudu studovat - bohužial, do Blavy Metro z Prahy nechodí 8) (na Petržalke zatial nezrobili stanicu :wink: ). Příležitostně se podívám u nás jestli něco nenajdu v ".cz".
Samozřejmě problém s vlněním tenkých kotouči znám, sice za jiné příležitosti, ale setkal jsem se s ním. Jinak při řezání je potřeba kotouč na řezané místo lehce položit, nikoliv ho do řezu tlačit, pak to hrozí malérem (kotouč vyskočí, praskne, rozvlní se, nebo udělá jinou zhovadilost, která může skončit i úrazem). A jak zde někdo psal, na 230 opravdu nestačí mít jednu ruku dlouhou, ono je dobré v obou rukách držet pevně i tu 115, ta při nešikovném zacházení také umí pěkně skotačit. Kotouč mi naštěstí zatím nikdy nepraskl, odešel vždy obroušením. Tak asi zůstanu u těch "tlustých", na to moje pižlání, když nepotřebuju tisícinovou přesnost, to bude stačit.

P.S. Dík za odkaz, ale protože je na Slovensku, tak se tam "prostě nepoženu" a podívám se zde někde v okolí. Vím, že se to dá koupit přes net i z ciziny, ale tohle zboží si raději koupím někde "doma", tedy v ČR. Ta bruska nijak nehoří, prostě až na to kápnu, třeba jí koupím. A to se stanicí metra v Petržalke, příště tam připíšu "to fťyp", byla to nadsázka, ne urážka.

Za stavu ked je moj prispevok zmazany a dostal som cez ss upozornenie od moderatora, a Tvoj prispevok vďaky postscriptum upravy dava aspoň pre mňa úplné iny vyznam UZNÁVAM ze som nepochopil vtip ze Tebou akceptovatelny svet je vymedzený dosahom pražského metra.Slubujem už sa to nestane.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 19:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2007
Příspěvky: 311
Bydliště: Jelivářov
při stavbě domečku jsem si koupil Black Deckera 230. No vzhledem k tomu co nařezala, tak jsem dal důvěru BlackDeckera 125 a slouží do dnes :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 20:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.5.2013
Příspěvky: 145
Bydliště: Bratislava,Sklabina
pre: dudaj

Takze o čom je reč.
Ticcino napisal ako prisiel o brusku. Podla typu som si vyguglil ze je to strojček o prikone 500W a 115 tku kotúč. Snažil som sa mu vysvetliť ze na danu pracu to nebolo to najšťastnejšie riešenie a že ako to dopadlo bolo celkom predvidatelne.A odporučil som mu do budúcna sa ohliadnut po niecom vykonnejsom.
Dotoho si vstupil ze ako je jednoduche robit 125kou 40cm rezy v 10mm hrubej oceli a ako to bezne robíš.
Keďže podobne technológie boli cca 15 rokov súčasťou môjho denného chleba prislo mi Tvoje tvrdenie prinajmensom humorné. Teda nie ze by to bolo nemožné, ale vydávať to za bežnú prax...
No a Tvoje narážky na chlast a s tym súvisiace rozklepane ruky si ani netrufam komentovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 21:53 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
RS955i píše:
pre: dudaj

Takze o čom je reč.
Ticcino napisal ako prisiel o brusku. Podla typu som si vyguglil ze je to strojček o prikone 500W a 115 tku kotúč. Snažil som sa mu vysvetliť ze na danu pracu to nebolo to najšťastnejšie riešenie a že ako to dopadlo bolo celkom predvidatelne.A odporučil som mu do budúcna sa ohliadnut po niecom vykonnejsom.
Dotoho si vstupil ze ako je jednoduche robit 125kou 40cm rezy v 10mm hrubej oceli a ako to bezne robíš.
Keďže podobne technológie boli cca 15 rokov súčasťou môjho denného chleba prislo mi Tvoje tvrdenie prinajmensom humorné. Teda nie ze by to bolo nemožné, ale vydávať to za bežnú prax...
No a Tvoje narážky na chlast a s tym súvisiace rozklepane ruky si ani netrufam komentovat.


Pokud jak píšeš ses danou problematikou zabýval 15 let, tak bys mohl vědět, že brusku nezničíš řezáním profilů.
Opotřebíš uhlíky, ale nespálíš jí. Pokud na ní budeš hodně tlačit tak zničíš rychle kotouč i brusku a je jedno jak silnou !!!!
Předpokládám, že Ticcino se k ní choval standartně slušně (létá s helinami a cit pro nářadí asi mít taky bude) a že odešla z jiného důvodu.
Ty jsi hned napsal - použiť 500w brusku na spomenuty profil je uplna blb pardon odvaha.-
S tím nesouhlasím a napsal jsem proč. Pokud to nechceš pochopit je mi to jedno.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: pon 27.10.2014 18:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Pánové, díky za rady. Vím tak nějak co hledat. Stará flexa skončila v odpadu, nebudu nad ní brečet.
Jak jsem psal, nakonec bylo snažší to rozmlátit palicí. Nyní už mám jen betonové základy a asi 300kg železa na vcelku úhledné hromadě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: pon 27.10.2014 19:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.5.2013
Příspěvky: 145
Bydliště: Bratislava,Sklabina
dudaj píše:

Pokud jak píšeš ses danou problematikou zabýval 15 let, tak bys mohl vědět, že brusku nezničíš řezáním profilů.
Opotřebíš uhlíky, ale nespálíš jí. Pokud na ní budeš hodně tlačit tak zničíš rychle kotouč i brusku a je jedno jak silnou !!!!
Předpokládám, že Ticcino se k ní choval standartně slušně (létá s helinami a cit pro nářadí asi mít taky bude) a že odešla z jiného důvodu.
Ty jsi hned napsal - použiť 500w brusku na spomenuty profil je uplna blb pardon odvaha.-
S tím nesouhlasím a napsal jsem proč. Pokud to nechceš pochopit je mi to jedno.

Tvoje tvrdenia su , no ako to napisat aby mi to moderátor nezmazal...
1;bys mohl vědět, že brusku nezničíš řezáním profilů.---- vedel nevedel , , problém je ze to nevedel Ticcino ;-)
2; . Pokud na ní budeš hodně tlačit tak zničíš rychle kotouč i brusku a je jedno jak silnou !!!!----čo len trošku solidnejsia brúska bude mať zatazovy regulator a najprv zníži vykon ( otáčky) a ak ju budes aj naďalej trápiť a prehrejes ju úplne sa do vychladnutia vypne.
Ale mozno 125 s ktorou tak bežne dávaš 40cm rezy v 10mm hrubej oceli bude hrdinsky držať az do roztrhania tela ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: pon 27.10.2014 20:18 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
RS955i píše:
Ale mozno 125 s ktorou tak bežne dávaš 40cm rezy v 10mm hrubej oceli bude hrdinsky držať az do roztrhania tela ;-)


V pohodě :D
Zatím sem si s ní postavil barák udělal řadu zakázek a mám ji asi 14 let. Na Black & Decker si myslím docela dobrý.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz