Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 17:13 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
To jednoznačně :)

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 20:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2010
Příspěvky: 628
Bydliště: občas Pelhřimov, Vysočina, pak Rudná, Berounsko
Obrázky: 5
T-kráááso, tady se teda rozjela diskuze...

Ja sem si dneska rano koupil Porta. Se zvukem - basama jsem spokojenej. Když du po praze tak je hudba slyšet a cena byla nízká tákže max. Spokojenost.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.01.2012 2:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2011
Příspěvky: 571
Bydliště: Hradec Králové
Tak ať sloužej!

_________________
Nahoru nepoletím, dole mě najdou!
Rád opravuju to, co ostatní vyhazujou. Nevyhazuj to - prodej mi to


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.01.2012 12:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2005
Příspěvky: 1122
Bydliště: Praha
Sluchátka Porta Pro už zdaleka nejsou to co kdysi, výroba byla totiž 100% USA, dnes je to Čína, ostatně jako vše, tyto sluchátka jsou na světě 30 let a v současné době záleží spíš na štěstí chytit dobrý kus :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.01.2012 20:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2010
Příspěvky: 628
Bydliště: občas Pelhřimov, Vysočina, pak Rudná, Berounsko
Obrázky: 5
[quote="frontier"]Sluchátka Porta Pro už zdaleka nejsou to co kdysi, výroba byla totiž 100% USA, dnes je to Čína, ostatně jako vše, tyto sluchátka jsou na světě 30 let a v současné době záleží spíš na štěstí chytit dobrý kus :wink:[/quote

tak zatim sem asi dobrej chytil...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.01.2012 22:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2011
Příspěvky: 571
Bydliště: Hradec Králové
Jestli jsi chytil dobrej kus poznáš za půl roku rok. Den ti vydržel sluchátka za 5kč a na začátku hrajou taky hezky :-D

_________________
Nahoru nepoletím, dole mě najdou!
Rád opravuju to, co ostatní vyhazujou. Nevyhazuj to - prodej mi to


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.01.2012 14:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2008
Příspěvky: 555
Rozjela se tu zajímavá diskuze ;-)

Moje první Koss Porta Pro s doživotní zárukou z roku 98 stály nějakých 2200Kč v Datartu a hrály velmi slušně. Druhý Koss Porta Pro bez doživotní záruky stály asi 700Kč a rozdíl na poslech celkem neznatelný. Snad jen molitany na nich odcházely rychleji, než na těch prvních.

Protože hudba je moje velká vášeň, rozhodl jsem se před 4 lety provést upgrade z Koss Porta Pro na něco lepšího a takhle to po několika bezesných nocích na diskuzi Head-Fi.org dopadlo .... 8O

Obrázek

Studiová referenční sluchátka AKG-702, neutrální DAC (horní krabice), sluchátkový předzesilovač optimalizovaný na daná sluchátka (spodní krabice), pořádný kabely a Hi-Face USB-to-SPDIF interface k transportu.

Stačilo si pustit některou z audiofilských nahrávek třeba od Chesky Records a bylo jasné, že to byla výborná investice. Jednou věcí je změna, kterou slyšíte na první poslech - velmi zjednodušeně řečeno - hudba je jako živá. Stačí zavřít oči a máte pocit, že jste na pódiu s muzikanty. To bohužel Koss z pochopitelných důvodů neumí. Další věcí je vědět, na co si přesně máte při poslechu dávat pozor, které jemné nuance nahrávky nyní můžete slyšet apod. Zde se mi nejvíc osvědčilo CD:

Ultimate Demonstration Disc: Chesky Records' Guide to Critical Listening

Kde je vše názorně na příkladech vysvětlené a i high-endem dosud nedotčený člověk jako já se s ním během velmi krátké doby zorientoval. Audiofilský poslech je gurmánská záležitost. Chce to si vyčlenit chvilku, pohodlně se uvelebit a prostě si tu hudbu maximálně vychutnat - stejně, jako když si v luxusní restauraci pochutnáváte na nějaké dobrotě. Sestava neobsahuje žádný ekvalizér, takže mě osobně velmi překvapilo, že všechna CD/FLACy konečně můžu poslouchat tak, jak byly namástrovány ve studiu, a že hrají výborně i bez EQ. O high-definition nahrávkách se raději ani zmiňovat nebudu, protože to je nefalšovaný "eargasmus" :D

Kossy mi zůstaly v kanceláři, kde si do nich pouštím empétrojky k plné spokojenosti, ale je to konzumace hudby alá McDonald :wink: Prostě kulisa ... nic víc, nic míň.

_________________
Martin 'PiNa' Pilný
http://www.PiNa.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.01.2012 14:23 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
PiNa píše:
"eargasmus"

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

To musi byt radost poslouchat. Jen vypnout velitelku, supnout tam nejaky jazzik, sklenicku ciste dvanactilete a pohoda muze zacit :) Docela by me zajimalo, jak velky by byl rozdil mezi AKG-702 a HD Sennheisery.

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.01.2012 14:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2008
Příspěvky: 555
AKG701/702 mají v porovnání s HD650/600 nezastřený zvuk. Chce to slyšet naživo, aby člověk pochopil. AKG701/702 se svým zvukem blíží k HD800. Je však potřeba mít k AKG701/702 odpovídající zesilovač, který je využije na maximum. Když si je někdo připojí k iPhone, tak se nestačí divit, jaká bez basová hrůza se z nich line.

Někteří ještě rozlišují podle žánru, na klasiku, jazz a akustickou hudbu doporučují AKG a na elektroniku HD. Je pravdou, že třeba nahrávky Depeche Mode znějí trošku sterilně a jazzík je jako živý. Na druhou stranu zase současný trance je i na AKG luxusní. Znám pár lidí, kteří mají oboje sluchátka a mění je podle žánrů. Můj rozpočet však dvoje sluchátka neutáhl, ale kdo ví, třeba na to taky jednou dojde :D

_________________
Martin 'PiNa' Pilný
http://www.PiNa.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz