Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Koss porta nebo neco jinyho - sluchatka
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2012 22:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2010
Příspěvky: 628
Bydliště: občas Pelhřimov, Vysočina, pak Rudná, Berounsko
Obrázky: 5
Doted sem pouzival sluchatka od svoji Nokia na poslouchani hudby. Nejak ale cim vic casu travim v mestske hromadne doprave. Planuji si koupit sluchatka, ale uz lepsi... Vaham jestli Koupit v podstate legendarni Koss porta - dobra overena kvalita, dobra akustika, nebo si koupit neco, co lepe tesni od okolniho hluku... Nechci si ale kupovat Beaty za 8000 kc, to mi za to fakt nestoji. Kossy porta sem sehnal nove za necelych 700 v kammenym obchode hned vedle nasi skoly... Myslim ze to je dobra cena, ale otazka je, ze kdyz budu chtit neco slyset tak jestli to musm v tramvaji dat na plny pecky a rusit spolujedouci nebo zainvestovat o 1000Kc vic a mit neco hlukotesnyho...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2012 22:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Nedávno jsem jel za takovým "hlukotěsným" asi 400 metrů než se mi ho podařilo objet. Fakt dobrá móda. :wink:

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2012 22:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2011
Příspěvky: 571
Bydliště: Hradec Králové
Zdravim, kossy jsou fajn, ale je pravda, že hrajou opravdu nahlas. Já osobně nemám rád sluchátka tohodle tvaru, ale to je každýho věc. Kossama nejde nic zkazit, hrajou parádně aaale...
Já bych volil pioneery. Seděj na hlavě jako p*del na hrnec a hrajou jedna báseň. Hlavně hrajou tobě a né ostatním cestujícím v MHD. Tenhle model jsem nezkoušel, ale je to tvá cenová relace..
http://sluchatka.heureka.cz/pioneer-se-m390/

_________________
Nahoru nepoletím, dole mě najdou!
Rád opravuju to, co ostatní vyhazujou. Nevyhazuj to - prodej mi to


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2012 23:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
zero_ozero píše:
...... Hlavně hrajou tobě a né ostatním cestujícím v MHD. Tenhle model jsem nezkoušel, ale je to tvá cenová relace..
http://sluchatka.heureka.cz/pioneer-se-m390/

A jak je to s hlukem dovnitr? Delam v docela rusnem provozu, obvykle mam spunty nebo hluchatka a nekdy bych si dal sluchatka a poslouchal, ale zatim jsem slysel masiny vic nez hudbu... Trochu to resi sluchatka-spunty a pres to hluchatka, ale to moc nehraje...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2012 23:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2008
Příspěvky: 1548
Bydliště: Hrachovište
Koss Porta Pro, ako bolo povedane, hraju nahlas, ale aspon aj ty pocujes veci zvonku. Na ulici to nikoho nebude srat, ale ked pocuvam doma, tak kazdu chvilu dojde zena, ze je to pocut cez dve izby. A maju dozivotnu zaruku

_________________
F-86 Sabre EDF 92mm, Parkzone Typhoon, Haikong Spitfire, Zero


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2012 23:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
googie píše:
Koss Porta Pro, ako bolo povedane, hraju nahlas, ale aspon aj ty pocujes veci zvonku. Na ulici to nikoho nebude srat, ale ked pocuvam doma, tak kazdu chvilu dojde zena, ze je to pocut cez dve izby. A maju dozivotnu zaruku


Před Vánoci jsem kupoval už své třetí Kossy a ejhle, za doživotní záruku si musíš připlatit. To dřív nebylo. Jinak je ta záruka bomba - odešel mi měnič a vyměnili všechno, co bylo na sluchátkách opotřebované - náušníky i šňůru.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2012 23:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
sporta pro mam leta, naprosta spokojenost akorat teda ted nemam je na co vyuzit, nemam prehravac a posledni rok mi tu lezej v krabici :-d

jinak velka vyhoda byla dozivotni zaruka za ty leta (5-6 let) sem defakto dostal uz treti sluchatka naposled uplne cely novy, proste uplne vse nove, takze defakto i po letech mam stale nova sluchatka :-d

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2012 23:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2008
Příspěvky: 442
Bydliště: Znojmo
Koss Porta Pro
+hrajou perfektně
+jsou skoro nerozbitné
+je na ně doživotní záruka
+cena
-občas blbě sedí na hlavě
-hrajou hooodně nahlas. Bohužel pro okolí jdou slyšet pouze výšky a je to opravdu nepříjemný zvuk.

Špunty
+hrajou jenom tobě
-se srovnatelnou kvalitou reprodukce stojí o dost víc
-absolutně neslyšíš, co se děje kolem a je to vážně nebezpečný. Jít s tím po ulici je o hubu, k nějaký mašině bych s tím nevlezl. 2 metry od tebe se může řítit hala a ty si vesele makáš dál..
-nesnese je v uších každý, já si na to nezvykl ani po pul roce..

Ondra


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 0:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2011
Příspěvky: 406
Bydliště: Praha-8 Troja
Poradny sluchtka ti z telefonu nebo mp3 o moc lepší zvuk nevytahnou já mám klasické sluchátka od htc a hrajou primerene je slyšet okolí což je hodně důležité v autobuse to stáhnu o 2 čárky a neobtěžuji metalem a hard rockem okolí. Doma používám hifi sluchátka na domácí trénování, ale prostě ten zvuk jako 12 reprak to nemá, takže kromě stylu od toho necekej nejakej extra zázrak možná jen urychlení procesu hluchnutí, já bohužel slyším hůř a hůř je možný že jsem oddelal počítačové mobilove a hifi sluchátka najadnou, ale spíš to mám z honeni za výkonem a poslouchanim muziky tak 10 hodin denně.

No zpět k tématu nejlepší bude, když zajdes do obchudu vezmeš si s sebou kámoše a vyzkoušíš je, který se ti budou zdát lepší, protože zvuk každej vnímáme subjektivně, taky hodně záleží na tom jakej druh hudby poslouchas ...

_________________
Myslím si, že lidé by měli chodit bosi, je to mnohem zdravější.
Například já když se ráno vzbudím obutý, tak mě bolí hlava...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 7:57 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
Jak pise Diskobarel, zrovna na subjektivnim pocitu u sluchatek zalezi. Ja mam skvelou zkusenost s Pioneery jako studiovymi a drazsimi spunty od Sennheisera. Kossy mi naopak nestaci. Duvod jedoduchy - Kossy jsou silne zamerene na modni hudbu a tim kvalitni hloubky. Plnou hudbu nedokazi rozvinout kvuli udusenym stredum. Takze pokud poslouchas trosku neco jineho nez dnesni mainstream (at uz jazz, klasiku, funky nebo treba experimentalni hudbu), poohledni se i po jinych znackach a radeji si je zkus na usich.

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 8:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
baui píše:
Jak pise Diskobarel, zrovna na subjektivnim pocitu u sluchatek zalezi. Ja mam skvelou zkusenost s Pioneery jako studiovymi a drazsimi spunty od Sennheisera. Kossy mi naopak nestaci. Duvod jedoduchy - Kossy jsou silne zamerene na modni hudbu a tim kvalitni hloubky. Plnou hudbu nedokazi rozvinout kvuli udusenym stredum. Takze pokud poslouchas trosku neco jineho nez dnesni mainstream (at uz jazz, klasiku, funky nebo treba experimentalni hudbu), poohledni se i po jinych znackach a radeji si je zkus na usich.


Není to až tak o značce, ale o konkrétním typu. Např. sporta jsou hodně přebasované. Používám ale Koss PRO/4AAT a ty nejsou rozhodně zaměřené na módní hudbu.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 9:08 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
JosefSvejk píše:
Není to až tak o značce, ale o konkrétním typu. Např. sporta jsou hodně přebasované. Používám ale Koss PRO/4AAT a ty nejsou rozhodně zaměřené na módní hudbu.

To ano, miris uz ale do jine kategorie sluchatek, nez jsou v rade Porta. Pro/4AAT jsou "studiovky" s vysokou impedanci a jako takove nejsou zrovna pouzitelne na poslech na cestach z telefonu nebo mp3 playeru. Schvalne pisu studiovky v uvozovkach, titanovou membranu nepovazuju za idealni nosic plnejsi hudby. Osobne mi zni znatelne "plechove".

Z duvodu vhodnosti pouziti na cestach bych radeji miril na Pro/3AA. Ve stejne cenove kategorii clovek pri trose snahy najde sluchatka s vetsim rozsahem a vyssi citlivosti a tradicni 40mm membranou.

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 9:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
máme doma Porta pro celkem troje, k tomu nějaké Emgetony (o kousek horší). Do MHD podle mě ideální... Na kolo moc ne, blbě se mi přes ne rve helma a člověk si je akorát dojebe když se o něco vyseká.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 9:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
JosefSvejk píše:
Není to až tak o značce, ale o konkrétním typu. Např. sporta jsou hodně přebasované.

No konecne to nekdo napsal. Porty opravdu zbytecne moc basuji a duni. Nekomu se to na prvni poslech muze zadat "bombasticky skvele", obzvlaste v porovnani s nejakejma mizernejma spuntama. Ale kdyz si pak clovek da na hlavu nejaka neutralneji hrajici kvalitni sluchatka, tak zjisiti, ze jsou i lepsi varianty nez Porty. Bohuzel ty lepe hrajici jsou vetsinou taky o hodne vetsi, velikost a skladnost je jasne plus pro Porty.

(Aby to nevypadalo ze jsem proti Portam zaujatej, mam je uz asi 12 let a druhy ted dostal syn k vanocum, aby mi netahal furt ty moje. Ale doma posloucham na jiny.)

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 9:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.8.2010
Příspěvky: 78
Bydliště: Praha
Jen takove male OT :).
O prazdninach jsem tu mel kamarady ze spanelska. Po dvou dnech se strasne divili proc tu vsichni nosi kossy, jestli je nekde davaj zadarmo ci co. Tak jsem ty svoje na ty 3 nedele schoval a pak venovel brachoj.
Takze jsem sel do BEYERDYNAMIC DT235. Zvukove jsou daleko transparentnejsi. Akorat trosku napadnejsi na hlave :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz