Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 136 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: denni sviceni mlhovkama
PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 12:58 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Ono niekto si asi myslí že to slovo hmlovka nemá nič spoločné s hmlou...
Tak ako motorkári idú na diaľkových cez deň a tvrdia že cez deň to neoslňuje vodičov. Pre istotu vždy zapínam tiež keď ich to teda neoslňuje... :lol:

PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 13:41 
Mazák
Mazák

Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Ještě že ty mlhovky nemám. Mám jen jednu jedinou vzadu a jsem spokojen. :wink:

PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 13:48 
Mazák
Mazák

Obrázky: 7
ninja949 píše:
Mad box- přesně a výstižně napsané,ale jsem zvědavej na tu vlnu krytiky co se na tebe snese,já jsem si za toto včera vysloužil přezdívku blbce,údajně bych si měl vyměnit auto a jít k očnímu.

On napsal, jak to dělá, protože má pravděpodobně problémy se zrakem. Pokud si přisvěcuje někde, kde ho nikdo nepotká, tak by to nemuselo vadit. Ale je takové místo? Co všechno při řízení musí dělat? Nechtěl bych proti němu jet v "krizovce", když např. musí rychle objíždět překážku, zhasnout mlhovky a ještě samozřejmě ztlumit světlomety. Já musím pro zapnutí či vypnutí mlhovek sundat ruku z volantu a tím i z dosahu páčky přepínače světel. Nevím, jestli to mají jiné vozy všechno rychle na dosah, ale zdá se mi to moc složité. A svítit si 3 metry před auto se mi zdá taky úplně zbytečné - možná snad pro okamžité vyhodnocení škod. :)

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 14:08 
Mazák
Mazák

občas si mlhovkami vypomůžu při osvětlení silnice kterou neznám když je třeba její kus rozbitý po vzoru tankodromu..a nebo když sjíždím mimo silnici..ale ne nikdy když jede proti mě auto...některá nová auta používají mlhovku na té čí oné straně při zatáčení aby řidič měl to zatáčku kam jede oscvícenou...

PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 14:21 
Mazák
Mazák

jop, koncernova vozidla VW to umeji, ale zcela zamerne sviti jen do strany kam zatacite, plynule rozsveceji/zhasinaji a hlavne se tak stava pouze pri rychlosti max. 40km/h...

jinak jak uz nekdo rikal, pouzivat mlhovky na denni sviceni neni mozne ;)

jinak kdyz jedu po nejake ceste lesem, kde opravdu nepotkam nikoho ani po 30km, tak si take posvitim abych nevlitl do nejake diry popr. videl prebihajici zver ze stran

Naposledy upravil Kissman dne pát 13.01.2012 14:23, celkově upraveno 1

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 14:22 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
zdekar píše:
... tak cena toho Thermal vision systému u nás je 96000,- Kč :(

V českém eshopu mají ten systém viz tento odkaz jen za 78555 Kč (včetně DPH).

zdekar píše:
Kdyby něco podobného bylo do 5000,- tak by to bylo supr :)

Tak toho se asi hned tak nedočkáme. Možná tak za několik desítek let. :wink:

Naposledy upravil Drondys dne pát 13.01.2012 15:15, celkově upraveno 3

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 14:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 0
me prijde ze kdyz rosvitim mlhovky za snizene viditelnosti stejne se nicmoc nezmeni, mozna ze za tmy ukazi malinko vetsi cast pangejtu??? jako denni svetla nejsou povolena, pak se tedy pouzivat nemaji a nesmi. na druhou stranu jsem asi slepy, protoze protijedouci auta svitici mlhovkama me nijak vyrazneji neoslnuji nez ta co maji pouze potkavacky! nejak mi to nevadi! ale kdyz uz se to tu toci kolem svetel, vytaceji me burani povazujici blinkry za nadbytecnost a ze jejich pocet roste se mi asi uz jen nezda... :mrgreen:

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 14:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

JosefSvejk píše:
A svítit si 3 metry před auto se mi zdá taky úplně zbytečné - možná snad pro okamžité vyhodnocení škod. :)

Někdy k nám doraž a uvidíme jak se ti pojede. V noci vidím, mám světloplachost - tudiž by mi měla vadit protijedoucí vozidla ale nevadí. To samé pojkud někoho oslňují dálková světla ve dne tak to není úplně vpořádku. Např u motorkářů mi to ve dne nevadí vůbec-vím že když jsou v dálce tak nemám předjíždět, protože se blíží rychle.. Jinak mám zrak OK. A co se týče svícení tak mi přisvítí poměrně dost, a hlavně vidím díry před sebou. A mlhovky zháším protože protijedoucí auto je vidět hodně z dálky. A navíc mám vyzkoušeno že i potkávačky s mlhovkama mi neoslňují - vyzkoušeno při protiběžné jízdě s kolegou. Jinak aby bylo jasno přisvícení mlhovkama používám na silnicích 3. třídy a hůře kterých je u nás poměrně dost. Je to jen černý asfalt bez osvětlení, čar apod. plný děr a výmolů.

PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 14:40 
Mazák
Mazák

Kissman píše:
jop, koncernova vozidla VW to umeji, ale zcela zamerne sviti jen do strany kam zatacite, plynule rozsveceji/zhasinaji a hlavne se tak stava pouze pri rychlosti max. 40km/h

Nejenom VW, dělá to třeba i Fiat a určitě i další značky. Jen mám pocit že těm světlům pak už neříkají mlhovky ;-)

Co se mě týče - mlhovky jsou do mlhy. Pokud je "tak mizerná silnice že pořádně nevidím" tak je potřeba zpomalit a ne zachovat rychlost a ještě k tomu rozsvítit mlhovky.

PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 15:01 
Mazák
Mazák

Citace:
Někdy k nám doraž a uvidíme jak se ti pojede. V noci vidím, mám světloplachost - tudiž by mi měla vadit protijedoucí vozidla ale nevadí. To samé pojkud někoho oslňují dálková světla ve dne tak to není úplně vpořádku. Např u motorkářů mi to ve dne nevadí vůbec-vím že když jsou v dálce tak nemám předjíždět, protože se blíží rychle.. Jinak mám zrak OK. A co se týče svícení tak mi přisvítí poměrně dost, a hlavně vidím díry před sebou.

No to nevím, jak na tom jsi ty, ale vždycky je třeba brát v úvahu, že někteří jsou na tom líp, někteří hůř. Já mám taky světloplachost. Za šera vidím výborně i v době, kdy někteří mají problém vůbec něco vidět a já vidím fajn. Od jara do podzimu za bezmračného počasí stěží mžourám. Při jízdě v noci, když ostatní svítí normálně, tak nemám problém. Pokud si však někdo přisvítí dálkovýma nebo mlhovkama, tak to je pak cestování fakt "žrádlo". Když proti někdo vyjede ze zatáčky, kde navíc není pořádně vidět středová čára/čára u krajnice, tak nevidím nic. Jediné, co mi zbývá, je jít hned na brzdu a taky doufat, že silnice vede stále směrem, jak si pamatuju. Já bych tedy za to pokuty dával hned.

Všem, co jezdí s mlhovkami jen v husté mlze, jinak ne, děkuji.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 17:22 
Mazák
Mazák

Řeknu to takhle.
Přední mlhovky protijedoucích aut jsem nikdy neřešil, ani se tím nezabývám, co mě to semotamo oslňilo.
Při čem mám ale sto kolem krku a tlak na pokraji smrti, jsou magoři, a jsou jich opravdu houfy,
co svítí bezdůvodně za tmy zadní mlhovkou. Fakt se nedá se za takovým kokotem opravdu dlouhodobě jet.
Bohužel jsem kapku mstivý, takže pokud lze předjet, předjedu a rozsvítím mu ta svoje, pokud předjet nelze,
zapínám dálkové, podobně jak howk.
Nechápu, proč to dotyčná množina vylízanců praktikuje, zda si myslí, že jsou in, zkrátka mi to hlava nebere...

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 20:30 

Keď už sme pri tom, :D
ďalšia vec je stánie v križovatke alebo pred priecestím v tme na nožnej brzde... :lol: i keď to sú už detaily :oops:

PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 21:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

když má auto tendenci popojíždět nebo máš automat, nic jinýho ti nezbývá.

Za chvilku tu budem řešit barvu auta, že červená je fuj a stříbrná huj. Že vám to není blbý.

PříspěvekNapsal: sob 14.01.2012 8:16 

Na automate mám dojem že na križovatke sa nestojí na brzde, ale páka je v polohe "parking", teda hovorím o križovatke kde stojíš viac ako 10-15 sekúnd.
No a v aute je na tieto účely ručná brzda.

PříspěvekNapsal: sob 14.01.2012 15:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

To je nejlepší způsob, jak odrovnat automat. Parking se řadí JEN A POUZE na parkování. V koloně nikdy (pokud to teda není x-hodinová kolona někde na D1, kde se opravdu stojí).
A ručkovat v křižovatce je ještě větší zvrhlost (pokud je auto s manuálem a křižovatka je v prudkým kopci), jak stát na brzdě. Koukám, že tu snad všichni nenávidíte jakýkoliv světla.

Nebude přece jen lepší přestat řešit kraviny a radši se domluvit, kdy si půjdem někam zalítat?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 136 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další