Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 136 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: denni sviceni mlhovkama
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2012 23:32 
Mazák
Mazák

Howking píše:
Já nevím, co řešíte - když jedu proti mlhovkáři, zapínám dálkovky - kdyby to dělali všichni, tak by je to rychle přešlo.

Pruser je, že mlhovkári vôbec netušia, prečo na nich blikáš... :) proste vemená...
A ešte jedna pikoška - ak dobehnem na diaľnici, v rýchlom pruhu niekoho, kto práve obieha tak 4 kamióny a vzadu mu žiari ako ruská hviezda hmlovka (a hmla nie je) tak mu ani nemám ako naznačiť, aby to červené svetlo vypol. Prebliknutie diaľkovými obvykle spôsobí gestikuálnu reakciu vodiča predomnou typu "veď aj ja obieham, musíš vydržať.." A tak sa radšej stiahnem o pár desiatok metrov dozadu, nech mi to nevypáli oči.. :)

PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2012 23:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Howking píše:
Já nevím, co řešíte - když jedu proti mlhovkáři, zapínám dálkovky - kdyby to dělali všichni, tak by je to rychle přešlo.

I když bych rád, tak to nedělám. Ze dvou důvodů. Jednak nejsem takové hovado jako ten mlhovkář, druhak z praktických příčin. Já ho oslním, on zazmatkuje a vezme mne čelně. Děkuji, nechci.

PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 0:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

zdzd píše:
JirkaSo píše:
Moožna sviti i parkovačky..

Stav je jasný. Pokud svítí ty dvě denní, nesmí svítit jakákoliv jiná venkovní žárovka kromě blinkru.

A vymalováno.

A brzdový :D

PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 7:40 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

MarthiR:

ty máš v podstate pravdu, len si nedokončil vetu.... :lol: :lol: :lol:

správne nastavené hmlovky nemôžu oslňovať v hmle, - ktorá im vlastne bráni v oslňovaní, teda robí clonu svetelnému toku...

PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 9:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

O správně nastavené mlhovky spolehlivě oslňují zejména v dešti. Svítí před auto dolů, kde se od vody odrazí přesně tam, kde je to nejhorší.

Zapnuté mlhovky v dešti jsou fakt na odstřel.

PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 9:07 
Mazák
Mazák

zdzd píše:
O správně nastavené mlhovky spolehlivě oslňují zejména v dešti. Svítí před auto dolů, kde se od vody odrazí přesně tam, kde je to nejhorší.

Zapnuté mlhovky v dešti jsou fakt na odstřel.

Hlavne v noci.

PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 10:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Tak co,už jste se vyhandrkovali? Nestálo by zato,toto téma uzamknout? Stejně se to tu jede pořát dokola

PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 11:23 
Mazák
Mazák

Zrovna dneska jsem jednoho takového potkal - světla+mlhovky+mokrá silnice - ještě že to v těch místech znám a navíc jsem díky občasnému sněhu na silnici jel opatrně, protože když tenhle pakůň vyjel ze zatáčky (asi si taky přisvěcoval :) ), tak jsem v tu chvíli nevěděl, kam vlastně jedu, protože jsem jel poslepu.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 11:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Zrovna dneska jsem jednoho takového potkal - světla+mlhovky+mokrá silnice - ještě že to v těch místech znám a navíc jsem díky občasnému sněhu na silnici jel opatrně, protože když tenhle pakůň vyjel ze zatáčky (asi si taky přisvěcoval ), tak jsem v tu chvíli nevěděl, kam vlastně jedu, protože jsem jel poslepu.

Mě by zajímalo co děláte ted v zimě když jedete proti sluníčku.Sakra já bych to sluníčko zrušil,mě tak šíleně oslnilo :lol: :mrgreen: . Achjo

PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 12:08 
Mazák
Mazák

Obrázky: 7
ninja949 píše:
Zrovna dneska jsem jednoho takového potkal - světla+mlhovky+mokrá silnice - ještě že to v těch místech znám a navíc jsem díky občasnému sněhu na silnici jel opatrně, protože když tenhle pakůň vyjel ze zatáčky (asi si taky přisvěcoval ), tak jsem v tu chvíli nevěděl, kam vlastně jedu, protože jsem jel poslepu.

Mě by zajímalo co děláte ted v zimě když jedete proti sluníčku.Sakra já bych to sluníčko zrušil,mě tak šíleně oslnilo :lol: :mrgreen: . Achjo

Víš, jaké je slunko sviňa? Jaké sú v něm ďůry? Nečteš, nevíš! :roll: :lol:

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 12:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Teda to je zábava to tady číst. By mě zajímalo co to máte za mlhovky že umí vypálit sítnici. Trpím světloplachostí a nemám problém s tím že by mě někdo mlhovkou někdy oslňoval. Ikdyž mi někdo nechá dálkový pořád není celkem problém jet. Chce to ale mít čistý čelní sklo, ideálně umyté i brýle apod. Není třeba hledat problém někde jinde? Sám si mlhovkama přisvětluju. Máme tu u nás spoustu silnic bez vodících a středících čar. Okolo jen louky, lesy, a zvěř. Na silnici díry. Pokud rozsvítím dálkový mám před autem pár metrů mrtvé místo a to si dosvítím mlhovkama. (Mlhovky mám v hlavních reflektorech takže to ani od pohledu není skoro poznat že svítí) Jakmile proti vidím auto, zhasnu mlhovky a včas kdy je to nutné i dálky.

Když jedu za snížené viditelnosti a někdo mě dojede zhasnu mu ze slušnosti zadní mlhovku ikdyž bych za to mohl dostat flastr. Přední rozsvěcím když jsem první v koloně a je blbě vidět na protijedoucí auta, nebo proti skoro žádná nejezdí.

Není to o tom používat nepoužívat, ale používat/nepoužívat s rozumem.

PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 12:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Mad box- přesně a výstižně napsané,ale jsem zvědavej na tu vlnu krytiky co se na tebe snese,já jsem si za toto včera vysloužil přezdívku blbce,údajně bych si měl vyměnit auto a jít k očnímu.

PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 12:36 
Mazák
Mazák

ninja949 píše:
Mad box- přesně a výstižně napsané,ale jsem zvědavej na tu vlnu krytiky co se na tebe snese,já jsem si za toto včera vysloužil přezdívku blbce,údajně bych si měl vyměnit auto a jít k očnímu.

Madbox to napísal spôsobom, ktorý mi nevadí, pretože na základe jeho komentára je jasné, že on sám rešpektuje iných účastníkov premávky. Inak povedané, že asi pri jazde autom možno aj trocha uvažuje :) Ja si dovolím tvrdiť, že drvivá väčšina dnešných šoférov pri jazde autom robí X iných vecí, ale na samotnú jazdu sa sústredia iba okrajovo. A preto potom "nie je čas" na také veci ako dávanie smeroviek, bezpečné radenie medzi pruhmi, dodržiavanie bezpečnej vzdialenosti, poprípade vypnutie hmlových/diaľkových svetiel keď pominie dôvod na ich používanie. Ľahostajnosť voči ostatným vládne týmto svetom Ninja a nedbalosť dodržiavania základných pravidiel premávky a slušnosti je iba jej ďalším prejavom. Pretože si všimni jednu vec - podľa toho ako sa niekto správa na ceste tak sa obvykle správa aj doma a k iným ľuďom. Tadáááá.. boa, ale som sa rozpísal.. :)

PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 12:38 
Mazák
Mazák

Drondys píše:
Pro auta už existuje Night Vision viz tento odkaz

Díky za odkazy... to jsem nevěděl, že už to je. A našel jsem ještě něco lepšího:
http://www.youtube.com/watch?v=9y3kSvrXYmA
(Thermal night vision - tak nějak podobně jsem si to představoval)
Trinom píše:
To už můžem do auta zamontovat rovnou robota, co to odřídí za nás a místo sedaček udělat postele.
OMG...

Já nevím jak ty, ale já bych v noci třeba rád věděl dopředu, že u krajnice čeká třeba srnka a rozhoduje se přejít silnici. Takhle můžu jen doufat, že někde v prostoru kam světla nedosvítí nic není. Navíc situací, kdy si můžu dovolit rozsvítit dálková světla je taky dost málo.

EDIT: Hmm... tak cena toho Thermal vision systému u nás je 96000,- Kč :( Kdyby něco podobného bylo do 5000,- tak by to bylo supr :)

Naposledy upravil zdekar dne pát 13.01.2012 12:51, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 12:50 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno

Obrázky: 0
error414 píše:
Na netu jsem nasel spoustu dohadu motoristu jestli je to protizakonne nebo ne. Tak jak teda?

NELZE pouzit pro denni sviceni.
Mhovka je do mlhy a husteho deste .

A uz klid :roll:

Profil Soukromé album  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 136 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další