Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: LED autožárovky
PříspěvekNapsal: pon 02.01.2012 23:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2006
Příspěvky: 2105
Bydliště: Ďáblice
Obrázky: 8
jyrry píše:
mnov píše:
..... Nechápu jak si tohle může někdo podle uvedeného popisu koupit.

kdyz ctu nektere reakce, naopak to chapu velmi snadno ... :-(

P.S. vyrobce se pochlapil pekne silnymi kabely k zarovkam a to se mu vymstilo; slabsi ( = vlastne osizene.... ) vodice by svym odporem tu nabehovou prdu omezily a byl by klid... docela paradox, myslim ....

Tak já mám opačnou zkušenost. Většinou jsem se v praxi setkal s tím, že na žárovkách je napětí o cca 2V menší než palubní. Také jsem se nesetkal u dnešních aut s tím, že by se palubní napětí po nastartování motoru nějak měnilo. Osobně mám v motorovém prostoru přidáno relé pro světla, aby tam byl co nejmenší úbytek napětí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: LED autožárovky
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2012 5:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
mnov píše:
.... Většinou jsem se v praxi setkal s tím, že na žárovkách je napětí o cca 2V menší než palubní. Také jsem se nesetkal u dnešních aut s tím, že by se palubní napětí po nastartování motoru nějak měnilo....

ok, a proc tedy jen u Fabek I praskaji zarovky casteji a proc se ten doplnek nabizi jako origo prislusenstvi jen pro ne? Nejaky duvod to mit bude, rekl bych....

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED autožárovky
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2012 8:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2010
Příspěvky: 344
Bydliště: toho casu Prg
jyrry píše:
mnov píše:
.... Většinou jsem se v praxi setkal s tím, že na žárovkách je napětí o cca 2V menší než palubní. Také jsem se nesetkal u dnešních aut s tím, že by se palubní napětí po nastartování motoru nějak měnilo....

ok, a proc tedy jen u Fabek I praskaji zarovky casteji a proc se ten doplnek nabizi jako origo prislusenstvi jen pro ne? Nejaky duvod to mit bude, rekl bych....

vraj ten problem s prepetim sposobuje posilovac riadenia a najhorsie vraj je ked auto stoji a toci sa volantom do max poloh...

_________________
Hitec, PA Extra MX, EG PRO, RS352 RCF, ESA Combat Zero, RCF Edge 540T HotRed, Marabu XL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED autožárovky
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2012 8:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
matOrix píše:
....vraj ten problem s prepetim sposobuje posilovac riadenia a najhorsie vraj je ked auto stoji a toci sa volantom do max poloh...

ze bych dotahnul osciloskop k autu .... ??? Ale mam analog, to by chtelo digital, na ty prechodne jevy...
Pokud tam ale je prepeti, prdly by mi zarovky pri manipulaci s volantem, zatim jsem spis pozoroval to, ze hned po nastartovani mi uz zarovka nesvitila, parkuju casto tesne za kontejnerem a vidim odrazy obou svetel :-) Pritom pri zaparkovavani svitily obe. Tak nevim...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED autožárovky
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2012 9:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Ja len s údivom pozorujem ako sa tu rieši na kolene niečo, čo úplne zjavne domrdal výrobca... Normálnym autám žiarovky pri točení volantom nepraskajú..
Ešte aj ten "H7 odpor" sa zjavne montuje len do Fábií. :)
Nebolo by lepšie nejak oddeliť to elektrické servo (posilovač) ktoré to možno celé spôsobuje, len tým že ide o výkonný motor zrejme s dobrou indukčnosťou a malým odporom a hlavne s _nie celkom kompletným_ elektronickým riadením?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED autožárovky
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2012 9:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Keby som to mal doma, skúsil by som asi pred ten posilovač (ale tak aby sa to vyplo po vypnutí motoru) pripojiť 4s A123/2300 ako stabilizátor napätia, v nejakej protipožiarnej úprave...
Lebo zrejme sa výrobca spoľahol na nízky odpor olovenej baterky "že to udrží" a ona je buď na dlhých kábloch ktoré jej to udržať nedovolia, alebo len starobou zvýšila odpor a tie žiarovky začnú odchádzať až na základe toho?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED autožárovky
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2012 9:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Jeden známej změřil ten element z Fabie odporovým můstkem, v každým vodiči je 0,122 ohmu (měřící šňůry odečteny). Proto sobě mají vodiče nekonečno.
Takže jsou to jen odpory zařazený do + a do -.
Z jakýho materiálu ani tloušťku nevím, nelze to nedestruktivně rozebrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED autožárovky
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2012 10:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
http://www.mgplzen.cz/download/novakova ... iklady.pdf
odpor metru vodice 1mm2 je 0,0187 Ohm (snad jsem se neposunul o desetinou carku ...)
ubytek na nem je R*I*I a tedy 0,0187 * 25 * 25 (predpokladam proud do studene zarovky 25A) a to je 11,7V - podle mne by cca 30cm toho Cu dratu 1mm2 stacilo...

edit: to jste mi nekdo nemohl napsat ze tu mam blbost? :-D :-D

ubytek na dratu je jen R*I a tedy 0,0187 * 25 a to da jen 0,46 V....
Tak bych to videl na drat 0,75mm2; on ten odporovy musi tu ztratu vytopit taky a tedy by se hral stejne jako ten medeny...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED autožárovky
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2012 16:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Však to může být měděný drát, jenom o něco tenčí. Nikdo ho přece ještě neviděl :lol: .

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED autožárovky
PříspěvekNapsal: sob 07.01.2012 16:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Tak nevim jak je to s tim vlivem posilovace; vcera jsem si s tim chvili hral, v dorazovych polohach mi neprislo ze by to neco delalo, pri pohybu volantem to pohasina, ale jinak jsem nic nepatricneho nepozoroval. Zkouseno jen pohledem, svetla proti zdi, volnobeh.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED autožárovky
PříspěvekNapsal: pát 13.01.2012 19:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2011
Příspěvky: 317
Bydliště: Brno
Ještě bych se vrátil k těm LEDkám. Ty v provedení Hx (x je náhrada za číslo) jsou určený výhradně k předváděcím účelům a nejsou schválené pro provoz. Navíc svítí úplně na pytel, takže bys stejně viděl kulový s přehazovačkou.

Co se týká náhrad malejch 5W žárovek, tak ty, na který tu byl odkaz, tak jsou hodně dobrý a svítí opravdu srovnatelně s tou malou žárovičkou. Na osvětlení RZ jsou třeba výborný tyhle. Můžu doporučit, sám používám (jen je mám od jinýho prodejce).

Jinak kdybys potřeboval, tak umím sehnat prakticky jakýkoliv tradiční i LED žárovky.

_________________
Tricopter ála RCExplorer, Rabbit, FlySky TH9x
Tamiya TT-01D typ E, FlySky GT3


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz