Switch to full style
Sem budou přesunuty zajímavá vlákna ze Smetiště. Vlákno zde nemůže vzniknou, ale lze v něm pokračovat.
Odeslat odpověď

Kam v Chorvátsku za podmorským životom

sob 10.12.2011 21:27

Ahoj,

pomaly riešim kam do Chorvátska budúce leto a keďže prioritou je šnorchlovanie, chcel by som sa spýtať, či nemáte nejaké tipy a skúsenosti s lokalitami s bohatším podmorským životom, než na klasickej riviére, alebo pláži, kde sú tisíce ľudí. Preferujem nejaký zapadákov, ostrov v Dalmácií, niečo mi našiel Google ak máte radu, dík za ňu.

Re: Kam v Chorvátsku za podmorským životom

ned 11.12.2011 8:23

Koukni na potápěčské základny, je jich tam docela hodně. Krásné potápko je vždy kolem skalních stěn, je tam bohatý život a je nač koukat. Záleží, jestli chceš jen na šnorchl, nebo i s lahví . Také národní park KRKA je nádherný.

Re: Kam v Chorvátsku za podmorským životom

ned 11.12.2011 19:53

To som pozeral, ale venujú sa skôr potápaniu, mne ide len o šnorchlovanie. Boli mi poradené ostrovy napr. Brač

Re: Kam v Chorvátsku za podmorským životom

ned 11.12.2011 21:03

googie píše:To som pozeral, ale venujú sa skôr potápaniu, mne ide len o šnorchlovanie. Boli mi poradené ostrovy napr. Brač
... pokud jsi tam ještě nešnorchloval, tak můžeš zkoušet prakticky kdekoli v této lokalitě. Budeš překvapen, kolik života se skrývá pod hladinou - doslova "život v každém kousku". Byl jsem pak mnohem opatrnější, když jsem lezl z vody, abych něčemu nešlápl na tykadlo. :wink:

Re: Kam v Chorvátsku za podmorským životom

ned 11.12.2011 21:10

Před X lety jsem byl v městečku Bol na Brači... podél útesů tam bylo spousta barevných rybiček, mořských ježků a bůhví čeho. Nedaleko pak je "zlatý roh" (nevím jak se to píše chorvatsky :) ) - písečná pláž. Bylo to tam fakt pěkné.

Re: Kam v Chorvátsku za podmorským životom

pon 12.12.2011 8:18

Ahoj,
pár ostrovů jsme již v Chorvatsku projeli, pokud bych jel znovu na stejné místo, což jsem zatim nebyl a toužil po zapadákovu asi by vyhrál ostrov Vis. Nutností je ale auto a dojíždět pár km na pláže.

Re: Kam v Chorvátsku za podmorským životom

pát 16.12.2011 1:01

Velmi prijemne nas prekvapil ostrov Lastovo k videni je toho hodne pro nas ma jen same NEJ alespon co se Chorvatska tyka, vlastne neni tak uplne Chorvatsky, ale je tam znat i vliv Italie. Jediny zapor je delsi a drazsi cesta, ale zase ho chrani pred najezdem davu.

Re: Kam v Chorvátsku za podmorským životom

pát 16.12.2011 14:48

601filip píše:Velmi prijemne nas prekvapil ostrov Lastovo k videni je toho hodne pro nas ma jen same NEJ alespon co se Chorvatska tyka, vlastne neni tak uplne Chorvatsky, ale je tam znat i vliv Italie. Jediny zapor je delsi a drazsi cesta, ale zase ho chrani pred najezdem davu.


Ahoj to vyzera na pekny zapadakov, co sa mi paci. Vies mi opisat, ako ste tam isli? Myslim kam po susi a odkial kompou. A ci je tam nejaky obchod s potravinami.

Dik

Re: Kam v Chorvátsku za podmorským životom

pát 16.12.2011 14:49

RomanSadilek píše:Ahoj,
pár ostrovů jsme již v Chorvatsku projeli, pokud bych jel znovu na stejné místo, což jsem zatim nebyl a toužil po zapadákovu asi by vyhrál ostrov Vis. Nutností je ale auto a dojíždět pár km na pláže.


Ahoj to iste sa opytam aj teba, ako sa tam da dostat autom, odkial sa ide trajektom.

Dakujem

Re: Kam v Chorvátsku za podmorským životom

sob 17.12.2011 17:12

Na Lastovo se jde dostat trajektem ze Splitu s prestupem na Vela Luka na Korculi cesta trva opravdu dlouho, ale jak jsem rekl stoji to za to. Jachtari radeji voli cestu na Lastovo z Italie. Na ostrove jsou dva obchody i lekarna zakladni veci se daji sehnat ceny jsou spise nizsi. Ve srovnani s Visem je to jeste trochu vetsi zapadakov. Pokud mate zajem o kontakt na ubytovani mohu pohledat/blbe se hleda na netu a vetsinou nemaji ani mail jen telefon/.

Re: Kam v Chorvátsku za podmorským životom

sob 17.12.2011 21:44

Diky moc za radu. Tym trajektom to tam vyzera byt pekna streka, kolko to asi trvalo?
Odeslat odpověď