Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 13:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
tocamac píše:
TomasC píše:
Na madarsko se nezapomělo, ani na to, KDO to zavinil. Ani na to, že to zjistilli členové německého modelářské svazu a tím vytáhli kamaráda z vězení. Ani na to, že naprosto nevinný špičkový modelář už nemodelaří.

Kde se o tom doctu vice? Diky


Pokud se neplatu, tak se tema diskutovalo zde:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=517499

V cestine je zprava zde http://www.novinky.cz/zahranicni/85291- ... -lidi.html


Prikladam jeden z prispevku z RC Groups, kde je obajsnena pricina (strucne receno na kanalu 62, na kterem letal model rusilo vysilani regionalniho radia a poradatel nemel zadny scanner frekvenci. Scanner frekvenci privezl z Nemecka az tatinek modelare a zachytili vysilani Lokalni radiove stanice. Predpokladam, ze to bylo ilegalni vysilani, ale nenasel jsem spolehlivy zdroj infromaci, kde by bylo presne receno, ze v Madarsku je 35 MHz vyhrazeno pro modely)


Here's a rough tanslation of the link: http://www.modellflug-im-daec.de/

Quote
--------------------------
The model flight club Szekszárd had organised past Saturday afternoon a flight show on the large former military airfield Öcsény. As a Stefan W. of the DAeC Luftsport, federation Bavaria association flew his second flight he had a sudden and total loss of control on his aerobatics model Pitts S12 with four-cycle combustion engine (span 2.50 m, approx. 20 kg weight). The fail safe funtion switched on at approximately 20 m height ; driven off by the cross-wind the model flew uncontrolled from the airfield to several hundred meters away into the crowd and impacted there. It broke a panic off; a married couple was killed, four further humans was hurt. The police drove off the unfortunate pilot in handcuffs. Video material was broadcasted over a Hungarian television channel proved that he had flown the fastidious aerobatics program far from the spectators. Only after the loss of the control did the model turn in the crowds direction. Stefan W. was convinced that only a substantial interference resulted in the complete loss of control. This interference was proven free of doubts the following Monday and again on Tuesday morning by the public prosecutor's office. A Hungarian expert and the father of Stefan W, traveled with a scanner from Germany. - Stefan W.' s plane naturally uses 35MHz frequency. The European Radiocommunications Committee recommends all European Union states to reserve it exclusively for model aircrafts. Also Hungary is European Union member.
Overlapping of the frequency however was transmitted by a strong, regional Radio broadcaster in Szekszárd, in particular the channels 61, 62 and 63 were completely disturbed in the change. The plane of Stefan W. works on channel 62. On Monday evening the public prosecutor's office apologized officially with Stefan W. for the unfair treatment and returned his passport. A bail, about which the police wanted to negotiate after provisional release on Sunday, was no more an issue. Which Radio broadcaster it concerns, which switches itself on so suddenly, has not been released by the Hungarian authorities. Stefan W. is a very experienced model pilot, who won prizes with his demonstrations several times „Best OF show “. It was already his third time in Szekszárd . In order to prepare himself for the show, he had traveled one week in advance, and trained the days up to the Flight show. He was conscious that the Hungarian legislation is not a guarantee to unimpaired 35 MHz frequency. Just to protect his valuable model, range tests with a light electrical model belong to his routine prior each flight day. He had not noticed the smallest disturbance during the entire entire week up to Friday afternoon and Saturday where isolated small interferences occured, up to the misfortunate flight. - The flight line of the model flight club Szekszárd held the usual safety routine with the check of the frequencies and the delivery of the transmitters, however no scanner had been used. Gerhard Wöbbeking Member of the executive committee that DAeC sport specialized group Modellflug
-----------------------------------------------------------


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 13:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
zdzd píše:
http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2.php?idforum=3&potec=1292470


To je horší než tady....Nejsem schopen to přečíst.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 14:22 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
To samozřejmě, ale nač hned myslet na nejhorší. Nejspíš to odnese cizí model, auto, stánek, nebo tak. To peníze vyřeší. A v jakém-koliv případě peníze určitě pomohou.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 15:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2011
Příspěvky: 2456
Bydliště: ORLOVÁ-LUTYNĚ / Dinoletiště
Obrázky: 59
Bože můj,já mám taky mimochodem kanál 62 8O ,ještě že jsem přešel na 2,4 GHz,ale s 35kou taky sem tam lítnu :lol:

_________________
Dej blbci funkci,on vymyslí lejstro!!!
http://www.peomodel.websnadno.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 15:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
o co slo ? v kostce co byla pricina zbezne sem prolit kus threadu na groups a bylo to na mne moc odborne Aj a moc plku bokem :)

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 15:52 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
hlásim sa do klubu šesťdesiatdvojek, a nemienim najbližšie roky prechádzať na 2,4 ! :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 17:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
Milan Nes píše:
o co slo ? v kostce co byla pricina zbezne sem prolit kus threadu na groups a bylo to na mne moc odborne Aj a moc plku bokem :)


Popis nestesti v cestine zde http://www.novinky.cz/zahranicni/85291- ... -lidi.html

Na RC groups zhruba pisi: Pilot letal na 35 MHz na kanalu 62. NA akci byl s tydennim predstihem a dokocne si letal zkusebni lety dosahu s jinym lehcim modelem predem bez problemu. Pri samotne show na kanalu 62, na kterem letal model, bylo ruseni od regionalniho radia a poradatel nemel zadny scanner frekvenci. Scanner frekvenci privezl z Nemecka az tatinek modelare a zachytili vysilani Lokalni radiove stanice. Predpokladam, ze to bylo ilegalni vysilani, ale nenasel jsem spolehlivy zdroj infromaci, kde by bylo presne receno, ze v Madarsku je 35 MHz vyhrazeno pro modely).

Co neni nikde zmineno (alespon jsem to nenasel), zda ta lokalni radiova stanice vyslilala pozue narazove a tudiz se ruseni projevovalo pouze obcas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 18:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
K tomu rušení: V pravěku RC, kdy se létalo se superreakčními přijimači (zabíral celé široké vyhrazené pásmo, letěl jen jeden, ostatní se koukali) jsem měl přijimač Gama předělaný na kontrolní monitor, tedy reprák na konci. Tak se dalo ověřit napřed, zda někdo nevysílá. Jednou nám to na 27 MHz začalo pěkně nahlas povídat, nepamatuji se, zda to tehdy byla Svobodná Evropa nebo Hlas Ameriky. Asi nějaká harmonická. Superhetový přijimač by to asi zvládnul, ale o takovém jsme si tehdy mohli jen nechat zdát. Jinak už tehdy byl kontrolní přijimač na soutěžích a srazech samozřejmost a i teď na větších akcích je normální, že vyhražená pásma jsou skenována a to na všech kanálech. Rušení jsem viděl - nešlo asi o úmysl- ale viděl jsem, jak se po pásmu pomalu pohybuje hrb velblouda dvojhrbého. Nejspíš šlo o nějakou interferenci.

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz