Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.01.2011 11:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 19.12.2010
Příspěvky: 291
Bydliště: Voděrady RK
Speedy píše:
Tahle technologie je pro leteckou modelařinu úplně naprd. Je několik postupů, různý materiály, ale všechno mechanicky zoufalý. V podstatě je to jen na prohlídnutí a osahání...

Dovolím si nesouhlasit, záleží na druhu materiálu a nemusí se zrovna jednat o navařování kovů. Souhlasím, že starší typy nanášení prášku byli možná o něco kvalitnější než bábovička na pískovišti - používá Hacker Model. Měl jsem v ruce řetěz vytisknutý z tiskárny Objet a údajně měl takovou pevnost, že by se dal použít na reálné jízdní kolo. Navíc tyhle tiskárny používají mnoho druhů materiálů různých vlastností. (Různého stupně pružnosti - některé se chovají jako pryž) a dokonce i různé barvy. Nevýhodou je že tyto profesionální tiskárny si můžou dovolit pouze velké firmy a korporace. Na veletrhu Ampér jsem ale objevil 3D tiskárnu, jejíž výtisky mají stejné vlastnosti jako tvrdý plast (použitý materiál je o proti prášku velice levný) a tuto tiskárnu si může dovolit i jednotlivec je do 30-ti tisíc Kč. Takže pokud modelář umí v nějakém návrhovém 3D CAD systému (např. SolidWorks), může si velice levně vyrobit potřebné díly bez nutnosti obrábění! http://www.roset.cz/content/rapman-31


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.01.2011 13:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2006
Příspěvky: 1643
Bydliště: Letohrad
Věřím, že se třeba najde něco aspoň trošku použitelnýho. Ale měl jsem v ruce několik dílců vyráběvých tímhle vytlačováním plastu a bylo to nejhorší, co jsem kdy viděl. Hrozně hrubý povrch a strašně snadno se to lámalo na rozhraní vrstev. Samozřejmě na to mohlo mít vliv i nastavení tiskárny, ale zrovna tohle bylo fakt zoufalý (vyráběno pro Siemens - nejspíš byl požadavek co nejlevnější za každou cenu).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 19:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 19.12.2010
Příspěvky: 291
Bydliště: Voděrady RK
Speedy píše:
Věřím, že se třeba najde něco aspoň trošku použitelnýho. Ale měl jsem v ruce několik dílců vyráběvých tímhle vytlačováním plastu a bylo to nejhorší, co jsem kdy viděl. Hrozně hrubý povrch a strašně snadno se to lámalo na rozhraní vrstev. Samozřejmě na to mohlo mít vliv i nastavení tiskárny, ale zrovna tohle bylo fakt zoufalý (vyráběno pro Siemens - nejspíš byl požadavek co nejlevnější za každou cenu).

No to si spíš myslím, že měli nedokonalou technologii nebo nekvalitní materiál. Možná to málo rozehřáli a nová vrstva špatně přilnula na podkladovou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz