Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 23.11.2020 18:04 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Registrovaní musí být všichni modeláři. Za členy Svazu modelářů, tedy i všechny členy klubu MK RCMANIA.cz p.s. to udělá Svaz u ÚCL najednou.

Hledáš ale na správném místě. Až budou podmínky konkrétní, tak se to objeví na webových stránkách Svazu modelářů, Klubu leteckých modelářů ČR

A dám to i sem na www.rcmania.cz a www.facebook.com/klemcr


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2020 17:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Ahoj.
Zaplatil jsem bez variabilního symbolu, ale v info je přezdívka, číslo i reálné jméno ;-)

Omlouvám se za platbu na poslední chvíli.
Důvodem jsou změny v našem dosud neregistrovaném klubu.
Určitě bych chtěl zůstat zde, ale zřejmě nelze být ve dvou klubech zároveň (o platbu nejde).
Čekal jsem, co vypadne z našeho "náčelnictva", ale dosud neví.
Takže budu velmi rád pokračovat ve "dvěstějedenáctce" ;-)

Snad nezpůsobím problémy na některé frontě... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.11.2020 10:29 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
S platbou si poradím. Pokud by došlo ke změně, tak napiš a vyřešíme.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.12.2020 14:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 311
Bydliště: Tišnov
Ahoj ,já i syn 10let jsme členem klubu 211, mám ale pochybnosti, jestli jsem správně vše pochopil a něco spíš nepochopil a to jsem se díval na:
L2 doplněk X
http://www.svazmodelaru.cz,
https://dron.caa.cz/
https://www.caa.cz/provoz/bezpilotni-letadla/

Proto prosím odpovědět na tyto nejasnosti:

1, Mám nahlášeny doposud 2 plochy, kam chodím nejčastěji. Od 2021 v případě že si chci jít zalétat třeba i jenom s EPP třeba na dovolené, kde mi i 120m stačí a nestačím tedy plochu nahlásit na seznamu ploch a taky abych nehlásil každý plácek, kde vypustím svoje EPP od RCF. Co je tedy správně? Udělat si ještě sám registraci pro tyto účely a tím označím EPP poletuchy? Nejsem potom ale ale pojištěn?

2, Jak je to s běžně s dítětem
-všeobecně registraci dítěte do 16 nelze udělat, nesmí tedy pokud není členem nějakého klubu létat? nebo udělá registraci rodič?
-konkrétně u mě je syn členem 211, má to tedy úplně stejně jako já v bodu 1? ale registraci si přece může udělat až od 16let(v klubu může být od 10) Nebo půjčím mu své EPP letadlo s mým registračním číslem?
3, Jak to je, pokud budu chtít naučit nějaké další dítě, není členem klubu, nemá registraci. Vím, že je to možná až paranoidní, ale chtěl bych v tom měl mít jasno.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.12.2020 18:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 311
Bydliště: Tišnov
už jsem mezitím našel ohledně registrace dítěte
"Asi největší změnou oproti současnému stavu je povinnost registrace. Neregistruje se dron, ale jeho provozovatel (zpravidla jím bude vlastník dronu). Pro provozovatele mladší 18 let provede registraci jejich jménem zákonný zástupce"

honz74 píše:
Ahoj ,já i syn 10let jsme členem klubu 211, mám ale pochybnosti, jestli jsem správně vše pochopil a něco spíš nepochopil a to jsem se díval na:
L2 doplněk X
http://www.svazmodelaru.cz,
https://dron.caa.cz/
https://www.caa.cz/provoz/bezpilotni-letadla/

Proto prosím odpovědět na tyto nejasnosti:

1, Mám nahlášeny doposud 2 plochy, kam chodím nejčastěji. Od 2021 v případě že si chci jít zalétat třeba i jenom s EPP třeba na dovolené, kde mi i 120m stačí a nestačím tedy plochu nahlásit na seznamu ploch a taky abych nehlásil každý plácek, kde vypustím svoje EPP od RCF. Co je tedy správně? Udělat si ještě sám registraci pro tyto účely a tím označím EPP poletuchy? Nejsem potom ale ale pojištěn?

2, Jak je to s běžně s dítětem
-všeobecně registraci dítěte do 16 nelze udělat, nesmí tedy pokud není členem nějakého klubu létat? nebo udělá registraci rodič?
-konkrétně u mě je syn členem 211, má to tedy úplně stejně jako já v bodu 1? ale registraci si přece může udělat až od 16let(v klubu může být od 10) Nebo půjčím mu své EPP letadlo s mým registračním číslem?
3, Jak to je, pokud budu chtít naučit nějaké další dítě, není členem klubu, nemá registraci. Vím, že je to možná až paranoidní, ale chtěl bych v tom měl mít jasno.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2020 8:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.6.2016
Příspěvky: 6
Bydliště: Hlinsko v Čechách
honz74 píše:
už jsem mezitím našel ohledně registrace dítěte
"Asi největší změnou oproti současnému stavu je povinnost registrace. Neregistruje se dron, ale jeho provozovatel (zpravidla jím bude vlastník dronu). Pro provozovatele mladší 18 let provede registraci jejich jménem zákonný zástupce"




Zdravím,

s tím dítětem je to přesně tak. Navíc, pokud je registrováno v klubu, pak za něj KLEM provede registraci (klub bude provozovatelem modelu) a dítě může létat dle pravidel klubu - od 10 let. V případě, že dítě není členem klubu, pak může létat až od 16 let a musí být registrované a v případě neplnoletosti za něj registraci provede zákonný zástupce. Letadla se neregistrují.

Co všechno bude možné při registraci přes klub z hlediska létání v cizině a na plochách, které nejsou uvedeny jako letiště jsem se ptal Tomáše, bude vydáno oficiální stanovisko, chce to být trpělivý. Každopádně já jsem si ze zvědavosti udělal testík a zaregistroval jsem se soukromě, což je možné a dokonce to připouští i pracovníci ÚCL - viz toto video: https://svazmodelaru.cz/klem/2020/12/03 ... na-modely/ Takže pak bude čistě na mém rozhodnutí, zda budu létat dle pravidel klubu za stávajících podmínek nebo budu létat mimo pravidla klubu dle nové legislativy na svá čísla.

Jinak ještě k těm dětem. Sám mám dva syny, jeden 13let a druhý 17let, oba umí létat, zatím vyčkávám, co s nimi. V klubu zatím nejsou a registraci zatím také nemají. Je to škoda, že stát nevyjednal vyjímku pro věk dítěte, ne každý chce být v nějakém klubu a malé děti tak v mnoha případech budou mít smůlu. Pokud tedy bude postupováno v souladu s novou legislativou.

Tak ať se daří a pěkné vánoce všem, Pavel


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2020 9:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Hmmm, tak když to tak čtu, tak děti do 10-ti let mají utrum pokud jsou členy klubu a pokud ne tak do 16-ti.... Tak to jsou teda úplně výborně vyjednané podmínky jak se tu někdo před časem dušoval!!!!
Tohle podle mě dost silné omezování, někteří létají od 4-5 roků, tak jde to dneska s takovými pravidly jsme????
Opravdu by se nad tím ti papaláši a rádoby vyjednavači pravidel měli zamyslet!!!
Neříkám že každé dítě, ale ti kteří to jednou chtějí v jakémkoliv sportu někam dotáhnout a mají na to ambice musí začít co nejdříve a ne až s nimi začne tlouct puberta, nebo je ve věku 3-4.třídy kdy už mají kolikrát dost starostí se školou a sami se sebou....
Třeba v motorsportu začínají jezdit 4-leté děti, lyžaři to samé, 10-ti letému už ujel vlak, ale tady je to v pohodě? A určitě by se toho našli mnohem víc, to je jasný.
Takže místo toho abychom děti drželi u koníčka který je rozvíjí ve zručnosti, v soustředění, ve spousty znalostech je necháme raději sedět u simulátoru na PC a vysvětlovat jim, že si někdo usmyslel navrhnout nějaké podmínky a na ně se jaksi zapomnělo, nebo prostě nemůžou díky legislativě, PARÁDA, tleskám!!!
A teď do mě a nejlépe tento příspěvek smažte jak je občas zvykem, že....

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2020 10:07 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
S dětmi je to jednoduché.

Pokud je dítě člen Svazu modelářů, tak může samostatně létat od 10let. Pod 10let jen s dohledem člena Svazu staršího 10let.

Pokud není členem Svazu, je to to samé, ale s věkem 16 let. Samozřejmě, že dohlížející osoba musí mít kompletní registraci a zkoušky.

A samozřejmě, že to neplatí pod 250g.

Mě přijde ubrání 6 roků jako dost podstatné pro kroužky leteckých modelářů.
Přiznám se, že v tom problém nevidím. Nevzpomínám si, že bych s mladíkem (6let) nejel na letiště vždycky i já, i když létá sám ho po očku nepozoroval. A samozřejmě, že přijímám veškerou odpovědnost za jeho konání.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2020 11:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.6.2016
Příspěvky: 6
Bydliště: Hlinsko v Čechách
TomasC píše:
S dětmi je to jednoduché.

Pokud je dítě člen Svazu modelářů, tak může samostatně létat od 10let. Pod 10let jen s dohledem člena Svazu staršího 10let.

Pokud není členem Svazu, je to to samé, ale s věkem 16 let. Samozřejmě, že dohlížející osoba musí mít kompletní registraci a zkoušky.

A samozřejmě, že to neplatí pod 250g.

Mě přijde ubrání 6 roků jako dost podstatné pro kroužky leteckých modelářů.
Přiznám se, že v tom problém nevidím. Nevzpomínám si, že bych s mladíkem (6let) nejel na letiště vždycky i já, i když létá sám ho po očku nepozoroval. A samozřejmě, že přijímám veškerou odpovědnost za jeho konání.



Do teď jsem to tak provozoval, že kluci sami nelítají a mám je pod dozorem. Takže se v podstatě konkrétně pro nás nic nemění. Pokud pak budou chtít létat samostatně, tak se musí pořešit.

Díky za upřesnění. P.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2020 14:08 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Přesně, pro členy kroužků s rozumným vedoucím se nic nemění.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2020 14:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
TomasC píše:
...Pokud je dítě člen Svazu modelářů, tak může samostatně létat od 10let. Pod 10let jen s dohledem člena Svazu staršího 10let....
Takže dohled může dělat i 11-ti letý?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2020 15:11 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
ellet píše:
]Takže dohled může dělat i 11-ti letý?
Ano. Pokud je členem Svazu modelářů.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2020 15:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Tak tomu bych se s dovolením zasmál!
Ať žije logika, neb pytel plný problémů....

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2020 17:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
S logikou na to nechoď. Je to stejné jako plnoletost. Den před 18 narozeninami mají souzený průšvih za polovinu. O den později za plnou. Je v tom nějaká logika? Já tam žádnou nevidím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2020 17:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Taky pravda

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz