RCmania.cz - web pro modeláře a modely
http://www.rcmania.cz/

Prosím o pomoc - Phantom, Mavic, Air nebo něco jiného?
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=138&t=84597
Stránka 1 z 1

Autor:  bitovod [ čtv 06.09.2018 15:16 ]
Předmět příspěvku:  Prosím o pomoc - Phantom, Mavic, Air nebo něco jiného?

Zdravím,

pořád si tak hraju s kvadrama a pořád to nějak není ono - hledám něco, co bude fungovat jako stativ s FPV. Různé domácí výtvory mne moc nenadchly, kamarád mi ukázl Mavica a já se zakoukal. No jo, ale je to hromada peněz, a když s tím říznu, půjdu se zastřelit. A co takhle Air? A nestačil by Phantom? Ale kterej?

Takže co vybrat? Požaduju ani ne tak video, jako fotky, a to DNG/RAW, tím se to trochu zužuje. Teoreticky by byl použitelný Air, ale jak tak čtu reakce lidí, když všechno funguje (nadšené) a pak když přestane (naštvané - neuznaná záruka, drahé opravy, pomalý servis), nějak se mi do nového DJI "čehokoliv" nechce.

Varianta by asi byla koupit nějakého jetého Phantoma a řešit servis svépomocí - přiznám se, že RiMrova historka, kdy mu servis zahlásil, že má u Mavica poškrábanej gimbal, takže to neřešej a oprava bude stát jedenáct litrů, načež po argumentaci fotkama a předávacím protokolem servis cuknul a jakože teda v rámci záruky a že je vlastně všechno v pohodě... to mne dost nepotěšilo a důvěryhodnosti nepřidalo, žádné nové DJI pro mne asi nebude to pravé (podobných historek se dá najít hodně a nevím, proč bych je měl dávat na net potom i já).

Je nějaká rozumná alternativa v ceně dejme tomu kolem dvaceti, pětadvaceti u funglovky? Nechci závodit, jen pomalu vodit foťák a kameru po nebi, možná by mi i ty zákonné limity stačily :) Docela by potěšilo, kdyby se k tomu daly na zemi připojit brýle (nebo třeba mobil zapasovanej do krabice jako ecogoggles), je to rozhodně příjemnější, než koukat na sluníčku na mobil na rádiu, jen je trochu pitomé, když na ten mobil taky musím matlat, abych vůbec odstartoval...

Poradíte? Zatím se mi jako rozumná varianta jeví spíš nějaký ojetý Phantom 3 Advanced nebo 4k kolem desítky, zajímalo by mne, jak se na to koukají zkušenější.

Díky.

Bit

Autor:  tomas1987 [ pát 07.09.2018 12:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: Prosím o pomoc - Phantom, Mavic, Air nebo něco jiného?

No, to co cheš(kvalitní fotky), tak přišetři a kup P4P nebo P4advanced. Má to mechanickou závěrku a jedny z nej fotek

Autor:  bitovod [ pát 07.09.2018 12:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: Prosím o pomoc - Phantom, Mavic, Air nebo něco jiného?

tomas1987 píše:
No, to co cheš(kvalitní fotky), tak přišetři a kup P4P nebo P4advanced. Má to mechanickou závěrku a jedny z nej fotek


Fakt je ten rozdíl proti -dejme tomu- P3 4k tak propastný, abych za to dal o cca 20k víc? Tak ano, do DSLR techniky jsem tak nějak průběžně nasypal asi o řád víc, takže celkem tuším, co slušná technika stojí, ale zase za podobné peníze je Mavic 2, a mohl bych pyšně říkat, že jsem si na stará kolena konečně pořídil Hasselblaad :)

Nedají se někde stáhnout RAW / DNG soubory? Nějak nejsem při hledání úspěšný, našel jsem zatím jen nějaké z P3.

Autor:  tomas1987 [ pát 07.09.2018 15:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: Prosím o pomoc - Phantom, Mavic, Air nebo něco jiného?

Ano, jak dosah tak kvalita videa i fotek. Odkud si? než ho prodám, mohl bych ti ukázat kvalitu fotek a videí z P4P živě

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/