Switch to full style
Fórum pro všechny DJI Phantomy.
Odeslat odpověď

DJI Mavic Air

pon 22.01.2018 22:37

Zítra bude představen nový typ mavica AIR.Podle papíru bude mít lepší kameru 32 megapixelů a 4k 60fps,ale zkrácená doba letu na 21minut.
Ví někdo něco víc?

Re: Dji mavic air

úte 23.01.2018 11:01

za 6 hodin bude představen..

Re: Dji mavic air

úte 23.01.2018 18:31

Tak ve 4k 60 snimku neumí,ale v 2,7k ano.To bych na mavic pro také bral.

Re: Dji mavic air

úte 23.01.2018 19:16



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: DJI Mavic Air

pát 26.01.2018 10:08

Je docela zajímacé, jak Mavic Air po 3 dnech uvedení vzbudil na tomto fóru minimální zájem diskutujících. :-) Čím to?

Osobně ačkoliv nabízí určité vychytávky a zdokonalení, nechává mne chladným. Nižší letový čas vidím imho jako největší handicap, menší velikost oproti Mavicovi mne neoslovuje, Mavic už je pro mne dostatečně skladný a navíc očekávám, že čím lehčí, tím více bude muset vydávat energii pro udržení se ve větru (byť mu tuto schopnost neupírám). Lepší systém vyhýbání je fajn, ale pokud budu chtít létat mezi stromy a keři, použiji P4P...

Samozřejmě proti DJI Spark je to určitě o 2 třídy lepší a být majitel Spark, rychle prodám a jdu do toho...

Z.

Re: DJI Mavic Air

pát 26.01.2018 20:12

Vidím to podobně. Menší nepotřebuju a kratší čas ve vzduchu je velká nevýhoda.Ted kdybych si šel znovu pro mavica vezmu zase pro.

Re: DJI Mavic Air

pon 29.01.2018 12:08

Zdravím :) Momentálně uvažuji o nákupu dronu od DJI. Primární je pro mě velikost, jelikož dron hodlám využívat hlavně při cestování na motorce, takže se musí vejít bez problému do batohu, případně kufru a zabírat pokud možno co nejméně místa. Proto jsem zpočátku uvažoval o DJI Spark, který by mým požadavkům víceméně vyhovoval (až tedy na tu maximální kvalitu videa, pouze Full HD a docela malou výdrž baterie), ale s tím bych se nakonec asi smířil (vím že to chce alespoň 2-4 baterky). No a co se nestane, DJI před pár dny představil Mavic Air :D

Takže nyní jsem naopak nakloněn tomu novému Mavicu Air, poněvadž je jen o něco málo větší, oproti Sparku, ale video je úplně někde jinde. Že dron nemá 60fps při rozlišení 4k mi celkem nevadí. NA 2,7k již 60 fps jde a tohle rozlišení bych asi využíval nejvíce. Navíc je docela lákavé i těch 120fps při 1080p, hlavně kvůli slowmotion. A co se týče výdrže baterie, ta je asi tak dvojnásobná, oproti Sparku a v balení (FLY MORE COMBO), jsou u Mavica Air rovnou tři baterky, což je také docela velké plus.

Jinak v minulosti jsem už létal s Phantomem 2, takže nejsem úplný zelenáč a mám nastudované i některé věci ohledně legislativy létání (i v jiných zemích než ČR). Jde mi jen o to vybrat vhodný model na cestování. Předem díky za jakékoli rady a připomínky :)

Honza

Re: DJI Mavic Air

pon 29.01.2018 17:39

No zvážil jsem ještě pro a proti (Spark vs. Dji Mavic Air) a nakonec vezmu toho Mavica :)

Re: DJI Mavic Air

stř 07.02.2018 10:58

Mám takovou otázku, včera jsem poprvé zkoušel po vybalení vzlet v místnosti, ale nešel mi pohyb vpřed a vzad. Jinak nahoru, dolů, doprava a doleva šlo v pohodě. Úplně mi to přišlo , jako by jeden knipl nefungoval.
Ale myslím, že to bude tou ochranou vzdáleností. Nechá se to nějak deaktivovat v místnosti ( mám tam nasazené ochranné kruhy )?
Jde někde zakázat nabíjení telefonu z ovladače ?

Re: DJI Mavic Air

stř 07.02.2018 19:44

Nepustí tě senzory!Jdou vypnout

Re: DJI Mavic Air

stř 07.02.2018 19:46

Jo ještě to nabíjení vypnout nejde.
Jedině úpravou kabelu, což bych nedoporučil.

Re: DJI Mavic Air

úte 13.02.2018 8:53

Dobrý den všem. Před pár dny jsem si pořídil tohoto krasavce a tak se s ním postupně seznamuji. Protože mám pár zkušeností s létáním modelů větroně a akrobata, není to pro mne až tak velká neznámá. V čem ale plavu je nastavení drona a jeho schopností. Nyní asi nejvíc nechápu nastavení nahrávání videa se zvukem. Chci se vás proto zeptat, zda to Mavic vůbec umí? Je mi jasné, že to bude jen samé bzučení, ale co koukám po youtubu na videa, zvuk tam má téměř každý... A potom ještě jeden dotaz, pokud jsem doma a drona zapnu, je mi jasné že automaticky skočí do režimu ATTI pro létání v interiéru, ale pokud mi to dělá i venku a já bych to chtěl změnit, kde se tato funkce nastaví? Přijde mi totiž, že pokud chci venku létat na Sportovní režim a Mavic je v režimu ATTI, jeho let je při přepnutí do režimu Sport relativně stejně rychlý, jako na nastavení P - GPS. Předem děkuji za odpovědi a omlouvám se za případné "amatérské" dotazy 8O .

Re: DJI Mavic Air

úte 13.02.2018 12:47

Ahoj, jsem na tom prakticky stejně, i s letadly, i s Mavicem. Mám ho doma cca týden a zatím jsem zjistil, že samotný MavicAir zvuk nenahrává, mám dojem, že ani nemá mikrofon. Ale tam by stejně nebylo, krom vrtulí, nic slyšet. Video uložené v telefonu zvuk má, ten se zřejmě nahrává mikrofonem v mobilu. Podstatná je velikost těch souborů. Z Mavica má 303 MB, to stejné z mobilu se zvukem 37 MB. Předpokládám, že v Mavicu se dá nastavit kvalita i další věci, ale ještě jsem se k tomu nedostal. V mobilu to zřejmě nepůjde, tam je to dané přenosem wifi 1280×720, 4 415 kb/s. Já to mám uložené v Tento počítač\Xperia XZ1 Compact\Interní sdílené úložiště\DJI\dji.go.v4.
Režim ATTI by se měl venku vypnout, mrkni se, jestli nemáš zapnutý režim Beginner (začátečník), postup vypnutí je zde:
https://www.youtube.com/watch?v=sbWOKIkq5gQ

Re: DJI Mavic Air

úte 13.02.2018 16:24

Pokud je atti tak je méně než 6 satelitů.Je jedno jestli je v S nebo P
Já osobně jsem u mavic neměl nikdy pod 13 sat.Teda venku.

Re: DJI Mavic Air

úte 13.02.2018 16:57

Děkuju za vaše reakce. Co se týče režimu Beginner, tak je na 100% vypnutý. S těmi satelity je to jak kdy, dneska jsem to zkoušel a byl jsem na 8 min.. Při zprárování v normálním režimu jsem se po chvíli přepul do Sportu a ani dnes jsem neletěl více jak 35km/h. Ono už je to viditelné při náklonuv pohybu dopředu, který je výrazně menší... O víkendu když jsem dal režim sport, Mavic lítal jak splašený a ten náklon byl opravdu znát. Ale od té doby se mi to nepodařilo zopakovat. Nevím kde dělám chybu, všechno mám nastavené jak má být. Nyní má pro mě režim Sport význam akorát toho, že se mi vypnou senzory :?
Odeslat odpověď