Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DJI Mavic Air
PříspěvekNapsal: pon 22.01.2018 21:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 17.4.2016
Příspěvky: 76
Zítra bude představen nový typ mavica AIR.Podle papíru bude mít lepší kameru 32 megapixelů a 4k 60fps,ale zkrácená doba letu na 21minut.
Ví někdo něco víc?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Dji mavic air
PříspěvekNapsal: úte 23.01.2018 10:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
za 6 hodin bude představen..

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dji mavic air
PříspěvekNapsal: úte 23.01.2018 17:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 17.4.2016
Příspěvky: 76
Tak ve 4k 60 snimku neumí,ale v 2,7k ano.To bych na mavic pro také bral.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dji mavic air
PříspěvekNapsal: úte 23.01.2018 18:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.7.2015
Příspěvky: 234


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic Air
PříspěvekNapsal: pát 26.01.2018 9:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2013
Příspěvky: 366
Obrázky: 12
Je docela zajímacé, jak Mavic Air po 3 dnech uvedení vzbudil na tomto fóru minimální zájem diskutujících. :-) Čím to?

Osobně ačkoliv nabízí určité vychytávky a zdokonalení, nechává mne chladným. Nižší letový čas vidím imho jako největší handicap, menší velikost oproti Mavicovi mne neoslovuje, Mavic už je pro mne dostatečně skladný a navíc očekávám, že čím lehčí, tím více bude muset vydávat energii pro udržení se ve větru (byť mu tuto schopnost neupírám). Lepší systém vyhýbání je fajn, ale pokud budu chtít létat mezi stromy a keři, použiji P4P...

Samozřejmě proti DJI Spark je to určitě o 2 třídy lepší a být majitel Spark, rychle prodám a jdu do toho...

Z.

_________________
Phantom 4P+ / Mavic Pro + DJI Googles + MarcoPolo Locator


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic Air
PříspěvekNapsal: pát 26.01.2018 19:12 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 17.4.2016
Příspěvky: 76
Vidím to podobně. Menší nepotřebuju a kratší čas ve vzduchu je velká nevýhoda.Ted kdybych si šel znovu pro mavica vezmu zase pro.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic Air
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 11:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2009
Příspěvky: 152
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Obrázky: 5
Zdravím :) Momentálně uvažuji o nákupu dronu od DJI. Primární je pro mě velikost, jelikož dron hodlám využívat hlavně při cestování na motorce, takže se musí vejít bez problému do batohu, případně kufru a zabírat pokud možno co nejméně místa. Proto jsem zpočátku uvažoval o DJI Spark, který by mým požadavkům víceméně vyhovoval (až tedy na tu maximální kvalitu videa, pouze Full HD a docela malou výdrž baterie), ale s tím bych se nakonec asi smířil (vím že to chce alespoň 2-4 baterky). No a co se nestane, DJI před pár dny představil Mavic Air :D

Takže nyní jsem naopak nakloněn tomu novému Mavicu Air, poněvadž je jen o něco málo větší, oproti Sparku, ale video je úplně někde jinde. Že dron nemá 60fps při rozlišení 4k mi celkem nevadí. NA 2,7k již 60 fps jde a tohle rozlišení bych asi využíval nejvíce. Navíc je docela lákavé i těch 120fps při 1080p, hlavně kvůli slowmotion. A co se týče výdrže baterie, ta je asi tak dvojnásobná, oproti Sparku a v balení (FLY MORE COMBO), jsou u Mavica Air rovnou tři baterky, což je také docela velké plus.

Jinak v minulosti jsem už létal s Phantomem 2, takže nejsem úplný zelenáč a mám nastudované i některé věci ohledně legislativy létání (i v jiných zemích než ČR). Jde mi jen o to vybrat vhodný model na cestování. Předem díky za jakékoli rady a připomínky :)

Honza


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic Air
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 16:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2009
Příspěvky: 152
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Obrázky: 5
No zvážil jsem ještě pro a proti (Spark vs. Dji Mavic Air) a nakonec vezmu toho Mavica :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic Air
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2018 9:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2014
Příspěvky: 218
Obrázky: 18
Mám takovou otázku, včera jsem poprvé zkoušel po vybalení vzlet v místnosti, ale nešel mi pohyb vpřed a vzad. Jinak nahoru, dolů, doprava a doleva šlo v pohodě. Úplně mi to přišlo , jako by jeden knipl nefungoval.
Ale myslím, že to bude tou ochranou vzdáleností. Nechá se to nějak deaktivovat v místnosti ( mám tam nasazené ochranné kruhy )?
Jde někde zakázat nabíjení telefonu z ovladače ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic Air
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2018 18:44 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 17.4.2016
Příspěvky: 76
Nepustí tě senzory!Jdou vypnout


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic Air
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2018 18:46 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 17.4.2016
Příspěvky: 76
Jo ještě to nabíjení vypnout nejde.
Jedině úpravou kabelu, což bych nedoporučil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic Air
PříspěvekNapsal: úte 13.02.2018 7:53 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2010
Příspěvky: 4
Dobrý den všem. Před pár dny jsem si pořídil tohoto krasavce a tak se s ním postupně seznamuji. Protože mám pár zkušeností s létáním modelů větroně a akrobata, není to pro mne až tak velká neznámá. V čem ale plavu je nastavení drona a jeho schopností. Nyní asi nejvíc nechápu nastavení nahrávání videa se zvukem. Chci se vás proto zeptat, zda to Mavic vůbec umí? Je mi jasné, že to bude jen samé bzučení, ale co koukám po youtubu na videa, zvuk tam má téměř každý... A potom ještě jeden dotaz, pokud jsem doma a drona zapnu, je mi jasné že automaticky skočí do režimu ATTI pro létání v interiéru, ale pokud mi to dělá i venku a já bych to chtěl změnit, kde se tato funkce nastaví? Přijde mi totiž, že pokud chci venku létat na Sportovní režim a Mavic je v režimu ATTI, jeho let je při přepnutí do režimu Sport relativně stejně rychlý, jako na nastavení P - GPS. Předem děkuji za odpovědi a omlouvám se za případné "amatérské" dotazy 8O .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic Air
PříspěvekNapsal: úte 13.02.2018 11:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno
Ahoj, jsem na tom prakticky stejně, i s letadly, i s Mavicem. Mám ho doma cca týden a zatím jsem zjistil, že samotný MavicAir zvuk nenahrává, mám dojem, že ani nemá mikrofon. Ale tam by stejně nebylo, krom vrtulí, nic slyšet. Video uložené v telefonu zvuk má, ten se zřejmě nahrává mikrofonem v mobilu. Podstatná je velikost těch souborů. Z Mavica má 303 MB, to stejné z mobilu se zvukem 37 MB. Předpokládám, že v Mavicu se dá nastavit kvalita i další věci, ale ještě jsem se k tomu nedostal. V mobilu to zřejmě nepůjde, tam je to dané přenosem wifi 1280×720, 4 415 kb/s. Já to mám uložené v Tento počítač\Xperia XZ1 Compact\Interní sdílené úložiště\DJI\dji.go.v4.
Režim ATTI by se měl venku vypnout, mrkni se, jestli nemáš zapnutý režim Beginner (začátečník), postup vypnutí je zde:
https://www.youtube.com/watch?v=sbWOKIkq5gQ

_________________
Accipiter Badius II, Piper Cub J-3, FunCub, Gama2100, FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic Air
PříspěvekNapsal: úte 13.02.2018 15:24 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 17.4.2016
Příspěvky: 76
Pokud je atti tak je méně než 6 satelitů.Je jedno jestli je v S nebo P
Já osobně jsem u mavic neměl nikdy pod 13 sat.Teda venku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic Air
PříspěvekNapsal: úte 13.02.2018 15:57 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2010
Příspěvky: 4
Děkuju za vaše reakce. Co se týče režimu Beginner, tak je na 100% vypnutý. S těmi satelity je to jak kdy, dneska jsem to zkoušel a byl jsem na 8 min.. Při zprárování v normálním režimu jsem se po chvíli přepul do Sportu a ani dnes jsem neletěl více jak 35km/h. Ono už je to viditelné při náklonuv pohybu dopředu, který je výrazně menší... O víkendu když jsem dal režim sport, Mavic lítal jak splašený a ten náklon byl opravdu znát. Ale od té doby se mi to nepodařilo zopakovat. Nevím kde dělám chybu, všechno mám nastavené jak má být. Nyní má pro mě režim Sport význam akorát toho, že se mi vypnou senzory :?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz