Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 175 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 9:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.11.2012
Příspěvky: 969
Bydliště: Vizovice
Obrázky: 70
Tak váha je více jak dvojnásobná a méně skladný jako spark ale taky má něco do sebe :-D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: čtv 27.07.2017 9:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
Neda mi nepodelit sa zrejme o nejaku specialnu ediciu Sparka z jedneho inzeratu, nejde o combo cize len lietanie s mobilom no aj tak ma dosah vacsi ako je mozne dosiahnut s ovladacom a udajne to dolozi logom :D


Přílohy:
Screenshot_20170727-105441.png
Screenshot_20170727-105441.png
[ 250.23 KiB | Zobrazeno 7388 krát ]


_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: čtv 27.07.2017 13:39 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Joo tak to je cool :lol: ... Musel ještě upravit FW jelikož s telefonem je akční rádius omezen na 100m :mrgreen: !!! To bude šikula :wink: .

Btv včera byla propuštěná nová verze FW pro Sparka i jeho RC. Zde je seznam změn:

-Improved photo resolution to 4K in Gesture and ActiveTrack modes.
-Added a new gesture for video recording.
-Added an option to adjust gimbal tilt sensitivity.
-Added a 180° Pano shooting mode.
-The aircraft will descend to a height of 1.5 m while flying below 4.5 m or descend 3 m while flying above 4.5 m if no subject is detected for more than one minute in Gesture
mode.
-Improved overall gesture recognition and reduced the probability of falsely recognizing the selfie gesture. The wave gesture is now disabled by default while flying indoors or
where the GPS signal is weak to ensure safety. The wave gesture can be enabled in both situations by adjusting settings in DJI GO 4.
-Fixed an issue where photos failed to save and the shutter sound would not be made while taking photos in Gesture mode.
-The aircraft will now exit QuickShot automatically when a control stick is pulled opposite to the direction of flight. Flight distances for QuickShots can now be set in DJI GO 4,-
with greater maximum flight distances while using the remote controller. Also, flight directions for Circle and Helix can now be adjusted in DJI GO 4.
-Fixed an issue where the aircraft didn’t ascend high enough with the Dronie QuickShot and optimized Rocket.
-Optimized the FPV gimbal mode in Sport mode to keep the gimbal from reaching its endpoint.
-Fixed issue where the remote controller would occasionally disconnect from the aircraft.
-Fixed a rare issue where the remote controller couldn’t be turned off.
-Improved aircraft and remote controller responsiveness.
-Optimized battery level calculation.

Včera jsem dal s tímto FW pět letů a vše se zdá v pořádku. Bohužel jsem nemohl otestovat nové funkce protože jsem neměl poslední GO4 v 4.1.4... Trochu jsem aktualizací zklamán, protože nebyl vyřešen problém s WiFi v EU... Trochu se začínám obávat že wifi modul ve Sparku nepodporuje evropskou kanálovou tabulku už na HW úrovni :? , pak samozřejmě nemají šanci s tím cokoliv udělat pomocí aktualizace FW.. No necháme se překvapit..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: čtv 27.07.2017 13:45 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
mouchanek píše:
Mavic omezovač nemá, myslel jsem, že se na 4km zastavím a skončil jsem u 6ti km jen kvuli baterce, jinak signál byl v pohodě :) U Sparka je to jinak, tam je ještě GPS omezovač na 500m
odemknout to u Sparka nejde, řídí se to polohou


Prosím tě než začnež vypouštět spekulace tak si to radši ověř... Spark nemá žádný "GPS omezovač" vzdálenosti... Jediné co se děje pomocí GPS je přepínání výkonu WiFi CE a FCC, tzn v EU se přepne na nižší výkon a v USA na vyšší výkon....

Jo a že si to necucám z prstu tak zde včerejší log, jak můžeš vidět je tam 627m a spojení AC/RC bylo na 5.8Ghz:

https://healthydrones.com/main?flight=d ... ALOverview

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: čtv 27.07.2017 13:49 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2008
Příspěvky: 30
Já s ním přes mobil nalítal za ten týden 2km takže nevidím na tom inzerátu nic divnýho.

Když složím mavica tak tam zase až tak moc velký rozdíl není. Jen pak ve vzduchu do míst kam si s mavicem netroufnu bych sparka asi nacpal. Jinak obraz měl spark dobrej a možný by mi i stačil ale ten 3 osej gimbal jde znát. I ten dosah 500m by možná stačil ale to omezení vejšky na 120m je nakonec málo. Třeba dneska sem chtěl vyfotit hrad tady u nás na kopci a tak sem zastavil dole pod kopcem na cestě a vystoupal sem do 150m a udělal fotku. Se sparkem bych musel někam vejš na kopec abych ho mohl vyfotit.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: čtv 27.07.2017 13:57 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
paseto píše:
Já s ním přes mobil nalítal za ten týden 2km takže nevidím na tom inzerátu nic divnýho.

Když složím mavica tak tam zase až tak moc velký rozdíl není. Jen pak ve vzduchu do míst kam si s mavicem netroufnu bych sparka asi nacpal. Jinak obraz měl spark dobrej a možný by mi i stačil ale ten 3 osej gimbal jde znát. I ten dosah 500m by možná stačil ale to omezení vejšky na 120m je nakonec málo. Třeba dneska sem chtěl vyfotit hrad tady u nás na kopci a tak sem zastavil dole pod kopcem na cestě a vystoupal sem do 150m a udělal fotku. Se sparkem bych musel někam vejš na kopec abych ho mohl vyfotit.

[youtube]www.youtube.com/watch?v=4gdvOt7JPvw&feature=youtu.be[/youtube]


Jo tak u toho inzerátu jsme to asi špatně pochopili :lol: ... Já to bral že má dosah s telefonem 1km :roll: ..

Co myslíš tím omezením výšky??? Není tam žádný limit 120m.. Ano je to výchozí nastavení ale můžeš to měnit v rozmezí 20-500m 8) ...


Přílohy:
výška.png
výška.png
[ 473.77 KiB | Zobrazeno 7347 krát ]


_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pát 28.07.2017 21:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
Nasiel som video kde zo Sparkom udajne v EU da 2km v komentaroch to aj vysvetlil, mozte to niekto zrucnejsi testnut?

[youtube]www.youtube.com/S6Vwl_plpvM[/youtube]

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: sob 29.07.2017 0:21 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
MarkAurel píše:
Nasiel som video kde zo Sparkom udajne v EU da 2km v komentaroch to aj vysvetlil, mozte to niekto zrucnejsi testnut?

[youtube]www.youtube.com/S6Vwl_plpvM[/youtube]


Propojení telefonu a RC pomocí OTG jsem zkoušel.. Maximum co jsem z toho vyždímal bylo 628m na 5.8Ghz... 2.4Ghz budu s OTG teprve testovat ale nevim nevim, 2300m už se mi zdá nějak moc.. Má tam dokonce video kde se Sparkem letí 4,6Km, ale je divné, že když se porovná obraz těch videí tak v tom údajně delším doletí na stejné místo jako v tom 2300m....



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: sob 29.07.2017 7:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
Skuste to niekto s timto postupom ak by to tak bolo je to super


Přílohy:
Screenshot_20170729-081441.jpg
Screenshot_20170729-081441.jpg
[ 41.24 KiB | Zobrazeno 7195 krát ]


_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: sob 29.07.2017 18:31 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Dneska jsem stihl jen rychlý test než jsem jel do práce a podařilo se mi s OTG a linkem AC\RC na 2.4Ghz dosáhnout 1Km... Další testy budou následovat..

https://healthydrones.com/main?flight=b ... ifications

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pon 31.07.2017 21:22 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Dnes proběhl další test dosahu Sparku s OTG a 2.4Ghz linkem AC/RC... Dostal jsem se na 1.5Km a myslím že to není konečná.. Věřím že 2Km dá.. Jen je problém s plochou, chtěl jsem letět dál po obnovení linku, ale spotter byl omezen nezpůsobilostí golfového vozíku pro provoz na pozemních komunikacích a vysílačkou hlásil, že na silnici s tím nepojede :mrgreen: .. Let je v režimu Sport takže gimbal nestabilizuje křidélka..

Letový záznam: https://healthydrones.com/main?flight=0 ... 897e3cda8a



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pon 31.07.2017 21:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
Super to znie dobre, len dufam ze to daka aktualizacia fw nezamkne 8O aka je prosim ta vaha samotneho Sparka s bateriou.

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pon 31.07.2017 22:11 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
MarkAurel píše:
Super to znie dobre, len dufam ze to daka aktualizacia fw nezamkne 8O aka je prosim ta vaha samotneho Sparka s bateriou.


Je to opravdu prcek...


Přílohy:
20170731_230059[1].jpg
20170731_230059[1].jpg
[ 54.45 KiB | Zobrazeno 7046 krát ]


_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: stř 02.08.2017 7:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.4.2017
Příspěvky: 14
po Karme ani Sparkovi sa nechce lietať?

https://www.theverge.com/2017/7/25/1602 ... ght-issues


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: stř 02.08.2017 12:04 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Tak do problémů s Karmou to má hodně daleko.. Bedlivě sleduji oficiální Dji forum a těch případů je opravdu pár.. Jestli je vadných deset jednotek z těch tisíců co prodali tak myslím že je to dobré skóre.. Věc další je že spousta lidí kteří hlásí pády Sparka jsou úplní amatéři a pokud se člověk podívá na jejich záznamy letu tak už na začátku letů byli informováni o chybách a přesto letěli.. U pár dalších bylo zjištěno že za letu vypadla baterie a na pár videích je to i zdokumentované (některá vypadají že jsou zfalšovaná).. To samé se týká údajných "Fly Away" .. Piloti obdrží chybu kompasu v prvních vteřinách letu, tu ignorují a přesto pokračují, když jsou dostatečně daleko kompas vypoví službu, coptéra jde do režimu atti a je unášena větrem, samozřejmé je že spousta těch lidí nikdy neřídila v atti a tak jsou v podstatě v háji a nedokáží coptéru uřídit a ta prostě "uletí" ...
Vše se dá dohledat na dji foru, ty lidi se k chybě doznají když zveřejní svůj záznam letu. Takže ne vždy je třeba za vším hledat chybu výrobku ale je potřeba se podívat kdo s tím také létá...

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 175 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz