Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 175 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: ned 08.10.2017 17:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
Ja som posledne posielal p3pro do nemecka ale sparka ides asi riesit cez sk shop a nech sa staru

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: ned 08.10.2017 19:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.1.2016
Příspěvky: 5
Ja som Sparka doniesol z Ciny za 400eur u nas stal 600Eur.Preto reklamaciu musim riesit sam a nie cez obchod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 10:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 29
Obrázky: 1
xitanaf píše:
nie vsetky idu na vsetky drony od DJI. Napriklad Spark nejde zmenit vyskovy limit. Vo firmware chyba g_config_flying_limit_height_limit_enabled takze aj ked sa vsetky ostatne vyskove limity prepisu ten hlavny fly_limit_heigh 500m prepisat nejde a apka viac ako tych 500m nepusti. Rovnako aj uprava do Sport+ modu, 50kmh co ma Spark v papieroch je maximalka a viac ako 54kmh som z neho nevymackol, citilne sa ale zrychlilo stupanie a klesanie. Podla netu je to sposobene verziou firmware .600 Spark a .1000 u Mavica. Kde operacie so zmenou vzletovej vysky a rychlosti v sport rezime sa aj napriek prepisaniu parametrov po kazdom spusteni drona vyresetuju do tovarenskych hodnot. Jedina moznost je downgrade firmwaru u sparka na .300 a u Mavica na .700 Problem vsak je, ze Spark firmware .600 je povinny a bez neho uz po 2.9.2017 nevzlietne ziaden Spark. Podobny "odrb" od DJI sa teda da cakat v buducnosti aj u Mavica a Phantoma.

Tak to vypada, ze sa mi to podarilo oklamat. Stiahol som fw .300 v ktorom sa dali este upravovat parametre a najnovsi .600. Najprv som urobil downgrade Sparka zo 600 na 300. Nasledne som z 600vkoveho fw vyhodil FLIGHT CONTROLLER MODULE, ostatne som ponechal tak a urobil upgrade Sparka tymto upravenym fw.
Zda sa, ze to funguje. Znova je mozne menit niektore zakazane parametre a Spark ma pritom vsetko ostatne z najnovsieho firmwaru.
Nemam to este odskusane v terene, k tomu sa dostanem pravdepodobne az cez vikend. Som hlavne zvedavy na vyskovy limit lebo ten v aplikacii ostal na 500m, tak uvidime ci apka dron pusti vyssie napriek nastaveniam. Len si musim vybrat miesto niekde ako vojensky vycvikovy priestor na zahori, tam budem mat istotu, ze sa mi tam nebude nad hlavou nik motat nakolko je to uzavrety vzdusny koridor.

_________________
Boris Plintovič djidrone.sk@gmail.com


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 12:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
Super vec takto si uvarit fw :D

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 0:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 29
Obrázky: 1
Vypada to tak, ze firmware funguje ale bateriu som vyzdimal na nulu



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Boris Plintovič djidrone.sk@gmail.com


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 11:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.9.2017
Příspěvky: 7
Tyjo tak ja bych se uz docela bal jak to rvalo baterku uz nekdy v 900m :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pon 20.11.2017 13:46 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2008
Příspěvky: 17
Bydliště: Rokycany
Všechno pěkně po hromadě, super díl o Sparkovi. https://www.youtube.com/watch?v=EkPXpa34MUA

_________________
Autíčkář s nutkáním pořád něco rozebírat, momentálně mě zaujali éra a teď zrovna trápim DJI Sparka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pát 24.11.2017 21:36 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Tak v poslední oficiální aktualizaci Dji GO (4.1.18) zakázali OTG pro Spark... Na Dji fóru tvrdí že se to stalo omylem, ale osobně v tom vidím záměr, od začátku prohlašují že OTG pro Spark není testované a podporované.. Takže pokud chci používat oficiální FW a Dji GO, mám dolet 300m a jsem rád... Jak všichni víme nefunguje u nás s androidem 5.8Ghz link s RC nebo Sparkem a nejde proto použít AC-RC link na 2.4Ghz..

Rozhodl jsem se to řešit a založil jsem vlákno na Dji fóru které je na to má upozornit a byl bych rád kdyby jste se taky zapojili. Jinak nám zakážou OTG a budeme si tu všichni tak maximálně létat kolem hlavy :? ... Vím že spousta z vás používá hacklé aplikace, ale i přes to by bylo fajn kdyby Spark fungoval tak jak má pro ty co chtějí tak nějak dodržovat zákon.

Díky

Vlákno na Dji Fóru: https://forum.dji.com/thread-120954-1-1.html

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pát 24.11.2017 22:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 29
Obrázky: 1
Sorry jako :))) chceš dodržovat zakon? tak si lietaj kolem hlavy 300m ako si napisal, pretoze to je realny dolet sparka ci uz mas otg alebo nie. DJI vypustilo so Sparkom Dzina z flase a teraz maju maslo na hlave. Neskoro. Patchnutá apka, upraveny FW a Spark dosahuje alebo v niekt. parametroch a funkciach prekonáva Mavica. S váhou 300g sa vyhýba vacsine eu regulácii a stojí polovicu z toho čo jeho vacsí bratia Mavic ci P. Niet divu, ze ludia idu po Sparkovi a predajnosť ostatných klesá.
Inak DJI apku od v4.1.10 pakuje cez crypter SecNeo a to napriek tomu, ze v apke pouziva casti open source kodu a je povinny tak dalej zdielat zrojove kody. Zrejme sa spoliehaju na to, ze vymozitelnost prava v cine je nulova. OK, tak potom aj pre mna nebude platit cinsky autorsky zakon a apku budem dalej patchovat, upravovat a distribuovat ludom ktori budu mat zaujem.

_________________
Boris Plintovič djidrone.sk@gmail.com


Naposledy upravil xitanaf dne pát 24.11.2017 22:24, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pát 24.11.2017 22:19 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
xitanaf píše:
Sorry jako :))) chceš dodržovat zakon? tak si lietaj kolem hlavy 300m ako si napisal, pretoze to je realny dolet sparka ci uz mas otg alebo nie. DJI vypustilo so Sparkom Dzina z flase a teraz maju maslo na hlave. Neskoro. Patchnutá apka, upraveny FW a Spark dosahuje alebo v niekt. parametroch a funkciach prekonáva Mavica. S váhou 300g sa vyhýba vacsine eu regulácii a stojí polovicu z toho čo jeho vacsí bratia Mavic ci P. Niet divu, ze ludia idu po Sparkovi a predajnosť ostatných klesá.


Jasný, to dodržování zákonu bylo myšleno trochu ironicky :wink: .. Každopádně nerad používám modifikované FW a app, přece jen, když to spadne tak bych to i rád reklamoval.. Což bude s neaktuálním upraveným FW trochu problém.. Proto bych rád aby Spark fungoval aspoň tak jak Dji inzeruje s oficiální apkou a FW... To, že zákon říká VLOS na tom nic nemění..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pát 24.11.2017 23:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 29
Obrázky: 1
Uvidime co prinesie Litchi. Inak v zdrojovom kode djigo4 je prave litchi zopar krat spomenute co ma dost zarazilo. Nedava mi to zmysel. Akoby za litchi stalo samotne dji s cielom zarobit kde sa da.

_________________
Boris Plintovič djidrone.sk@gmail.com


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pát 24.11.2017 23:21 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
xitanaf píše:
Inak DJI apku od v4.1.10 pakuje cez crypter SecNeo a to napriek tomu, ze v apke pouziva casti open source kodu a je povinny tak dalej zdielat zrojove kody. Zrejme sa spoliehaju na to, ze vymozitelnost prava v cine je nulova. OK, tak potom aj pre mna nebude platit cinsky autorsky zakon a apku budem dalej patchovat, upravovat a distribuovat ludom ktori budu mat zaujem.



Xitanafe: já si tvé práce samozřejmě vážím a až to Dji po.... úplně tak stejně na modifikovaný FW a SW přejdu :wink: , ale dokud to půjde tak se chci držet oficiálního FW.. Přeci jen pokud bude fungovat 5.8Ghz v EU tak s linkem AC-RC na 2.4Ghz se dá letět se spoterem na 1,2Km bez problémů což je třeba pro mne úplně dostačující.. Ale pokud mám link AC-RC na 5.8Ghz tak i kdyz se spoter s mobilem snaží seč může tak se dále jak 300m se nedostanu :mrgreen: ..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pát 24.11.2017 23:51 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 29
Obrázky: 1
Vidis a to je pre mna dalsia zahada, pretoze podla merani ma v fcc 5.8 na antenach rc o 2db viac ako fcc 2.4ghz. Je mi jasne, ze rc ma v sebe 2 moduly jeden 2.4 a druhy 5.8. Ak sparujem mobil s rc cez wifi, cize na f2.4, tak rc ostane pre spojenie s dronom volny uz len 5.8. Ked sparujem cez otg, rc si moze vybrat ci pojde na 2.4 alebo 5.8. Ale mozno je to neopravitelna chyba od dji a rc s dronom na f 2.4 ide na viac ako udava ce norma. CE max0.1W, FCC max0.5W a ostatne na 0.25W, v reale namerane CE 0.09W a FCC 0.4W. Takze mi to pripada akoby ta 2.4 ficala na 0.25W. 100m dosah pri sparovani mobil dron na priamo, tomu napoveda. Myslim, ze keby bola 2.4 skrtena na 0.09W tak mobil so svojou pseudo wifi antenou by nemal sancu na viac ako 50m. Tak to v dji jednoducho vyriesili zakazanim otg a tym vlastne znemoznili vyuzivat tuto chybu.

_________________
Boris Plintovič djidrone.sk@gmail.com


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: ned 26.11.2017 10:50 
Heliholics Ostrava
Heliholics Ostrava
Uživatelský avatar

Registrován: 18.8.2010
Příspěvky: 186
Bydliště: Ostrava
Arcicorsa píše:
Tak v poslední oficiální aktualizaci Dji GO (4.1.18) zakázali OTG pro Spark... Na Dji fóru tvrdí že se to stalo omylem, ale osobně v tom vidím záměr, od začátku prohlašují že OTG pro Spark není testované a podporované.. Takže pokud chci používat oficiální FW a Dji GO, mám dolet 300m a jsem rád... Jak všichni víme nefunguje u nás s androidem 5.8Ghz link s RC nebo Sparkem a nejde proto použít AC-RC link na 2.4Ghz..

Rozhodl jsem se to řešit a založil jsem vlákno na Dji fóru které je na to má upozornit a byl bych rád kdyby jste se taky zapojili. Jinak nám zakážou OTG a budeme si tu všichni tak maximálně létat kolem hlavy :? ... Vím že spousta z vás používá hacklé aplikace, ale i přes to by bylo fajn kdyby Spark fungoval tak jak má pro ty co chtějí tak nějak dodržovat zákon.

Díky

Vlákno na Dji Fóru: https://forum.dji.com/thread-120954-1-1.html

Ano cetl jsem to je to dobre mysleno,ale ne kazdy vladne jazykem anglickym,mozna by to chtelo psat to v CZ na tom foru je hodne lidi co by si toto precetli,ale jazykova bariera je blok.

_________________
Logo550 SE-HC3-SX,Kontronik Jive 80HV+AR8000,MSH-MiniProtos
Spektrum DX8-DSMX.DJI SPARK Combo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: ned 26.11.2017 11:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 29
Obrázky: 1
jj, na XY diskusii si uz z toho robia srandu ale momentalne sa vsetci sustredujeme na modifikaciu inej verzie apky
ono 4.1.18 nepriniesla zatial nic noveho
4.1.15 mi zatial odolava http://boris.fanatix.sk/dji.png


ale uz coskoro sa mozete tesit na 4.1.14 aj so sphere pano :D



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Boris Plintovič djidrone.sk@gmail.com


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 175 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz