Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: ned 08.10.2017 17:19 
Mazák
Mazák

Ja som posledne posielal p3pro do nemecka ale sparka ides asi riesit cez sk shop a nech sa staru

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 08.10.2017 19:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Ja som Sparka doniesol z Ciny za 400eur u nas stal 600Eur.Preto reklamaciu musim riesit sam a nie cez obchod.

PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 10:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Obrázky: 1
xitanaf píše:
nie vsetky idu na vsetky drony od DJI. Napriklad Spark nejde zmenit vyskovy limit. Vo firmware chyba g_config_flying_limit_height_limit_enabled takze aj ked sa vsetky ostatne vyskove limity prepisu ten hlavny fly_limit_heigh 500m prepisat nejde a apka viac ako tych 500m nepusti. Rovnako aj uprava do Sport+ modu, 50kmh co ma Spark v papieroch je maximalka a viac ako 54kmh som z neho nevymackol, citilne sa ale zrychlilo stupanie a klesanie. Podla netu je to sposobene verziou firmware .600 Spark a .1000 u Mavica. Kde operacie so zmenou vzletovej vysky a rychlosti v sport rezime sa aj napriek prepisaniu parametrov po kazdom spusteni drona vyresetuju do tovarenskych hodnot. Jedina moznost je downgrade firmwaru u sparka na .300 a u Mavica na .700 Problem vsak je, ze Spark firmware .600 je povinny a bez neho uz po 2.9.2017 nevzlietne ziaden Spark. Podobny "odrb" od DJI sa teda da cakat v buducnosti aj u Mavica a Phantoma.

Tak to vypada, ze sa mi to podarilo oklamat. Stiahol som fw .300 v ktorom sa dali este upravovat parametre a najnovsi .600. Najprv som urobil downgrade Sparka zo 600 na 300. Nasledne som z 600vkoveho fw vyhodil FLIGHT CONTROLLER MODULE, ostatne som ponechal tak a urobil upgrade Sparka tymto upravenym fw.
Zda sa, ze to funguje. Znova je mozne menit niektore zakazane parametre a Spark ma pritom vsetko ostatne z najnovsieho firmwaru.
Nemam to este odskusane v terene, k tomu sa dostanem pravdepodobne az cez vikend. Som hlavne zvedavy na vyskovy limit lebo ten v aplikacii ostal na 500m, tak uvidime ci apka dron pusti vyssie napriek nastaveniam. Len si musim vybrat miesto niekde ako vojensky vycvikovy priestor na zahori, tam budem mat istotu, ze sa mi tam nebude nad hlavou nik motat nakolko je to uzavrety vzdusny koridor.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 12:39 
Mazák
Mazák

Super vec takto si uvarit fw :D

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 0:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Obrázky: 1
Vypada to tak, ze firmware funguje ale bateriu som vyzdimal na nulu

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 11:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Tyjo tak ja bych se uz docela bal jak to rvalo baterku uz nekdy v 900m :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10