Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 175 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: stř 19.07.2017 14:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
Mavic ma dosah 7km ale taktiez nie v europe.

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 7:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.12.2011
Příspěvky: 143
Bydliště: Hradec Králové
paseto píše:
Ahoj,
nevíte někdo jak to pak bude s dosahem ovladače? Někde se píše že pro evropu to bude omezený jen na 500m. To bych pak asi zauvažoval nad mavicem ještě. Nebo se to dá nějak odblokovat když mavic má dosah 7km?.


Dobrý den,
omlouvám se, ale já pořád z podstaty toho stroje a jeho určení (SPARK - selfie koptéra, ideální automatické funkce na +- 100m) nechápu, proč chcete létat 2 km? FCC a CE normy jsou dány, zde prostě platí v Evropě CE a na 2,4 GHz je tabulkový dosah +- 500 m. Na tu dálku už ten stroj není vůbec vidět a vzhledem k výdrži 16 minut a možnému protivětru by se člověk měl bát ho takto někam poslat.

Díky za objasnění proč by měl létat takto daleko?

Každopádně SPARK a MAVIC jsou totálně odlišná určení použití, tak nelze srovnávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 12:00 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2008
Příspěvky: 30
Tak spark má slušnou kameru a 500m dokáže uletět za 40s takže poslat ho 2km bych se nebál a video z něj je taky použitelný. Nikde není psáno že je určený jen na selfie.

Navíc když v USA může spark letět 2km a u nás v EU mavic 4km tak nevím proč by mělo vadit že se sparkem poletím 2km. Pořád je to míň než s mavicem. A vzhledem k výdrži baterie je to taky nepoměr.

Teď koukám že v pásmu 5.8 má dosah dokonce jen 300m a s telefonem se mi propojuje primárně na 5.8

Navíc v USA s tim lítaj i 3km takže to nějak musí jít odemknout


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 13:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.4.2014
Příspěvky: 235
Mavic omezovač nemá, myslel jsem, že se na 4km zastavím a skončil jsem u 6ti km jen kvuli baterce, jinak signál byl v pohodě :) U Sparka je to jinak, tam je ještě GPS omezovač na 500m
odemknout to u Sparka nejde, řídí se to polohou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 15:02 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2008
Příspěvky: 30
A je to jistý s tím GPS omezením? Protože pro USA by to mělo být 2km a podle videa dávaj lidi i 3km


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 18:10 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.6.2009
Příspěvky: 46
paseto píše:
Tak spark má slušnou kameru a 500m dokáže uletět za 40s takže poslat ho 2km bych se nebál a video z něj je taky použitelný. Nikde není psáno že je určený jen na selfie.

Navíc když v USA může spark letět 2km a u nás v EU mavic 4km tak nevím proč by mělo vadit že se sparkem poletím 2km. Pořád je to míň než s mavicem. A vzhledem k výdrži baterie je to taky nepoměr.

Teď koukám že v pásmu 5.8 má dosah dokonce jen 300m a s telefonem se mi propojuje primárně na 5.8

Navíc v USA s tim lítaj i 3km takže to nějak musí jít odemknout

Pánové, nevím co tady stále řešíte?? 2 km, 4 km - přečtěte si laskavě Doplněk X předpisu L2, který platí pro všechna bezpilotní letadla bez omezení! Létat je možné pouze na viditelnou vzdálenost tak, aby byl stroje neustále pod dohledem. Pochybuju, že někdo vidí Sparka na 500 m včetně jeho orientace....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 22:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2013
Příspěvky: 366
Obrázky: 12
vladimirek píše:
Pánové, nevím co tady stále řešíte?? 2 km, 4 km - přečtěte si laskavě Doplněk X předpisu L2, který platí pro všechna bezpilotní letadla bez omezení! Létat je možné pouze na viditelnou vzdálenost tak, aby byl stroje neustále pod dohledem. Pochybuju, že někdo vidí Sparka na 500 m včetně jeho orientace....


Jistě, ad jure máš pravdu. Na druhou stranu se zeptám ryze filozoficky: "Jel jsi někdy v MHD vědomě bez lístku? Kradl jsi jako kluk lusky sousedům? Dodržuješ v autě vždy předepsanou rychlost? :-) Docela by mne to zajímalo...

Než ve vzdálenosti letu vidím problém v tom, že někteří zcela zbytečně viditelně prudí a nechávají se vidět v hustě osídlených lokalitách, nad davy lidí, létají lidem nízko nad jejich nemovitostmi, atd. Jistě, že se toho pak chytnou média + všichni, kteří mají proti koptérám jakékoliv výhrady... Jistěže Spark jako party d.r.o.n (tak ho trefně nazval jeden zasvěcený), bude bzučet lidem kolem hlav mnohem více než Phantomy, Mavicové, aj...

Skutečnost, že letím nad lesy, kde kromě zvěře a pár hledačů hub, aj. nikdo není, že letím klidně několik km, nemusí nikoho trápit, protože jediné, co riskuji je fakt, že když to někde žuchne, budu běhat s lokátorem a případně polezu do větví s mizivou nadějí na záchranu...

Z.

_________________
Phantom 4P+ / Mavic Pro + DJI Googles + MarcoPolo Locator


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 22:24 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Konečně se zadařilo a dnes jsem si vyzvedl RC ovladač pro Sparka. Po vybalení z krabice a prvotním zhlédnutí jsem spokojený, zpracováni parádní, telefon S7 v tom sedí jako poklice na hrnci :mrgreen: .. Spárování s robotem bylo otázkou pěti minutek dle českého návodu.

Jen v rychlosti jsem to dnes vyzkoušel a vše šlape jak má.. Spárováno je to na 5.8Ghz (menší dosah v EU) a na 150m ve výšce 80m žádný problém (maximální dosah je udáván při výšce 140m), řízení chodí plynule a přenos obrazu z rádia do telefonu taky bez problémů (WiFi ne OTG).

Osobně mi na tohodle prcka přijde dosah 500m až až... Nemám ambice s ním létat dálkové soutěže :D . Jak bude trochu čas a vhodné podmínky a hlavně prostor vyzkouším i maximální dosah na 2,4Ghz i 5,8Ghz..


Přílohy:
20170720_143821.jpg
20170720_143821.jpg
[ 63.28 KiB | Zobrazeno 8531 krát ]

20170720_143947.jpg
20170720_143947.jpg
[ 61.03 KiB | Zobrazeno 8531 krát ]

20170720_144012.jpg
20170720_144012.jpg
[ 61.92 KiB | Zobrazeno 8531 krát ]

20170720_144034.jpg
20170720_144034.jpg
[ 64.12 KiB | Zobrazeno 8531 krát ]


_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 22:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Zoolx píše:
Skutečnost, že letím nad lesy, kde kromě zvěře a pár hledačů hub, aj. nikdo není, že letím klidně několik km, nemusí nikoho trápit, protože jediné, co riskuji je fakt, že když to někde žuchne, budu běhat s lokátorem a případně polezu do větví s mizivou nadějí na záchranu...

Z.


Opravdu skvělé argumenty, proč je porušování pravidel vlastně normální. Když to vezmu detailně: Povoleno je cca 500 m, já (protože to umím a vím, že to nikomu nemůže ublížit) letím 4 km. To je vlastně stejné, jako bych jel v obci 400 km/h. Nakonec proč ne, umím to, nikomu to nemůže ublížit... :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 23:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2013
Příspěvky: 366
Obrázky: 12
Kreyson píše:
Opravdu skvělé argumenty, proč je porušování pravidel vlastně normální. Když to vezmu detailně: Povoleno je cca 500 m, já (protože to umím a vím, že to nikomu nemůže ublížit) letím 4 km. To je vlastně stejné, jako bych jel v obci 400 km/h. Nakonec proč ne, umím to, nikomu to nemůže ublížit... :roll:


Možná jsi asi nepochopil to, co jsem psal, když to přirovnáváš jízdě rychlostí 400km v obci... To je právě jádro pudla. V obci jezdím zásadně podle předpisů... Mohu se zeptat, s čím létáš Ty?

Z.

_________________
Phantom 4P+ / Mavic Pro + DJI Googles + MarcoPolo Locator


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pát 21.07.2017 9:42 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2008
Příspěvky: 30
Tak teď nevím jestli teda vzít ovladač ke sparkovi a nebo přejít na mavica.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pát 21.07.2017 11:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2013
Příspěvky: 366
Obrázky: 12
paseto píše:
Tak teď nevím jestli teda vzít ovladač ke sparkovi a nebo přejít na mavica.


Osobně bych Ti radil Mavica. Spark s ovladačem mi přijde stejně nesmyslné, jako když si někdo pořídí Mavica a pak na něj lepí různé nástavby a eliminuje tak jeho skladnost. :) To už může vzít rovnou Phantom.

Spark je Spark, ovládaný telefonem a gesty, stvořený k svému účelu...

Z.

_________________
Phantom 4P+ / Mavic Pro + DJI Googles + MarcoPolo Locator


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pát 21.07.2017 14:13 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
paseto píše:
Tak teď nevím jestli teda vzít ovladač ke sparkovi a nebo přejít na mavica.


Otázkou je co od toho chces.. Jestli chceš létat 2km daleko tak samozřejmě Mavic.. Spark není stvořen pro "dálkové lety".. Výhoda rádia je v tom že pokud jsem si teď něco chtěl natočit jen s telefonem tak to byl trochu problém, nejde řídit kamera a zároveň řídit robot a poté 100m je málo, pokud si chci natočit nějaký bod zájmu tak ho pomocí telefonu prostě neobletím ani kdybych se po.... :mrgreen: . S rádiem už je to jiná, lépe se to řídí, můžu hýbat s kamerou a přitom řídit robota a ten dosah 500m je naprosto dostatečný abych si natočil bod zájmu ze všech stran při jenom letu což s telefonem nejde..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pát 21.07.2017 21:30 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Dnes počasí přálo tak jsem vyrazil na kopec testovat rádio.. Bohužel u rádia je stejný problém jako u Sparka.. 5.8Ghz nejde použít pro spojení s telefonem jelikož opět narážím na problém FCC kanálové tabulky takže všechny testy probíhaly při spojení AC/RC na 5.8Ghz a spojení MT/RC na 2.4Ghz.. Funguje to tak, že pokud nastavím AC/RC spojení na 5.8Ghz tak je spojení MT/RC na 2,4Ghz a pokud nastavím spojení AC/RC na 2.4Ghz tak se přepne spojení MT/RC na 5.8Ghz a to mam bohužel smůlu.. Takže testy při spojení AC/RC na 2,4Ghz (větší dosah, až 500m) nešlo provést.. Šlo by to pomocí OTG, ale je nutné resetovat nastavení spojení při každém připojení AC/RC a to nehodlám podstupovat, radši si počkám na aktualizaci FW..

Musím říci že jsem psokojen.. Minimálně to co je na papíru Spark plní.. Maximální vzdálenost před odpojením RC byla 430m, do té doby byl obraz i řízení, pak už bylo jen řízení bez obrazu.. Testy probíhaly ve výšce 100m.. Celkem jsem udělal 5 letů a dvakrát jsem se dostal na 400m+ a třikrát jsem skončil kolem 300m.. Takže to co výrobce slibuje plní. Pokud jde o vlastního robota tak šlape přesně jak má, žádné pochybení, RTH je 100% , jak manuální tak automatické po ztrátě signálu.. Pomalu mu začínám "důvěřovat"..

Zítra budou následovat testy na jiném místě a vyzkouším dosah v režimu připojení MT/RC pomocí OTG..

Jinak příští týden má vyjít nový FW pro RC který by měl řešit spoustu známých problémů (já nezaregistroval ani jeden), tak jediné v co doufám je, že vyřeší 5.8Ghz kanálovou tabulku pro EU..

Zde jsou logy z nejdelších letů:

http://www.phantomhelp.com/LogViewer/JO ... NF7VA0WK2/

http://www.phantomhelp.com/LogViewer/V9 ... QRIBCH72/#


Přílohy:
20170721_193554.jpg
20170721_193554.jpg
[ 200.84 KiB | Zobrazeno 8344 krát ]


_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pon 24.07.2017 11:04 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2008
Příspěvky: 30
Tak sparka sem vratil a koupil mavica. Prsi takze ho nemam kde prubnout. Ale prvni co tak ta vaha jde hodne znat


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 175 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz