Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1399 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 94  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: pát 14.04.2017 18:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2013
Příspěvky: 366
Obrázky: 12
spartan67 píše:
Jeste bych to zkusil aktualizovat pres DJI asistant pres pc,nekde na forech jsem cetl ze to podobne problemy vyresilo...


Nakonec jsem našel kabel, stáhnul Assistent2 pro mac a jal se to zkoušet. Z 01.03.500 jsem se dostal na 01.03.550 bez problémů (tedy odzkoušena funkčnost aplikace a upgrade), ale...

Jakmile tam cpu 01.03.0600, tak to vždy žuchne. Už po x pokusech dokonce dokážu říci přesně kdy, tzn. stroj začne sahat na kameru, focus pracuje, kamera se mírně pohne. Pak se stroj restartuje, chvíli se nic neděje, pak zase jednou zatahá za focus, mírně hýbne kamerou, podruhé zatahá za focus a .... bum. Upgrade failed...

Bojím se, že je něco s kamerou, nedokážu si to jinak vysvětlit. Ale už nevím, co bych měl zkusit jiného. Lítá, natáčí v pohodě, gimbal funguje i ve větru jak má, ale prostě toto nejde... Jen při startu stroje a počáteční inicializaci klepne kamera při těch počátečních inicializačních pohybech do horní části gimbalu. Pak se zase vrátí a v pohodě funguje.

Že bych ho zase poslal na výlet do Pardubic? :-( Napadá ještě někoho něco? Kde najdu log upgrade firmware prosím?

Z.

_________________
Phantom 4P+ / Mavic Pro + DJI Googles + MarcoPolo Locator


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: pát 14.04.2017 20:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Já sem apgrejdoval dnes. První pokus spadnul. Na podruhé se podařilo, ale! Cuká se gimbal. Cukne, občas se třepe obraz. Prostě udělat několikaminutovej záběr bez chyb nelze. Co u vás?

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: pát 14.04.2017 20:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Mimo to mi můj galaxy s7 edge začne ke konci bateri extrémě spomalovat. Zapnu třeba tripod, točím a když po cca 10 minutách mám natočeno co sem chtěl, tak chcu zmáčknout křížek na displeji pro zrušení funkce tripod a nic. Spomalení je v řádu 10 až 15 vteřin. Docela dobrý na ten zázrak od samsungu. Dnes mi dokonce telefon kompletně zamrznul. Pomohl až tvrdý restart . Ani vypínací tlačítko nefungovalo. Už sem přemýšlel o jablku. Kdybych proti němu nebyl zaujatej, tak už ho mám. Vám smartfouny nezlobí?

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: pát 14.04.2017 22:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
Pockaj na dalsiu verziu go app pripadne nemas spustenych moc applikacii? Da sa spravit downgrade pripadne pockat na dalsiu verziu fw

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: sob 15.04.2017 15:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Ještě to řádně otestuju než vyvodím závěry jestli downgade nebo co s tím. Zatím sem zjisil, že se mi telefon spomaluje i když ho připojím k phantom 3 advance. A že když lítám s mavicem bez telefonu a zmáčknu nahrávání, tak sice na ovladači bliká "rec", ale na kartu se nic neuloží. A ještě že mi jdou z mavica z gimbalu takové zvuky, které dělal predátor ve filmu, jen tišší. Možná sem si toho předtím nevšiml.A občas napíše že motoru u gimbalu něco vadí i když to není pravda.
Jinak je mavic když to srovnám s p3 advance supr hačka.

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: sob 15.04.2017 16:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.1.2017
Příspěvky: 11
MarkAurel píše:
Dymo a nemas v blizkosti No Flight Zone? Pred startom pockas na nacitanie gps pozicie?

Zónu v blízkosti nemám. Asi to bude tím, že poněkud déle načítá všechny potřebné satelity. Po chvíli NFZ LIMIT zmizne a tváří se normálně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: sob 15.04.2017 18:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Mě tu zónu taky na chvíli zobrazí na ovladači na cestě mezi poli. Pár sekund a je to pryč.

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 16.04.2017 21:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2010
Příspěvky: 305
Bydliště: Beroun (Střední CZ)
Ahoj vespolek, chtěl bych se zeptat, pokud připojím telefon k ovladači Mavica, tak se začne z ovladače telefon nabíjet a užírat mu rychle energii. Netušíte, jak se tomuhle vyvarovat a nabíjení vypnout?

_________________
Katana MX, Click 3, Toro 900, Scimitar, TBS Discovery, DX9


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: pon 17.04.2017 9:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.8.2014
Příspěvky: 915
Obrázky: 0
Zdar.

Vyzerá to, že už nieje potrebné mať na palube stroja svoj extérny gps lokátor (v prípade straty koptéry), len je potrebné baterku poriadne zabezpečiť aby pri páde nevyletela.

Viac vo videu.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 18.04.2017 15:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
To je jistě zajímavá funkce, ale problém je Dominiku ten, že právě při většině takových pádů, kdy je potřeba ztraceného ptaaka najít, obvykle baterka ze stroje vypadne - bateriový dok je tak i konstruován. Byla to otázka času, kdy se všechny technologie na palubě k takové funkci využijí, nicméně nezávislý GPS logger nebo Radio Beam (obojí s vlastní baterií) bude stále asi spolehlivější, byť je to další věc, o kterou se člověk musí starat :( ...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: stř 19.04.2017 15:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.8.2014
Příspěvky: 915
Obrázky: 0
To je pravda. Zakaždým keď mi moja bývala P2 spadla, baterka sa nachádzala mimo koptéry.

Neviem ako to má Mavic riešené, nevlastním ho.. ale ak by som ho vlastnil určite by som aj keď len obyčajnou priesvitnou lepiacou páskou prelepil batériu okolo trupu Mavica (mimo spodných senzorov) aby bola doslova prilepená batéria pri Mavicovi. No a zakaždým odlepil a prilepil novú batériu. Viem, znie to smiešne ale ja osobne by som to tak robil, kvalite na videu by tá páska neuškodila, váhou Mavica nezaťažila.

Samozrejme ak niekto vlastní taký mini GPS tracker ako ty (marco polo), tak nieje o čom.. Veď máš to tuším už aj naostro odskúšané.


Přílohy:
lep.-pasky-aerotape-3.jpg
lep.-pasky-aerotape-3.jpg [ 8.82 KiB | Zobrazeno 2067 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: stř 19.04.2017 20:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Ono to uvolnění baterie po pádu má asi svůj význam, a asi bych to nepřesvědčoval, aby to tam drželo více... :(
Jo, jo MarcoPolo v říjnu na ostro vyzkoušen, ale to je známá historka :) Už se konečně zaplatil...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: sob 22.04.2017 6:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.4.2017
Příspěvky: 2
Tahle aplikace by vam mela ukazat jeho posledni znamou pozici a dokonce vas k ni i dovede ,takze pokud spadne a baterka vylitne tak je to jedno , spis lepsi pac pri skratu (potrhane kabliky, deska) se nemusi znicit. Jinak jsou tu dotazy na upgrade a telefon.
Mije zkusenost je takova, ze jsem zatim nezaznamenal zadny problem. Upgrade aplikace i Mavica vzdy probehlo v pohode a vcelku rychle. Mam jabko6 a zatim vsechno v cajku az na detail, kterym se asi nechlubi nikdo . Jabko se vam pri 5ti stupnich venku klidne vypne. Je to od vyroby , kvuli LCD displejum aby prey nemrzla latka pouzita v techto displejich. Ty telefony , proste kdyz je zima, se normalne hned vypinaji a nejde s tim nic udelat. Ten kdo ma OLED nebo AMOLED displeje tak jsou v poho.takze za me jabko je super telefon k dronovi ktery nepada je rychly a viditelnost na slunci A1 , ale kdyz je kosa tak jste v pr... :0) . Jabko8 ma mit displej jiny takze bude po problemu ale za opet za sileny kacky :0( ..
Jinak jsem z Mavica uplne uneseny , litam, testuju, posilam do druhych vesnic, natacim,kupuju k tomu kazdou blbinu, litam do stromu a taky padam :0) , ale bomba stroj!!! Mel jsem i jine P3,Xiro .. ale Mavic je Mavic ..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: sob 22.04.2017 16:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Asi to sem úplně nepatří a odpovědět stručně můžete do sz.
Učitel se ve škole ptal děcek kdo má možnost natočit video skoly s dronem. Dron to nazval ten učitel, takže ten modrej nápis nejde na mě. Dcera se přihlásila samozřejmě. A moje otázka je, můžu jako amatérský kameraman toto video točit nad školou a pozemky školy? Video dám škole za dax, ale stačí souhlas ředitele když je to státní škola?
Díky.

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: sob 22.04.2017 17:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.11.2012
Příspěvky: 260
Bydliště: P 5 Košíře
MarkAurel píše:
Dymo a nemas v blizkosti No Flight Zone? Pred startom pockas na nacitanie gps pozicie?

Mavica mam v reklamaci s gimbalem..
Když zapnu Mavica v LKR9 tak se bude nějak bránit?


Naposledy upravil bzukyn dne sob 22.04.2017 17:56, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1399 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 94  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz