Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1399 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 94  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 19.08.2018 22:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2018
Příspěvky: 28
aha
tak to jsem měl tu fresnelovu zónu trochu poškozenou, musím provést nové výpočty z kopce


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: pon 20.08.2018 18:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2018
Příspěvky: 28
3.6 km, přímá viditelnost na poli, pak nastal return to home, kvůli baterii a protože se vracel proti větru, tak jsem mu musel po strništi asi dvě stě metrů naproti, protože už nechtěl letět dál.

Takže nevíte jak to zařídit, když už chce mavic air sednout, aby prostě pokračoval v letu na ruční ovládání dál bez ohledu na vybitou baterii ?

Letěl jen 8,5m/s zřejmě kvůli větru, protože minule letěl 15m/s, když bylo téměř bezvětří.

A to všechno se mi zdálo (jako ve snu), když jsem si po obědě trochu zdřímnul. Aby si nakonec někdo nezačal myslet, že jsem takhle lítal, to určitě ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: pon 20.08.2018 19:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
dneska foukalo v nárazech 19 knotů, takže měl určitě co dělat jestlis letěl proti větru. To je dobrej výkon a neni tomu co vytknout. Jinak u mp mi de při return to home zmáčknout stop na displeji a převezmu tim řízení. Stejně tak jde přerušit automatické přistávání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: pon 20.08.2018 20:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2018
Příspěvky: 28
tam letěl po větru, nazpátek proti, takže proto mu nezbyla rezerva jako normálně
a asi jsem v nervozitě špatně zmáčkl :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: pon 20.08.2018 20:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
to je právě ono - tydle pokusy je lepší dělat proti větru tam a nazpátek po větru. Nezdá se to, ale vítr je prevít :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 21.08.2018 16:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2018
Příspěvky: 28
Já vždycky přerušuju přistání (rth) tím samým tlačítkem, kterým se spouští, ale asi né vždy to zafunguje jak jsem pochopil, kdežto to tlačítko pause (dvě svislé čárky) funguje vždy, i při low levelu baterie ? Na to se dá spolehnout ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 21.08.2018 16:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
zdzb píše:
A to všechno se mi zdálo (jako ve snu), když jsem si po obědě trochu zdřímnul. Aby si nakonec někdo nezačal myslet, že jsem takhle lítal, to určitě ne.


Jen blbni.. Do času a prvního průseru. Právě kvůli takovým jako jsi ty dostanou přes koule všichni, i ti co respektují pravidla a zákony.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 21.08.2018 17:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2018
Příspěvky: 28
už mě to moralizování fakt nebaví

Řekl bych, že tady na fóru je plno dalších témat, kde by bylo třeba trochu provést osvětu. U dronu, se kterým se létá po polích nic nehrozí. Jediný co hrozí je pád a dlouhý hledání s diazepanem v kapse...

Spíš bych šel na borce, kteří opruzujou ve městě a nejen s drony, ono i s letadly v rukou zkušených a nic netušícími diváky je to hazard. Takže bych zakázal všechna motorová letadla, co dolétnou dále než nějakých 200-300 metrů a povolil létání jen mimo civilizaci. Žádná modelářská letiště u silnice, u parku atd. když spravedlivě, tak spravedlivě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 21.08.2018 17:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno
zdzb píše:
Já vždycky přerušuju přistání (rth) tím samým tlačítkem, kterým se spouští, ale asi né vždy to zafunguje jak jsem pochopil, kdežto to tlačítko pause (dvě svislé čárky) funguje vždy, i při low levelu baterie ? Na to se dá spolehnout ?

Jestli se dá na něco spolehnout nevím, zatím mi fungovalo, zatím. Ale já používám spíš přepnutí do Sport modu, a v něm si doletím do ruky.

_________________
Accipiter Badius II, Piper Cub J-3, FunCub, Gama2100, FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 21.08.2018 18:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
zdzb - ještě je "tlačítko" stop na displeji telefonu, to jsem použil párkrát já, když mi mavic chtěl mermo mocí přistát s vybitou baterkou a já věděl že si ho ještě dotáhnu k nohám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 21.08.2018 22:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2018
Příspěvky: 28
tlačítko na vysílačce - pause, nebo stop jak se správně jmenuje funguje, dneska opět proti větru, ale tentokrát jsem byl připraven, stiskl a stroj si přisunul ručně blíž
chce totiž přistávat už při 15 procentech baterie, jestli si to dobře pamatuju

Po větru cca 2 km, signál bez jediného trhnutí, rychlost 20m/s nazpátek proti větru 10m/s. Je tam nějaké info, které by počítalo rychlost větru a odhadovala, jak dlouho se bude vracet nazpět ? protože standardní rth s tím evidentně nepočítá


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: stř 22.08.2018 9:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
v nastavení aplikace si můžeš nastavit procenta baterie - první varování a pak kritické varování, po něm pak následuje vynucený návrat domu. Jinak rychlost větru to neumí spočítat, musíš si to odvodit sám buď podle metaru tobě nejbližšího letiště nebo si kup za pár korun na ebaji měřák.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: pát 24.08.2018 10:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
tak koukám že vyšel konečně mavic 2 a je to asi velký krok kupředu :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: pát 24.08.2018 18:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2018
Příspěvky: 28
doporučte ještě nějaký program na android pro snímání obrazovky během letu
dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: pát 24.08.2018 18:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno
Příloha:
Screenshot_20180824-181855.png
Screenshot_20180824-181855.png
[ 181.25 KiB | Zobrazeno 1677 krát ]


Žádný další program není třeba, stačí podržet vypínací tlačítko a z nabídky zvolit "Pořídit snímek obrazovky"

_________________
Accipiter Badius II, Piper Cub J-3, FunCub, Gama2100, FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1399 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 94  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz