Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1399 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: pát 28.09.2018 10:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
já to sice s mavicem nezkoušel, ale Boris na kterého jsem tu několikrát odkazoval ohledně patchnutých aplikací to skusil se sparkem a měl dost velký problém ho dostat na zem. Kvůli čidlům odmítal v mlze klesat. Takže jedině vypnout čidla už před startem.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: pát 28.09.2018 11:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.9.2017
Příspěvky: 7
Jenze spodni cidla jen tak nevypnes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: pát 28.09.2018 11:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
já myslim že vypneš v advanced settings (enable vision positioning)

Jinak už jsem tu upozorňoval na bugy v nových verzích FW. Tak např. todle je chuťovka... https://forum.dji.com/forum.php?mod=vie ... peid%3D542


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: pát 28.09.2018 11:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno
MerlinCZ píše:
Jenze spodni cidla jen tak nevypnes.

Jj, když přepneš do režimu Sport, tak vypneš čidla, ale NE přistávací infra. A to je právě problém, pokud tohle čidlo zaznamená odraz, začne dron přistávat...

_________________
Accipiter Badius II, Piper Cub J-3, FunCub, Gama2100, FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2018 11:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.11.2018
Příspěvky: 10
Zdravím.
Koupil jsem Dji Mavick pro I.
Tutoriály a videa na youtube už prakticky nejsou aktuální (prakticky ani návod, který jsem stáhl na webu), proto se ptám:

1. mám verzi 4.3.2, nemůžu dohledat režim profil - dron letí a z boku sleduje váš pohyb.
Je tam ještě tato verze? V českém návodu ji mají.

2. režim folow me - při zvolení mi napíše signál GPS mobilní zařízení strong (silný) dám potvrdit a dron neregistruje pohyb a píše signál weak(slabý).
Pokud přejdu do režimu active track - tak si označím sledování dám go a vše běží, jak má, tento režim má také využití GPS mobilního zařízení.
Oba režimy by měli využívat během sledování pohyb vysílače s mobilním telefonem (jeho GPS)

můžete někdo poradit? :arrow:

Dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2018 18:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
Bohužel nemám svého Mavica momentálně u sebe, abych se podíval na aktual. verzi.
Trochu ti nerozumím píšeš: pokud přejdu do režimu active track - tak si označím sledování dám go a vše běží, v jakém režimu tedy provádíš sledování ? Měl by tam být profile, spotlight, trace. Máš tam tedy jen dva režimy sledování ? Taky si myslím, že v případě active track se nevyužívá GPS mobilního zařízení a že mavic využívá senzorů, už proto, že většinou nesleduješ sám sebe, ale sleduješ něco jiného.
K režimu folow me, v návodu se píše : Mezi dronem a mobilním přístrojem se vytvoří virtuální spoj, takže dron dokáže sledovat váš pohyb při pohybu. Výkon "Follow Me" podléhá přesnosti GPS v mobilním zařízení. Takže problém bych hledal ve výkonu mob. telefonu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2018 19:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.11.2018
Příspěvky: 10
epox píše:
Bohužel nemám svého Mavica momentálně u sebe, abych se podíval na aktual. verzi.
Trochu ti nerozumím píšeš: pokud přejdu do režimu active track - tak si označím sledování dám go a vše běží, v jakém režimu tedy provádíš sledování ? Měl by tam být profile, spotlight, trace. Máš tam tedy jen dva režimy sledování ? Taky si myslím, že v případě active track se nevyužívá GPS mobilního zařízení a že mavic využívá senzorů, už proto, že většinou nesleduješ sám sebe, ale sleduješ něco jiného.
K režimu folow me, v návodu se píše : Mezi dronem a mobilním přístrojem se vytvoří virtuální spoj, takže dron dokáže sledovat váš pohyb při pohybu. Výkon "Follow Me" podléhá přesnosti GPS v mobilním zařízení. Takže problém bych hledal ve výkonu mob. telefonu.



Letím v režimu folow me (nebo spíš neletím, protože to píše GPS weak signal), přepnu na režim active track - active track letí.

Tady je screen všech možnosti režimu letu v mé app - profil tam není:

Obrázek
Obrázek
Obrázek[/img]

Vůbec to nekoresponduje s návodem, který má Dji na svém webu.


Naposledy upravil Audit dne ned 04.11.2018 11:01, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 04.11.2018 9:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
Letím v režimu folow me (nebo spíš neletím, protože to píše GPS weak signal), přepnu na režim active track - active track letí - oba by měli spolupracovat na tom virtuálním spojení dron/ mobilní telefon. Domnívám se, že v režimu active track to je samozřejmě ve spojení dron/ovladač+telefon, ale ne v takovém, že by to používalo GPS data z telefonu. Chtělo by to zkusit jiný telefon.
K režimu profile, ten se zobrazí, až po tom co dáš aktive track, musíš u toho s dronem letět a být min. 2 metry nad zemí. Pak se ti zobrazí nabídka třech režimů profile, spotlight, trace.
Napiš mě do soukromé zprávy tvůj e-mail, pošlu ti příručku, kterou si tak nějak tvořím sám, třeba ti pomůže.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 04.11.2018 10:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.11.2018
Příspěvky: 10
Tak už jsem na to přišel.
Našel jsem na Youtube video, kde to je trochu lépe vidět.
Musím dát active track a po označení sledovaného předmětu, se mi vpravo objeví ty požadované možnosti:
sledování, profil a bod, to vyberu a dám go, dron pokračuje dle zvoleného režimu.
Problém byl v tom, že se mi na display telefonu (Xiaomi redmi 4 note) nedařilo vytvořit to sledovací okno.
Asi špatná reakce displaye na dotek. Na videu z youtube to jde dobře, ale mi se to daří velmi obtížně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 13.11.2018 11:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
jen doplním, režimy follow me a active track se sice můžou jevit jako podobné, ale jedná se o úplně jiné způsoby "sledování". Zatímco v active track, dron sleduje vizuálně předmět, který si "zamkneš" od zeleného okýnka, u follow me dron sleduje mobilní telefon spřažený s ovladačem (respektive sleduje jeho gps polohu). U GO4 se mi nikdy na žádném telefonu/tabletu nepdodařilo korektně follow me rozchodit. Vždycky to hodí jako tobě "weak gps signal", i když samozřejmě signál je perfektní. Naopak v Litchi mi follow me chodí perfektně. Takže kombinuju tyto dvě aplikace podle potřeby. Active track je u mavic pro poměrně primitivní a často objekt sledování ztrácí (zvlášť když se výrazně barevně neodlišuje od pozadí nebo se objekt na vteřinku schová za překážku).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2018 16:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
vzhledem k tomu, že u patchnutých verzí GO4 skončily klíče pro offline mapy, Boris zveřejnil návod jak klíče obnovit viz. https://www.youtube.com/watch?v=odY7s2QDRa0 . Bohužel se mi nedaří stáhnout Here map patcher. Nemáte ho někdo už stažený, že byste ho nasdílel? Díky předem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2018 20:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2008
Příspěvky: 337
Bydliště: Chebsko
...jak to chces poslat ? Ma to cca 7MB

... mas to tady:https://uloz.to/!aoR5A6vG0Zps/here-map-patcher-v1-0-zip


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 9:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
Díky moc pane!

EDITa: ještě jednou díky a potvrzuju že patcher funguje. Už mám zase offline mapy a jdou stahovat bez problémů.
Jinak jsem ještě zjistil, že u původní patchnutý verze GO4 (22) stačí v telefonu změnit datum na starší než 28.9.2018 a mapy se vrátí. Ale jen ty co jste měli už stažené, další stáhnout nejdou (to je informace pro ty, kteří by se nechtěli pachtit s patcherem).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 16:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2008
Příspěvky: 337
Bydliště: Chebsko
Rado se stalo 8)
...ja se k tomu jeste nedostal a po pravde zatim mi nijak mapa nechybi, tak me to ani netlaci :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 16:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
mapy jsou dobrý na orientaci, když lítáš na větší vzdálenost (samozřejmě jen teoreticky abychom neporušovali pravidla :D ), ale hlavně pro případ, že by dron uletěl a měl nouzák - snáz ho pak najdeš. A tim že používám telefon vyhrazený jen na lítání, nemám v něm ani simkartu abych si případně přes data stáhnul online mapu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1399 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz