Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1399 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 94  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mavic neklesá
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 10:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2013
Příspěvky: 366
Obrázky: 12
Mě to u prvního Mavica dělalo přesně to samé. Žádné čištění, nebo kalibrace čidel nepomohly. Poslal jsem to na servis, bez řečí poslali nového...

Z.

_________________
Phantom 4P+ / Mavic Pro + DJI Googles + MarcoPolo Locator


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 30.01.2018 18:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
mám za sebou první havárii s mavicem. Bohužel nezafungovaly čidla a při pokusech s active track v litchi mavic vletěl do větví dubu (větve bez listí). Po kontaktu s větvema v kotrmelcích pokračoval k zemi z asi 5m výšky. Fláknul sebou o zem v poloze čumákem a levým bokem dolu a hned zaakceleroval (aniž bych jakkoli hrabal do řízení), odlepil se od země a zůstal stát asi 3m nad zemí. Rychle jsem s nim ručně přistál a zjistil dva záseky na vrtulích a ulomenou levou přední přistávací nožku (je v ní anténa) :( Vrtule jsem vyměnil a nožku zatím slepil vteřiňákem než seženu novou (bohužel origo se nikde neprodává a nějaká druhovýroba na ebayi je vyprodaná). Sehnal jsem jen program do 3D tiskárny. Poučení pro mě - absolutně nespoléhat na senzory, protože si zřejmě zdaleka neporadí se vším. Musím létat, jako by tam nebyly...
Jinak po dešlím testování mohu potvrdit, že appka GO4 verze .14 patchnutá funguje s Xiaomi Redmi Note 4x (android 7 a verze MIUI 8 ) korektně, bez lagování, kdyby to někoho zajímalo a hledal telefon pro Mavica. Bohužel MIUI neumí pracovat s dvěma aplikacema využívajícíma USB debugging, takže nelze provozovat na jednom telefonu GO4 a Litchi. Ani když si zprovozním "druhý prostor" v telefonu. Litchi pak sice lze spustit, ale vyžaduje z nějakého důvodu při každém spuštění internet (píše že něco ověřuje se servrem DJI). Vzhledem k tomu, že telefon je dedikovaný jen pro mavic a neni v něm simka, tak pro mě nepoužitelné... Litchi tak provozuju na starém telefonu a na xiaomi GO4.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 16:42 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 17.4.2016
Příspěvky: 76
Větve nevidí! Musí být listí,ale i tak na to nespoléhat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 17:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
no zrovna dneska jsem viděl na trubce sestřih videí nehod maviců a evidentně senzory nezastaví ani před zdí, natoš větvema... Přijde mi, že to od DJI byl poněkud lacinej podvod na kupujících... Docela by mě zajímalo, jak budou chodit senzory na walkeře vitus a na autel evo. Walkeru jsem před koupí mavicu zvažoval, ale nelíbila se mi kvalita videa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 18:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Mě senzory reagují dobře, ale lítám tak abych se na ně nemusel spoléhat. Senzor může selhat při špatným světle. Ultrazvukový jde taky pěkně ošálit. Je to technologie v plenkách. Tak za 5 let budou takový senzory, že se vyhnou pavučině a pavoukovi popřejí dobrý den.

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 19:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
no mě reagují tak že když opatrně letím minimální rychlostí (pomaleji než chůze) tak se cca půl metru před překážkou mavic zastaví. Když ho zkoušim tlačit dál, tak jakoby popolejzá, ale nechce se mu. Ale při větší rychlosti bych se na to absolutně nespoléhal, poněvač když vidím ty brzdný dráhy (a to nemyslím ve sportovním režimu), tak by potřeboval reagovat minimálně 5m před překážkou... Problém je v tom, že chci mavica používat při expedicích na natáčení videjí v režimu follow me nebo active track, kdy by měl sledovat naše vozidlo. A tam jsem se před pořízením právě spoléhal na to, že bude schopný se překážkám vyhybat. Víceméně to byl důvod jeho pořízení, protože jinak jsem mohl vzít třeba yuneec typhoon za výrazně menší peníz... Follow me umí taky a kameru má taky slušnou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 19:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
A před jakou překážkou?
Máš v dji go všechno aktivováno?

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 19:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
před zdí nebo mnou osobně :-) Když jsem testoval. Senzory samozřejmě zaplý mám, jak v GO4 tak v Litchi. U obou aplikací se to chová stejně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 19:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Tak do natoč na video jak se ti to chová a pošli na reklamaci. Mě to reaguje i na vlaštovku co na Drona doráží když je blízko hnízda. Občas mi to skazí záběr. Ale i tak malý předměty to detekuje.

P.S. občas při otvírání ovladače se stane, že pravý držák telefonu přesune knoflík do režimu "sport" ve kterém senzory nefungují. Ze začátku sem si toho nevšiml, ale už si dávám pozor.

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 20:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
no natočit to můžu samozřejmě, ale jak jistě chápeš, nechci riskovat, že se rozplácne o zeď, když nezareaguje... A jak jsem tak četl o připouštění reklamací ze strany DJI tak už vidím jak mě posílají do háje, že si za to můžu sám... :-D
Mrkni na tendle sestřih https://www.youtube.com/watch?v=makw3UvV5dc (některý havárie nejsou čelní, ale ty co jsou jasně ukazujou, že zeď i obrostlý strom čidla nemusí vzít...)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 20:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Ve videu je 90% záběrů nárazu z boku, nebo když letěl po spátku. Náraz v noci do domu je jasný. Ve tmě ty senzory nefungují, píše se to v manuálu. Ty stromy jsou občas problém, to jo. A ten náraz do betonového krytu, nebo co to bylo. Mohl být přepnut ve sportu a pilot si nevšiml. Nebo mohly senzory opravdu selhat. Pokud ti to pořádně nereaguje na postavu ani na zeď ve dne za jasnýho světla tak reklamuj. Natoč stroj, natoč co ti dělá aplikace, třeba az screen recorderem a ukaž nám to. Divil by ses co takový video může skušeným ukázat. Vím o čem píšu. Taky sem zde vyřešil problém až jsem natočil video a ukázal ho zde. Ne s Mavicem, s letadlem.

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 21:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
OK, něco natočim ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 18:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
Tak dneska jsem zkoušel prvně s xiaomi follow me režim s GO4 a bez úspěchu. Když to spouštím, GO4 píše že je gps signál telefonu perfektní, ale jakmile se začnu pohybovat, tak to na okamžik "ztratí signál" (na mapě modrý puntík zčervená) a follow me režim okamžitě přepne zpět na normální. Nicméně telefon jinak gps signál drží perfektně v jiných apkách, takže si myslím, že to neni telefonem ale jako obvykle prašivou GO4... Co jsem pročítal DJI fóra, tak tendle problém měli hodně jablíčkáři. Zkoušel jste někdo follow me a s jakým úspěchem ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2018 19:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
Vypadá to že jsem tady asi sám kdo chce používat režim follow me... No dneska jsem zkoušel s tabletem lenovo a verzí apky 4.18 a výsledek ještě horší než včera s xiaomi a 4.14. Režim po spuštění okamžitě skáče zpět do normální FPV. Je zajímavé, že s litchi to fachá naprosto v pohodě.
Jinak ještě jsem dneska testoval senzory (viz. moje příspěvky ohledně havárie). Při přiblížení ke křoví/stromu bez listí senzory udávají cca dvojnásobnou vzdálenost než je reálná. Začnou reagovat (zelený radar) cca 4,5m před překážkou, ale radar ukazuje že vzdálenost je 9m. Když jsem se přiblížil na 2m, radar ukazoval 4m. Normálně jsem mohl pokračovat dál (a vletět opět do větví když bych chtěl...). Proti pevné překážce (auto) radar ukazuje plus mínus korektní vzdálenost, ale jsem stejně skeptický, zda by byl schopný ubrzdit pakliže bych letěl plnou rychlostí kolem 33kmh. Na to jsem neměl koule... Ale objednal jsem chrániče vrtulí tak pak zkusím něco natočit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2018 19:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Následování jsem fakt ještě nepoužil, ale každá zkušenost kterou zapíšeš se cení.
Stromy bez listí nebo i osobní auto, má to okna. Senzory můžou být zmatené.
Fakt je potřeba popřemýšlet o trase kterou bude Mavic prolétávat bez obsluhy.
Například známej měl nastaveno při ztrátě signálu, že mu vystoupá do 50m a vrátí se na místo vzletu. A pak letěl v hale a zapoměl na to. To si měl vidět když mu to hlásilo ztrátu signálu :-)

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1399 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 94  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz