Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 991 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 4
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2017 19:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
nalétáno na každé do 30ti cyklů. Zacházím s tím jako se vším co mám a to je naprosto v bavlnce.
vypadá to podobně, jen to mám menší. a na foru DJI to mění. Na kapacitu zárzuku chápu, ale tohle je vada materiálu. nejsem jediný. Kdžy jsem ho kupoval toto tam nebylo (z druhé ruky). Vždycky zobáčky pouštím až když je baterie na místě a nenechávám je cvaknout.
https://forum44.djicdn.com/data/attachment/forum/201604/21/032711e5bjrzhzor00j5r0.jpg

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 4
PříspěvekNapsal: pát 29.09.2017 9:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.12.2013
Příspěvky: 45
Mám to úplně stejně, ale nijak to neřeším.
http://jpeg.cz/obrazek/uPZi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 4
PříspěvekNapsal: pát 29.09.2017 21:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
mě takovýhle drobnosti pijou krev :-) Takže to zkusím po jedné dát na reklamaci do Alzy, protože dle webu dji to mění

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 4
PříspěvekNapsal: sob 30.09.2017 11:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2016
Příspěvky: 66
Bydliště: Brdy
Hmm oni to jsou vsechno drobnosti, ze kdyz te postihnou vsechny najednou muzes to vyhodit :D, to jsem zvedav co mi popraska ted :(, fakt premiove zbozi od Dji... Jinak to asi meni, kdyz mi vymenili celej trup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 4
PříspěvekNapsal: sob 30.09.2017 12:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
jsem trochu rozhořčen našel jsem i drobné prasklinky na podvozku . chjo. Musím říct že zlatá 3ka

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 4
PříspěvekNapsal: pon 02.10.2017 19:42 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.7.2010
Příspěvky: 54
Bydliště: Praha
Kolegove, muzete mi prosim napsat vase realni dosahy u P4 co se tyce vzdalenosti? Jsem z toho jelen, na zahranicnich forech a i YT videich nekdo uleti 1200m a jiz video signal se straci, nekdo zase da v pohode 2500m a vice bez vypadku.
Je jasne ze zalezi na tom kde se lita, jestli je nejake ruseni, stromy atd..ale i tak by mne zajimali vase dosazene vzdalenosti za idealnich podminek. (a klidne i za tych podminek spatnych)
Jen nech vim kolik je takova ta bezpecnosti vzdalenost. (ano vim ze se musi letat na dohled:)
Samozrejme i na tych zahranicnich forech a videich se jednalo o CE mod.

_________________
Traxxas E-Revo 1/16, Arrma Kraton


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 4
PříspěvekNapsal: pon 02.10.2017 20:16 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2016
Příspěvky: 66
Bydliště: Brdy
Presne jak pises :) zalezi na terenu. Kdyz to vytahnes nekde u Kolina na rovine kde za pekneho pocasi vidis 100km...tak poletis 6km, ale jednak by se to nemelo a hlavne je to podle mne k nicemu, mne vzdy stacilo do 500m, pak uz stejne clovek resi jestli se v poradku dokaze vratit, nebo jestli to nekam neposle atd...

A co se tyce puklin ani nemluvit :( , nez jsem to poslal na tu reklamaci, nasel jsem jich taky vic, takovych mini vlasecnych i u nohou v zeslabenych castech, je to des, pocitam, ze casem se opet stejne objevi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 4
PříspěvekNapsal: úte 03.10.2017 8:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.1.2017
Příspěvky: 14
Moj rekord je 5.500 m. Start na mensom kopci, let ponad neobyvanu oblast (lesy), oblast bez elektrickych vedeni, vysielacov, jasne pocasie, slaby vietor. Ziaden problem so signalom ani s prenosom videa. Phantom zavelil na navrat pre slabu bateriu (nevzlietal som so 100 %). Myslim ze dosiahnut 6 km nebude problem. Inokedy vsak prve vypadky signalu nastali uz po 3 km (nad oblastou s viacerymi vedeniami elektrickeho napatia ...). Tych veci ktore rusia signal je strasne vela, niektore viac ine menej a zalezi na ich kombinacii. Vseobecne mozno povedat, ze najlepsi signal je nad neobyvanymi oblastami bez vysielacov, elektrickych vedeni a za pekneho jasneho pocasia, idealne po prechode studeneho frontu, ked sa ovzdusie vycisti a je dobra vyditelnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 4
PříspěvekNapsal: čtv 19.10.2017 11:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
poslední dobou se mi stává, že když vzlítnu, padne mi gimbal doleva a natočí se . po chvilce se srovná. Reklamace? nebo je to nějak řešitelné

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 4
PříspěvekNapsal: čtv 30.11.2017 10:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.11.2017
Příspěvky: 2
Zoolx píše:
Přesně tak.. Pletou se tu 2 témata, je to moje hlavně moje chyba, za kterou se omlouvám. Tak to upřesním:

1. První a hlavní problém: Zašumění celého obrazu při klopení kamery. Dosavadní zjištění:

- zjištěno u 4K/25 fps
- dělá to i u jiných rozlišení
- členitost scéna nepodstatná (dělá to jak u trávníku, tak u oblohy s vodní plochou, kde je jednolitá plocha)
- vypínání filtru šumu nepomáhá
- dělá to i při vypnutých motorech (vliv běžících motorů vyloučen)
- není to plošný problém, jsou uživatelé, kteří to u P4 nemají
- u P3P to kamera nedělá - sám jsem to srovnával ve stejném čase na stejném záběru
- P4 je v Německu, ať se to tamním chlapcům líbí či nikoliv, považuji to za chybu (zejména proto, že jiné to nemají, stejně jako P3P)


2. Neostrost při FHD/120 fps (tento jev jsem zjistil při testech předchozího). Opět shrnu:

- ano, datový tok a tím pádem potřebná komprese má jistě vliv
- ano, souhlas s Petrem i jinými, toto není pro většinu z nás potřebný formát
- ano, to mne netrápí, stejně jako jiné
- ne, to za problém k reklamaci nepovažuji


Tak a snad už se nebudeme plést :-)

Uvítám, když ještě více majitelů P4 vyzkouší ten šum a dá vědět.

Díky a hezký víkend, jdu zatlačit slzu a létat s P3P :)

Z.

Dovolím si (svým prvním příspěvkem ve fóru) informaci k šumu. Komprese nemá se šumem nic společného. Zvyšování šumu v záznanu/obrázku může vzniknout jen v případě, že ISO hodnota je nastavena:
a) v automatickém režimu, potom pokud dojde ke snížení světelnosti záběru (tmavé místa) systém reaguje tak, že automaticky zvyšuje ISO (což je příjemné), ale má to negativní dopad, že obraz tzv. šumí více a více se zvyšujícím se ISOem.
b) ISO je nastavené na pevnou hodnotu (ISO je fixní) a pracuje se změnou času a clony. Důsledky a výhody jsou potom jasné.

Každý chip šumí. Je jen rozdíl ( a to poznáte podle ceny kamery, foťáku) od jaké hodnoty ISO. Čím extrémnější podmínky, tím potřebujete kvalitnější snímač s vyším ISO (rozsahem), který kromě nízké úrovně šumu při špatném světle tzv. "nešumí".
Další dopad to má do tzv. časové odezvy chipu na změnu světelných podmínek. Čím kvalitnější chip, tím rychlejší odezva.

Mé dopuručení: ISO podle podmínek: kde létám a znalostem charakteristiky chipu ( snímače) nastavit na pevnou hodnotu a vyhnout se hodnotám "zašumování". Když hodnoty budou nedostatečné, nezbývá než zvyšovat ISO a o to více pracovat sw kde šum "eliminovat".
Největší problém (míra šumu) vytváří červená barva ( barevné spektrum (žluta-červená) a potom modrá. (převládající barvy). V nastavení DJI máte možnost nastavit, že např. bude natáčet, kde je žárovkové, výbojkové osvětlení), tak zvolte režim ne automatický, ale symbol žárovky nebo zářivky). Chip bude nastaven tak, že se snaží eliminovat ty barevné problémy červené a modré... dá se říci udělá pro vás službu 1. upravuje histogram tak, aby nepřevládala problematický barva 2. citlivě pracuje s šumem v daném spektru.

A hodnoty rozsahu ISO ? kde to !nešumí)
-kamery tzv. LoW END: ISO 50(100)-200
-střední třída: ISO 50(100)-400
-profi třída: 50(100) - 3200 (6400) i výše

Další problém může být a výrobci to rádi používají různé sw vychytávky, bohužel to je jen marketing... Ve výsledku nic moc a v další postprodukci neupravitelné. Obraz je již tak degradován, že vylepšení ani nejde...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 4
PříspěvekNapsal: čtv 30.11.2017 10:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.11.2017
Příspěvky: 2
Steve píše:
Není na baterky jen roční záruka?
Na druhou stranu - obecně na výrobky platí dva...
Jen se bojím, že mechanické poškození bude problém.
Létáš často?
Já mám čtverku skoro rok a půl a nevšiml jsem si ničeho.
Ale nelétám moc často...


Dovolím si upřesnit. Baterie májí záruku 6 měsíců, mechanické části 24 měsíců. ( v ČR)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 4
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 14:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.12.2017
Příspěvky: 4
Zdravým chcem vás poprosiť o váš názor. Mal som vybraný z bazáru P3P a po poznámke kolegu tu z fóra som začal pozerať aj P4 a našiel som na bazáre P4P+. Ma byt novy ešte neotvorený. Ale nezdá sa mi cena (moc lacný) tak sa chcem opýtať čo si o tom myslite? Nie je to nejaký podvod ? Nebude to nejaký FAKE? Pozerám že to je asi dovezene z USA, nebude s tým a nás nejaký problém?

Ktorý by ste si mi poradili že mám vybrať?

Novy z bazáru P4 Pro+
https://foto.bazos.sk/inzerat/82150327/ ... -DRONE.php

P3P z bazáru ma nalietane cca 46h
https://foto.bazos.sk/inzerat/82053183/ ... sional.php

Alebo viem objednať za 1120€ P4pro novy z gearbestu.

Ospravedlňujem sa že otravujem ale z copterami nemám moc skúsenosti a s DJI nemám žiadne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 4
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 15:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
ne bacha na inzeráty, jsou to podvody.

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 4
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2018 22:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.1.2017
Příspěvky: 14
Dnes som chcel nabit bateriu, ktoru som asi 4-5 mesiacov nepouzival. Nejde zapnut, nenabija sa, nesvietia na nej ziadne diody. Co by som mal skusit ? Alebo sa mam s nou rozlucit ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 4
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2018 23:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
pokud se enrozsvítí při nabíjení, je po ni. Zkus ještě podržet zapínání 10s, ale tomu nevěřím že ukáže jak na tom je

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 991 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz