Switch to full style
Fórum pro všechny DJI Phantomy.
Odeslat odpověď

Re: DJI Phantom 3 kompatibilní tablet nebo mobil.

pát 30.06.2017 17:02

Letajici cestmir píše:Pokud ti nebude vadit, že budeš vypad srandovně, tak přes sebe přehoď třeba triko nebo ručník. Jako se kdysy dávno fotilo s dřevěným foťákem s černým hadrem pod který se strčila hlava. Budeš vypadat trošku směšně, ale obraz bude super. :D

taky lítám s černou kápí přes hlavu 8)

Re: DJI Phantom 3 kompatibilní tablet nebo mobil.

pon 03.07.2017 16:12

Zdar.

No to mi teda nekdo reknete, jak do drzaku na telefon date tablet 7".
Kleste rozevru na cca 9,7cm a 7" tablety jsou sirsi (treba Nexus 7).

Dik za odpoved pro zacatecnika :wink:

Re: DJI Phantom 3 kompatibilní tablet nebo mobil.

pon 03.07.2017 17:06

To je jednoduchý neměl si šetřit a kupovat si Standard :mrgreen: Na Advanced je na pravé straně tlačítko, kterým se držák rozevře na 17cm

Re: DJI Phantom 3 kompatibilní tablet nebo mobil.

pon 03.07.2017 18:17

Taky jsem se nějaký čas rozhodoval mezi P3 Adv/St .. nakonec jsem koupil v bazaru za 15 000,- Advanced (s batohem a dvěma bateriemi) .. a dobře jsem udělal 8)

Kdybych si pořídil Standard, musel bych zřejmě dát tablet na externí stativ, což by díky bezdrátovému připojení k vysílačce bylo možné. Při letu stojím na jednom místě, při přistávání do ruky kousek popojdu, ale to už nekoukám na monitor.

Pro větší stabilitu řídícího signálu by nebylo marné zkusit nějaký 'posilovač signálu' - do Googlu zadej: P3S posilovač signálu, range booster, antenna amplifier, atp.

Používám postarší tablet Acer Iconia Tab A1-810, který víceméně svoji funkci plní (nízký jas + 2x zatuhnutí systému a restart)

Přeji příjemný let :)

Re: DJI Phantom 3 kompatibilní tablet nebo mobil.

pon 03.07.2017 21:36

diky za odpovedi.
vsechno je otazka financi. A musim rict, ze jako zacatecnik jsem zatim opravdu nadseny :)
a snad mi nejde ani o tablet, i ten telefon staci. Ale uvazoval jsem ze bych vybral neco se slusnym jasem, slo o citelnost ve dne. Moje Galaxy S4 neni ve dne nic moc. Tak jsem narazil na Nexus za slusnou cenu, ale ten se tam zase nevejde :roll: :P

Re: DJI Phantom 3 kompatibilní tablet nebo mobil.

pon 03.07.2017 21:40

Nic nehledej, s founem vhodným pro létáni na slunci bojuju dloho. Hoď přes sebe nějakej hadr a máš vyřešeno. Nic ti nepomůže proti odrazu slunce na displeji.

Re: DJI Phantom 3 kompatibilní tablet nebo mobil.

pon 03.07.2017 21:45

ok, asi mas pravdu.
A co nejaky stinitka co se daji na webu koupit? ma smysl?
Taky jsem koukal na zesilovace signalu, ale co clovek to odlisny nazor.
Dneska jsem zkousel dosah - 380m vertikalne a 700m horizontalne ve 100metrech. To mi prijde v pohode, ale je fakt, ze jsem lital za mimo civilizaci :o

Re: DJI Phantom 3 kompatibilní tablet nebo mobil.

pon 03.07.2017 21:52

Stinitka docela fobrý, ale pořád máš odraz nebe za sebou. Ten hadr přeš hlavu a ovladač je nejlepší. Zesilovač signálu nevím. U standardu nějaký wifi extender a to už používali piloti phantomu 2 a fungovalo to( vysílač p3 standart je vlastně od p2), ale na to musíš do jinýho vlákna a za skušenějším než sem já.

Re: DJI Phantom 3 kompatibilní tablet nebo mobil.

pon 03.07.2017 23:01

jagmann píše:Dneska jsem zkousel dosah - 380m vertikalne a 700m horizontalne ve 100metrech. To mi prijde v pohode, ale je fakt, ze jsem lital za mimo civilizaci :o

- to je skvělý výsledek .. a ten hadr přes hlavu je fakt nejefektivnější řešení

Re: DJI Phantom 3 kompatibilní tablet nebo mobil.

úte 04.07.2017 20:56

taky by me zajimalo kde muze byt problem se zpozdenim videosignalu. Vcera jsem lital a bylo to OK, tim myslim v ramci jedne vteriny. Ale dnes to stalo za prd. Poprvy uplne spatny - odhadem 15 sekund, tak jsem vsechno vypnul, restartoval telefon a zlepsilo se to na cca 5 sekund. Ale i tak to stalo za prd :twisted:
Oba dny jsem byl za vesnici, zadna lokalni wifi. Jen dnes par metru za mnou vedeni elektriny (normalni rozvod 3x230V, zadny megavolty), ale nejak se mi nezda, ze by to za to mohlo :(
Nemate nekdo tuseni / reseni?

Re: DJI Phantom 3 kompatibilní tablet nebo mobil.

úte 04.07.2017 22:09

asi nerozumím tomu pojmu 'zpoždění signálu' .. signál může být přerušovaný, slábnout, nebo úplně vymizet, ale šíří se určitou rychlostí a zpozdit se může jenom úměrně vzdálenosti zdroje signálu

Re: DJI Phantom 3 kompatibilní tablet nebo mobil.

úte 04.07.2017 22:31

Při digitálním zpracování signálu dochází téměř vždy ke zpoždění.

Re: DJI Phantom 3 kompatibilní tablet nebo mobil.

úte 04.07.2017 22:42

Kreyson píše:Při digitálním zpracování signálu dochází téměř vždy ke zpoždění.

aha, jedná se tedy o zpoždění již přijatého signálu způsobené mobilem/tabletem?

Re: DJI Phantom 3 kompatibilní tablet nebo mobil.

stř 05.07.2017 6:29

Ano, jedná se o zpoždění videosignálu v telefonu. Obraz je stabilní ale oproti realitě zpozdeny. A je jedno jestli je dron vedle mě nebo 100m daleko.
Divný je ze někdy po vzletu/zapnutí není zpoždění téměř žádné a jindy bylo třeba i těch 15sekund. restart telefonu (Samsung galaxy s4) pomohl jen částečně.

Re: DJI Phantom 3 kompatibilní tablet nebo mobil.

stř 05.07.2017 12:48

jagmann píše:Oba dny jsem byl za vesnici, zadna lokalni wifi. Jen dnes par metru za mnou vedeni elektriny (normalni rozvod 3x230V, zadny megavolty), ale nejak se mi nezda, ze by to za to mohlo :(

jde o zpožďování HD náhledu (live view), takže s tímto tvůj problém nesouvisí .. příčina bude v telefonu;

- jedna z možných odpovědí by mohla být zde:
http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=138&t ... 5#p1323940

- dále oskenovat nějakou systémovou utilitou, jaké procesy zatěžují systém a třeba i zkusit návrat k továrnímu nastavení a DJI Go nechat pracovat na čistém systému .. a pochopitelně pátrat po dalších zdrojích informací o tomto problému;

p.s. moc bych se přimlouval používat označení koptéra, kvadra, model a nebo ptááák :)
Odeslat odpověď