Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 254 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 05.04.2017 18:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2016
Příspěvky: 66
Bydliště: Brdy
Ahoj,
tak ja bych se podelil o me poznatky. Je to pouze muj nazor, ale nadruhou stranu si po testech za nim stojim. Vyskousel jsem dost zarizeni s androidem a je mi jasne, ze je to velmi problematicky system pro DJI GO 4 a Litchi, tyto aplikace neustalymi inovacemi se dostaly do stadia, kdy je na systemu android zvladaji bez sekani, lagu, ruseni car a kostickami, jen velmi vykonna a tudiz draha zarizeni. Nevim jestli napriklad Nvidia K1 tablet to zvlada, ale i tak ma nyni problemi s android 7.
Ja jsem se rozhodl vyzkouset Apple. Zapujcil jsem si starsi Ipad Air 9,7" nyni je uz na trhu samozrejme mnohem vykonnejsi zarizeni napr. Ipad Air2 atd... ale toto starsi zarizeni by melo fungovat bez problemu, treba i proto, ze je na seznamu DJI doporucenych zarizeni, ktere se ale neaktualizovalo snad od pocatku veku :-)). Mimochodem s Ipad mini prvnim mini ipadem ktere je taktez na seznamu uz problemy jso, to jsem se docetl na Phantompilots.
Moje problemy v tomto vlaknu resene, tedy zelene pruhy atd. s 8jadrovym, 3gb ram Lenovo tabletem, najednou zmizeli, nahled je cisty, aplikace je uplne jina, myslim tim, co se tyce stability a zobrazeni.
Ale preci jen jeden naznak tu je, a to mi jen potvrdilo, ze vykon musi byt dostatecny, pri prepnuti z nahledu kamery na mapu, tedy kdyz zvetsim mapu a nahled kamery mam v malem okenku v dolnim pravem rohu, zacnu se probirat mapou, posouvat a zvetsovat zmensovat, tak na nahledu v malem okenku videa vidim jak se mi opet pres obraz obcas objevy pruhy a zase zmizi, toto vse pro jistotu testovano se zapnutym nahravanim hlavni kamery.
Je mi temer jasne, ze je to tim, jak zatezuji procesor a grafiku a tudiz to nestiha, spoustu diskuzi na Phantom pilots mi to jen potvrdilo. Po prepnuti na velky nahled kamery, je vse zase v poradku.
Vse jeste casem vyzkousim i na Ipad Air2 a Iphone 6S, kteri jsou vykonejsi a ocekavam, ze bude vse uplne v poradku.
S Androidem jsem ale na P4ce urcite skoncil, nehodlam neustale resit problemy aplikaci, jen mne mrzi, ze jsem zaplatil na Google play za Litchi 700,- a nevim zatim zdali se mi podari dostat licenci nejak na App Store, kdyby nekdo vedel, byl bych vdecny :-)


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 05.04.2017 19:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.11.2014
Příspěvky: 124
Bydliště: Havířov
Než kupovat další tablet od Applu, tak to si raději pořídím nějaký " kýbl " a dokoupím modul a kašlu na appky,které jsou nespolehlivé.
Na nastavení mi stačí N-Vidia :roll:

_________________
Phantom 4


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.04.2017 22:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2016
Příspěvky: 66
Bydliště: Brdy
Tak ano, tim jsem to chtel zakoncit :-) ze nejlepsi je mit HDMI a bryle, jak uz jsem o tom psal s Petrem "Gardenroute" a i na jeho rady, ze prenos videa do kontroleru bude nejspis ok, ted zcela jiste dam, nebot jsem si jisty, ze chyba je v apkach.
Potom uz je na kazdem, ci zvoli novy android treba Nvidiu vykonou, nebo dle meho nazoru odladenejsi a stabilnejsi IOS.

quote="vojtek"]Než kupovat další tablet od Applu, tak to si raději pořídím nějaký " kýbl " a dokoupím modul a kašlu na appky,které jsou nespolehlivé.
Na nastavení mi stačí N-Vidia :roll:[/quote]


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.04.2017 23:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Trnava, SR
Dnes som testoval kockovanie, vypadavanie "online" obrazu a pod. na tablete Nvidia Shield K1 s Androidom 7 s app.Litchi 3.10.7 (DJI GO Before odinstalovane) na DJI P3A - vylietane 2 baterie - spolu cca.37 minut letu:
-USB kabel pripojeny v mode len nabijania (da sa prepnut do modu MTP, avsak nevidim v tom zmysel,
taktiez komplikovany start aplikacie).
-oneskorenie "online" obrazu minimalne,
-test pripojenia USB kabla na tel. Sony Xperia Z1 Android 5.1 - mod MTP -> mam na nom nainstalovanu
apl.DJI Go Before - pre kalibracie, nastavenia...atd...
-na Nvidii pocas nahravania som zaznamenal 2x po sebe zakockovanie, nasledne som v letovych datach v tom
case nasiel nasledovne:
E 01m 52s 16.2 m 36 m Data Loss Downlink data connection lost for 1.5 seconds
F 02m 13s 16.8 m 26 m Data Loss Downlink data connection lost for 2 seconds

Predpokladam, ze to bol sposobene WIFI rusenim.... :(

Inak obraz cisty len na priamom slnku horsie citatelny...

_________________
H8mini+TX06,Leader160HM,Leader130HM,Leader125HM,ThunderTigerXXT,HydrotekF1+SKY-HD01,Taranis X9D+


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.04.2017 15:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2014
Příspěvky: 447
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Tak nevím, ale u mě je asi něco špatně, jenom nevím co..
Tablet Nevidia Shield K1 (do čistých) s androidem 7.0 je (aspoň u mě s Phantomem 3 Adv.), s aplikací DJi Go skoro nepoužitelný.
V neděli jsem udělala krátký záznam toho, jak se to chová a musím konstatovat, že je to přímo katastrofa.
Krátká ukázka - https://www.youtube.com/watch?v=ok3TC3vRNN4
Už nevím co s tím as začínám se obávat toho, že chyba nebude jenom v androidu a aplikaci DJI Go, ale i jinde.. :(
Včera jsem si nachystal soubory a programy na "downgrade" androidu na šestku a dnes se o to pokusím.
Snad si při tom nedodstřelím tablet.
I když při mé smůle je to docela pravděpodobné.. 8O

P.S:
Dotaz k majitélům Nvidie..
Taky se Vám při spouštění DJI Go zobrazuje hlášení - něco ve smyslu , že" V tomto rozlišení se nemusí aplikace fugovat správně...." ?

_________________
Nákazu léčím systematicky - "Pěkně kulkou po kulce".
http://www.vscharlie.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.04.2017 17:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2016
Příspěvky: 66
Bydliště: Brdy
Hmm tak video jsem prohledl a jen se znovu ubezpecuji, ze neni chyba ve vykonu meho drivejsiho tabletu Lenovo tab3, kterej byl vykonny dost, ne treba tak jako Nvidia, ale zase 3gb ramky, a osm jader, coz ale treba nemusi hrat roli. Dulezite je odladeni dji go s androidem, to je konec, tak opravdu jen na aktualizaci a kalibraci.
Kdyz srovnam fungovani aplikace na IOS s ne zrovna nejnovejsim tabletem ipad Air, tak je to nebe a dudy. Neskutecne stabilni, nikdy nespadne a neseka se, zadny rozpad obrazu zadne fialova pruhy atd. U IOS je jedno kdy tablet pripojite, jestli je zapnuta vysilacka uz nebo koptera, kdykoli se okamzite nastavi jak ma a bud ceka na zapnuti nebo hlasi GoFly, neresim nic. U Androida jsem neustale resil, padnuti apky, znovu vypnout restartovat pripadne tablet, no strasny!
To jsou moje zkusenosti, s Litchi stejne.



VSCharlie píše:
Tak nevím, ale u mě je asi něco špatně, jenom nevím co..
Tablet Nevidia Shield K1 (do čistých) s androidem 7.0 je (aspoň u mě s Phantomem 3 Adv.), s aplikací DJi Go skoro nepoužitelný.
V neděli jsem udělala krátký záznam toho, jak se to chová a musím konstatovat, že je to přímo katastrofa.
Krátká ukázka - https://www.youtube.com/watch?v=ok3TC3vRNN4
Už nevím co s tím as začínám se obávat toho, že chyba nebude jenom v androidu a aplikaci DJI Go, ale i jinde.. :(
Včera jsem si nachystal soubory a programy na "downgrade" androidu na šestku a dnes se o to pokusím.
Snad si při tom nedodstřelím tablet.
I když při mé smůle je to docela pravděpodobné.. 8O

P.S:
Dotaz k majitélům Nvidie..
Taky se Vám při spouštění DJI Go zobrazuje hlášení - něco ve smyslu , že" V tomto rozlišení se nemusí aplikace fugovat správně...." ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.04.2017 17:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Trnava, SR
VSCharlie, pozeral som video a aj to predchadzajuce a je to podla mna nepouzitelne. Ak mas DJI v zaruke, tak by som ho reklamoval. resp. na inom tablete/telefone ti FPV (online) obraz ide plynule/nestvorcekuje?
Nikdy som nemal take nizke delay na DJI (starsie verzie aplikacii, ci na Androide 5) ako mam na FPV koptere, ale DJI P3A/P nie je primarne urcena na FPV race avsak da sa s nou lietat FPV ci uz pouzitim HDMI (vymena modulu), ci cez USB (samozrejme odtial-potial :) ).

K tvojej otazke ohladne Nvidie, nie nepytalo sa ma to DJI GO (resp. teraz aktualne neviem, som ju odinstaloval)...

_________________
H8mini+TX06,Leader160HM,Leader130HM,Leader125HM,ThunderTigerXXT,HydrotekF1+SKY-HD01,Taranis X9D+


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.04.2017 20:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2014
Příspěvky: 447
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Takhle se mi to bohužel chová i na MT Huawei P9 Lite.. :(
Je pravda, že tam mám nově zakoupeny HDMI modul. Ale pokud si pamatuji, tak se to skoro stejně chovalo i s původním USB modulem.
Těžko tedy říct, co reklamovat - možná komplet, možná jenom HDMI modul.
Phantom je starý cca půl roku a modul asi dva měsíce.

Mimochodem právě jsem dokončil "downgrade" Nvidie na android 6.0.1 a vypadá to, že se zadařilo.
Doteď jsem prováděl jeho zakladní konfiguraci a instalaci DJI Go - nic jiného, tedy mimo DJI Go a PRG na snímání obrazu, v něm není.
Za chvíli se to chystám připojit a pak uvidíme...

Pokud se to nespraví, tak už opravdu zbývá jenom ta reklamace, i když netuším jak ji objektivně zdůvodnit.. :roll:

_________________
Nákazu léčím systematicky - "Pěkně kulkou po kulce".
http://www.vscharlie.rajce.idnes.cz


Naposledy upravil VSCharlie dne stř 12.04.2017 15:20, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.04.2017 22:20 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2016
Příspěvky: 66
Bydliště: Brdy
A pres HDMI nahled v brylich je vse ok a plynule?

[q :uote="VSCharlie"]Takhle se mi to bohužel chová i na MT Huawei P9 Lite.. :(
Je pravda, že tam mám nově zakoupeny HDMI modul. Ale pokud si pamatuji tak se to skoro stejně chovalo i s původním USB modulem.
Těžko tedy říct, co reklamovat - možná komplet, možná jenom HDMI modul.
Phantom je starý cca půl roku a modul asi dva měsíce.

Mimochodem právě jsem dokončil "downgrade" Nvidie na android 6 - vypadá to, že se zadařilo.
Doteď jsem prováděl jeho zakladní konfoiguraci pro a istalaci DJI Go.
Za chvíli se to chystám připojit a uvidíme...

Pokud se to nespraví, tak už opravdu zbývá jenom ta reklamace, i když netuším jak ji objektivně zdůvodnit.. :roll:[/quote]


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.04.2017 22:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2014
Příspěvky: 447
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Co jsem krátce zkoušel, tak HDMI větev je v pořádku.

_________________
Nákazu léčím systematicky - "Pěkně kulkou po kulce".
http://www.vscharlie.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 12.04.2017 14:52 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2016
Příspěvky: 66
Bydliště: Brdy
takze nevim kde by mela byt chyba k reklamaci. Zajimam se o to, nebot jsem toto podobne resil s P4.
Vystridal jsem spoustu zarizeni a porad problem, co je zajimavy u androida, ze kdyz se vezmou dva stejny Phantom nebo Mavic a k nim dva uplne stejny tablety :-), tak vysledna praci s nima neni stejna, proste pokud funguje stroj bez problemu, ovladani vysilackou, vysledne video, HDMI vystup, pak nevim co si o tom myslet.
Opakuji se, ale po odzkouseni Ipadu Air a Iphone 6S, bylo vse v naprostem poradku, coz tu ted v jednoum vlakne tusim Mavic, potvrdil dalsi uzivatel Mavica, ze leta s Iphone 6S bez jedineho problemu, myslim, ze problem bude v androidu. Vyzkousel bych opravdu nekde ten Iphone a pokud by byl problem i tam, pak uz opravdu by to bylo na reklamaci, nejakeho vystupu do tabletu nevim, zas tak tomu nerozumim co je tam za vnitrnosti, ale kdyz video z koptery jde prenosem spravne do vysilacky a dal do HDMI pak problem je nekde dal. Ja to taky takto testoval a presne jak vy na videu :-) nestacil jsem se divit, jen to pripojit bez restartu programu nebo i vysilacky byl problem.

VSCharlie píše:
Co jsem krátce zkoušel, tak HDMI větev je v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 12.04.2017 15:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2014
Příspěvky: 447
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Ještě by to mohl dělat HDMI modul - tedy jeho USB "větev".
Nebo něco mezi přijímací částí vysílače a modulem, či něco takového.
Uvidíme - za chvíli se mám sejít s Igorem Vlahovičem a provedeme křížové zkoušky s jeho (bez problémů) fungující sestavou.
Pak se snad bude dát říct něco víc a v lepším případě, možná i přesně identifikovat zdroj problémů. :roll:

_________________
Nákazu léčím systematicky - "Pěkně kulkou po kulce".
http://www.vscharlie.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 12.04.2017 17:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2016
Příspěvky: 66
Bydliště: Brdy
Jo to je nejlepsi to takto s nekym prozkouset.
Igorovo videa znam :-) vlastne mne tim kdysi k dji privedl...

VSCharlie píše:
Ještě by to mohl dělat HDMI modul - tedy jeho USB "větev".
Nebo něco mezi přijímací částí vysílače a modulem, či něco takového.
Uvidíme - za chvíli se mám sejít s Igorem Vlahovičem a provedeme křížové zkoušky s jeho (bez problémů) fungující sestavou.
Pak se snad bude dát říct něco víc a v lepším případě, možná i přesně identifikovat zdroj problémů. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 12.04.2017 19:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
VSCharlie píše:
Ještě by to mohl dělat HDMI modul - tedy jeho USB "větev". Nebo něco mezi přijímací částí vysílače a modulem, či něco takového...
U jednoho predchoziho FW (byl to jeden z tech problematickych nekdy na podzim) byl problem, kdy v pripade instalovaneho HDMI modulu byl na HDMI velmi spatny obraz. To bylo odstraneno, ale na slozena data jdouci pres USB to myslim nemelo vliv. Me to tehdy minulo, mel jsem Ptaaka zrovna v DJI Schondra...

Muze to byt, jak pises, problem s USBckem na HDMI modulu - instalace byla bez problemu - mas do modulu dobre osazene ty miniaturni ribbon kabely ? Zkus si to napr. overit zpetnou instalaci puvodniho tovarniho USB modulu, to je nejjednodusi cesta.

Dalsi co bych Ti ale nejdrive doporucil (nazancil to Alesonky), je pujcit si na chvilku od nekoho iPad 3G (aby mel GPSku), na tech je DJI Go skutecne excelentni, a vyzkouset tak funkcnost USB, aby jsi vyloucil problem na novem modulu.

Sam jiz dlouho take uvazuji (byt jsem jinak kompletne na Androidu), ze si ho jen specialne pro DJIgo take poridim, byt ne zrovna kvuli videu (vis, ze take letam s HDMI). A opravdu i par let stary bazarovy iPad chodi opravdu bez jakychkoliv problemu...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 12.04.2017 22:01 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2016
Příspěvky: 66
Bydliště: Brdy
Vcera take mimochodem vysla nova verze Dji Go4 na androidu ve verzi 4.0.6 na IOS 4.0.7 a aktualizace mela pres 200MB na IOS dle popisu jsem pochopil, ze se hodne venovali vylepseni k Mavicu


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 254 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz