Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1364 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 20.11.2015 15:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.11.2015
Příspěvky: 1
Ahoj, rád bych Vás poprosil o menší radu.

Mám DJI Phantom 2 F309 a po několika měsících jsem se rozhodl ještě investovat do FPV setu.

Monitor 5,8GHz (+vysílač) Flysight, iOSDmini. Ještě jsem se rozhodl koupit Plug&Play kabel od DJI na iOSD, abych se vyhnul pájení a lépe to mohl uklidit dovnitř těla.
Ovšem problém nastal když jsem ho zapl... odpálil se vysílač. Předtím jsem ještě vše zkontroloval, anténa byla zapojená taky v pohodě, tak mi vrtá hlavou co se stalo.
Mohl by za to právě ten Plug&Play kabel?

Děkuji za rady :)


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 20.11.2015 15:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2011
Příspěvky: 705
Bydliště: okr. Prievidza
Obrázky: 33
Tak odpáliť sa dá ak je to na 5V a vbehne tam aj nechtiac 12V, mne sa to stalo , kameru mi Nemci vymenili ale čakal som 2 mesiace .
Ono to totiž išlo na 5V nie na 12V .

EDIT: Nakoniec som P2 poslal do Telinku kde to zapojili a ja som tam dal tu novú kameru , už si na to dáko málo pamätám, ach tá staroba ...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.11.2015 20:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.8.2015
Příspěvky: 2
gardenroute píše:
Nemyslím, že Tvé symptomy budou mít něco společného s vadnou baterií, to by spíše byl nějaký pád apod.


Ahoj, ale je divné, že jsem teď zkoušel lítat a na origo baterií úplně v pohodě. Vybil jsem ji a hned nasadil tu "druhou baterii" a s ní zase začal phantom padat, létal si ze strany na stranu, propadal se a během 3 minut mi 2x spadnul (cca z pul metru). Před tím na origo baterii vysel ve vzduchu a byl ovladatelný přesně jak má....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 19:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2013
Příspěvky: 315
Bydliště: Letná
Já jsem s DJI ukončil létání. Nestabilní, bez podpory starších strojů, atd


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 22:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2011
Příspěvky: 705
Bydliště: okr. Prievidza
Obrázky: 33
Moja P2 lieta stále perfektne , aj dneska pri mínus teplote dva lety nad 700 m a výška do 200 m , už dokončievam filmovanie lazov mojej dediny , už ich mám 77 .
S autom prídem na vhodné miesto , najlepšie je kopec naproti a frčím , vzdialenosť a výšku už ani nesledujem , baterku to áno , keď mám 60 % tak sa poberám domov zo vzdialenosti cca 1 km .
Sadám s 30 % aby som ju zas nevyšťavil .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.12.2015 23:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.9.2014
Příspěvky: 386
Bydliště: Česká Lípa
Obrázky: 47
Stapaka píše:
Tak tady mám, pánové, problém.
Potřeboval jsem rozebrat Phantoma, ale jeden šroubek (hned za motorem před led světly) se protáčí ...
Nejde povolit. Závitové sedlo se utrhlo v plastu a protáčí se. :(

Už jste to někdo řešil? A máte někdo nějaký nápad jak na to?
Ať jsem hledal, jak jsem hledal, nic jsem o tom na fóru nenašel ...

Napadlo mne zkusit nahřát hlavu šroubu pájkou, ale nerad bych si udělal ještě větší problémy.
A tak počkám, jestli se s tím už někdo nedokázal popasovat.

Za rozumné nápady díky. :wink:



Zdravím všechny ve spolek.
S ohledem na fakt, že se nikdo k mému problému nevyjádřil, musel jsem si pomoci sám ...

Po delším zvažování se ukázala, jako nejrozumnější, varianta aretace pouzdra zajištěním z venku.

Do vrchní části skeletu jsem provrtal otvor o "D" 1,2 mm skrze plast až do stěny závitového pouzdra do hloubky cca 1,5 mm do závitového pouzdra.
Stěnu pouzdra jsem zaměřil pomocí prosvícením silným zdrojem ze spodku ramene.
Vzhledem k malé tvrdosti pouzdra se nijak nestačil nedeformovat otvor v plastu.

Drátem o "D" 1 mm jsem provedl chvilkové "zakolíkování" pouzdra vůči skeletu a problémový spoj hravě povolil.
Uvolněné závitové pouzdro roztrhlo nálitek skeletu na 3 místech.
Za použití "LOCTITE 480" jsem zafixoval znovu závitové pouzdro v nálitku skeletu.
Otvor ve svrchní části skeletu vedoucí k závitovému pouzdru jsem vyplnil bílým voskem na opravu bílého laminovaného nábytku.

Kdo průběh opravy neviděl, nebo s ním nebyl seznámen, místo opravy nezaregistruje.
(tedy z venku, zevnitř je vidět zalepené závitové pouzdro. Loctite 480 je totiž černé barvy)
Ale i zde se třeba nabízí lepší řešení ...

Já jsem spokojen, že jsem svůj problém vyřešil tak, že je vše opět funkční a provedené zásahy nejsou viditelné ...

Doufám, že tento návod nebudete nikdy potřebovat :mrgreen:

_________________
F 308 Phantom2;H3-3D;GoPro 4B; iOSD Mini; 7" LCD DVR/HD;


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2015 22:36 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.10.2014
Příspěvky: 95
Bydliště: Havířov
Kouis píše:
Ahoj, rád bych Vás poprosil o menší radu.

Mám DJI Phantom 2 F309 a po několika měsících jsem se rozhodl ještě investovat do FPV setu.

Monitor 5,8GHz (+vysílač) Flysight, iOSDmini. Ještě jsem se rozhodl koupit Plug&Play kabel od DJI na iOSD, abych se vyhnul pájení a lépe to mohl uklidit dovnitř těla.
Ovšem problém nastal když jsem ho zapl... odpálil se vysílač. Předtím jsem ještě vše zkontroloval, anténa byla zapojená taky v pohodě, tak mi vrtá hlavou co se stalo.
Mohl by za to právě ten Plug&Play kabel?

Ahoj, jak to dopadlo, podle čeho jsi to zapojoval? Chystám se stejný stroj vylepšit o FPV a použít kromě iOSD tyto komponenty http://eud.dx.com/product/boscam-rx-lcd ... n2FfWbSn4Y a třeba http://eud.dx.com/product/boscam-ts832- ... n2mSmbSn4Y , nějaký video návod https://www.youtube.com/watch?v=TL8pqtEDuos chtělo by to ale nějaké konkrétnější schéma zapojení, dá se něco sehnat?

_________________
DJI - F309 Phantom 2 H4-3D, GP4 Black


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2015 0:47 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.11.2012
Příspěvky: 20
Bydliště: Náchod
Našel jsem nějaký návod na youtube a podle něj to zapojil. Pro jistotu jsem si to nakreslil. Pajel jsem dohromady iosdmini a vysilac immersion rc 600mw. Funguje to
Jak vložit fotku z tapatalku: /20151225/676c75833931f31fe7426f001f7b041f.jpg[/img]

_________________
Phantom4/FW 02.00.0106/App 4.1.5 build 2025485/RC 1.9.2/Huawei media pad M2 wifi 32/3GB / Xperia XA


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.01.2016 22:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2014
Příspěvky: 515
Kluci s P2 - jaké jsou vaše letové časy do cca 25%baterie po nějakých těch měsících používání - zajímá mne standartní setupy s 2D nebo 3D gimbalem a původními origo bateriemi

_________________
Phantom 4, ipad air2 cellular, tracker RF V16


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.01.2016 22:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.8.2014
Příspěvky: 915
Obrázky: 0
..baterka 18 mesiacov stará, cca 130 cykly, váha koptéry 1400g, letový čas cca 11 - 12 minút (v lete aj 13 min). Ostatné dve baterky neskôr zakúpené (aj reklamované) cca 14-15 minút .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: FPV 5,8 vs ipad ground station
PříspěvekNapsal: ned 06.03.2016 0:46 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: praha
Máte někdo zkušenost s následujícím. Mám Phantom 2 v něm je instalován FPV Boscam 5,8 TSS352 500mw,iosd a mám i TFT monitor,takže komplet FPV přenos.
Ke copteru jsem dostal i toto: http://www.helipal.com/dji-ipad-ground- ... odule.html
Má cenu to instalovat společně,nebo odděleně,nebo se na to uplně vyprdnout a prodat,popř.je to kompatibilní s Litchi?
Díky za info


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.03.2016 14:28 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: praha
Tak už zase otravuji. Poradí mi někdo čím muže být rušení obrazu viz. video? Na živo je to ještě horší než takhle na videu. Nebo je to normální?? Jedná so o ty posunující pruhy přes obraz.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.03.2016 15:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Pruhy jsou viditelné pouze v FPV, že? Na záznamu kamery nic?
Stačí si projít zdejší vlákna týkající se Phantomů 1 a 2, a najdeš tuto problematiku. Je to pravděpodobně problém u P2, který má gimbal již bez systémového konektoru, někdy pomůže odrušovací destička od DJI, dodávaná právě k H3-3D s ".urvadrátem"... :(

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.03.2016 15:36 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: praha
Tu tam mám, zkoušel jsem i dát blíž Gimbalu(ven) i blíž desce(uvnitř) a beze změny. Pomuže nějaké stínění nebo nejde dělat nic? Video je OK pouze FPV ruší.
Pomuže tohle?


Přílohy:
Video-Output-Cable-Connector-Part-56-For-DJI-Innovations-Zenmuse-H3-3D-for-GoPro-1-pc.jpg_220x220.jpg
Video-Output-Cable-Connector-Part-56-For-DJI-Innovations-Zenmuse-H3-3D-for-GoPro-1-pc.jpg_220x220.jpg [ 9.69 KiB | Zobrazeno 2409 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.03.2016 16:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2013
Příspěvky: 667
Bydliště: Brno
Obrázky: 28
ano, stínit pomůže. všechno tak jak to má P2 v poslední verzi - také se tu o tom píše - kabely do sítěk a feritová jadérka

_________________
F306 Phantom 2 s H3-3D, FPV 5,8 GHz 400 mW, 7" monitor diverz., iOSD mini, MarcoPolo, Waterbuoy


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1364 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz