Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 18.02.2015 20:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
DJIvison píše:
Ptám se proto, protože to nevím.


Zkus si to představit a jestli trošku el. rozumíš, tak to pochopíš. Trochu to zjednoduším, tak mě snad odborníci neukamenují. Určitému napětí odpovídá středová poloha kniplu a v této poloze se neotáčí stroj na žádnou stranu. Když snížíš napětí (dáš páčku na jednu stranu), začne se otáčet třeba doprava, když zvýšíš napětí, začne točit doleva. Čím víc snížíš nebo zvýšíš od středu, tím rychleji se stroj otáčí kolem svislé osy. A teď si představ, že bys jen přidal sériový odpor na přívodu, jak jsi psal. Snížilo by se napětí a stroj by se začal otáčet doprava. To ale nechceš. Ty musíš přidat odpor na obě strany, aby napětí ve středové poloze kniplu zůstalo stejné. Akorát, když teď pohneš někam od středu, tak se napětí bude měnit pozvolněji. Příklad: celkové napětí 4V, střed 2V (stroj stojí) v jedné krajní poloze poťáku 4V (stroj točí rychle doleva), v druhé krajní poloze 0V (stroj točí rychle doprava). Po přidání odporů na obě strany: střed stále 2V (stroj stojí), v jedné krajní poloze 3V (točí pomalu doleva), v druhé krajní poloze 1V (točí pomalu doprava). Je to aspoň trochu srozumitelné nebo jsem se do toho úplně zamotal :lol: .

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 18.02.2015 20:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.7.2014
Příspěvky: 520
Bydliště: Moravský Krumlov
Obrázky: 3
Ovšem odpor kniplu(konkrétně P2V) se mění od středové polohy cca 2.5 kOhm(měřeno středový vodič vůči krajovým) na obě strany +cca100 Ohm a -cca100 Ohm(tzn pohnu-li vlevo změní se hodnota stejně jako vpravo ale opačným směrem), prostě o co se změní na jedné straně hodnota do plusu o to klesne na straně druhé do mínusu. Proto jsem si myslel, že stačí odpor v přívodě. Aspoň takto jsem to naměřil, když jsem upgradoval soft ovladače.

_________________
MJX F45, Walkera Tali H500, DJI P3A


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2016 1:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.12.2016
Příspěvky: 1
Dobrý den.
Mohu se zeptat na konečné řešení volby potenciometru pro Gimbal?
Milan


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz