Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Externí aplikace pro DJI Phantomy 3/4
PříspěvekNapsal: ned 07.08.2016 17:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.1.2016
Příspěvky: 38
Bydliště: České Budějovice
Ahoj,
už od začátku co mám Phantoma 4 se sháním po pořádných aplikací pro automatické létání. Ted myslím konkrétně pro fotogrametrii.
Prostě sháním aplikaci, která umí podrobněji naplánovat let Phantoma. DJI Go, Litchi nesplnují mé požadavky, je tam příliš málo možností nastavení.
Pro fotogrametrii jsem zkoušel DroneDeploy, jenže v ČR se tam nedá víc zazoomovat mapa, takže si těžko můžu vybrat plochu kde chci aby P4 letěl.
Shrnu to obecně co bych potřeboval: označení plochy/území pro automatický let, samozřejmě s možnostmi výška/rychlost/směr/hustota atd. ty základní věci. Pak samozřejmě kvůli fotogrametrii, v jakých intervalech, aby P4 fotil, případně v jakém náklonu apod. A hlavně co aplikace DroneDeploy nesplnuje, zoomování na mapě v podrobném měřítku i v ČR.
Cena aplikace je mi víceméně jedno, hlavně aby byla kvalitní a odladěná.

Dále bych se rád zeptal, jestli někdo nezná aplikaci, která by umožnila nastavení vertikální i horizontální rychlosti(každou samostatně), automatické naklopení kamery na gimbalu v určené rychlosti a čase. A samozřejmě trasu letu, což ale umí většina základních. Tyto možnosti nastavení bych rád využil pro pořizování timelapse videí z P4 v mnohem lepším podání, než jen statický let. Zkoušel jsem takto létat manuálně, ale to prostě není ono.

Díky za jakékoliv tipy. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 10.10.2016 13:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2012
Příspěvky: 955
Bydliště: Holešov
Obrázky: 5
Ahoj,
reaguju už dost pozdě, ale o tyto aplikace jsem se začal zajímat až nedávno. Zkoušel jsem snad všechny přístupné programy pro Android na automatický sběr dat pro fotogrammetrii a nejlepší se mi zdály Altizure a Pix4D Capture. Altizure má dobré mapové podklady pro ČR, ale bohužel dost často selhává přenos dat z tabletu do řídící jednotky koptery (nahrání sousední mřížky). Momentálně používám Pix4D Capture i přesto, že má horší mapové podklady. Funguje ale stoprocentně a s výsledky jsem v rámci možností spokojený.

Ještě bych se tady rád zeptal na jeden problém s aplikací Litchi, kterou používám většinou pro focení 360°panoramat. Včera jsem chtěl fotit zámeček v obci Přilepy u Holešova. V pohodě jsem vystartoval, pověsil P4 do vhodného místa, nastavil v Litchi funkci na focení panoramat a po stlačení tlačítka Start, jsem dostal jen hlášku o tom, že data nemohly být nahrány, protože se nacházím v NFZ. Je pravda že v blízkosti je bývalé letiště Holešov, vzdálené asi 2,5 km vzdušnou čarou. Toto letiště bylo však v roce 2009 zrušeno a nevidím jej ani v mapě NFZ od DJI. S Litchi jsem však mohl na tomto místě jinak normálně létat, pouze přenost dat pro automatický sběr snímků nefungoval a skončil zmíněnou hláškou. S aplikací Pix4D Capture jsem zde neměl žádný problém.
Má někdo z vás prosím na to nějaké vysvětlení? Buď jsem něco špatně pochopil, nebo má DJI ve svém označování NFZ dost hokej.

_________________
Phantom 4 + Nvidia Shield K1
http://www.youtube.com/user/zskalfpv


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.10.2016 21:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.1.2016
Příspěvky: 38
Bydliště: České Budějovice
Ahoj, díky za odpověď. Obě aplikace jsem si ted zkusil nainstalovat a Pix4D Capture se zdá víc inuitivní na ovládání. Během týdne je zkusím (snad bude hezké počasí).
Jinak s NFZ zkušenosti nemám, takže s tim ti bohužel neporadím ;-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz