Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 271 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DJI Inspire 1
PříspěvekNapsal: pát 11.09.2015 9:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2009
Příspěvky: 294
Bydliště: Senec, SK
Tu to mas na komplet:

http://store.dji.com/product/inspire-1-pro

krasnych 5000 eur. Alebo samostatne ak uz mas Inspire 1:

http://store.dji.com/product/zenmuse-x5

_________________
Goblin 700, Protos 500, Strider 250 FPV Racer, Futaba T14SG
www.rcklubsenec.sk


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Inspire 1
PříspěvekNapsal: pát 11.09.2015 9:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
no ta částka je na první pohled tučná, ale ve finále mi nepřijde nějak přestřelená na to, co by tohle mělo umět. To zda se pro to člověk rozhoupne, to je jiná věc a určitě to neběžím koupit zítra, ale tohle je určitě směr, který by pro mě měl smysl.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Inspire 1
PříspěvekNapsal: pát 11.09.2015 9:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Myslím, že s tímto se I1 asi posouvá z "Prosumer" do "Pro" použití, moc se mě to líbí. DJI se nějak pochlapilo, i nový firmware pro I1/P3 konečně oba stroje proti potencionální konkurenci opět posunul dále...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Inspire 1
PříspěvekNapsal: pát 11.09.2015 14:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.9.2011
Příspěvky: 241
Inspire se mi vždycky líbil, ale přišel mi drahý, resp. mi vzhledem ke kvalitě kamery nepřišel rozdíl mezi Phantomem 2 Vision+ a Inspire adekvátní i když jsem respektoval, že ve spoustě věcí je Inspire dál. Pak přišel Phantom 3 a můj pocit ještě zesílil, je to ale povrchní pohled.

Ale tohle ho fotograficky posouvá o kus dál, snímač 4/3 je už pořádný macek. Otázkou je, co zbytek kamery, např. ISO 25600 mi nic neříká, pokud nevím, kdy začíná být šum nepříjemný atd. Taky jsem zatím nezkoumal nabídku a ceny objektivů. Ale papírově je to hodně dobré...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Inspire 1
PříspěvekNapsal: pát 11.09.2015 14:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
IvanGS píše:
Inspire se mi vždycky líbil, ale přišel mi drahý, resp. mi vzhledem ke kvalitě kamery nepřišel rozdíl mezi Phantomem 2 Vision+ a Inspire adekvátní i když jsem respektoval, že ve spoustě věcí je Inspire dál. Pak přišel Phantom 3 a můj pocit ještě zesílil, je to ale povrchní pohled.
Ale tohle ho fotograficky posouvá o kus dál, snímač 4/3 je už pořádný macek. Otázkou je, co zbytek kamery, např. ISO 25600 mi nic neříká, pokud nevím, kdy začíná být šum nepříjemný atd. Taky jsem zatím nezkoumal nabídku a ceny objektivů. Ale papírově je to hodně dobré
...
No Inspire je drahý, pokud se na to díváš absolutně, nicméně v relativním srovnání až tak drahý zase není, a spoustu věcí, které uděláš s ním s P3 neuděláš, zejména pokud budeš létat ve 2 a využiješ panorámování kamery. Pro naše "consumer" amatérské použití to asi moc není, zejména pro tu svou velikost a cenu, ale zase když se to porovná s dosavadními "cinema" obludami s hexy či okto uspořádáním, tak je to velmi použitelné třeba i při cestování. Já na to stále myslím, ale řešit to budu až počátkem roku, na další cestu v zimě jedu tentokráte bez Ptaaka :( .

Ta extrémně vysoká citlivost je trend viděný např. u stávajících DSLR, šum je již velmi dobře zvládnut, a taková citlivost je výborně použitelná pro noční záběry (pokud to někde člověk využije, přes zákazy v mnoha zemích).

K té nové kameře (kamerám) je i další příslušenství, koukni na DJI web, vypadá to fakt zajímavě. Teď nedávno jsem četl nějaký článek (na zahraničním webu), kde se poměrně kacířsky vyjádřili k tomu, že novým firmwarem pro I1/P3, DJI zazdilo DR Solo s obdobnými funkcemi, a to si celkem myslím, že to DJI nemá ještě v žádném případě dotažené (waypointy nejdou plánovat ze země, nastavení POI je také dost krkolomné)... Ale pro nerozhodnuté (a je nás nyní již dost!), kteří si své základy odlétali a odfilmovali na P1/P2kách bude další rozhodování asi opět o něco jednodušší.

A to DJI dnes rovněž "odhalil" nový LightBridge 2, s běžným dosahem 1.2 míle. Už jsem to zmiňoval i v L.B. vlákně. Má hodně zajímavé vybavení.

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Naposledy upravil gardenroute dne pát 11.09.2015 15:02, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Inspire 1
PříspěvekNapsal: pát 11.09.2015 14:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Ještě jedna zajímavá věc, předvčírem jsem koukal na Y.T. na live přenos z poletování jednoho Inspire 1, na kterém @ThatHPI GUY (což je známý britský popularizátor Phantomů a Inspire, a nejen) živě demonstroval funkce nového firmware pro I1/P3. To bylo velmi zajímavé, a je to dle mého velká "fičúra" pro budoucnost. YouTube to má velmi dobře zvládnuté, k tomu je L.B. jak předurčen.. S dobrou upload NET konektivitou si takový live přenos může udělat každý...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Inspire 1
PříspěvekNapsal: pát 11.09.2015 15:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.9.2011
Příspěvky: 241
Já s Tebou Petře souhlasím a možná jsem se nepřesně vyjádřil. Inspire mi přišel drahý dříve - pro amatéry drahý, pro profesionály, co potřebují ve vzduchu kvalitní foťák/kameru, také ne úplně vhodný. Ale tahle verze mi přijde ideální, i když bych asi počítal i s náklady na havarijní pojištění. A k ISO - mám 2 kvalitní foťáky, profikompakt Sony X100III a zrcadlovku Sony A77II. Nic profi ale ani lowendy. První se dá použít do ISO 3200 a druhý, u náročnějších fotek, tak do ISO 2000. Na noční snímky je ideální stativ a dlouhý čas, což u koptéry nehrozí. A samozřejmě hodně kvalitní a světelný objektiv. Ale určitě budou noční snímky použitelnější než u Phantoma. Teď jsem se vrátil z Balkánu (Albánie, Makedonie a státy bývalé Jugoslávie). V Mostaru poletoval v noci kolem starého mostu Phantom a já mu záviděl, bohužel jsem byl na motorce, cesta trvala 2 týdny, zčásti offroad a Phantoma jsem brát nechtěl. Točil jsem s GoPro a noční záběry byly samý šum, takže jsem závidět přestal. Nový Inspire by to asi dal, most byl slušně osvětlený.
Budu o Inspire uvažovat (a šetřit), i když nejsem profesionál, ale koneckonců žijeme jen jednou. Za Phantoma, který se mi v kufru vejde na motorku, to ale měnit nechci, mobilita je užitečná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Inspire 1
PříspěvekNapsal: pát 11.09.2015 17:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 15.6.2015
Příspěvky: 67
Václav Procházka píše:
Toto je posun, to se mi líbí :-) hlavně možnost použití špičkových objektivů.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


tak to je supr,sice kamera na Inspire není špatná,ale tato je někde jinde..jasná volba....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Inspire 1
PříspěvekNapsal: pát 11.09.2015 19:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.9.2011
Příspěvky: 241
Když už mne začal Inspire až nezdravě dráždit, mohu se zeptat majitelů na dlouhodobější zkušenosti s kvalitou, spolehlivostí, poruchovostí, odolností, úlety, výkony a dalšími vlastnostmi, chybami SW, prostě jak jste celkově spokojeni? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Inspire 1
PříspěvekNapsal: pát 11.09.2015 20:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 15.6.2015
Příspěvky: 67
IvanGS píše:
Když už mne začal Inspire až nezdravě dráždit, mohu se zeptat majitelů na dlouhodobější zkušenosti s kvalitou, spolehlivostí, pporuchovostí, odolností, úlety, výkony a dalšími vlastnostmi, chybami SW, prostě jak jste celkově spokojeni? Děkuji.


když to jde, počasí a časově tak létám zhruba hodinu každý den jen přistávám na výměnu akumulátoru a časově to vychází i na tablet a vysílač a nebyl nikdy žádný problém.Ze začátku jsem létal kratší vzdálenosti,ale už jí pouštím na delší lety do 2km a také bez problémů. Vyzkoušel jsem všechny funkce,chodí to bez problémů nejvíc mi trnulo když jsem čekal na aut. návrat při nízkém napětí,ale supr vše bez problémů. Jsem naprosto spokojen....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Inspire 1
PříspěvekNapsal: pát 11.09.2015 20:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.9.2011
Příspěvky: 241
qx2 - díky, to je povzbudivé. Jak máš Inspire dlouho? Hodina denně, to už máš dost nalétáno... Jak drží baterky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Inspire 1
PříspěvekNapsal: pát 11.09.2015 21:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 15.6.2015
Příspěvky: 67
IvanGS píše:
qx2 - díky, to je povzbudivé. Jak máš Inspire dlouho? Hodina denně, to už máš dost nalétáno... Jak drží baterky?


Mám jí přes dva měsíce,baterka při mém stylu létání vydrží tak 15min tak jsem si pořídil čtyři kousky. S Inspire je takové pohodové létání vítr tak do 14m/s,když hodně funí tak si vezmu osmistovku Walkeru..jinak taky supr...tam ani 20m/s nevadí.Tímto si nahrazuji aktivní létání,chci kvalitní obraz a dostat se zase do reality což mi Inspire přes Headplay HD umožní. Jedním slovem.. spokojenost..nevím co ostatní majitelé,ale za mne ano.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Inspire 1
PříspěvekNapsal: pát 18.09.2015 9:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.8.2014
Příspěvky: 915
Obrázky: 0
Václav Procházka píše:
Toto je posun, to se mi líbí :-) hlavně možnost použití špičkových objektivů.


Iná liga.. aj cenová :)

http://xtreme.sk/DJI-PHANTOM/inspire/dj ... -camera-4k
http://xtreme.sk/DJI-PHANTOM/dji-zenmus ... -camera-4k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Inspire 1
PříspěvekNapsal: stř 30.09.2015 10:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.9.2013
Příspěvky: 704
Obrázky: 2
DominikVF píše:



Vysoká cena :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Inspire 1
PříspěvekNapsal: úte 10.11.2015 20:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2014
Příspěvky: 218
Obrázky: 18
Dá se kamera použít samostatně ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 271 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz