Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DJI Phantom 2 vs DJI F550
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 22:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.4.2014
Příspěvky: 22
Dobrý deň prajem,
Rozhodujem sa medzi kúpou Phantoma 2 alebo F550 ... Čítal som rôzne fóra, rôzne príspevky, boli v nich rôzne názory tak som sa rozhodol založiť tému ...
Už dávnejšie som si zriadil Phantoma 2 chvíľu som s nim lietal ale nakoniec odchádzal brat na dlhú dobu po svete, tak som mu ho predal a budem si kupovať po pauze copteru..

Tu je otázka, že natrafil som aj na F550 a zaujímalo ma čo to je za stroj... Som v podstate začiatočník, takže keď sa pozriem na to svojim pohľadom tak Hexacoptera by mala byť stabilnejšia, zase u Phantoma 2ky je doba letu dlhšia, jeden povie že to kúpiť druhý to ...
Určite plánujem k svojej coptere FPV, stabilizátor (neviem či u F550ky je tiež možné dať Zenmuse H3-3D)
Proste zhrnúť čo by bolo lepšie ... Čo má aké výhody nevýhody.

(A ešte ma zaujímalo aký Flight Controll je z ponúkaných najlepší - A2, Wookong M, Naza-M 2, Naza-M Lite )
Ďakujem ! :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 2 vs DJI F550
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 22:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.11.2012
Příspěvky: 969
Bydliště: Vizovice
Obrázky: 70
F550 motory ve standardním setu takřka totožné s Phantomem 2 stabilita stejná, jen má větší šanci že když odejde motor nebo regl tak ti to nespadne jako hruška ze stromu..
Na F550 jde dát samozdžejmě Zenmuse jak H3-2D tak H3-3D (u něj je potřeba montážní kit)

Tak Flight kontroler je nejlepší A2 pak Wookong po něm následuje Naza-M V2 a nejjednodušší je Lite, já bych použil NAza-M V2 u F550, pokud bych měl na A2 tak bych rovnou koupil minimálně set S800 EVO (aspoň neorigo kopii z RCTimeru) :-D na F550 je to zbytečné si osobně myslím..

Ale nejlevnější set je na začátek Phantom 2 + H3-3D gimbal a pozdeji dát tuning motory T-motors.. za málo peněz hodně muziky :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 2 vs DJI F550
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 22:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.4.2014
Příspěvky: 22
Ďakujem :) Čiže v podstate je lepšia voľba Phantom 2 hej ? ... Nieje v ničom lepší F550 ? Pri Phantomovi je aký Flight Controller ?

A spýtam sa ešte pri tom Flight Controlleri... V praxi aký rozdiel človek uvidí medzi napríklad medzi Wookongom-M a A2 ?

:reff// ešte ma zaujíma ked si spomenul T-Motors tam je aký rozdiel oproti originálom ?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 2 vs DJI F550
PříspěvekNapsal: pon 22.09.2014 5:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.11.2012
Příspěvky: 969
Bydliště: Vizovice
Obrázky: 70
T-motors jsou kvalitně zpracované takřka bez vibrací.. Je to ta lepší čína :-)
V Phantomovi 2 je Naza-M V2

A2 má funce navíc oproti Wookong jinak víc info http://www.dji.com/product/a2 http://www.dji.com/product/wookong-m

F550 má prostě o dva motory víc tak mužeš být o něco klidnější že když ti jeden selže že máš větší šanci že to nerozflákáš ale pokud chceš vozit jen Gopro šel bych do Phantoma :-) ještě sem nečetl že by někomu selhal motor nebo regl a padl by a pokud se chceš vyvarovat vibrací a buceš chtít motory s delší životností jdi do T-motors


Víc info o Phantomech : viewforum.php?f=138


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 2 vs DJI F550
PříspěvekNapsal: pon 22.09.2014 9:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Potvrzuji:
- T-motors vyborne, uz 1.5 roku provozuju na Phantomovi Antigravity! motory, hodne se letovy projev vylepsil, tyto motory umi lepe vyuzit potencialu vrtuli 9443 (prip. 9450) s prodlouzenim letoveho casu, jsou tissi a klidnejsi bez vibraci, pravdepodobne vyrazne kvalitnejsi, ale i drazsi
- celkove ke srovnani P2 a F550 bude velmi dulezite na co to vlastne budes potrebovat, napr. pro me byl hlavni faktor snadného cestovani, v tom je Phantom vyrazne lepsi s jeho kompaktnosti a skladnosti, i letovy cas je obvykle lepsi se srovnatelnými bateriemi a AUW
- "velky" Flamewheel je hexa, NAZA a vyse ma jiz podporu vypadku 1 motoru, takze skutecne je vyssi sance to dostat dolu, ale jak pise Ananas, ta pravdepodobnost ztraty motoru ci reglu je statisticky tak nizka, ze je treba zvážit vyhodu takove hexy, jako Flamewheel, pokud by Te zajímala hexa z principu a mely by byt kompaktni, zvaz jit do Walkera TALI H500, je to hodne podobna kompaktni koncepce jako Phantom, ale s jinym controlerem, který umi POI a ma to FPV integrovane s telemetrii
- pokud by jsi chtěl hexu na nejake profi filmovani, stejne by jsi musel jiz vyse, tj. 900 nebo 1000 (800 se prestala delat), nebo něco podobného ci nejaky klon
- a samozrejme ti postaci NAZA M2, u Flamewheelu 550 rozhodne, A2 by ti prinesla navíc mj. sice dobre letani kolem POI, ale za cenu mnohem vetsi investice

Ale Ty jsi preci P2 jiz mel, takze by jsi mel znat jeji benefity, nemylim se ?

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 2 vs DJI F550
PříspěvekNapsal: pon 22.09.2014 12:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.4.2014
Příspěvky: 22
Mal som P2 asi tak 3 týždne a z toho som lietal asi tak cca 5x ... Takže som sa akurát zoznámil s tými základnými vecami (Bratovi sa to zapáčilo) je fotograf/kameraman a išiel na dlho preč (po svete) tak som mu to predal ...
S Phantom 2 som bol viac menej spokojný - ako začiatočník keď som s tým lietal pár krát nemôžem ale usúdiť či to bolo perfektné alebo nie - lebo nemal som zatiaľ skúsenosť nič iné testovať...

Preto sa chcem ešte informovať čo mi poradíš (od teba si beriem naozaj slová k srdcu) a určite nechcem ako začiatočník ísť hneď do S900 / S1000 aj keď sú financie, ale polietam s niečim takýmto aspoň rok a potom prejdem na niečo väčšie ... Moje využitie coptery je také, že otec má firmu ktorá sa zaoberá organizáciou festivalov, firemných akcii, rôzne Open Air party - takže primárne budem natáčať priebeh akcie (samozrejme povolenia atď už som si zisťoval) takže beriem do úvahy aj nejaký vietor, rád by som využíval napríklad (neviem ako sa to presne volá) že človek si naplánuje trasu coptery (pred akciou, festivalom) a napríklad cez deň, navečer, v noci už ju len zdvihnem a obehá naplánovanú trasu ...
Popri tom samozrejme si nejaké videá aj ja ponatáčam, ale toto je primárny účel...
Ako som písal určite budem brať FPV, (zrejme aj okuliare) IOSD, stabilzátor (pre Gopro Hero 3+ black) a teraz sa mi jedná, čo pre mňa môže byť najlepšie v podobnej cene ... Teda radšej si priplatím 100-200-300 eur (cca 6000-9000 kč) a viem že už mám to čo chcem ...
Takže preto sa mi jedná či Phantom 2 alebo ísť do nejakej Hexa ako je tá F550 prípadne aká mi bola iná navrhnutá, len zvážiť všetky + a - ...

Napríklad čo sa týka skladnosti vôbec mi nevadí či to má 50 cm alebo 1 meter ... Chcem len aby to bolo čo najlepšie v cca cene okolo phantoma 2ky
Alebo vôbec by som sa nepozeral či môže odísť jeden motor ... Ako bolo spomínané - to je tak mizivé percento že toto by som nebral vôbec do úvahy... Do úvahy by som bral všeobecné vlastnosti ako napr. stabilita, vibrácia, dolet, výdrž lietana, teda celkovo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 2 vs DJI F550
PříspěvekNapsal: pon 22.09.2014 17:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Takové akce se samozřejmě dělat dají (na rozdíl některých zdejších jiných názorů), je vedle všech povolení a licencí (neznám situaci na Slovensku) potřeba dodržovat všechna bezpečnostní a letová opatření, od toho takové stroje i existují, a třeba na olympiádě v Soči byla dobře vidět jejich využitelnost, i v poměrné blízkosti diváků. Ale je to ošemetné :? ...
Nicméně pro tak kvalitní profi záběry a hlavně redundanci pohonu je opravdu lepší nějaký větší stroj, hexa či okto (s tolerancí ztráty motoru), a v konfiguraci pro kvalitní video je to cenově zcela jinde, než třeba P2.

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 2 vs DJI F550
PříspěvekNapsal: pon 22.09.2014 19:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.4.2014
Příspěvky: 22
Tak keby to zoberieme cenovo, koľko by to asi vyšlo ? Keby neberieme do uvahy už fpv, stabilizator že sa bavíme čisto o coptere s ovladačom bateriou (aby coptera sama o sebe lietala) a aké sú možnosti, či ísť teda do F550 alebo niečo iné. (aj keď DJI mi viac prirástlo k srdcu)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 2 vs DJI F550
PříspěvekNapsal: úte 23.09.2014 11:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Fansox píše:
Tak keby to zoberieme cenovo, koľko by to asi vyšlo ? Keby neberieme do uvahy už fpv, stabilizator že sa bavíme čisto o coptere s ovladačom bateriou (aby coptera sama o sebe lietala) a aké sú možnosti, či ísť teda do F550 alebo niečo iné. (aj keď DJI mi viac prirástlo k srdcu)
Koukni se třeba na web Telinku, najdes tam ceny

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 2 vs DJI F550
PříspěvekNapsal: úte 23.09.2014 11:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.4.2014
Příspěvky: 22
A je napríklad blbosť si kúpiť S900 pokiaľ by som chcel dať naň Zenmuse H3-3D a časom ( o rok napríklad ) dať nejaký stabilizátor na zrkadlovku ?

A čo sa týka vlastností ako dĺžka letu, rýchlosť letu a všetky funkcie ako home return, atď to má ?
Dá sa to nazvať že to je vlastne Phantom 2 akurát má 6 motorov ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 2 vs DJI F550
PříspěvekNapsal: úte 23.09.2014 14:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Fansox píše:
A je napríklad blbosť si kúpiť S900 pokiaľ by som chcel dať naň Zenmuse H3-3D a časom ( o rok napríklad ) dať nejaký stabilizátor na zrkadlovku ? A čo sa týka vlastností ako dĺžka letu, rýchlosť letu a všetky funkcie ako home return, atď to má ? Dá sa to nazvať že to je vlastne Phantom 2 akurát má 6 motorov ?
S900 je urcite jiz pomerne velky stroj, který je cilen pro velky Zenmuse, ale jiste na nej i H3-3D pujde instalovat...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 2 vs DJI F550
PříspěvekNapsal: stř 24.09.2014 16:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.4.2014
Příspěvky: 22
Pozerám, čítam fóra, dokonca verejne chcem poďakovať gardenovi za jeho čas aj v SZ - Chcem sa spýtať, dá sa považovať všeobecne že F550 je vyšia rada ako Phantom 2 ? ... Stále som vážkach čo sa týka toho, že či pri F550 uvidím aj nejaký viditelný rozdiel (napríklad väčšia stabilita pri vetre, teda všeobecne lepšie filmové zábery) ako som písal môj primárny ciel je urobiť čo najlepšie video bez ohladu na velkosť coptery, hluk atď...
Riadiacu jednotku zoberiem asi Nazu V2, podľa mna bude stačiť, akurát ešte sa rozhodnúť medzi copterami... Či naozaj je tam rozdiel ktorý stojí za to do-ivestovať a mať hexu f550.

:/reff tento kit ? : http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=75232 Ono to v podstate nevyjde o vela viac ako phantom, preto ma to zaujalo. A aspon v mojom pripade ked si kupujem nieco v takejto cene, a mam to na 2-3 roky tak by som doplatil pár tisíc kč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 2 vs DJI F550
PříspěvekNapsal: sob 07.03.2015 16:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.12.2014
Příspěvky: 14
Bydliště: Jaroměř (kousek)
Zdravim, taky se rozhoduji mezi Phantomem 2 a F550, mám doma vysílač MX-16, tak se mě nechce tahat další vysílač, tak se zatím přikláním k té F550.

_________________
MiniProtos, Futaba 8J, Phoenix 5, DJI Phantom 2 Vision+ F320


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 2 vs DJI F550
PříspěvekNapsal: sob 07.03.2015 17:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
lison píše:
Zdravim, taky se rozhoduji mezi Phantomem 2 a F550, mám doma vysílač MX-16, tak se mě nechce tahat další vysílač, tak se zatím přikláním k té F550.
Zásadní rozdíl je v tom, že Flamewheel je hexa, se vším z toho plynoucího, tzn. redundance při výpadku 1 motoru (NAZA to celkem zvládá), ale naopak zase (statisticky) vyšší pravděpodobnost nějakého výpadku motoru, u hexy a výše samozřejmě vyšší :wink: ...
Teoreticky je větší a těžší hexa stabilnější a odolnější vůči poryvu větru, to ale je dnes úspěšně eliminováno kvalitními 3-osými BL gimbaly i na menších strojích jako je právě Phantom.

Vůbec takový stroj asi bude spíše určen pro filmování/fotografovaní, tady je hexa vhodnější platformu pro větší kameru, než je např. GoPro. Na DSLR to ale moc asi stejně nebude (to spíše větší rámy jako je 800/1000 apod)... Phantom je zase skladnější, kompaktní, a více odolnější a vyzkoušená platforma, velmi vhodná pro cestování a transporty, osobně ověřeno :D

Dnes je klasický P2 ale již dost uzavřená platforma, ale i tak je stále dost rozšiřitelný, Flamewheel je samozřejmě otevřený koncept se vším všudy (např. klasické LiPo baterie), není to dost možné takto srovnávat.

Asi to bude hodně o Tvých záměrech a cílech, které jsi ale neuvedl. To, aby jsi se rozhodoval kvůli tomu, zda již máš nějakou Tx doma asi není správně, i Phantoma (2.4GHz) můžeš přímo spárovat s jinou Tx, příp. si instalovat i úplně jiný RC přijímač...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom 2 vs DJI F550
PříspěvekNapsal: stř 11.03.2015 23:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.12.2014
Příspěvky: 14
Bydliště: Jaroměř (kousek)
Tak jsem o tom přemýšlel, pročítal a ptal jsem se všude možně a vyšlo pro mě nejlíp řešení koupě DJI F320 Phantoma 2 Vision + a kamery sj4000 wi-fi.
Jelikož jsem původně chtěl kombinaci Phantoma s FPV a kamerou která jde používat i samostatně, tak F320 má sledování záznamu pomocí smartphonu a sj4000 budu mít na ostatní natáčení.
Hlavní využití pro mě bude na záznamy z různých akcí (hasiči,sportovci + další sezónní akce) a občas na dovolenou.
Nebo koukám i po Yuneec Q500 Typhoon, ale moc porovnani s Phantomem, jsem nenašel.
Jaký model vychází lépe?

_________________
MiniProtos, Futaba 8J, Phoenix 5, DJI Phantom 2 Vision+ F320


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz