Switch to full style
Fórum pro všechny DJI Phantomy.
Odeslat odpověď

DJI phantom - rozdiely

pon 01.09.2014 8:55

Ahojte.
Ake su rozdiely medzi Phantom F300, Phantom v1.1.1 , phantom 2??
Hlavne ma zaujima info o phantom v 1.1.1. Čo sa týka motorov, vrtulí a pod.... Nejak sa mi nedarí k tomu dopátrať.

Rozmýšľam nad copterou na fpv a phantom v1.1.1 mám v ponuke za slušnú cenu. 1000 Eur za phantom 2 vision je momentalne mimo mojho rozpoctu a asi aj dlho bude :-)

Tak by ma zaujimali rozdiely medzi tymi verziami, a ci ma phantom 2 vision iné motory a vrtule. Prípadne kebych dal do tej v1.1.1 nejakú väčšiu baterku (3300mAh 3S mám doma) alebo kúpil až 5000mAh 3S ako je v 2 vision.

ďakujem za info a rady.

Re: DJI phantom - rozdiely

pon 01.09.2014 9:30

celadnik píše:Ahojte....Ake su rozdiely medzi Phantom F300, Phantom v1.1.1 , phantom 2??
Hlavne ma zaujima info o phantom v 1.1.1. Čo sa týka motorov, vrtulí a pod.... Nejak sa mi nedarí k tomu dopátrať.
Rozmýšľam nad copterou na fpv a phantom v1.1.1 mám v ponuke za slušnú cenu. 1000 Eur za phantom 2 vision je momentalne mimo mojho rozpoctu a asi aj dlho bude :-)
Tak by ma zaujimali rozdiely medzi tymi verziami, a ci ma phantom 2 vision iné motory a vrtule. Prípadne kebych dal do tej v1.1.1 nejakú väčšiu baterku (3300mAh 3S mám doma) alebo kúpil až 5000mAh 3S ako je v 2 vision.
ďakujem za info a rady.
Veškeré podrobné specifikace jsou na DJI.COM.
Stručně jen v heslech:
- P2 se od P1 liší jen chytrou baterií, modifikovanou NAZA jednotkou (pro chytrou baterii), a modifikovanou základní deskou
- P1 měly řadu verzí, kdy se měnil RC Rx (nakonec diverzitní), a časem se objevily samoutahovací vrtule
- motory jsou v podstatě stejné, u P2 novější verze, analogická s řadou E300, u obou se dají měnit např. za Antigravity a jiné
- vrtule, pův. P1 8" a P2 9", ale dnes asi každý lítá s 9" i na P1, nejobvyklejší design DJI 9443
- baterka pro P1 je 2200/3s, já mám otestovánu novou Dinogy 2800, která se vejde bez uprav
- phantom v1.1.1 jistě dobrá volba

Re: DJI phantom - rozdiely

pon 01.09.2014 9:34

gardenroute, vlastníš toho phantom-a v 1.1.1?? Aka je vydrz na baterku? A s prípadnou kamerou (mobius, sj4000 a pod.) a s fpv? Rozmyslam nad nim prave kvoli fpv, mam betu 1400, ale ta musi byt stale v pohybe, toto ma trochu lepsie vyuzitie tym, ze to aj ustoji na mieste. A podla info v1.1.1 ma 2.4 Ghz rx/tx, co mi vyhovuje, lebo fpv mam 5.8 Ghz.

Re: DJI phantom - rozdiely

pon 01.09.2014 15:45

celadnik píše:gardenroute, vlastníš toho phantom-a v 1.1.1?? Aka je vydrz na baterku? A s prípadnou kamerou (mobius, sj4000 a pod.) a s fpv? Rozmyslam nad nim prave kvoli fpv, mam betu 1400, ale ta musi byt stale v pohybe, toto ma trochu lepsie vyuzitie tym, ze to aj ustoji na mieste. A podla info v1.1.1 ma 2.4 Ghz rx/tx, co mi vyhovuje, lebo fpv mam 5.8 Ghz.
Mám to i v podpise, jám mám "The Original", tzn. P1 1.0 (loňský březen tuším), ale modifikovaný (jiné motory, jiné vrtule, jiný podvozek, FPV, gimbal, locator atd..).
Hodně jsem o tom psal v P1 vláknech (první část je již locknutá, ale číst se dá), něco málo je i v mé zdejším blogu.

Výdrž baterie - nedávno jsem v P1 vlákně (tom živém) psal o mém testu baterek Dinogy 2800 mAh, se kterými létam kolem 10 minut s AUW 1250 gramů (gimbal Zenmuse H3-2D, iOSD Mk II, GoPro, MarcoPolo, karbonový podvozek). Se standardní baterií 2200 mAh (DJI) a stejnou hmotností můj P1 létá kolem 7.5 minut. A to s vrtulemi 9443, s 8" originály kolem 6 minut (stejná AUW). Ty vrtule dělají hodně, někdo to má ale s nimi méně stabilní (s normálními setovými motory).

Všechny "pravé" Phantomy mají RC 2.4GHz, tzn. FPV na nich je 5.8GHz, je to v podstatě normální quad s NAZou. Tím nemyslím jeho "levobočka", tj. vedlejší modelovou řadu Vision s 5.8GHz RC... To je ale něco jiného, orientované už hodně spotřebně, pro smartphone a tablety...
Pokud by to mělo dále být o P1 či P2, nech to přenést moderátory nebo adminem do příslušného technického vlákna o P1 či P2, ať to zde nějde do nějaké slepé ulice, kterou nikdo neregistruje.

Re: DJI phantom - rozdiely

pon 01.09.2014 15:53

Ide mi o to,ci sa mi oplati ist do phantoma v1.1.1. alebo nie. Ak by som s nim chcel aj osd treba na to nieco specificke, k naze? Smer navratu domv a pod? Ty by si ho odporucal? A ako je s to s baterkou-stav. Je nejaky prenos z coptery na tx, kde vidim aky je stav baterky ? Ak som dalej od startu a nemam prhlad na svetielka na coptere, aby som vedel ci uz ist pristavat?

Re: DJI phantom - rozdiely

pon 01.09.2014 16:43

celadnik píše:Ide mi o to,ci sa mi oplati ist do phantoma v1.1.1. alebo nie. Ak by som s nim chcel aj osd treba na to nieco specificke, k naze? Smer navratu domv a pod? Ty by si ho odporucal? A ako je s to s baterkou-stav. Je nejaky prenos z coptery na tx, kde vidim aky je stav baterky ? Ak som dalej od startu a nemam prhlad na svetielka na coptere, aby som vedel ci uz ist pristavat?
Urcite by jsi si mel nastudovat zakladni věci, všechny Phantomy mají NAZA jednotku a z toho vyplyvajici letove režimy, a podporu ruznych spec. rezimu jako je IOC a RTH (navrat domu).
V tom se Phantomy nelisi, vzdyt ten nejstarsi se zacal prodávat na zacatku lonskeho roku, a všechny jsou u nas ještě v zaruce :)
Stav baterie vidíš na LED na Phantomovi, prip. v FPV OSD, pokud je nejakym vybaven, nejčastěji iOSD od DJI, primo kompatibilnim s jakymkoliv Phantomem.

Phantom který ?

ned 18.01.2015 11:46

Ahoj omlouvám se ale chci koupit Dji Phantom. Jsem úplný začátečník, ale chci si koupit pořádnou mašinu. Vlastním kameru GOPRo hero 3. Můžete mi někdo napsat co vše je potřeba. Jde mi o to, aby se stroj vrátil zpět na místo, vše jsme vidět na mobilu, kvalitní dosah, gimbal, a pokud by bylo možné naplánovat trasu letu tak by to bylo super. Děkuji a moc nenadávejte na tak amatérský příspěvek :D

Re: Phantom který ?

ned 18.01.2015 11:55

sr5 píše:Ahoj omlouvám se ale chci koupit Dji Phantom. Jsem úplný začátečník, ale chci si koupit pořádnou mašinu. Vlastním kameru GOPRo hero 3. Můžete mi někdo napsat co vše je potřeba. Jde mi o to, aby se stroj vrátil zpět na místo, vše jsme vidět na mobilu, kvalitní dosah, gimbal, a pokud by bylo možné naplánovat trasu letu tak by to bylo super. Děkuji a moc nenadávejte na tak amatérský příspěvek :D


Mnoho požadavků, v něčem slevte.
Třeba mobil, naplánovat trasu.

Re: Phantom který ?

ned 18.01.2015 11:58

Na "klasickou" otázku dám klasickou odpověď: Čti, čti, čti. A potom se ptej na konkrétní věci. Vše už tady bylo probráno "stokrát" a jenom by se to opakovalo, včetně následného flame.

Re: Phantom který ?

ned 18.01.2015 13:15

Podle pozadavku to vypada, ze bude lepsi kdyz poridis rovnou Inspire - dostanes k tomu i kufrik :lol:

Ale pokud slevis z toho mobilu a planovani trasy, myslim ze ti bude stacit klasicka sada kterou ma asi kazdej, Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + nejaky 5.8G FPV. Za polovinu penez.
Na antenach k FPV nesetrit, standardni prutovky jsou k nicemu (musel jsem si na to prijit sam :-) )

A pokud si nikdy nelital, doporucuju koupit jednu z tech mikro-quadu za par tisic a bourat do zdi a konferencniho stolku doma v obyvaku.

Re: Phantom který ?

ned 18.01.2015 13:35

1/...výplň si bydliště..třeba se ti ozve někdo zkušený poblíž
2/...než začneš číst, běž mezi lidi co koptru létají a pokecej..
3/...než milion otázek zde je lepší osobní kontakt..
Tady už jen konkrétníí dotazy...

Re: Phantom který ?

ned 18.01.2015 15:06

sr5 píše:Ahoj omlouvám se ale chci koupit Dji Phantom. Jsem úplný začátečník, ale chci si koupit pořádnou mašinu. Vlastním kameru GOPRo hero 3. Můžete mi někdo napsat co vše je potřeba. Jde mi o to, aby se stroj vrátil zpět na místo, vše jsme vidět na mobilu, kvalitní dosah, gimbal, a pokud by bylo možné naplánovat trasu letu tak by to bylo super. Děkuji a moc nenadávejte na tak amatérský příspěvek :D
Z Tvé otázky čiší neznalost problematiky (nic ve zlém, každý nějak začínal :) ), proto před dáváním dalších takových dalších dotazů a trochu nesmyslném zakládáním nového vlákna se zbytečně neomlouvej, a pro ten účel si velmi dobře pročti existující vlákna o Phantomech (další dotazy již přenes do některého z nich), a to nejlépe všechna, jsou tu zde celkem 3 (když pominu vlákno o Vision, který používá vlastní kameru a je to celkem proprietární a osamocené řešení, tak je tu původní P1, kde všechno začalo, jeho pokračování P1, a vlákno o P2). Z toho se i dozvíš, kdo, kde a jak Ti může fundovaně poradit, což je vlastním nákupem celkem důležité.
Neuvádíš ani jakou tu konkrétní GP kameru máš, Hero3 má mj. 3 různé verze, když ta White je nepoužitelná, Silver se sebezapřením a dejme tomu pro nějaké začátky...
Neuvádíš ani pro jaký účel to chceš pořídit, ale s uvedením kamery a Phantoma jako takového dedukuji, že budeš chtít asi točit video, v tom případě se mrkni i na nějaká ta videa, aby jsi viděl, co lze, co to stojí a musíš pro to udělat, a kolik do toho investovat. Není to žádná hračka, je důležité o tom skutečně něco vědět, než půjdeš někam nakupovat.
A můžeš pro začátek samozřejmě pořídit i něco staršího, zalétaného a odzkoušeného, na čem i ušetříš, nebudeš muset řešit spoustu odborných problémů a dalšími nákupy. Když tak se ozvi na SZ.

Re: DJI phantom - rozdiely

sob 21.02.2015 18:50

Poraďte pánové k čemu byste se přiklonili při koupě Phantoma, narazil jsem na nabídku verze F306 H3-3D s baterkou navíc za 19990,-, přijde mi to jako velmi ekonomický kup nebo byste šli do nejnovější verze P309(jen s jednou baterkou) za 23990 až brutálních 26...,-, sice má H4-3D pro mnou plánovanou kameru GP4, ale jak jsem vyrozuměl H3-3D jde dovyvážit i pro GP4, stojí ty 4t plus 3t za baterku navíc líčit na P309 ? je zisk funkcí nebo kvality točení až tak zásadní pro volbu P309?

Re: DJI phantom - rozdiely

sob 21.02.2015 20:19

Pokud skutečně plánuješ GP4, asi bych doporučil H4-3D, není to jen o úplné mechanické kompatibilitě, H4-3D má mj. silnější motor na YAWu, a dá se tedy předpokládat, že bude 3. osu ještě lépe zvládat v silnějším vzdušném náporu.
Upgrade P3 má i novou Tx, s inovovaným ovládáním náklonu gimbalu velmi pohodlným rollerem v levém rohu Tx, nabíjení TX s indikací stavu baterie a další drobná vylepšení. Samozřejmě nemluvím o silnějších motorech a k nim příslušejícím regulátorům v samotném Phantomovi. Pro někoho ten rozdíl bude jistě akceptovatelný.

Re: DJI phantom - rozdiely

ned 22.02.2015 10:39

Ale těch 7 až 9tKč navíc je dost pecka 8O šla by 306-tka vytunit změnou motorů za antigravity?
Ponechání "kurvadrátu" u H4-3D mi jaksi hlava nebere :roll:
Odeslat odpověď