Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: pát 20.03.2015 13:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.9.2011
Příspěvky: 241
Kdepak, Inspire mne zatím díky ceně nezajímá. Je ale nádherný a kdo ví, co bude v budoucnu. Teď to vypadá na Visiona+.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: pát 20.03.2015 17:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Ta cena není jediný problém, mnozí z nás, co tu s tím již nějakou dobu poletujeme a natáčíme, jsem obdobné peníze (vč. mě) svého času nastrkali do kompletního řešení s Phantomem 1, a ačkoliv jsem já o něm například dost uvažoval (zvláště jak to máš v ruce, je to překvapivě lehounké), je to pro mě již dost velké na mé občasné cestování, řada věci je u něj ještě nedotažená a tím nemyslím jen software.
Je zajímavé, jak některé jeho detaily (např. řada kabeláže je vedena přímo přes tvrdé a za letu vibrující hrany bez jakékoliv ochrany) unikly vývojářům.
Péčko je přitom poměrně osvědčená, spolehlivá a celkem vychytaná platforma (a také quad), se kterou se toho dá dost udělat :D

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: ned 22.03.2015 14:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.3.2015
Příspěvky: 1
Dobry den, vie mi niekto poradit rozdiel medzi DJI Phantom 1 type 330 a DJI F-300? Vo fore som to nenasiel...dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: ned 22.03.2015 16:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.9.2011
Příspěvky: 241
Místní odborníci to jistě ví lépe, ale chvilku jsem gůglil a myslím, že F330 je RTF set s kamerou (ovládanou např. mobilem) a jede na 5,8 GHz. F300 je koptéra bez kamery. létá na 2,4 GHz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Výběr verze Phantoma
PříspěvekNapsal: stř 23.09.2015 15:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2008
Příspěvky: 268
Bydliště: Praha 4
Ahoj,

chtěl bych si koupit Phantom 2, ale zarazilo mě kolik je různých verzí a vůbec se v tom nevyznám. Můžete mi prosím někdo poradit jakou verzi Phantoma 2 shánět? Chtěl bych něco s gimbalem na GoPro a už zapojeným FPV. O FPV mi jde asi nejvíc. Pokud bych si vystačil s přenosem obrazu do telefonu tak je dosah stejný omzenený wifi, nebo to je nějak posílený?

Taky jsem nepochopil který verze Phantom 2 mají funkci návrat domů? Mají to všechny verze?

Pokud by mi někdo k jednotlivých otázkám poslal aspoň odkaz tak budu strašně vděčnej.

Díky moc.

_________________
Radši lítám než šroubkuju...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr verze Phantoma
PříspěvekNapsal: stř 23.09.2015 15:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.7.2010
Příspěvky: 54
Bydliště: Praha
Ahoj

našiel som tento fajn obrázok tak snád ti pomože..ináč tu funkci návrat domů má každý Phantom už od verze 1.

A ten dosah FPV v zaklade je od DJI stanovený na 300m


Přílohy:
pha.JPG
pha.JPG
[ 42.38 KiB | Zobrazeno 5740 krát ]


_________________
Traxxas E-Revo 1/16, Arrma Kraton
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: čtv 24.09.2015 6:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Pánové, máte to dost popletené...
- P2 má vždy již instalovaný gimbal, jeho verze je dle verze P2, tj. od H3-D2 přes H3-D3 až po H4-D3
- FPV žádné z výroby nemá, ale je na instalaci připravený
- nemá ani žádné OSD či telemetrii z výroby, obvykle se dovybaví iOSD od DJI
- žádné WiFi, žádný telefon, to si pleteš s modelem Vision, P2 má ovládání na 2.4 GHz a případné FPV na 5.8 GHz
- a návrat domů? Jako uživatelskou funkci nic takového P2 nemá. Nicméně RTH je zde jako volitelná konfigurace (automaticky) pro případ FS, také je zde funkce HomeLock (jako součást pokročilých letových režimů) pro takové použití
- pletete tady hrušky s jablky, tzn. že si pletete P2 a Vision :-(
- pokud je problém si prostudovat zdejší vlákna, doporučuji navštívit DJI web, kde jsou všechny verze dobře popsány a ke všem je manuál v PDF

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: čtv 24.09.2015 8:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2008
Příspěvky: 268
Bydliště: Praha 4
Máš recht, dost se to plete...

Myslím, že už to docela chápu. Potřebuju verzi Phantom 2 Gimbal. Mám GoPro 4, takže buď s H4-3D nebo H3-3D a upravit bruskou :) Chtěl bych lítat FPV, takže třeba sadu AVL58 nebo něco podobnýho. Náhled na mobil neřeším. Telemetrie podle mě taky neni tak důležitá...

V čem ale totálně plavu jsou ty různý verze jako F306, F315, F320 a podobně... Můžeš mi prosím poradit, jestli tak záleží na verzi, nebo to je jedno? Phantoma bych chtěl koupit použitého a i když jsem našel dva co přichází v úvahu tak nevím, jestli ta verze neni problém, respektive co to pro mě obnáší, jestli to je F306?

Díky

_________________
Radši lítám než šroubkuju...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: čtv 24.09.2015 10:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
BLC EgrO píše:
Máš recht, dost se to plete...
Myslím, že už to docela chápu. Potřebuju verzi Phantom 2 Gimbal. Mám GoPro 4, takže buď s H4-3D nebo H3-3D a upravit bruskou :) Chtěl bych lítat FPV, takže třeba sadu AVL58 nebo něco podobnýho. Náhled na mobil neřeším. Telemetrie podle mě taky neni tak důležitá...
V čem ale totálně plavu jsou ty různý verze jako F306, F315, F320 a podobně... Můžeš mi prosím poradit, jestli tak záleží na verzi, nebo to je jedno? Phantoma bych chtěl koupit použitého a i když jsem našel dva co přichází v úvahu tak nevím, jestli ta verze neni problém, respektive co to pro mě obnáší, jestli to je F306?Díky
No vida, to už je trochu zasvěcenější :)
- verze "Phantom 2 Gimbal" neexistuje
- existuje Phantom (tj. Phantom 1, pocatecni verze nekdy oznacovane jako Phantom The Original, v ruznych postupnych verzi oznacovanymi temi cisly za F
- pote byl Phantom 2 (opet v ruznych verzich F... jak sel na trh)
- P1 a P2 pracuji s klasickym analogovym FPV, resp. plne digitalnim LightBridge, takze monitory, videobryle
- vedlejsi verze (takovy levoboček) je Vision ve svých ruznych verzích, Vision je urceny pro mobily a tablety, a je to spise takove uzavrene reseni, které není mozne moc dále upgradovat, navíc na nestandardnich frekvencich
- nyní je Phantom 3 P a A (pokracovatele hlavni vetve Phantomu, tj. P1 a P2), a novy P3 Standard, který navazuje na levobočka Vision
- jednotlive F... verze (jsou jak P1, tak P2) si dekoduj bud z oznaceni zdejších vlaken o Phantomech (to bude asi jednodussi), nebo na DJI webu

Vse o FPV najdes ve vláknech o Phantomech, nejlep v P1 vláknech (ma pokracovani, najdi si), tam se o tom asi diskutovalo nejvic, pote i v P2 vláknech, a samozrejme jde zde cela samostatna sekce o FPV. Nema smysl se tu vyptávat od pocatku.
A ano AVL58 je jiste dobra volba, byt je velky, tezsi, ale vykonny a spolehlivy, dobře integrovatelny do DJI technologii.
Jakou verzi koupit je problém poradit (tim myslim zda-li starsi P1 nebo starsi P2). P2 ma samozrejme mnoho vyhod, jako je delší letovy cas a lepsi spoluprace s H3-3D a H4-3D gimbaly, ale osobne ho povazuji za méně spolehlive reseni nez byl P1 s originalni a nemodifikovanou NAZA jednotkou. Jeji DJI hackovani v P2 povazuji za ustup tendencnim pozadavkum (jako napr. zakazane zony), také velke chytre baterie jsou (dle me) dost nespolehlive, a osobne bych se s tim trochu bal letat. Asi všichni zdejsi s P2kou (byt jsou výjimky) si s ni zazili nejaky problém (pad, ulet apod), o kterem by asi rekli, ze to nezavinili... :?
P1ka je proti tomu spolehlivejsi (výjimky se jiste najdou, i ja jsem mel jiste problémy, byt ne tragicke), ale standardne s kratsim letovym casem (bez uprav ci jinych baterii), a oficialni podporou jen pro H3-2D gimbal. 3D gimbaly také umi, ale není tam zadne pokrocile nastaveni pro ne.

Obecne bude lepsi, když si všechny vlakna o P1 a P2 projdes, urcite se něco dozvíš, a třeba ti to vice otevre mysl k rozhodnuti...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: čtv 24.09.2015 10:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 14.7.2011
Příspěvky: 705
Bydliště: okr. Prievidza
Obrázky: 33
No tak moja P2 je zatiaľ spolahlivá, lietam nad horami a tam ak spadne nenájdem ju , teraz v auguste som lietal nad morom niže Zadaru - Sukošan je tam obrovský jacht prístav .
Nemal som žiadnu obavu že sa zahrá na ponorku , inak Skylark bol prekvapený že som si to trúfol .
Takže zatiaľ nemením za P3 , na moju potrebu mi stačí.
Už mám nafilmovaných 60 lazov našej dediny, ešte asi 25 a akcia končí, uvidím neskôr čo ďalej .

https://www.youtube.com/watch?v=3L1GAA-qXxs .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: čtv 24.09.2015 10:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2008
Příspěvky: 268
Bydliště: Praha 4
Děkuji moc!

gardenroute píše:
No vida, to už je trochu zasvěcenější :)
- verze "Phantom 2 Gimbal" neexistuje
- existuje Phantom (tj. Phantom 1, pocatecni verze nekdy oznacovane jako Phantom The Original, v ruznych postupnych verzi oznacovanymi temi cisly za F
- pote byl Phantom 2 (opet v ruznych verzich F... jak sel na trh)
- P1 a P2 pracuji s klasickym analogovym FPV, resp. plne digitalnim LightBridge, takze monitory, videobryle
- vedlejsi verze (takovy levoboček) je Vision ve svých ruznych verzích, Vision je urceny pro mobily a tablety, a je to spise takove uzavrene reseni, které není mozne moc dále upgradovat, navíc na nestandardnich frekvencich
- nyní je Phantom 3 P a A (pokracovatele hlavni vetve Phantomu, tj. P1 a P2), a novy P3 Standard, který navazuje na levobočka Vision
- jednotlive F... verze (jsou jak P1, tak P2) si dekoduj bud z oznaceni zdejších vlaken o Phantomech (to bude asi jednodussi), nebo na DJI webu

Vse o FPV najdes ve vláknech o Phantomech, nejlep v P1 vláknech (ma pokracovani, najdi si), tam se o tom asi diskutovalo nejvic, pote i v P2 vláknech, a samozrejme jde zde cela samostatna sekce o FPV. Nema smysl se tu vyptávat od pocatku.
A ano AVL58 je jiste dobra volba, byt je velky, tezsi, ale vykonny a spolehlivy, dobře integrovatelny do DJI technologii.
Jakou verzi koupit je problém poradit (tim myslim zda-li starsi P1 nebo starsi P2). P2 ma samozrejme mnoho vyhod, jako je delší letovy cas a lepsi spoluprace s H3-3D a H4-3D gimbaly, ale osobne ho povazuji za méně spolehlive reseni nez byl P1 s originalni a nemodifikovanou NAZA jednotkou. Jeji DJI hackovani v P2 povazuji za ustup tendencnim pozadavkum (jako napr. zakazane zony), také velke chytre baterie jsou (dle me) dost nespolehlive, a osobne bych se s tim trochu bal letat. Asi všichni zdejsi s P2kou (byt jsou výjimky) si s ni zazili nejaky problém (pad, ulet apod), o kterem by asi rekli, ze to nezavinili... :?
P1ka je proti tomu spolehlivejsi (výjimky se jiste najdou, i ja jsem mel jiste problémy, byt ne tragicke), ale standardne s kratsim letovym casem (bez uprav ci jinych baterii), a oficialni podporou jen pro H3-2D gimbal. 3D gimbaly také umi, ale není tam zadne pokrocile nastaveni pro ne.

Obecne bude lepsi, když si všechny vlakna o P1 a P2 projdes, urcite se něco dozvíš, a třeba ti to vice otevre mysl k rozhodnuti...

_________________
Radši lítám než šroubkuju...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: čtv 24.09.2015 11:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
salamander píše:
No tak moja P2 je zatiaľ spolahlivá...teraz v auguste som lietal nad morom niže Zadaru - Sukošan je tam obrovský jacht prístav ...
Zdar Anton :D Jojo, jak jsem psal, výjimky potvrzuji pravidlo :D , pamatuji, ze Tomovi (Texmur) sveho casu zuchla dolu (myslim, ze tehdy uspesne reklamoval), a Romanovi (Dag2B3) minuly tyden skoro spadla na Snezce po cca 3-4 minutach letu se zanovni baterii (vadna chytra baterie) s nemnoha nabijecimi cykly. Ale jiste to není pravidlo... Kdyby byvalo DJI doresilo problémy s 3D gimbaly, tak bych P1 asi neopoustel...
Jinak koukam, koukam, ze si také dopřáváš adrenalinu :mrgreen:

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: čtv 24.09.2015 12:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 14.7.2011
Příspěvky: 705
Bydliště: okr. Prievidza
Obrázky: 33
Peťko nazdar. Adrenalín ani nie skôr taká obava či to ulieta , hlavne nad miestom kde natáčali Vinnetova prvý diel , pred 50 r. tam stálo pueblo .
Keď sme tam prišli bolo bezvetrie, lenže, keď som išiel lietať tak sa to rozdulo že motory občas vo vzduchu vrešťali aby to ukočírovali , poriadne to s P pohadzovalo.
Je to kaňon 200 m hlboký s riekou na dne a tam sa tie vetry lámali, ale dáko sme to prežili .
Chodí tam dosť Čechov veľkých fandov Vinnetova a vinetoviek ...

https://www.youtube.com/watch?v=0rY91sza1dM .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: čtv 24.09.2015 15:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
BLC EgrO píše:
... Telemetrie podle mě taky neni tak důležitá...

Je skoro nutnost ji mít (OSD), tedy pokud nepočítám třeba FPV race koptéry. Ono totiž zobrazení o stavu napětí je totéž, jako palivoměr v autě, akorát s tím rozdílem, že auto bez šťávy zastaví, kdežto koptéra spadne... Tudíž nejdůležitější údaj. A pokud OSD zobrazuje i mnoho dalších dat (a to většina OSD), je to jen k prospěchu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: čtv 24.09.2015 15:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 14.7.2011
Příspěvky: 705
Bydliště: okr. Prievidza
Obrázky: 33
Lietať FPV bez iOSD si ani neviem predstaviť, vzdialenosť, výška , rýchlosť, natočenie P predkom ku mne keď je odo mňa 1 km atď... bez toho nie :!:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz