Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1684 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 113  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 27.12.2013 10:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
off píše:
Ty 2-3 minuty navíc jsou se dvěma baterkama?
...Jinak pokud jsem měl v ruce ty samé klony, tak mě to tak prostě nevyšlo, vůči originálům V2 a za úplně srovnatelných podmínek byly výrazně horší :-(. Ale fakt je, že to bylo s jednou baterkou a ne na doraz, jako to třeba dělali v tom "videosrovnání" P1 a P2.....Určitě je otázka, zda by to šlo vylepšit nějakým laděním zisků, ale předpokládám, že to by se projevilo u obou variant stejně. Na jakém principu by vlastně ty zisky měly nějak zásadně ovlivňovat spotřebu?
Ne, ne.. To jsou vysledky z klasickeho 1bater. setupu, tzn. s temito vrtulemi z obvyklych 6 minut na 8-9 minut (podle zatizeni). To je moc dobry vysledek jen se zmenou vrtuli. Za standardnich podminek, nic na doraz, vzdy se meri za stejnych podminek.
Ja letam se svym cca 1200 g Phantomem cca 5,5-6 minut, takze predpokladam, ze to odpovida realite. U 2bater. setupu predpokladam prodlouzeni doletu o cca 50%, tzn. ze se spravnymi vrtulemi a hmotnosti by se to mohlo dostat na nejakych 12-13 minut, coz by take jiste nemuselo byt spatne.

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 27.12.2013 10:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
gardenroute píše:
Tak mam jiz nekolik dni objednany z Ciny tyto klony plastovych P2 (a Vision) vrtuli.

Tak zrovna na tyto jsem se možná díval také, protože se mi zdálo, že mají DJI zámek, ale popis, že je to pro P2V mě pak odradilo. Nechápu, proč matou zákazníky. Ten, co si tyto objedná pro P2, nebo PV bude akorát nadávat, protože mu ten zámek bude vadit, nemýlím-li se. No a já bych si (jako potenciální zákazník) rozmyslel objednávku, protože je popis na jiný typ, nehledě na to, že o DJI zámku není ani na zbytku stránky ani slovo (na rozdíl od CF kopie, kde to teda bylo aspoň uvedené). Ty máš Petře ale T-motory bez DJI zámků, ne? Nebo ten zámek odvrtáš?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.12.2013 11:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Marek_Km píše:
Tak zrovna na tyto jsem se možná díval také, protože se mi zdálo, že mají DJI zámek, ale popis, že je to pro P2V mě pak odradilo. Nechápu, proč matou zákazníky. Ten, co si tyto objedná pro P2, nebo PV bude akorát nadávat, protože mu ten zámek bude vadit, nemýlím-li se. No a já bych si (jako potenciální zákazník) rozmyslel objednávku, protože je popis na jiný typ, nehledě na to, že o DJI zámku není ani na zbytku stránky ani slovo (na rozdíl od CF kopie, kde to teda bylo aspoň uvedené). Ty máš Petře ale T-motory bez DJI zámků, ne? Nebo ten zámek odvrtáš?
No, Cinan to drobet pomotal, ale rada lidi je jiz zkousi, a take je to na foto videt, ze to je klasicky DJI provedeni se zamkem.
Ja mam Tiger Antigravity!, jez jsou primou nahradou puvodnich DJI motoru, tzn. vc. zamku na orginalni P1 vrtule. Jine ani myslim nejsou...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.12.2013 12:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Aha, tak jsem to měl pomotané. Nějak se popletlo to, že na poslední verzi P1 jsou ty samoutahovací, jako na P2 a P2V a že to jsou i ty Tvoje Antigravity . Jinak guláš v tom celkově ani moc nemám (přestože je víc verzí P1, pak je P2V a P2), ale chudák zájemce, který by si to rád pořídil a tápe v tom...
Edit: objednáno. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.12.2013 12:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.9.2013
Příspěvky: 704
Obrázky: 2
http://www.ebay.com/itm/291027413645?ss ... 1439.l2649

Kolik mají rozměr ty plastové vrtule z odkazu 9x4 ? Originál plastové DJI mají 9x3,5.
Je někde k nahlédnutí nast. zisků NAZY, s těmito vrtulemi ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.12.2013 12:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Václav Procházka píše:
Kolik mají rozměr ty plastové vrtule z odkazu 9x4 ? Originál plastové DJI mají 9x3,5.
Je někde k nahlédnutí nast. zisků NAZY, s těmito vrtulemi ?
Je to v tom mem eBay odkazu nize vse uvedeno :

DJI Phantom 2 vision Parts 9" Propeller
• Color: White
• Material: Nylon
• Size: 9.4" x 4.3"
• Weight: 18 g / Pair
• 2pcs x CW Propeller
• 2pcs x CCW Propeller


Netreba se ale strachovat, od zacatku, co mam Ptaaka, letam s vrtulemi (CF), at uz 8" nebo 9", ktere jsou obvykle 9.4" x 4.3"...
Jejich hmotnost je docela OK, ackoliv nejsou nijak superlehke, ale "jadro pudla" bude prave v te tuhosti (NAZA paradoxne ve svem firmware ma vice rada mekke vrtule)...

Doplneno (zejmena pro "@off" ) - a ty zisky ? Zcela jiste bude potrebovat je modifikovat - nove vrtule maji odlisnou velikost, konstrukci a design, maji urcite jinou setrvacnost (gyro efekt je dost dulezity, zejmena u tezsich vrtuli, nektere CF napr.), jina reakce na vitr...
Osobne jsem s 9" vrtulemi (CF) letal skoro porad, nekde mam poznacene, co jsem nastavil jako idealni, od toho se bude mozne jiste odpichnout pro ty nove. Ted jsem naposledy v Africe lital s 8", sporadicky duvod, nemel jsem nahradni 9" a nechtel se dostat do potizi s moznou vymenou nekde v busi...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 10:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Další chlapík z RCgroups nové klony vrtulí (o kterých píši výše) vyzkoušel s velkým nadšením.

Výsledek :
- Phantom o hmotnosti cca 1200 gramů
- 1bater. klas. setup
- prodloužení letu o cca 3 minuty ! (přesně 2:50 sec.), na celkových 9 minut, to je je jistě výborné
- to je v podstatě původní čas prázdného a lehkého Phantomu 1, když se vybalí z krabice

Mimoch. vrtule-klony jsou lehčí než originál vrtule.

Už se na ně těším, jen doufám, že dojdou rychle, Amíci mají kliku, od stejného China dodavatele jim to posílají kdesi z USA, ten Číňan tam má něco jako mezisklad, takže, přesto, že to objednali stejně jako z Číny, došlo jim to doslova za pár dní z USA...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 15:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2013
Příspěvky: 366
Obrázky: 12
To je určitě prima, Petře, ale píšou tam i o nastavení zisků? To by mne docela zajímalo, jak to správně vyladit. :-)

Z.

_________________
Phantom 4P+ / Mavic Pro + DJI Googles + MarcoPolo Locator


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 19:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 1132
Obrázky: 3
gardenroute píše:
Mimoch. vrtule-klony jsou lehčí než originál vrtule.


Jen bych to upřesnil - z testu, co jsme dělal pro TELINK, vycházela hmotnost 4 ks vrtulí vč. šroubů:

Orig. P1 - 35,2 g
NoName P2 - 44,8g
Orig. P2 - 45,6g

Takže na 4 vrtulích P2 vs. P2 klon to vychází -1g :-) Orig. P1 jsou nejlehčí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 20:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
off píše:
Jen bych to upřesnil - z testu, co jsme dělal pro TELINK, vycházela hmotnost 4 ks vrtulí vč. šroubů:
Orig. P1 - 35,2 g
NoName P2 - 44,8g
Orig. P2 - 45,6g
Takže na 4 vrtulích P2 vs. P2 klon to vychází -1g :-) Orig. P1 jsou nejlehčí.
Nevážil jsem to osobně, teď jsem si to převážil, originál pár P1 vrtulí má skutečně 13 gramů, ty P2 vrtule pro P1 z eBay mají v páru 18 gramů.
Jsou skutečně o 2,5 gramu / 1 vrtule těžší, celkově tedy o 10 gramů.
Informaci jsem přebíral od testera, aniž bych to ověřoval. Nicméně je to tak málo, že to je stejně jedno, tyto konkrétní vrtule fungují velmi dobře... Už se na ně těším.

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.12.2013 9:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.9.2013
Příspěvky: 704
Obrázky: 2
Není to sice Phantom, ale líbí se mi ten FPV let :-)

https://www.youtube.com/watch?v=RZVkHo6O7dg#t=121


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.12.2013 12:53 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2012
Příspěvky: 41
Jak vyvažujete ty vrtule? Smirkem obrousit nebo nějáký jiný způsob?
Uvažuju o těch vrtulích taky, ale nemám na čem vyvažovat :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.12.2013 13:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
V prvni rade si kup vyvazovacku, napr. magnetickou (ma je kazdyy modelarsky kseft), venku je dobra napr. Dubro (viz Google).
Plastove muzes vyvazovat smirkovym papirem, u naboje pomoci pistole na tavne lepidlo,
CF (karbonove) doporucuji nebrousit (prach je dost nebezpecny pro Vase plice), ty vyvazuji manzelcinymi laky na nehty :mrgreen:, u naboje pak stejne jako plastaky. Nekdo misto laku na nehty pouziva super glue, tzn. sekundove lepidlo, pozor ale, aby se snaselo s karbonem.
Doporucuji zhlednout radu ukazkovych videii na Y.T., tak je to polopate, i ja se tak ucil. A doporucuji pouzit hledani, na tomto foru jsou o tom tuny prispevku.

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.12.2013 14:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Snad se ho tomu nešťastníkovi podaří najít. Inzerátu jsem si všiml včera, ale zrovna se pro mě stavoval kamarád, aby se šlo na pivko, tak jsem to už nestihnul.
http://inzerce.modelbazar.cz/rc-model/v ... ro/?page=3
Příloha:
ztracený.JPG
ztracený.JPG
[ 50.04 KiB | Zobrazeno 1119 krát ]



Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.12.2013 16:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 1132
Obrázky: 3
gardenroute píše:
V prvni rade si kup vyvazovacku, napr. magnetickou (ma je kazdyy modelarsky kseft), venku je dobra napr. Dubro (viz Google).Plastove muzes vyvazovat smirkovym papirem, u naboje pomoci pistole na tavne lepidlo,


No, já bych nic nebrousil, protože se může ukázat, že problém při vyvažování není ve vrtulí, ale ve vyvažovačce :-(. Než jsem přešel na vrtule s integrovaným šroubem, měl jsem v ruce 3 různé vyvažovačky koupené tady v ČR a ANI JEDNA nebyla sama vyvážená. Tj. dal jsem tam vrtuli, vyvážil, vyndal, dal ji tam znova trochu pootočenou a byla zase rozvážená. Tj. když už, doporuručuji vyvažovat buď lepidlem, nebo nejpohodlněji proužky izolepy, aby to byl vratný proces.

Vrtule s integrovanou matkou na běžné vyvažovačce vyvažovat nejdou, tj. nejjedodušší je použít metodu pokusu a omylu. Nicméně když byly první dvě vrtule přímo z výroby uspokojivě vyvážené, tak jsem se na to vykašlal a nic nevyvažuju :-), ale kdyby byly problémy (jello nebo nedej bože znatelné vibrace), tak zase začnu :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1684 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 113  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz