Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1684 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 113  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2014 18:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2014
Příspěvky: 156
Bydliště: Kroměříž
Viděl jsem to jen tak v rychlosti ale to video je 5.8 GHz FPV, nikoliv jen vytazena antena.... to by ani v principu neslo, antena v gopro neni nijak pripojena k proprietarnimu konektoru.

_________________
DJI Phantom 2 F306, Zenmuse H3-3D, GP3+BE
VTx TS 832 + Flysight Black Pearl 7" 1024x600


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2014 18:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 1132
Obrázky: 3
texmur píše:
přemýšlím proč může dojít k interferenci mezi wifi gopro a ovládáním phantoma.


:-)) protože to vysílá ve stejném pásmu resp. dokonce na stejné sadě frekvencí. Při nešťastné kombinaci silný vysílač (GoPro) zahltí přijmač, co je těsně vedle, bez ohledu na to, jestli je ta frekvence úplně stejná nebo ne. Řídící souprava bude používat freq. hopping, takže konfliktní frekvence by kolidovaly jen ve zlomcích vteřiny, ale to na věci nic nemění.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2014 19:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2014
Příspěvky: 515
Václav Procházka píše:
texmur : Současné používání originál vysílače k Phantomu a wifi přenosu z GoPRO se nedoporučuje, spoustu lidí s tím měli problémi - havárie.


já vím že se to nedoporučuje a že to uvádí i manuál ale zajímá mě v čem je ten problém a jak se projevuje - jestli chvilkový výpadek ovládání nebo totální výpadek. A jestli se třeba pak aktivuje FS.
Napadlo mě to v souvislosti s tím že mohu přeletět kolem nějakého 2,4Ghz vysílače, který bude mnohem silnější než ten z gopro a pak to může znamenat stejný problém. Mohu např protnout přímku 2 proti sobě nasměrovaných wifi...

_________________
Phantom 4, ipad air2 cellular, tracker RF V16


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2014 19:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 4.7.2013
Příspěvky: 130
Jak rikam. Lital jsem s tim normalne. Vyhazovalo to gopro. Tedy ze ono ztracelo signal a v dusledku toho pak vypinalo record videa. Typnul bych ze signal z gopro bude nesrovnatelne slabsi. Phantom lital ok. Jasny nedoporucuje se to ale to je jina kapitola. Tohle je praxe :-) experimentoval jsem s tim uz na ardrone. kazdopadne co mam zkusenost tak nez bys zamiril zaber musel bys to nechat postat pak bys dloubal do mobilu a se spozdenym signalem neco resil a pak by to melo vypadek. Klasika. Nevim jak ostatni ale kdyz litam s go prem po nataceni tak se konkretne s neustalym hledanim signalu a parovanim dost naje... mezi tim vse parkrat resetuji atd. Delat to ve vzduchu - uff. Zda se tedy ze pokud budes chtit mit jistotu zdali je ci neni tohle pouzitelne musis to testnout anebo se spokojit s "se nedoporucuje."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2014 20:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
ditri píše:
dotaz k P2 - je potřeba tam pro prenos informace o napeti na desce/baterce do FPV vystupu davat nejake OSD anebo je schopne jiz data do FPV nejak dodavat p2 primo z ridici jednotky?
Pokud použiješ pro FPV systém iOSD od DJI (mini nebo Mk II), je v něm automaticky informace o napětí baterie, jde to přímo z NAZA. U Vision a P2 se Smart baterií je tam i informace o zbývající kapacitě baterie v %. Tyto stroje mají modifikovanou NAZA jednotku. Jiné OSD systémy (např. FBOSD, které jsem tu před časem prodával) si tu informaci (jako i jiné) dokáží vytáhnout z NAZA jednotky. Stand. NAZA umí předat napětí baterie, ta modifikovaná i zbývající kapacitu (z chytré baterie).
texmur píše:
přemýšlím proč může dojít k interferenci mezi wifi gopro a ovládáním phantoma...
Zcela nevhodná záležitost, nejen že nedoporučovaná, resp. DJI to přímo zapovídá, oba systémy používají stejnou frekvenci, 2.4 GHz WiFi GoPro může zarušit 2.4 GHz Rx Phantoma, což vede ke ztrátě ovládání, v lepším případě přechod do FS, jinak pád., je to dokumentováno.
A nechápu, proč by to chtěl někdo použít, bez nějakého boosteru (WiFi extenderu) to nebude stejně použitelné. Obrovské zpoždění. Vison sice např. WiFi používá, ale nejede to přes WiFi GoPro kamery, a jedná se o zcela proprietární systém s vlastním extenderem a ovládáním na 5.8 GHz.

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Naposledy upravil gardenroute dne úte 25.02.2014 8:53, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2014 20:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 1132
Obrázky: 3
texmur píše:
...ale zajímá mě v čem je ten problém a jak se projevuje - jestli chvilkový výpadek ovládání nebo totální výpadek. A jestli se třeba pak aktivuje FS. Napadlo mě to v souvislosti s tím že mohu přeletět kolem nějakého 2,4Ghz vysílače, který bude mnohem silnější než ten z gopro a pak to může znamenat stejný problém. Mohu např protnout přímku 2 proti sobě nasměrovaných wifi...


Chvilkových (mžikových) výpadků si vůbec nevšimneš. Problém nastane, až je jich tolik že se "ucho utrhne". Co přesně se stane, to Ti nikdo neřekne, protože kdyby se to dalo předpovědět, tak se to dá taky eliminovat. Systém se prostě octne v nedefinované stavu. Nemusí se stát nic, může se aktivovat FailSafe, může Ti to spadnout na hlavu, může to vzít dráhu, event. kombinace všeho uvedeného. Tady to je o obrovském množství vlivů a statistice selhání, zdaleka tu neplatí, že 1 + 1 = 2.

ditri píše:
Zda se tedy ze pokud budes chtit mit jistotu zdali je ci neni tohle pouzitelne musis to testnout


No, dobrá rada nad zlato... :-( To by mě zajímala ta "jistota" po jednom vyzkoušení.. nebo po dvou, třech???... Lidi neblbněte, to je opravdu naivní názor, z technického hlediska na úrovni - omlouvám se - mateřské školy... provozovat to dohromady je to první, co výrobce nedoporučuje resp. zakazuje, a my tady diskutujeme, jestli by to přece jen nějak nešlo vochcat... Kurňa, takhle se to v litání FAKT NEDĚLÁ...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2014 21:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2014
Příspěvky: 515
Rozhodně jsem nechtěl nic se zapnutou wifi gopro zkoušet - jen mě napadlo že stejný problém může nastat přelétnu-li kolem nějakého silného wifi vysílače o kterém nevím.

_________________
Phantom 4, ipad air2 cellular, tracker RF V16


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2014 21:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 1132
Obrázky: 3
texmur píše:
Rozhodně jsem nechtěl nic se zapnutou wifi gopro zkoušet - jen mě napadlo že stejný problém může nastat přelétnu-li kolem nějakého silného wifi vysílače o kterém nevím.


Ano, to určitě může, ale bude to mžiková záležitost, řádově desetiny vteřiny. Pokud bude vysílač na palubě, tak to prostě bude tak dlouho hledat tu "správnou" kombinaci vlivů, až problém nastane. Není otázka ZDA, ale jen KDY. A pak samozřejmě taky CO se stane :-)

PS: samozřejmě nepředpokládám, že bys úmyslně visel před parabolou nějakého 2,4 GHz linku.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2014 21:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.9.2013
Příspěvky: 704
Obrázky: 2
texmur píše:
Rozhodně jsem nechtěl nic se zapnutou wifi gopro zkoušet - jen mě napadlo že stejný problém může nastat přelétnu-li kolem nějakého silného wifi vysílače o kterém nevím.


Samozřejmě může.
Z principu a logiky se v blízkosti vysílačů BTS, TV, Rozhlasu, IT, (VN) nelétá.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2014 21:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2011
Příspěvky: 705
Bydliště: okr. Prievidza
Obrázky: 33
Páni už dávnejšie som to odskúšal a myslím že som to tu aj uviedol, skúšku s tabletom a kamerou .
Kameru som nechal na aute a s tabletom som poodišiel asi 100 m a obraz fungoval .
Pár krát som to skúšal aj na Phantome , lenže keď odletel asi tak 30m obraz zamrzol , sadol som a znovu som to zopakoval výsledok bol ten istý .
Keď som to dal sem do vlákna myslím že gardenroute ma upozornil že výrobca to neodporúča , tak som to nechal .
Nechcelo sa mi vrážať peniaze do FPV tak som išiel do tabletu za 300€ , nakoniec som stejne musel kúpiť vysielač a prijímač čo ma stálo 320€ , na špekulovanie som doplatil – nedoplatil, aspoň si pozriem fotky a video z lietania a nemusím zo sebou ťahať notbuk.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2014 23:52 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 11.1.2014
Příspěvky: 53
Bydliště: BA
stretol som na akcii osobne chlapika, co si odo mna pytal origin WiFi ovladac od Gopro. Ze jemu sa prave vybil a ze on si tak vzdy Gopro ovladal a ze ziadne problemy s tym nemal. Ked som sa mu na letiaci kopter vo vzduchu pozrel,zretelne bolo vidiet,ako nervozne mu poskakoval. Ale to mohlo byt aj tym,ze prave visel asi necelych devat metrov od drotov vysokeho napatia...

niekto si z toho tazku hlavu nerobi....

_________________
P2, Antigravity, H3-2D, R7003 , 14SG


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.02.2014 4:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 4.7.2013
Příspěvky: 130
Tak tak jak pise "salamander" - jasny TEORIE je TEORIE ani ji nikomu nezpochybnuji i když jeden nikdy nevi ze? (Jak je to s tou Schrödingerovou kockou v krabici je tam nebo není?), ale jakožto praktik kteremu bylo jedno jestli sebou fantom baci ci nikoliv jsem to zkousel a výsledek totozny s tim co pise "salamander " - tedy fantom lita, ale pouzitelne to není. Absolvoval jsem tim docela dost letu před zakoupenim FPV - když signal porad padal pak jsem radeji tocil furt. Fantom nemel nejmensi problém. ArDrone který byl rizeny wifi z druhého mobilu to taky ignoroval...Vzhledem k tomu, ze tazatel neustale trva na odpovědích o kterých se budto teoretizuje anebo par lidi rika, ze to zkouseli, ale stejne to stalo za starou belu > co muze byt jiného - nez to na vlastní riziko zkusit...pouzitelne to nebude a rizikove jo...

Jinak stalo se mi, ze jsem preletel nad shlukem z laického uhlu malych sloupu a jakoby se rozhodilo ovladani. Resp. to v jake pozici byly packy ovladace během mého šoku bral phantom jako nulovou pozici pro další let. Dalo se s tim pristat ale bylo to o hubu... Pak jsem se propletal omylem mezi draty tech nejvyšších sloupu jake jsem v zivote videl a nestalo se nic..holt riziko tohoto sportu.

Garden: diky za info, musim na to mrknout poradne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.02.2014 10:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.9.2013
Příspěvky: 704
Obrázky: 2
Chlapi neblázněte... Nebudeme létat přeci s něčím (kombinace rušení) co může někomu spadnout na hlavu. Bepečnost je priorita č. 1 a všechno udělám proto, aby to bylo co nejbezpečnější !

Stejně navrhuji vytvořit na RCmanii vlákno, kde bude souhrn bodů, jak bezpečně létat s kopterou, aby si to mohli případní nováčci přečíst a nevymýšleli voloviny.
Když vidím jak si pořizují nemodeláři, kteří s ničím nikdy nelétali - koptery a létají s tím téměř všude, tak se mi ježí vlasy.
Jak se zde objeví někdo nový, neznalý, tak by sme ho měli směrovat na odkaz - základy bezpečnosti a létání. Za chvíli si s tím nezalítáme k vůli restrikcím nikdo.

Navrhněte prosím, jakým způsobem vytvoříme ony bezpečnostní body a kde je umístíme.


Naposledy upravil Václav Procházka dne úte 25.02.2014 11:41, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.02.2014 10:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.9.2013
Příspěvky: 704
Obrázky: 2
Docela zajímavý test vrtulí
https://www.youtube.com/watch?v=t6z04r2OZtE#t=12


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.02.2014 18:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2013
Příspěvky: 315
Bydliště: Letná
Jen pro zajímavost - jak jsem psal výš, tak jsem posílal na reklamaci GoPro 3BE z copteru do Californie minulý pátek. Dnes přišla z Holandskýho skladu nová kamera. (11. den) A s novou baterkou. Na opravu jsem měl poslat jen kameru bez baterky, bez krytů a dvířek. Přikládám fotky - jak posílají kameru v nekomerčním balení.


Přílohy:
photo 1.JPG
photo 1.JPG
[ 94.03 KiB | Zobrazeno 1483 krát ]

photo 2.JPG
photo 2.JPG
[ 108.54 KiB | Zobrazeno 1483 krát ]

photo 3.JPG
photo 3.JPG
[ 72.5 KiB | Zobrazeno 1483 krát ]

photo 4.JPG
photo 4.JPG
[ 99.82 KiB | Zobrazeno 1483 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1684 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 113  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz