Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 30-35C pro EDF
PříspěvekNapsal: stř 30.10.2019 10:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.3.2013
Příspěvky: 127
Bydliště: Hostivice, Athény
Obrázky: 13
Módě EDF jsem léta odolával, ale jak je to stále levnější a snazší, tak jsem nakonec taky podlehl a do své vrtulové stáje jedno malé EDF natlačil (64mm). Pro srandu, na zkoušku. Pokud jde o tyhle vysavače, jsem ale celkem lama... Mám doma hafo vhodných baterií, všechny ale 30-35C. Dá se s tím do vzduchu, nebo to upeču? Určitě ze začátku nebudu lítat žádnou střelbu a budu rád když najdu zem... a pokud to přežiju, půjdu na vyšší C. Teď se mi ale nechce investovat, když nevím, zda mě EDF vůbec osloví. Díky za zkušenosti.


Přílohy:
IMG_3334.jpg
IMG_3334.jpg
[ 242.01 KiB | Zobrazeno 8449 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 30-35C pro EDF
PříspěvekNapsal: stř 30.10.2019 13:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2004
Příspěvky: 205
Bydliště: Praha
píšeš tu o "C" ale to je údaj naprosto nic nevypovídající bez kapacity accu, odladění pohonu atd. Musíš se odpíchnout od toho, jaké má parametry tvůj pohon. Jednoduše, kolik Ampér odebírá dmychadlo na zvolený počet článků na plný plyn. Následně vybrat vhodný pohonný akumulátor (čl, kapacita, C-čka).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 30-35C pro EDF
PříspěvekNapsal: stř 30.10.2019 15:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Spíš než po nohách, tak nejprve cestuji prstem po mapě. Podobně když se mi něco v RC Modelech zalíbí, (EDF)
tak na www hledám, něco srovnatelného s představou, co by mohlo být "ideovou" předlohou Electric Ducted Fan
- ono je to taky co chci létat Zda Plynulou akrobacii s pomalými přechody nebo Max. dorazy - co to dá

_ 64mm EDF Jets
https://www.towerhobbies.com/products/rc-jets/index.php

_ GETTING STARTED WITH EDF JETS
(28 mm to 68 mm, size series of 64 mm scale jets has been released by Freewing during the past year = 2018)
http://modelaviation.com/beginner-edf-jets
_ Příklad kdy z 64mm přes 70 skáči na 80mm "HOW TO USE AN EDF - BUILDING, TUNING AND FLYING"
[url]flitetest.com/articles/how-to-use-an-edf-flying-building-and-tuning[/url]
- Flite Test Viggen Speed Build Electric Airplane Kit (700mm)
https://store.flitetest.com/flite-test-viggen-speed-build-electric-airplane-kit-700mm-flt-1010/p673674
- E-flite Delta-V (R) 32 80mm EDF Unit
https://store.flitetest.com/eflite-deltav-r-32-80mm-edf-unit-efldf32/p190842


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 30-35C pro EDF
PříspěvekNapsal: stř 30.10.2019 17:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Na 64mm EDF používám běžně 3S 2200 mAh 30C a pokud mám lehčí éro tak i slabší baterku,neříkám že ji držím po celou dobu letu(cca 3,5min) na plný kotel ale vraci se mi jen lehce zahřátá s bezpečnou kapacitou 11,5-11,7 V Nejsem žádný profik ani expert ale myslím že si s tím co máš polítat můžeš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 30-35C pro EDF
PříspěvekNapsal: stř 30.10.2019 17:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.3.2013
Příspěvky: 127
Bydliště: Hostivice, Athény
Obrázky: 13
dratek píše:
Na 64mm EDF používám běžně 3S 2200 mAh 30C a pokud mám lehčí éro tak i slabší baterku,neříkám že ji držím po celou dobu letu(cca 3,5min) na plný kotel ale vraci se mi jen lehce zahřátá s bezpečnou kapacitou 11,5-11,7 V Nejsem žádný profik ani expert ale myslím že si s tím co máš polítat můžeš


Díky za odpověď..... čekal jsem řadu hardcorových nepoužitelných mouder a doufal, že se mezi nimi objeví Alespoň něco blbuvzdorného. Objevilo :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 30-35C pro EDF
PříspěvekNapsal: stř 30.10.2019 19:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2009
Příspěvky: 383
Bydliště: Strakonice, ČR
F 15 se stejným dmychadlem 64mm lítá se 4s 2200mAh 25-50C na jistotu do 6 minut (po přistání 3,8V na článek). Lipolka z HC za 20€.


Přílohy:
IMG_9352.PNG
IMG_9352.PNG
[ 480.74 KiB | Zobrazeno 8128 krát ]


_________________
Jeti DC-24, Element F5J, Enjoy3, Piper 2,8
lodě Tito Neri, Smit Japan, Parat, Ragazza, Genesis.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 30-35C pro EDF
PříspěvekNapsal: úte 19.11.2019 14:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.3.2013
Příspěvky: 127
Bydliště: Hostivice, Athény
Obrázky: 13
Zálet proběhl bez komplikací – vlastně to byla moje nejméně náročná „prvnička“. Jen tři kliky do výškovky a éro léce jak na kolejích. Celkově jsem za 120,-€ maximálně spokojen a těch pár nedodělků už odchytám (třeba jako nepřilepený podvozek na přistání ;-)
Protože ale je to můj první EDF, narazil jsem na něco, s čím jsem se u vrtulí nesetkal – při zátěži, hned v prvním okruhu, docházelo k bleskovým výpadkům napětí (alarm ztráty signálu a odstavení motoru)...jsou to jen desetiny vteřiny, na řízení to nebylo ani znát, ale přesto jsem s tím hned šel dolů. Mohla to způsobit nevhodná baterka? Při předchozích letech s podobným akumulátorem (2600mAh/30C) se mi ale nezdálo, že by se bůhvíjak trápil – byl rozumně vlažnej, víc nic. Také regl (TNG Plush 60A) je nový a relativně kvalitní.
Díky za názory, zvlášť ty polopatické... blbuvzdorné.


Přílohy:
IMG_3711.jpg
IMG_3711.jpg
[ 132.5 KiB | Zobrazeno 7391 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 30-35C pro EDF
PříspěvekNapsal: úte 19.11.2019 18:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Nejprve gratuluji k zdařilému záletu a jako člověk co moc nerozumí elektrice v modelařině ti mohu jen poskytnout moji obdobnou zkušenost -u mě to byl regulátor,používám tedy jen obyč Čínu a jen 40A ale jakmile ho nechám hned od začátku na plný kotel tak se asi více poohřeje a sníží mi otáčky.a někdy i na chvilku vypnul. :idea: Proto jsem začal régly u EDF poletuch neesteticky umísťovat na trup z venku aby se chladily a je to lepší. Je to ale jen moje zkušenost a v žádném případě netvrdím že máš stejný problém jelikož používáš silnější a značkovější součástky :cry: ale jeden nikdy neví


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 30-35C pro EDF
PříspěvekNapsal: úte 19.11.2019 20:10 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Nemohla to udělat baterka.
Má dát až 78A. Když máš regl 60A tak to nebude baterkou ale chybu hledej jinde.
Slabá baterka se projevuje, tím že poklesne výkon ale plynule.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 30-35C pro EDF
PříspěvekNapsal: stř 20.11.2019 0:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Krátké výpadky (obvykle s generálským efektem) bych tipoval tak na studeňák(-y)
A to jak ve spojích a konektorech, tak i (méně pravděpodobně) uvnitř prvků. Wackel kontakt umí potrápit.
Pokud jsou tam nějaké polovodičové (rychlé) vratné ochrany bez paměti jejich REAKCE, je to další možnost.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 30-35C pro EDF
PříspěvekNapsal: stř 20.11.2019 12:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.3.2013
Příspěvky: 127
Bydliště: Hostivice, Athény
Obrázky: 13
Díky za tipy, zkusím povyměňovat elektroniku z jiných eroplánů a separovat viníka... je to levné čínské PNP a číňan, když se zle vyspí, umí předvést ledacos. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 30-35C pro EDF
PříspěvekNapsal: sob 30.11.2019 13:43 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
satcen píše:
při zátěži, hned v prvním okruhu, docházelo k bleskovým výpadkům napětí (alarm ztráty signálu a odstavení motoru)...jsou to jen desetiny vteřiny, na řízení to nebylo ani znát, ale přesto jsem s tím hned šel dolů. Mohla to způsobit nevhodná baterka? Při předchozích letech s podobným akumulátorem (2600mAh/30C) se mi ale nezdálo, že by se bůhvíjak trápil – byl rozumně vlažnej, víc nic. Také regl (TNG Plush 60A) je nový a relativně kvalitní.
Díky za názory, zvlášť ty polopatické... blbuvzdorné.


Otázkou je čemu říkáš bleskový výpadek desetiny vteřiny a ztráta signálu.

Nicméně logika věci je, že pokud s jednou baterkou lítáš v pohodě a s druhou ne, tak problém bude baterka.

problém EDF je ve vysokém odběru a to prostě řada baterek nedá. Při najetí edf poklesne napětí a regl vypíná - v tom okamžiku napětí stoupne a regl roztočí motor. To se může několikrát zopakovat. Nejjednodušeji to zjistíš, když baterku zapojíš do modelu a za současného měření napětí protočíš na plný výkon .
Pokud nabitá baterka poklesne na 3,4 V na článek je pro EDF nepoužitelná. Pokud poklesne na 3,55 V lze s tím lítat, ale výkony nebudou nic moc. Pokud baterka udrží 3,7 - 3,8 V je v pořádku dostatečně tvrdá.

Pokud je baterka měkká, nebude se to projevovat jejím zahříváním !Takže to neznamená, že je vše v pořádku. Prostě pouze poklesne napětí, tím i proud
a edf nedá výkon, který by dalo s tvrdou baterkou.

A ještě jedno doporučení - dej si záležet na vyvážení dmychadla. Rozvážené dmychadlo má nejen ošklivý zvukový projev, ale současně klesá jeho výkon a zvyšuje se spotřeba.

Já zastávám názor, že v dnešní době lítat na baterky 30 - 35 C není rozumné . Lítat se na ně dá, ale baterky budou rychleji odcházet a dají nižší výkony v průběhu celého letu a hlavně při částečném vybití.
mluvím o 3-5 minutových letech. Pokud letadlo naložíš těžkými baterkami na 10 minut letu, pak postačí i ty 30C.

Tak ať se daří.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz