Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2018 10:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Díky za tvoje postřehy,pokusím se těžiště posunout,pokud myslíš to mrcasení při přistávání tak já jsem byl dost blízko stromů tak jsem to musel korigovat a zase jsem nechtěl riskovat pád,asi to bude to mrcasení tím že nemám ovládanou směrovku ale koriguji jen křidélky.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2018 10:05 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
dratek píše:
Díky za tvoje postřehy,pokusím se těžiště posunout,pokud myslíš to mrcasení při přistávání tak já jsem byl dost blízko stromů tak jsem to musel korigovat a zase jsem nechtěl riskovat pád,asi to bude to mrcasení tím že nemám ovládanou směrovku ale koriguji jen křidélky.

Mrkni na závěr tvého přistání na louce . Pořád musíš korigovat křidýlka . Tohle normálně není potřeba .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2018 10:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Určitě nedokonalost bude(je) :oops: ale musíš mi přičíst k dobru že ač to nevypadá tak foukal vítr a ta louka je docela slušný svah ale neber to jako výmluvu :roll: :lol: A to ještě netušíš že jsem udělal další výtvor s označením CDD (CO DŮM DAL) ze zbytků bouraných kusů ale včera mi došla baterie při natáčení ale tím tě nechci nějak dráždit,jsem prostě takovej čudla ale lítá to (nestabilně) 8) :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2018 11:19 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
Dobrý je, že jsi z nuly vyrobil letadlo a to následně zalítal. Drobnosti doladíš, no stress. :-)

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2018 12:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
dratek píše:
Co se týče tuším Delfína tak jsem měl 2 L39 tohodle formátu(EDF55mm) ale ani jedna nechtěla moc poslouchat,do vzduchu jsem je dostal ale pak jsem je honil zprava do leva a naopak,strašně se prostě kroutily,


No on to není delfín,je to volná variace na Fantrainer . Je tam mnoho variací pokud bys sis to prošel .A lítalo to skvěle .
Ale pro někoho může být i cesta cíl.


Přílohy:
fantrainer.jpg
fantrainer.jpg
[ 87.41 KiB | Zobrazeno 6482 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: sob 14.12.2019 16:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Příloha:
img6.jpg
img6.jpg
[ 76.68 KiB | Zobrazeno 5148 krát ]

Příloha:
img4.jpg
img4.jpg
[ 80.65 KiB | Zobrazeno 5148 krát ]

Příloha:
img3.jpg
img3.jpg
[ 63.94 KiB | Zobrazeno 5148 krát ]

Příloha:
img2.jpg
img2.jpg
[ 70.78 KiB | Zobrazeno 5148 krát ]

Příloha:
img1 (1).jpg
img1 (1).jpg
[ 66.8 KiB | Zobrazeno 5148 krát ]

[youtube][/youtube] Tak zase trochu oživení EDF tématu -vzhlédl jsem se v "pštrosí ušaté hlavě" tedy lépe řečeno v XB 70 Vakyrie abych doplnil předchozí výtvor CONCORDE a raketoplánu který mě nezklamaly a i letěly.Rozměry 1300x800 EDF 64 12 lupínků váha asi něco kolem 1kg celkem. Podvozek na foto je pouze naaranžovaný a zbývá už jen troch povrchovky a nějaký polepy a pak počkat na trochu sněhu aby pády byly tlumený :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: sob 14.12.2019 17:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Drátku, neber to jako rýpání, ale měl jsi někdy hodné letadlo? Třeba bys přišel na chuť i nudnému létání. Zkus si postavit něco osvědčeného, a pořádně si zalítej. Pokud tě to bude nudit, zkus akrobacii. Ono ti to pomůže i v tvém experimentování - budeš mít srovnání toho, co vnáší do letu ruce, a co model.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: sob 14.12.2019 20:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Nic se neboj Boši žádnou reakci na moje výtvory neberu jako rýpání,naopak potěší mě úplně každá reakce.Jo měl jsem půjčeného el . větroně ze stavebnice a i moje prvotní placka byla poslušná ale asi nejsem ten správný modelář protože mě to nebavilo. Postavil jsem si i domácího Stepa kterého pověsím do vzduchu,natrimuju zatáčku a plyn a sednu si na zem a můžu klidně piknikovat dokud nedojde baterka.Akrobata jsem zkoušel ale zatím bez efektu jelikož jsem špatně osadil křídlo a éro padlo na hubu a tak jsem zablokoval křidélka abych změnil profil aby to alespoň letělo ale nezamítám ho.Všechno stavím bez plánku a uspokojuje mne když to letí a nedělám rozdíl jestli je hodný nebo zlobivý vždy je to velká výzva poletí-nepoletí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2019 10:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
BoŠ píše:
Drátku, neber to jako rýpání, ale měl jsi někdy hodné letadlo?
Jsem si dnes vzpomněl na tato slova, když jsem stříhal tohle video z létání.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Model taky "za deset padesát", stavba vlastníma rukama od píky. Pro mě je důležitý i ten letový projev, i u vlastního výtvoru. A vím, jaké cesty vedou k tomu, aby s tím pilot mohl letět rovně, aby mohl letět nízko nad zemí, přistál na předem vyhlédnuté místo atd. BoŠ se snažil naznačit cestu. Píšu to sem proto, že jsem si při stříhání toho videa uvědomil, jak je pro stavitele takového výtvoru požitek, když to pěkně letí, když si mohu při létání letadlo sám sobě předvést v realistickém průletu. :D
Drátku, neber to jako rýpání, těším se na další Tvoje konstrukce! Šťastný rok 2020! :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2019 13:12 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Libor píše:
Jsem si dnes vzpomněl na tato slova, když jsem stříhal tohle video z létání.


Ježíši kriste, proč v dnešní době na jeta dávat vrtuli ?
Mě osobně vstávaj vlasy na hlavě, když vidím a slyším jeta s vrtulí.
Je to podobné, jako kdybych pod Avii B pověsil turbínu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2019 13:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Že by proto, že je vrtule i v tomto případě efektivnější než turbína nebo dmychadlo? :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2019 13:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
jio píše:
Že by proto, že je vrtule i v tomto případě efektivnější než turbína nebo dmychadlo? :-)


Efektivní je nemodelařit - neutratíš peníze, nespotřebuješ energii a ušetříš spoustu času :lol:

A nebo lítat s větroněm v termice. To je velmi efektivní. Pro mne ovšem nezábavné.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2019 13:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Navíc ten zvuk vysavače. :-) No, nic pro mě. :roll:

Ale sranda stranou. Pokud to kohokoliv oslovuje, tak proč ne. Na druhou stranu, pokud tam dá někdo vrtuli, tak se to dá taky akceptovat, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2019 14:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Nejlepší Jet je bez pohonu. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Power_S ... ssociation


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2019 14:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Nejprve Libore poklona za úhledný let s ještě úhlednějším érem i když má pohon vrtulí ale jak bylo výše podotknuto tak to má i svůj efekt.Jak jsem již dříve psal ze mně asi nikdy nebude dobrý modelář,nemám trpělivost a musím připomenou že mezi mnou a tebou (všemi profimodeláři)je asi tak 20tiletá propast v činnosti takže se to musí někde projevovat.Někomu činí potěšení klidný let mě zase že mi moje samo domo výtvory vůbec lítají.V hlavě mám nespočet projektů a taky již dost jsem jich vytvořil a ani tady neprezentoval jelikož to byly běžným éra a nechtěl jsem zde unavovat stereotypem nedokonalosti konstrukce a rozevlátosti letu.Každou připomínku ať už ve stylu rady čí rýpnutí beru bez náznaku nějaké urážky.Spíše mně dříve urážela jaká si nadřazenost některých lidiček vůči méně zručným a hlavně méně gramaticky zdatným ale to se zde asi po zásahu TomaseC se kterým jsem to kdysi konzultoval rapidně změnilo v lepší a za to mu ode mne veliký dík a doufám že to tak bude i nadále v tom Novém kulatém roce pro všechny zdatné,chytré,nešikovné i méně učenlivé modeláře stejně pohodové.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz