Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: ned 11.02.2018 19:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Bacha bacha,jako bych zahlédl na stole papírové kapesníčky......... 8O :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: ned 11.02.2018 19:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.2.2011
Příspěvky: 800
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 37
dratek píše:
Bacha bacha,jako bych zahlédl na stole papírové kapesníčky......... 8O :lol:

Zaplať pánubohu dnes nezkouším dmychadlo. :-D
Uklízím, protože jsem jí tady nadělal mrdník a to už by asi dnes nerozdýchala. :-D

_________________
LOOP,Su27/Gripen 70EDF/ViperJet 9OEDF/Mig29 2x64EDF/Ardea3m/P51 mz18_hott/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: úte 13.02.2018 1:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 1732
Bydliště: ČR ,Slapy nad Vltavou
Podtlak sání je děsnej...bacha, ať ti to nezbortí trup....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: úte 13.02.2018 10:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.2.2011
Příspěvky: 800
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 37
To doufám, že ne. Nemám jinou moznost, protože jak jsi viděl, je tam pod tím materiál.

_________________
LOOP,Su27/Gripen 70EDF/ViperJet 9OEDF/Mig29 2x64EDF/Ardea3m/P51 mz18_hott/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2018 17:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.2.2011
Příspěvky: 800
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 37
Tak jsem zkoušel konečne tak nějak tah a že by to byla nějaká divočina, to se říct nedá.
Nevím jestli mé měření vůbec k něčemu je, ale když jsem dal výfukem a nad kuchynskou váhou plný plyn, ukázalo to max 800g
To se mi zdá hrozně málo.
Asi budu muset uříznout kus toho zůženého nádechu, ale nevím, zda to bude mít vůbec efekt.
Tak jak jsem si myslel, že to v pohodě půjde hodit tak ted jsem docela vychladl.
Možná to bude v pohodě, ale jsem ted trochu na vážkách.

_________________
LOOP,Su27/Gripen 70EDF/ViperJet 9OEDF/Mig29 2x64EDF/Ardea3m/P51 mz18_hott/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2018 19:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
aby to letělo stačí cca 70proc. váhy modelu, možná ještě míň......a neboj minimálně jednou to hodit půjde :lol:

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2018 19:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.2.2011
Příspěvky: 800
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 37
No Ládiku, mám tě rád, protože mě vždy potěšíš :-D :-D
Co já bych bez tebe dělal.
Asi se bál :-D

_________________
LOOP,Su27/Gripen 70EDF/ViperJet 9OEDF/Mig29 2x64EDF/Ardea3m/P51 mz18_hott/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 22:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2010
Příspěvky: 399
Bydliště: Praha
chrpos píše:
Nevím jestli mé měření vůbec k něčemu je, ale když jsem dal výfukem a nad kuchynskou váhou plný plyn, ukázalo to max 800g


Takovýto způsob měření neřekne vůbec nic, foukat na váhu, pokud jsem to tedy správně pochopil.
To je lepší už měřit tak že model dáte špičkou na váhu a přidáte, ale i tak je to pouze hrubě informační.
Kamarád kdysi měl Mirage od Jet arrows trochu jsme tam zkoušeli měřit tah, když se model opřel špičkou o váhu a přidal se plyn tak to ukázalo nějaký tah, poměrně menší než jsme čekali, pak jsme mirage otočli čumákem vzhůru a model se bez problémů uvezl a měl ještě snahu stoupat. To znamenalo že tah je větší než hmotnost letadla, ale při zatlačením dolu na váhu byl ten tah o dost menší. Ale ani ten tah vzhůru neodpovídal měření EDF na měřicí stolici. při zabudování EDF do modelu vždy dojde ke zhoršení tahu. A pak další důležitá věc je že za letu to bude úplně jiné.
Jediné správné měření tahu EDF je vidět třeba tady https://www.youtube.com/watch?v=BPiskCqtJp4
Takže zkuste model dát do visu a přidat mu plyn a uvidíte jak se uvisí. Jinak u 90mm edf pavažuju jako nejnižší použitelný tah 3kg . Cokoliv méně je už špatně je lepší dát namotorované edf 70 kde bude mnohem větší výtoková rychlost. Jinak u EDF 90 dělám na 6S jako nejnižší tah 3,4kg.
Jinak ty vstupy jak jste psal by měly plně dostačovat bez dalších přídavných otvorů, ty si myslím že jsou špatně, a tyto přídavné otvory jsou vidět pouze u EPP modelů. Ale zase jednoduše odzkoušíte, jeden let uděláte s otvory když už je máte, a pro další let je můžete přelepit, a uvidíte rozdíl. A taky ještě jedna věc, EDF by mělo mít vstupní rádius, a nebo plynule navazovat na vstupní kanal. pokud má EDF ostrou hranu na vstupu tak ztrácí cca 1/3 tahu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: sob 17.02.2018 17:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.2.2011
Příspěvky: 800
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 37
Děkuji za příspěvek.
Ano měřil jsem to přesně tak a ted vím, že je to nesmysl. Dle plánu co jsem to stavěl, tak právě konstruktér dodatečně přidával spodní otvory, protože na malé rychlosti to asi netáhlo.(Tak to alespon psal)
Sám si říkám, že by to letět mělo, nebot toto dmychadlo tahá ViperJeta Tafthobby bez problému.
Ted už jen počkat na vhodné počasí a zkusit zalétnout.
Děkuji

_________________
LOOP,Su27/Gripen 70EDF/ViperJet 9OEDF/Mig29 2x64EDF/Ardea3m/P51 mz18_hott/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 14:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.2.2011
Příspěvky: 800
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 37
Tak mi to nedalo a zkusil jsem to cumákem na váhu a opět 800g
Zkusil jsem jestli se to uvisí a ani náhodou. Něco je prostě špatně. Ale co, sakra.
Když ho podržím vodorovně tak snahu o tah to má, ale na plný plyn.
To jsem si vážně myslel, že mi to ta 90EDF bude brát z ruky.

_________________
LOOP,Su27/Gripen 70EDF/ViperJet 9OEDF/Mig29 2x64EDF/Ardea3m/P51 mz18_hott/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: pát 23.02.2018 16:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
S využitím rad zde od zkušených zejména Vasy a kamaráda PÉTI (chrpose)jsem dneska konečně po dřívějších né dobrých prožitcích se svojimi EDFkami a dnes i s prototypem nerozbitelnýho (doslova a do písmene)stihadla s EDF 64 mm zažil to pravý polítání a stačilo jen postupně zvětšovat přísun vzduchu turbínce,nikdy by mě to asi samotného nenapadlo,letadlo jakš takš letělo ale neposlouchalo a padalo k zemi a já měnil vyvážení ,souosost turbíny,sílu baterie...wau díky pánové.Teď stavím podle chrpose MIRAGE na 70 EDF a deně spolu konzultujeme hlavně ten vzduch (dle jeho současných zkušeností s jeho novým velkým výtvorem) kdy už teď mám obavy že asi původní přívody budou nedostatečné a zvětšením zase naruším estetickou stránku,takže teď visím na rozhodnutí co s tím protože když to nebude mít vzduch tak to hned napoprvé rozbořím -tohle není konstrukce nerozbytňáku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: pát 23.02.2018 18:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Co tam máš za motor? Já mám to samé edf 90mm Taft 11 lopatek v F-86 1.4 metru a jsem s ním moc spokojený. Já do něj dal motor Leopard 3674 1700Kv a na starou 6s 5000 20c, kdy jsem musel stáhnout plyn na 70%, abych tu baterku nezabil uplně to lítá krásně. Až tam dám na sezonu novot tvrdou a otevřu plyn, tak bude paráda. A svářečka :)

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: pát 23.02.2018 18:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.2.2011
Příspěvky: 800
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 37
Wirda píše:
Co tam máš za motor? Já mám to samé edf 90mm Taft 11 lopatek v F-86 1.4 metru a jsem s ním moc spokojený. Já do něj dal motor Leopard 3674 1700Kv a na starou 6s 5000 20c, kdy jsem musel stáhnout plyn na 70%, abych tu baterku nezabil uplně to lítá krásně. Až tam dám na sezonu novot tvrdou a otevřu plyn, tak bude paráda. A svářečka :)

Mám Tam originál motor co dodávají ve Viper Jetu na 6S.
Ten vzduch jsem konzultoval s kolegou DUDAJEM který mi opravdu hodně pomohl a tímto ti Honziku moc děkuji.
Nyní je éro připravené k záletu. Budu se snažit to nerozmlátit a snad mi to žena i natočí.
Kolik ti to Fko hmotí?

_________________
LOOP,Su27/Gripen 70EDF/ViperJet 9OEDF/Mig29 2x64EDF/Ardea3m/P51 mz18_hott/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: pát 23.02.2018 18:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.2.2011
Příspěvky: 800
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 37
dratek píše:
S využitím rad zde od zkušených zejména Vasy a kamaráda PÉTI (chrpose)jsem dneska konečně po dřívějších né dobrých prožitcích se svojimi EDFkami a dnes i s prototypem nerozbitelnýho (doslova a do písmene)stihadla s EDF 64 mm zažil to pravý polítání a stačilo jen postupně zvětšovat přísun vzduchu turbínce,nikdy by mě to asi samotného nenapadlo,letadlo jakš takš letělo ale neposlouchalo a padalo k zemi a já měnil vyvážení ,souosost turbíny,sílu baterie...wau díky pánové.Teď stavím podle chrpose MIRAGE na 70 EDF a deně spolu konzultujeme hlavně ten vzduch (dle jeho současných zkušeností s jeho novým velkým výtvorem) kdy už teď mám obavy že asi původní přívody budou nedostatečné a zvětšením zase naruším estetickou stránku,takže teď visím na rozhodnutí co s tím protože když to nebude mít vzduch tak to hned napoprvé rozbořím -tohle není konstrukce nerozbytňáku

Peťo jsem rád, že ti to létá. Mě kdyby Honza nenakopl, tak tady koumám ještě dnes. Tak jestli nám to bude létat, tak si dáme Mirage duel. :-D

_________________
LOOP,Su27/Gripen 70EDF/ViperJet 9OEDF/Mig29 2x64EDF/Ardea3m/P51 mz18_hott/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: pát 23.02.2018 19:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
chrpos píše:
Mám Tam originál motor co dodávají ve Viper Jetu na 6S.
Ten vzduch jsem konzultoval s kolegou DUDAJEM který mi opravdu hodně pomohl a tímto ti Honziku moc děkuji.
Nyní je éro připravené k záletu. Budu se snažit to nerozmlátit a snad mi to žena i natočí.
Kolik ti to Fko hmotí?

No, koupil jsem tehdá komplet edf z druhé ruky, nové i s motorem. Tam je tuším 3540-1450Kv. Což je klasický setový podvrh výrobce. Ono to poletí, ale nečekej víc, než plácání a trápení. Když jsem to osadil a zkusil doma, tak velké zklamání, nebo spíš pousmání, které se dalo čekat. Nuž, koupil jsem pořádný motor a hle! Uplně jiný pohon. Výtokovka je z durofolu, vstup je pozvolný bez hranky a to, že Sabre je roura a má přísun vzduchu neomezný, tak to byla bída. Taky je to motůrek jak prd. To tak na nějaký metrový éro s vrtulí. Né do 90mm edf. Půl motoru je jen alu kužel... Tah už si nepamatuju, ale s tou starou baterkou to bylo tušim něco kolem 2.5kg s novým motorem. Ale kecal bych. Letovku mám kolem 3kg a asi by to šlo hodit i s podvozkama. Uvidíme, co nová baterka. To pak poměřím, ale to půjde pustit kolmo z ruky :D Taky jsem tehdá hodně hledal a četl recenze e tento motor je hodně chválen pro tohle edf. https://www.turbines-rc.com/en/35-36mm-brushless-motors/951-xrp-35-78-motor-28mm-1600kv.html

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz