Switch to full style
Diskuze o modelech poháněných pomocí EDF (dmychadla) nebo přímo modelářskou turbínou.

Pravidla fóra

Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky
Odeslat odpověď

Re: Malá turbína - Wren Gold 4x nebo "Kolibřík"?

ned 23.04.2017 18:10

Koukam na ni, vypada dobre, tam maji tu naftu primo v popisu. Zajimave.

Re: Malá turbína - Wren Gold 4x nebo "Kolibřík"?

ned 23.04.2017 19:54

kerosin nie je petrolej?
Vsak farby-laky predajne funguju :-))

Re: Malá turbína - Wren Gold 4x nebo

pon 24.04.2017 5:24

arkudo píše:Jinak lita se uz prevazne vsude na naftu. S kerosinem je problem ho sehnat. Nevydrzi skladovani ( rostou v nem rasy) a nespalenej desne zapacha a hlavne trvale!

Tak toto som počul len o benzíne ,spýtam sa v sklade PHM kedy expiruje Jet A1 :D lietam na odkalený a v bandaske ho mám aj 3 roky a zatiaľ nič .Na naftu som si skoro zapálil lietadlo tie malé turbínky to nechcú, výkon polovičný.

Re: Malá turbína - Wren Gold 4x nebo

úte 25.04.2017 20:58

arkudo píše:

Mam jen 130N a 120N ale nazivo jsem byl z tech kolibriku fakt zklamanej. Je to takove hlasitejsi EDF jako od VASA.
Na vetrone ale chapu. I kdyz ta cena kontra vykon je silena...

Jinak lita se uz prevazne vsude na naftu. S kerosinem je problem ho sehnat. Nevydrzi skladovani ( rostou v nem rasy) a nespalenej desne zapacha a hlavne trvale!

No a strojarsky je to parada ale na druhou stranu kdyz tu turbinu rozhodis jsi az prekvapenej jak jednoducha konstrukce to je..



Jaký parametr je většinou potřeba v řídící jednotce přenastavit, pokud je turbína od výrobce nastavená na kerosin, a chtěl bych používat naftu ?

Re: Malá turbína - Wren Gold 4x nebo "Kolibřík"?

úte 25.04.2017 23:51

Telemaster píše:

Jaký parametr je většinou potřeba v řídící jednotce přenastavit, pokud je turbína od výrobce nastavená na kerosin, a chtěl bych používat naftu ?


Vubec zadnej nebo o nem u jinech vyrobcu aspon nevim. Nafta ma podobny vlastnosti v odparovani jako Jet1A a mozna lip maze. Mam BF turbine a starsi JetCat a fungujou na naftu dobre jako na kero.
Jedinej rozdil je ze po vypnuti turbiny vyjde bilej kour. To kero neudela.

Cesky vyrobce Hybl testoval a to velmi narocne svoji turbinu v provozu na naftu. Po X desitkach hodin turbinu rozebral a turbina byla jako nova.
Odeslat odpověď