Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 02.04.2014 21:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
googie, ano je to kupene od "sefko" z rcportalu.
Och, to si ma nepotešil. Ja mám na tie edf nejakú smolu. Prvý bae-hawk starší, zlá pohonná jednotka (nemala výkon aký mala mať), ťažší o 170g kvôli fólii, zlá konštrukcia tiahla výškovky, skončil havarovaný s pokrčeným predkom, teraz zas toto (a to som dúfal že tento albatros bude OK) :-( och

edit: tak som ho odvážil. okolo 680gramov

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 02.04.2014 22:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
Zba píše:
Jo a ještě jedna rada. Nevím, jak ostatní, ale já prostě házím lépe, když mám vysílačku na klíčence. Když jí držím v ruce a pusou přidávám plyn, tak to nehážu tak efektivně :-D
Ale btw : Klíčenku si vezmu ssebou tak jednou za 3 měsíce :lol:

ja ju mám zavesenú okolo krku, inak by som hádzať nevedel ani vetrone dobre. Sústrediť sa aby sa mi nevysmykla TX a zaroven hadzat s jednou rukou...........to si neviem predstaviť.

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 02.04.2014 22:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 707
Bydliště: České Budějovice
Mám ho z HK, na 50 mm dmychadlo, DrMad, nemá to moc výkon, než se rozletí a ještě na 4S 1600.
Na start mám mix, čím víc plynu, tím víc přitaženo. Ale ne drastická výchylka, zhruba 2 mm na plný plyn.
A potom hodit jak cihlu do výlohy, opravdu silně. Jsem poměrně zdatný vrhač a stejně se mi jeden start z deseti nepovede. Už jsem se s tím smířil, čumák je potlučenej dost :lol: . Byla chyba, že jsi to laminoval, na tyhle malý letadla to je spíš na škodu. Pořiď si nového a postav ho co nejlehčí, pokud možno i bez povrchovky a najednou uvidíš, jak je to snadný. Škoda, že nejsi někde poblíž, mám tu Sabre s 50 mm Vasafan, taky takový otloukánek, ale toho stačí pomalu jen položit do vzduchu :D .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2014 10:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2010
Příspěvky: 188
Asi by to chtělo zjistit letovou hmotnost tohoto Albatrose. V současné době vyrábím dvě verze Albatrose. Jedna je ta lehčí z EPP 20g/l a tam vychází letová hmotnost do 500 g. U mého je nějakých 450 g. S tím je létání i starty z ruky úplně bez problémů. U druhé varianty z EPP 30g/l již vychází letovka okolo 700 g. Je nutno použít silnější pohon a akumulátory o větší kapacitě (cca 2000 mAh 3s). Tento model je již při letu svižnější a obratnější, ale starty z ruky již nejsou tak jednoduché. Ale třeba já s tím problém nemám... I létání již není pro začátečníky, chce to trochu cviku.
Mého Albytrose jsem jemně vytmelil šlehaným tmelem a je to znát na letovém projevu. Model zrychlil a je "dynamičtější" a obratnější.
Takže pokud mohu poradit, tak doporučuji pro začátek pořídit nový model, Alku nebo Albatrose z EPP 20g/l, a snažit se šetřit na váze. Není třeba nic upravovat, použít doporučený pohon. Třeba ten který mám v nabídce.
A pro první starty určitě pozvat pomocníka a pak již sám létat zpočátku za alespoň mírného větru. Starty a přistání jsou pak jednodušší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2014 10:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
neviem aká verzia epp je použitá na tom čo som kúpil, ale po odvážení je výsledná váha okolo 680g bez baterky.

Libor, dá sa nejak pri objednávke na tvojej stránke definovať, či chcem ten 20g/l alebo 30g/l kit?

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2014 10:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2010
Příspěvky: 188
Jestli je tato hmotnost bez akumulátoru, tak je to opravdu hodně. Tak to se pak nedivím těm problémům se startem z ruky.
Z akumulátorem to bude kolem 900 g a to je vlastně dvojnásobek hmotnosti základní verze modelu (450g).

ps: teď jsem kouknul do eshopu a nemám to nějak rozděleno, což je asi chyba. Asi tam dám dvě verze Albíka, z 20g a z 30g EPP. Přičemž ta lehčí varianta bude o něco levnější.
A totéž i u Alky.

Takže prozatím napsat do poznámky u objednávky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2014 10:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
uvažujem nad možnosťou spraviť nejak podvozok a šťartovať zo zeme, aby boli štarty trochu bezpečnejšie. Uvidím ešte čo s ním. Sefko mi hovoril že to lieta pekne, nakoľko to bol vlastne môj prvý edf model ak nerátam bae-hawka ktorý mal zlú pohonnú jednotku + tiež 200g navyše váhu a teda nelietal, ledva som ho trochu dvihol.

Sefko hovoril, že to lieta pekne, že to dokáže aj slušne "plachtiť" a že to má dobrú plochu krídel, tak nieje problém ani pristávať.
Ach jaj, asi sa ja na tie edf vykašlem, nejak sa mi nedarí s nimi :-(

Ale len informačne, Libor. Koľko by vyšiel albatros l-39 kit, ten menej problémovy :-D 20g/l + pošta na slovensko? Kebych som sa rozhodol, že aspoň jedno edf musím prelietnuť, lebo sa mi to lúbi, edf stíhačka. Len zatiaľ dva modely a oba sú "problémové" :-(

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2014 11:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2010
Příspěvky: 188
S tím podvozkem bych byl opatrný. Sice budeš startovat ze země, ale zase zvýšíš váhu a zvětšíš odpor. Takže letové vlastnosti budou horší.
Jednu Alku z podvozkem jsem již viděl, fotky asi již nenajdu. Dělal to Slavomír Nohýnek (www.nona.cz). Dokonce mám od něj jednu sadu podvozků nepoužitou ještě doma.
Když postavíš lehkou Alku, nebo Albatrose z EPP 20g a dostaneš se do 500 g, tak se startem nebudeš mít problém. Pohon použij mnou doporučený nebo podobný (dmychadlo pr. 64 mm, motor min KV 3600 a accu 3s 1600 až 1800 mAh)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2014 11:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
dakujem za info, libor.

Este mi skus informacne napisat, kolko by ma vysiel ten albatros 20g/l kit aj s postou na slovensko. Nech si viem spravit nejaky plan........
64mm edf mam doma jedno, aj s motorom, musim pozret jeho parametre (kupoval som nahradne, bolo za fajn cenu, som myslel ze tie edf budu letuschopnejsie, ako v reale su). Regulatory mam tiez nejake doma (30A az 50A), serva detto. Ciže, stačí mi kit a ostatnú elektroniku by som z domacich zdrojov dal dokopy.

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2014 11:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.12.2013
Příspěvky: 565
Bydliště: okr.Vyškov
já tyhle starty ze země vyřešil pomocí gumipraku a zbytku PVC na podlahy.Našel jsem doma zbytek PVC,pás 4m x 40cm PVC,které nám zůstalo po pokládce podlahy. Tento pás rozvinu na letišti,ukotvím obyč.gumiprak se šlapkou,konec pásu PVC je dobré ještě mírně podložit a starty jsou jak z ruské letadlové lodi. Potom stačí jen zastrčit háček na modelu do kroužku gumipraku a sešlápnout, Éro se vystřelí do 12-15m.Já tak vystřeluji elektry s tlačným motorem poté co mi jeden start nevyšel a skončilo to 12-ti stehy na prstech pravé ruky pravé ruce,včetně vytahování kousků vrtule APC!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2014 12:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
kozlik, vies dať aj nejaké to foto/video, ako to vyzerá? Asi budem nútený tiež niečo také vymyslieť.

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2014 12:16 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2010
Příspěvky: 188
Cena je na eshopu (http://www.lm-modelshop.cz) a poštovné je 250 Kč při platbě dobírkou a 200 Kč při platbě převodem (Slovensko).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2014 12:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2010
Příspěvky: 188
celadnik píše:
kozlik, vies dať aj nejaké to foto/video, ako to vyzerá? Asi budem nútený tiež niečo také vymyslieť.


S lehčí verzí Albatrose, nebo Alky starty gumou nebudeš muset řešit. Jde to krásně z ruky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2014 12:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
dakujem za info. Len si spomnal v prispevkoch, ze ten 20g/l bude asi lacnejší, a nemáš to na stránke rozdelené. Hrubý prepočet mi vychádza okolo 60 Eur kit + poštovné okolo 10 Eur, podľa toho čo máš na stránke uvedené tie ceny.

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2014 12:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
Libor_M píše:
[
S lehčí verzí Albatrose, nebo Alky starty gumou nebudeš muset řešit. Jde to krásně z ruky.


To mi už je jasné, ale ak mi ostane ten čo už mám od sefka z rcportalu, tak budem musieť doriešiť aj na neho niečo, nech len nestojí /resp. neleží niekde v kúte nevyužitý.

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz