Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: HABU 2 od PKZ
PříspěvekNapsal: ned 28.10.2012 20:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Ahoj,
najde se tu někdo,kdo mi ostvětlí tento projekt? http://www.astramodel.cz/cz/katalog/par ... 27073.html Zajímalo by mne jaký je rozdíl mezi HABU a HABU 2. Jestli je to jen v barevném provedení.
Dále jeho letové vlastnosti a vše co s tím souvisí.
Chtěl bych koupit holý drak a osadit Mini fan od Wemotecu,(možná Vasafan) motor HET 1W30,regl 100A, 4s 4000Mah.
Nebo máte někdo zkušenost s doporučeným pohonem od E-flite?
Popřípadě čím osadit,aby to lítalo a né se plazilo :D
Bude to mé první větší EDF, Dosud lítám warbirdy a mám mini T-33 od Robbe.

Díky všem,kdo poradí. :wink:

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: HABU 2 od PKZ
PříspěvekNapsal: ned 28.10.2012 20:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2010
Příspěvky: 399
Bydliště: Praha
Wirda píše:
Ahoj,
najde se tu někdo,kdo mi ostvětlí tento projekt? http://www.astramodel.cz/cz/katalog/par ... 27073.html Zajímalo by mne jaký je rozdíl mezi HABU a HABU 2. Jestli je to jen v barevném provedení.
Dále jeho letové vlastnosti a vše co s tím souvisí.
Chtěl bych koupit holý drak a osadit Mini fan od Wemotecu,(možná Vasafan) motor HET 1W30,regl 100A, 4s 4000Mah.
Nebo máte někdo zkušenost s doporučeným pohonem od E-flite?
Popřípadě čím osadit,aby to lítalo a né se plazilo :D
Bude to mé první větší EDF, Dosud lítám warbirdy a mám mini T-33 od Robbe.

Díky všem,kdo poradí. :wink:


pokud myslíš rozdíl mezi Habu32 a Habu2 tak ten Habu32 má laminátový trup a a plochy konstrukční potažený folii a Habu2 bude nějaký bublinkový výlisek
nedávno jsem dělal na přání jednoho obchoníka do švédska edf 82 přímo pro Habu, parametry ještě přesně neznám, budou v brzké době, edf je dostupné, jedná se o upravenou 90 na menší průměr http://www.jettigers.cz/komunita/viewto ... ?f=2&t=156


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HABU 2 od PKZ
PříspěvekNapsal: ned 28.10.2012 20:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Ono je prvně Habu http://www.horizonhobby.com/products/ha ... nf-PKZ7080
a Habu 2 http://www.horizonhobby.com/products/ha ... ic-PKZ7150
Mně přijde,že rozdíl je jen v barevném provedení,jinak jsou stejné.
Tyto jsou z EPP/EPO a pro 70mm edf. Asi bych raději pro začátek zvolil tyto polystyreňáky,abych se naučil lítat s touto kategorií.
Přeci jenom ,když to nevyjde a prásknu s tím,tak buď to bude opravitelné a nebo mě to nebude tolik mrzet,než nádherný HABU32. Toho třeba potom :)

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: HABU 2 od PKZ
PříspěvekNapsal: úte 20.11.2012 18:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Nikdo zde nemá zkušenost s tímto,nebo podobným modelem??? :? Zkrátka,nějaký kuličkolet ze 70mm dmychadlem a váhou kolem 1.5 kg. Jaké použít osazení,atd. Baterie bude 4s. Nemusí to být konkrétně Habu. Pokud někdo navrhne jiný éro kolem metru,třeba se poohlédnu i do jiné vody... Habu mi přijde jako univerzální ARF poletucha,dobrá na začátek. Líbila by se mi nějaká vojenská stíhajda,ale buď je to RTF ,nebo to má vektorování a to já nechci. Raději si to osadím sám a ušetřím,než potom to upgradovat a setový pohon se mi tu bude válet...

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: HABU 2 od PKZ
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2012 20:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 707
Bydliště: České Budějovice
Habu jsem neměl, ale používal jsem HET 1W-30,Vasafan 70 a regl 100A. Lítalo to super, bohužel ten motor má strašlivou spotřebu a na 4S se pohyboval stále kolem 100A. Měl jsem to v Albatrosu od Topmodelu s baterkou 3Ah to bylo na 4minuty letu. Bohužel jsem si ohnul hřídel vlastní blbostí, tak jsem dal zatím HET 2W-18, na který to také nelítá špatně a spotřeba do 65A. Přemýšlel jsem nad 5S, ale nejsem si jistý, co by na to řekl :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: HABU 2 od PKZ
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2012 20:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Díky za příspěvek. :wink: Zatím jsou to jen plány,proto sem píši,aby mi někdo poradil. Tenhle pohon se mi jevil jako nejoptimálnější,ale třeba se najde něco jiného. Rád bych zachoval 4s baterky,protože s nimy lítám i letadlo a nerad bych kupoval jiný druh,aby se mi to moc nehromadilo... Nemáš změřený tah s tím motorem 2w18? Když by to s 1.5kilem šlo kolmo,tak bych to asi neřešil...

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: HABU 2 od PKZ
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2012 21:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 707
Bydliště: České Budějovice
Váží mi to ke dvěma kilům, váhu mám jen do 1,5 a ta nestačí, se špatnou baterkou(nemám teď jinou), která nedá plný otáčky jde po lehkém rozjezdu kolmo nahoru, nová aku je na cestě, tak uvidíme. I tak to lítá velmi slušně a u dmychadel to s tím kolmým stoupáním není tak jednoduché. Zkus popřemejšlet i o tomhle:
http://www.rcshop.eu/cs/epp-elapor/1966 ... -2011.html
Je v tom i dmychadlo a motor...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: HABU 2 od PKZ
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2012 22:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Tak to by mohlo být v pohodě. Nemusí jít kolmo hned po startu,ale když si udělám průlet na rychlosti a pak mu přitáhnu,tak aby se nezačal plazit pod 45 stupni. 8O Myslím,že s letovkou na tom budu obdobně. Udávají 1470g s 4s 3200. Tak když dám ještě zatahovák,tak do těch 1.7 kg snad vejdu.
Twister nevypadá zle,ale raději éro na které seženu díly. :wink:

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: HABU 2 od PKZ
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2012 21:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 707
Bydliště: České Budějovice
Na to nepotřebuješ díly, měl jsem dva Funjety, při malé ráně to vždy opravíš a při velké z toho nic nezbyde
A díly na něho jsou...ale tím tě samozřejmě nelámu
Tady máš pořádnýho HABU
http://www.youtube.com/watch?v=rFFo5Gpk4PY


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: HABU 2 od PKZ
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2012 21:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Jasné :) Mě se ten Habu prostě líbí. Ale dát do nej turbínu je masakr 8O Zkoumal jsem i tu L-39 od Topmodel a taky je to zajímavý... Pročítal jsem tvé vlákno na Jettigers a je s tím celkem pakárna,než to lítá,jak má co? Nebo si natrafil na blbý kus? Mám na mysli ten problém s nasávaným vzduchem...

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: HABU 2 od PKZ
PříspěvekNapsal: pát 23.11.2012 19:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 707
Bydliště: České Budějovice
Je to znát na každém EDF když má nasávání mimo osu je to o ničem. Se standartním pohonem to asi není tolik znát, ale jakmile to naladíš, je to znát jak bejk. Zkoušel jsem to i na Pantheru od RC Landeru a raději jsem to zaslepil, vzal pilník a zvětšil nasávací otvory vpředu.
Albatros teď lítá opravdu super.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: HABU 2 od PKZ
PříspěvekNapsal: pon 26.11.2012 20:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Kurník,začínám být nerozhodnej a to není dobře... :oops: Ale stále ve mně převažuje strach z konstrukčního křídla,(nikdy jsem to doma neměl a na opravy nemám nic,ani šajna) a mít zatahovací podvozek... Mám Kámenské letiště 5km od baráku... Mám jen bublinkový éra a pocit,že rozervu potah,nebo rozštípu přepážky je hroznej. Bubliny slepim a je to. :idea:

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: HABU 2 od PKZ
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2012 19:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 707
Bydliště: České Budějovice
Asi takhle:jestli s tím ještě hodně třískáš, polítej pár dalších hodin bubliny, jestli ne
dej si konstrukční, nebo laminát. Nejhorší na tom je, že jak se od bublin odkloníš, už
se k nim nebudeš chtít vracet :lol: . Opravit se dá všechno, taky jsem se toho bál.
Holt budeš potom muset nakoupit překližku, balzu, lupínkovou pilku, epoxid atd :wink:
Naučil jsem se ze zoufalství i laminovat, potahovat, brousit...není to nic moc, ale účel to splní.
Na modelbazaru je twister za 1850! A EPP od MPX je nezničitelný.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: HABU 2 od PKZ
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2012 21:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Což lítání a sednout problém není u vrtuláku tuplem ne. Nejvíc karambolů měl Mustang a T-33 při odhozu ,když si to hážu sám. Nemají podvozek. Mustang ještě dejme tomu,ale ten fén nemá výkon a než se "chytnul" luftu,tak párkrát to nestihl a padnul... Nic hroznýho. Jinak v letu jsem s ním spadl jednou a to na malé rychlosti v zatáčce mi kousek nad zemí padl po křídle,asi fouklo a bylo... Jinak ne.
Epp warbirdy mě asi nepustí,ale u edf tomu může být jinak,to je pravda.

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: HABU 2 od PKZ
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2013 21:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Tak Habu je objednán a komponenty též. Nyní ale stojím před otázkou. Budu mít 100A regler který má SBEC 5,5V 6A. Otázka zní,utáhne ten BEC 5 miniserv + 2 na klapky a v budoucnu možná zatahovací podvozek. Zatím by to bylo tedy 5 serv a klapky.
U Thuderbolta mám 6A UBEC,páč regl měl jen 3A a tahá to 6 miniserv a dva podvozky v pohodě.
U obou jsou analog serva a 4s lipo.

S touhle problamtikou si stále nevim uplně rady a tady jsem to co potřebuji vědět nenašel. Stačí vědět kolik a jakých serv si můžu dovolit na danou kapacitu BECu.

Díky za rady.

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz