Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 07.05.2019 17:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
REX píše:

Skoro to vypadá jak rampa na V1, ale mohlo by to fungovat, ne?!


Možná někdo oprášil nějaké plány z Peenemünde :D

Marek_Km píše:

Třeba na Hobbykingu, ale momentálně je ve všech skladech vyprodaný.


Díky za tip, zkusím si to pohlídat.

dudaj píše:

To nejde hodit ?
Katapulty měly smysl dříve, když byl malý tah dmychadel a těžký akumulátory. Dnes je to přežitek.
Jedině, pokud není model kde chytit, ale to lze většinou řešit.


Chci to řešit z čisté pohodlnosti. Hodit model, sednout si na skládací křeslo, pak nasadit FPV brýle a přitom jednou rukou řídit, to by se jak doufám dalo dělat daleko pohodlněji s nějakým katapultíkem s odpalováním přes pedál, že by si to člověk odstartoval v sedě už s brýlemi na hlavě.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 07.05.2019 17:54 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
FPV a křesílko to je jiná :D .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.05.2019 21:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
dudaj píše:
... Dnes je to přežitek...

Když chceš mít hned od začátku obě ruce na páčkách, tak se to docela hodí...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.05.2019 22:19 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
jyrry píše:
Když chceš mít hned od začátku obě ruce na páčkách, tak se to docela hodí...


stačí vejškovka :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.05.2019 7:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
leon_cz píše:
Chci to řešit z čisté pohodlnosti. Hodit model, sednout si na skládací křeslo, pak nasadit FPV brýle a přitom jednou rukou řídit, to by se jak doufám dalo dělat daleko pohodlněji s nějakým katapultíkem s odpalováním přes pedál, že by si to člověk odstartoval v sedě už s brýlemi na hlavě.

dudaj píše:
stačí vejškovka :D

Výškovka v módu 2 na pravém kniplu a hození křídla/letadla pravou je nic moc. Na to jsem dojel posledně viewtopic.php?f=22&t=63143&start=1125 Tam se sešlo víc nepříznivých faktorů najednou a skončilo to karambolem. Katapult by to elegantně vyřešil, ale kámoš furt ať se to naučím házet. Příště už buď nepoužiju groundstation s diverzitou a pojedu jen na brýle (kvůli zavazejícímu kabelu), nebo groundstation přimontuju na vysílač (až dorazí držák). Přitom by fakt stačil ten katapult a byla pohoda :)
Příloha:
IMG_20190508_075510.jpg
IMG_20190508_075510.jpg
[ 63.4 KiB | Zobrazeno 5809 krát ]



Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.05.2019 8:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3152
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Štart z katapultu je naprostá pohoda a trochu aj návyková záležitosť: v začiatkoch, kým sa nabaží, človek ani nechce dlho lietať. Stále by len "katapultoval" :wink: .
Krátke videá v týchto článkoch:
http://rcmodely.cevaro.sk/index.php?id= ... a-dateline
a
http://rcmodely.cevaro.sk/index.php?id= ... divych-dni

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.05.2019 9:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
V jednom vlákně je rubrika o Budoucnosti modelářství jako celku ale kam míří modelářství kde se více a více prosazuje pohodlí,pohodička(lenost),nenáročnost,stavebnicové rychlovky...Pro každého jsou tyto pojmy samozřejmě různě vysvětlitelné.Jakožto začátečník se ale vyhýbám oněm vymoženostem jako je gyro,katapult,stavebnice,navolitelné ovládání RC a modelu......toto dle mě směřuje(ber s nadsázkou) k tomu že se bude brzo sedět u PC a model bude sám venku létat podle naprogramování a pilot ho pouze usadí do katapultu a pak ho odnese domů.Souhlasím s dudajem a mám to i vyzkoušené že se dá (v mém případě) každé EDF éro co jsem sesmolil hodit a to dokonce pravou rukou a s ovládáním výškovky vpravo. I v tomto je to pro mě super zážitek a snad možná i ten největší protože po startu (vždy pro mě loterií) se už ve vzduchu dá ledacos udělat a zachránit. Nemám v úmyslu tímto nikoho kdo tyto vymoženosti používá jakkoliv napadat a degradovat jen je to můj pohled na klasické modelaření a když tak sleduji ty přípravy než éro s katapultu vyletí tak já mám už 1 baterku vylítanou,jsem prostě hrrr a prosím neukamenujte mne za můj názor.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.05.2019 10:20 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
dratek píše:
jen je to můj pohled na klasické modelaření a když tak sleduji ty přípravy než éro s katapultu vyletí tak já mám už 1 baterku vylítanou,jsem prostě hrrr a prosím neukamenujte mne za můj názor.


není jenom tvůj :D . Já sám jedno letadlo vyhodil, než abych se tahal s katapultem :lol: .
A znám lidi, co katapult odmítají ze zásady.

Pro Marek-Km ano, a mimo jiné i proto všem doporučuji mod 1 :lol:

Mod 2 je návyk z autíček a lodiček, kde je na levé ruce plyn a na pravé zatáčení.
Nicméně když se s něčím hrabu po zemi , tak mi nedělá problém plyn na levé ruce. Ale mít křidýlka a výškovku na jedné páce mi
prostě nevyhovuje. Tam sice je to zase bližší joysticku u leteckých simulátorů, ale tam to vnímám jinak.

Takže letadla házet mohu :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.05.2019 11:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
dratek, Dudaj - Nepovažuju katapult za pohodlnost. Stavím letadla,co se mi líbí a ne každý jde hodit. Zkuste hodit třeba mýho Delfína. Váha 1700 g a pr. trupu 12 cm. To nejde chytit, natož hodit. Nebo Šturmovik. V místě kde by se měl držet, je jen plochý křídlo. Zvažoval jsem nějakej úchytek, ale katapult mi přijde jednodušší.
mior - Že guma táhne k zemi jsem zjistil taky. Kvůli kolegovi jsem koupil silnější gumu. A dost jsem mudroval, proč se najednou táhnou při zemi. Potom jsem prodloužil šňůru a byl klid.
A koukni na ten háček.
download/file.php?id=64592&mode=view
Teď jsem ho zjednodušil. Otáčí se kolem osy a zasune se.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.05.2019 12:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Ba Shorty,měl jsem dopsat POKUD TOMU VELIKOST A PARAMETRY NEDOVOLÍ tak nelze než kaťák použít a záleží i na tahu EDF,měl jsem i modely které stačilo lehce vypustit a vzlítly sami .Co se týká modu 1-2 tak jsem pravák jako hrom a nemám v levé ruce vůbec cit na ovládání takže jsem při každém startu dost omezený a tak to řeším malinko nastavenou výškovkou nahoru ale to neznamená že jsem pár startovacích držkopádů neudělal a určitě ještě nějaké přibudou.Jinak ať vám to všem lítá jak z katu tak i z ruky co nejlépe.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.05.2019 13:03 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Shorty píše:
dratek, Dudaj - Nepovažuju katapult za pohodlnost. Stavím letadla,co se mi líbí a ne každý jde hodit. Zkuste hodit třeba mýho Delfína. Váha 1700 g a pr. trupu 12 cm. To nejde chytit, natož hodit.


neříkám, že katapult je pohodlnej - naopak. Ale chápu, když někdo lítá FPV, tak tam to hodit je trochu horší, i když se taky dá.
Jinak já házím Albika 120 cm dlouhýho a 1,85 kg těžkýho (plošný zatížení 108 g/dm2). Prostě mám v křídle probrání pro prsty a hotovka.
Kámoš hází F-16 2,2 kg těžkou. Ale ta se drží líp.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.05.2019 13:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
dudaj píše:
Prostě mám v křídle probrání pro prsty a hotovka.

To je právě to co jsem nechtěl dělat.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.05.2019 18:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Řeším synovo F-14. Nemáme v rozumném dosahu použitelnou asfaltovou plochu a na trávě to s těmi malými kolečky není zrovna ono - má to délku cca 1,5m a hmotí to 4,5kg; podvozky jsou vyloženě fórové, ještě tak na asfalt.
Co myslíte, je schůdné olaminovat spodek, použít nějaký mocný katapult a přistávat s tím na břicho do trávy?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.05.2019 19:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
S touhle gumou určitě.
https://www.bighobby.cz/Guma-pro-gumicu ... -d1717.htm
Případně 2x. Vzhledem k velikosti bych možná zvažoval ne katapult, ale start ze země. Pořídit tak 5 m nějaký silnější fólie nebo koberce. Tkovýho něco jak byl Jekor. Viděl jsem pár videí a šlo to dobře. Jen je potřeba dát před gumu aspoň 5-6 m šňůry, aby to netáhla guma k zemi.
Katapult si myslím, by musel bejt delší, než těch běžných cca 1-1,5 m.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.05.2019 19:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Našel jsem jen tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=cej7uRZbP1I
https://www.youtube.com/watch?v=822iPjesC-g

ááááá nebo takhle:
https://www.youtube.com/watch?v=06V32a8xsWY
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz